7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • sniper
    #137
    Az ASUSban mint markaban meg lehet bizni, megha SISes is az alaplap. Az intel csipesek altalaban gyorsabbak, de mukodni ez is fog. A raintegralt radeon 9200-al mint videokartyaval viszont ne nagyon szamolj, harmatgyenge a mai jatekokhoz (tartaleknak azert jo). Dual channelt, 800as FSBt tud, SATAt is kezel, halokartya is van benne, vagyis minden fontos dolgot tud. Ami nekem kulonosen teccik benne az a BIOS helyreallitas CD-rol, eddig csak a Gigabytenal lattam hasonlot, ott dupla BIOSszal mukodott, de a lenyeg ugyanaz: ha elbaszod a BIOS flashelest, nem kell a kukaba dobni a cuccot. Ara se draga, szerintem rosszul nem jarsz vele.
  • sniper
    #136
    Viszont senki nem akadalyoz meg benne hogy az alaplapi integralt szart letiltsd es rakj bele egy rendes videokartyat. Viszont mikor eladod a vkartyad, nem jon rosszul 1 tartalek amig talalsz ujat, szal nem hulyeseg az integralt cucc, csak tudni kell mire valo.
  • LPJ
    #135
    Nem is akarom kiszedni.
    Van erről az alaplapról kézzelfogható infód,vagy nincs?
  • sniper
    #134
    Igen. Az intel nem igazan fog SIS RAID vezerlot alkalmazni. :) Itt 1ebkent olcsobb egy 5ossel a lap.
  • Narancs
    #133
    Ez esetben az alaplap része a VGA...mivel integrált, vagyis az alaplapon látsz egy chippet és azt ki nem tudod szedni!
    Ezek a full integrált alaplapok irodába szánt termékek, játékra kevésbé ajánlatosak, de végülis utólag vehetsz bele másik kareszt, nekem 8, te tudod...
  • LPJ
    #132
    Az alaplapról beszélgessünk,a v.kártya egy másik dolog.
  • Narancs
    #131
    Nem, de ha játékra kell, akkor az integrált 9200-as VGA-val kitörölheted, már bocsánat...
  • LPJ
    #130
    Biztosak vagytok abban a SIS chipset-ben?
  • Narancs
    #129
    Biztos hogy P4 -et rax össze?
    1 jó tanács: ha játékra kell akkor NE celeront tegyél bele!
    Amúgy SIS chipsetet nem ajánlom...
    Ha van rá keret redesen akkor ASUS P4C800 Deluxe!
  • LPJ
    #128
    Mire 3-at számolok!
    A fiamnak kéne összerakni egy gépet.Gamék!
  • sniper
    #127
    A feturek jok rajta, viszont csak SIS chipsetes, ami jellemzoen lassabb mint egy inteles. Mukodni biztos mukodik. Kerdes mire kell.
  • LPJ
    #126
    Asus P4R800V Deluxe alappal kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata?
  • Narancs
    #125
    Az ECS -et mennyiért adják?
  • Narancs
    #124
    ECS -ről én még túl sok jót nem hallottam...
    Én a helyedben nem az alaplapon spórolnék, akkor már inkább Abit NF7, az 13K +áfa...
  • lalalalala
    #123
    Ki lehet kapcsolni a Raid funkciót? Mivel nem használom, fölöslegesen fut le bootoláskor a sok szöveg.
  • semo1
    #122
    Az ECS N2U400A-A mit tudtok? Nforce2-ben gondolkodok és árban ez tűnik a legjobbnak.
  • Narancs
    #121
    Személyszerint ABIT AN7 -et javaslom, pont brutto 25K, és lényegében az olx népszerű NF7-S továbbfejlesztése!
    De szintén 25K az ASUS A7N8X (nem dupla X, csak sima X!!! ->a 2 X -es verzióban nincs Dual Chennel!!!)
  • bandia
    #120
    Sziasztok! Lenne pár kérdésem: Milyen alaplapot javasoltok ezek közül?:Epox EP-8RDAE , Epox EP-8RDA+, Gigabyte GA-7N400, vagy valamilyen 25EFt körül mozgó jó alaplap létezik az ASUSnak vagy az MSInek?? Köszi
  • Narancs
    #119
    Nekem fél éve van Abit NF7-S deszkám, és még soha SEMMI gondom nem volt vele...A gép kb napi 10 órát megy...
    Amúgy az a kis venti engem is idegesít, az össze többi gyártó rá tesz egy kis bordát és kész, azokkal soha semmi gáz nem lesz, hangjuk semmi, meghibásodás gyakorlatilag 0% ...
  • Gabesz amd64
    #118
    Nekem régen ABIT alaplapom volt szegénykének melege is lehetett,meg minden mert sűrűn fagyogatott!Aztán 2éve nyáron azt mondta hogy ECHO OFF!!
    A kondik faszán felpuposodtak én meg későn vettem észre!
    Ennyit a régebbi abit-okról!De az új abit-ok azoknál már ezt megoldották!
  • Taranov
    #117
    Sajnos igen :(
  • [NST]Cifu
    #116
    A maximalizmus pedig az ember pénztárcájánál kezdődik - sajnos...
  • Taranov
    #115
    Teljesen igaz amit leírtál, innentől már csak vitatéma. Én maximalizmusra törekszem, nekem az Abit nem elég jó, nem bírom meg benne. Tény és való, hogy a minősége meg sem közelíti az Asusét, Gigabyte-ét vagy az MSI-ét.
    Az Intelről nem is beszélve :))
  • cifuatwork
    #114
    A HWSW fórumán volt egy ilyen flame gyanus topic, de le lett zárva :)))

    Az nem vitás, hogy vannak gondok az ABIT alaplapokkal (pl.: ahogy olvasgatom a fórumokat, az NF7 északi híd aktív hűtése pár hónap után megadja magátt, és iszonyú hangos lesz - nálam 3 hónapig birta), de ilyenek mindenhol vannak, volt dolgom gyári hibás Gigabyte alaplappal, és egy rövid ideig egy Via chipsetes ASUS alaplap igyekezett az őrületbe kergetni - csaknem sikerült neki.
    Az ABIT-nál én úgy látom, sose volt azért iszonyú magasan a mérce (anno a HPT370 IDE verzérlő, jujj, de mennyit szídtuk....), de szerintem azért egy jó iparosmunkát adtak ki mindig, általában nagyon jó áron.
  • Gabesz amd64
    #113
    Szerintem kicsit drágán vetted azt az alaplapot!
    22 rúgóért lehet kapni zsír új
  • Matthewpamer
    #112
    én most vettem egy abit nf7 -s-est 27e-t
  • Gabesz amd64
    #111
    Nem rossz semelyik se én is inkább nforce2-eset vennék azért!Igaz ott 2 hetente töltheted le hozzá az új drivereket!!
    Az nforce3-at meg elbakkerolták az új alaplapokon!! :-))
  • Taranov
    #110
    Nekem csak egy Abit alaplapom van, eléggé gyakran kell resetelni, mert valami hiba adódik, de nincs bajom vele.
    Úgy halottam, hogy minőségben visszacsúszott, azaz kevésbé adnak már rá, mint régen. Bár lehet, hogy ez csak az ellenrajongók által terjesztett pletyka.
  • cifuatwork
    #109
    Az Abit miért csúszott vissza?
    Jó, sose volt olyan renoméja (és tán a minősége sem), mint az GigaByte-nak vagy az MSI-nek, de azért egy decens ár/érték arány mindig is hozott. Hogy viszonylag sokaknak volt/van velük gondja az nem meglepő, mivel van egy sejtésem, hogy messze a legnépszerűbb alaplapmárka kis hazánkban - a netes hardware fórumokon is a leglátogatottabbak az Abit alaplapok topicjai.
  • Taranov
    #108
    Hát az abit mostanság eléggé visszacsúszott, a biostarra viszont semmilyen panaszt nem hallottam. A nevét meg valószínűleg azért nem hallottad, mert nem volt eddig magyarországi forgalmazója.
    A cég egyébként 1986 óta létezik.
  • efter
    #107
    na azért megnézném hogy jobb e az abitnál a biostar!!!
    hiszen még a nevét se hallottam a biostarnak! elég furcsán hangzik!
  • k.zozo.
    #106
    Köszi mindenkinek!
  • Falconer
    #105
    Pl egy ECS KT600 mennyivel rosszabb minőségben egy Biostar M7VIT Grandnál? Mert Nforce2 est nem vennék, mert abban nincs SATA, az ECS ben ráadásul meg 3ram foglalat van. Ez itten a nagy dilemma.
  • Taranov
    #104
    Nem AMD prociról beszélek, hanem Intel alaplapról Intel chipsettel Intel procihoz :)
  • ollie
    #103
    intel chipset amd procihoz? :))))
  • Taranov
    #102
    Kb. ez a sorrend, vagy mondjuk Asus, MSI, Gigabyte.
    Ezek mind jobbak, mint az Abit.
    Meg arra tippelnék, hogy a 4. legjobb az a Biostar ilyen mezei alaplapok között, mert drágább kategóriában természetesen ott az Intel, ami elméletileg azért veri ezeket.
  • Taranov
    #101
    Szerintem ha az ár is számít, akkor Nforce2-es Biostart vegyél. Az elméletileg jobb, mint az Abit.
  • k.zozo.
    #100
    Köszi a választ! És melyik lapok a jobbak: ASUS, GIGABYTE, vagy MSI? Ezeket találtam csak a sulinetben, olvastam hogy az ABIT-ot elég sokan dicsérték de az sajna egyenlőre nincsen.
  • efter
    #99
    nforce2
  • k.zozo.
    #98
    Szevasztok! AMD Xp procihoz vennék alaplapot. VIA KT600, vagy Nforce 2 chipsetet ajánlotok?
    köszi mindenkinek előre is