7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • TANKboy
    #217
    Szeretnék venni egy P4-es alaplapot i875-ös chipset-el.
    Azt hallottam, hogy az Intel alaplapok a legjobbak intel procihoz. Én egy Intel D875PBZLK-ra gondoltam, de szóba jöhet még ASUS P4C800 (Deluxe) estleg Chaintech vagy Gigabyte. Szeretném kikérni a véleményetek erről. Nem akarom tuningolni, de szeretnék egy nagyon stabil alaplapot, ami jól kihasználja a dual memóriákat.
  • Zetorg
    #216
    ok
  • stone
    #215
    Nem, helyileg (város) értem.
  • ollie
    #214
    Nagyon melegszik a Prescott, a NW-ra való hűtés nem elég neki...
  • ATISoft
    #213
    olvasgattam a fórumot a prohardveren és szinte kivétel nélkül mindenki szidja a prescott-ot. Tényleg ennyire rossz lenne??? Mert akkor inkább nem viszem el. A p4p800 alaplap támogatná, de ha tényleg annyira gáz proci akkor nem kell.

  • Zetorg
    #212
    a prescott jobban melegszik és kicsit lassab ugyan azon az órajelen mint a northwood, DE a prescottnek jobb a memóriakezelése!

    ez tapasztaltam én
  • M@TriX
    #211
    Hoszabb távon azt mondják megéri a Prescott az SSE3 miatt, igaz jobban melegszik meg nekem Northwood-om van. ;)
  • ATISoft
    #210
    Na felhívtam a boltot ahol rendeltem a cuccot, minden megvan, csak prociból nem NorthWood, hanem Prescott magosat tudtak hozni. Megéri ezt elvinni?
  • ollie
    #209
    Nagyon jó választás!
  • Zetorg
    #208
    te is boltban dolgozol???
    én úgy értettem a "nálunk"-ot, hogy a boltban ahol dolgozok
  • Gabesz amd64
    #207
    hát ezt jól megaszntad!:-))
  • CoolStuff
    #206
    IC7 olcsó, és szinte ugyan olyan, mint az ASUS, csak nem az!
  • stone
    #205
    Hát igazad lehet mert ahogy nézem bruttó 43 alatt nem lehet Asus P4C-t kapni, Abit IC7 meg nállunk is Bruttó 33. Abit IC7 lesz valószínű.
  • Zetorg
    #204
    Asus az állítólag jobb minőség!
    Asus P4C800 Deluxe - kb. 50k
    Abit IC7-G - nálunk 33k (ez a legjobb felszereltségű IC7-es)
  • stone
    #203
    Nekem volt Abit már és az fasza volt, csak az IC-7 ről hallottam már rosszat is (pl. hogy nem jól méri a hőfokokat), meg nemtudom miért szinte mindenki Asus párti errefele.
  • Zetorg
    #202
    IC7-est vegyél szerintem, mert egyszerübb a biosa és nagyon olcsó az ASUS lapjaihoz képest!

    (nekem is ic7 van)
  • Gabesz amd64
    #201
    Az IC7 az elég kafán néz ki!!
  • stone
    #200
    Te tudod, egyébként én is tervezek alaplapcserét vagy Abit IC-7 lesz, vagy vmilyen Asus ami i865 v. 875 chipsetes.
  • peter31
    #199
    Valamilyen Acorp. De valószínű, hogy 1 hónap múlva veszek majd intelt bele addig meg azért annyira nem gáz a celka. A vga meg bőven jó úgy hogy 1 max 2 hónapot kíhúzok vele.
  • stone
    #198
    Most milyen alaplapod van? Szerintem a procicserével kéne kezdened mert a Celeron nagyon szar. Amint látod nekem az egyik leggagyibb alaplap van P4-hez és jól műxik bár attól függ mire akarod használni a gépet. 2,4-es Celeronnal kezdtem én is de kevés benne a cache és még a régi 1,3-as Tualatin is lenyomta.
  • peter31
    #197
    Volt olyanom is 2000+ csak kifingott a táp elszállt gondolom az alaplap meg lehet, hogy a proci is bár ez nem tuti.
  • Gabesz amd64
    #196
    Nem rossz!DE sajna én AMD-s vagyok és nem sokat konyitok a P4-hez!!
  • peter31
    #195
    Igen igazad van. Nálad a pont. :o)

    Szal most P4 alaplap kell.

    Néztem közben egy ilyet, hogy Asus P4C800 E Deluxe Szerintetek?
    Ez most fejlesztés lenne van egy 2.5 ös Celeronom
    Most alaplap és 2x 512 twinmos-ra gondoltam. Később cserélném a procit.

    thx
    p
  • Narancs
    #194
    Mi fölösleges?
    Dual ch AMD-nél 5-10% teljesítmény növekedést hoz, ha maga rakja össze a gépet akkor meg csak képes rá hopgy a 2 modult megfelelően beillessze...
    Ez olyan mintha most azt mondtad volna neki, te csak kezdő vagy, nem kell neked 9800PRO, vegyél csak 9200at, neked az is jó...ez hülyeség, akárhogy is nézem, semmi köze ahoz mit/milyet vesz annak hogy kezdő és nem nagyon ért hozzá...
    Épp azért fordult hozzánk, hogy ne vegyen szart...
    Te meg pontosan azt mondod, hogy nyugodtan vehet szart, hiszen kezdő...ez faszság...
  • Gabesz amd64
    #193
    Jó de ha tényleg most kezdi akkor neki még fölösleges!
    Nem azt írtam hogy szart vegyen!
  • stone
    #192
    Nekem is ez van a kézikönyvben pontosan így ahogy ATIsoft írta. Nekem belement a Geforce 3 is meg a mostani ATI is. Valaki azt írta mikor ezt kérdeztem hogy fizikailag bele sem lehet 3,3V AGP kártyát dugni és még annyit hogy a Geforce 2 mx400-is belemegy úgyhogy valószínű az összes 4* AGP-s kártyára igaz.
  • Narancs
    #191
    attól hogy most kezdi, még nem kell feltétlenül szart vennie...minden nforce2 -es deszka dualos, kivéve az ASUS A7N8X-X -et...
  • Gabesz amd64
    #190
    Akkor írja legközelebb oda hogy AMD-set vagy P4-es alaplapot szeretne!
  • ATISoft
    #189
    ja, látom közben utánanéztél. :)
  • ATISoft
    #188
    A kézikönyvben ez olvasható:

    "Install only 1.5V AGP cards on this motherboard! 3.3V AGP cards are not supported in this motherboard."
  • [NST]Cifu
    #187
    Na letöltöttem én is a manualt, és azt írja, hogy a 3.3 voltot (AGP 1x és 2x) nem támogatja, csak az 1,5voltos (és felteszem 0,8voltos) kártyákat. Tehát elvileg a 4xAGP kártyának mennie kellene benne...
  • [NST]Cifu
    #186
    Akkor valamit félreérthettél, mert az 1,5volt az az AGP4x, és a P4P800 ugye AGP8x-os, ami 0,8voltot jelent. Az a kérdés, hogy fogad-e AGP4x videókártyát...
  • ATISoft
    #185
    Lehet, hogy már az idegeitekre megyek, de még egy kérdésem volna. :) Letöltöttem a p4p800 manual-ját és írja, hogy az AGP csak 1,5V-os kártyákat fogad. Nekem egy Abit Siluro Ti4200-as 4x AGP kártyám van, de nem tudom ez hány V-os. Kerestem a neten, de nem találtam. Bele lehet tenni a p4p800-ba?
  • ollie
    #184
    jól fog kijönni
  • Laalee
    #183
    533 as fsb hez 133 as ramok kellenek, ha nagyobb az nem baj
  • ATISoft
    #182
    Megint itt vagyok, még nincs meg a cucc, csak rendelés alatt áll. Egy kérdésem volna. Ha teszek a p4p800-ba egy 2,4ghz-es p4-et, aminek az fsb-je 533Mhz, akkor ez a 400Mhz-es ramokkal hogy fog kijönni? nem kavar be valamit?
  • ollie
    #181
    Hehe, és mi van, ha P4-hez keres alaplapot? :)))
  • Gabesz amd64
    #180
    Aki csak most kezdi a számítógép vásárlást főlösleges dual-os témát vennie!Ugyse érti!
  • Narancs
    #179
    Csak ne X-X eset, mert abban nincsen dualchennel...
  • Gabesz amd64
    #178
    30-40 között már 64-bites alaplapot is kapsz!

    De sajna még a proci irtó drága bele:
    3000+ os:65000Ft!
    512 Mb ram bele meg 27000Ft!
    az Asus Nforce 2 nem rossz!Ja olyat vegyél!