7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • ollie
    #257
    kis kommunista :PP
  • Punkerwork
    #256
    MSI 845P NEO is tetszett bejön a vörös nyáklap :D
  • Punkerwork
    #255
    nem deluxo-t még nem hoztunk mióta melózok :)
  • ollie
    #254
    A nem deluxe-hoz is ilyen kábelek vannak.
  • ollie
    #253
    És intel LAN van rajta, ami királyság, ja meg SATA ÉS PATA RAID.
  • Punkerwork
    #252
    deluxe-hoz van pár extra kieg pl fire wire meg hasonlók, szép fekete asus feliratos ide kábelek ( a cd-hez valót le is nyúltam)
  • gyick
    #251
    az Asus p4p800 és p4p800 deluxe közt mi a különbség?
  • ollie
    #250
    hallottam már róla...
  • ollie
    #249
    875 még a PAT nélkül is gyorsabb mint a 865.
  • sumi
    #248
    Hali.Ezt az alaplapot nem ismeri valaki??



    Mianboard PC CHIP M 950 HLU V 3.3
    SPECIFICATION:

    PROCESSORS
    Socket 478 supports the
    -Intel Pentium 4 processor (478pins)
    CHIPSET
    VIA P4X400 & VT8235
    -AGP V3.0 compliant with 8x transfer mode
    -Peak Bandwidth 266MB/S 8-bit V-link Host Controller LPC I/O V ITE IT8705F
    System Hardware Monitor: Integrated in IT8705F
    LAN VIA VT 6103 (optional)
    AC97 Audio Code -Compliant with AC97 2.2 specification
    SYSTEM BIOS
    Award 2Mb Flash EEPROM
    Supports Plug and Play 1.0A, APM 1.2, Multi Boot, DMI
    Full support for ACPI revision 1.0 specification
    MEMORY
    Two 184-pin DDR DIMM sockets for 2.5V DDR SDRAM (DDR400*/333)
    Maximum: 2GB
    EXPANSION SLOTS
    5 PCI slots, 1 AGP slot, 1 CNR slot
    FORM FACTOR & LAYERS
    ATX (305mm*220mm), 4 Layers
    I/O INTERFACE
    Supports Plug and Play function
    PS/2 keyboard and mouse connectors
    4 USB Ports and an optional LAN connector
    One EPP/ECP mode parallel port
    One 16550 high-speed serial I/O port
    Audio ports (Line-in, Line-out, Mic-in, CD-in and game port)
    Dual PCI IDE interfaces - support four IDE devices (PIO mode 4, DMA Mode 2, Ultra DMA 100/133)
    Supports 360K~2.88M Byte, 3 Mode FDDs or LS120
    ATX Power Supply Connector
    Ports, headers and others
    -IrDA header
    -2 Extra USB Ports (USB2)
    -Front Panel MIC/Line-Out header
    -HDD LED, ACPIMSG LED, Reset Switch, Power Switch headers
    -CPU and Case Fan headers
    RTC & BATTERY
    VT8235 included 256 byte of CMOS
    With CMOS hardware clear jumper
    SPECIAL FEATURE
    This feature is run by overclocking.


    Szeretném tuningolni a bioszból de alapból le van tiltva a proci freki emelése....HELP!!
  • perempe
    #247
    Akkor miért kérded?
  • gyick
    #246
    én Asus P4P800 deluxra gondoltam.......
  • perempe
    #245
    Nem sok különbség van a 2 között, csak a PAT. Vegyél Abit IS7-E-t (865PE), ha olcsó megoldás kell! Kb. 19 bruttó.
  • gyick
    #244
    hi!
    i865ep vagy 875?mejiket éri meg megvenni?
  • Gabesz amd64
    #243
    Nem igazán mert a megoldás a "b"!
  • Gabesz amd64
    #242
    Kitudja!
    Jó lenne ha lenne!! :-)
  • Z
    #241
    nehogy beírd a c-t!!! :)))

    csak kamuztam, vagy mégsem? :D
  • Z
    #240
    lol, szerintem is! :)

    amúgy c a válasz!
  • Anee
    #239
    Nos nézegettem A64-es cuccokat s szerintetek van remény hogy egy hónapon belül már lesz NF3-250-es alaplap az országban valahoL?????
  • Gabesz amd64
    #238
    Nem egy nyeremény játékban veszel részt inkább??

    Szerintem igen!!
  • Davidus
    #237
    Ha akkor vetted amikor még mindenki ezt ajánlotta akkor gondolom a tiéd még a jó száriából való:)
  • TANKboy
    #236
    Akkor se kell SATAPATA! Sajnos viszont tápt is vennem kell, mert ez a 300W CODEGEN nem lesz nyerő. Amúgy nem értem, hogy miért szidja mindenki ezt a márkát. Mikor vettem (kb. 2 éve) mindenki CSAK CODEGENT ajánlott. Ennyire lement a szinvonaluk? Vagy bejöttek jobb márkák? Amúgy egy 360W Chieftec-et szeretnék, bár a tápokról szóló fórumon olvastam egy balesetet ezzel. Kicsit félek tőle, de ennél drágábra már nem lesz pénzem.
    Bocsi az OFF Topic témáért.
  • peter31
    #235
    Sziasztok!

    Végülis megvettem a P4C800-E Deluxe-ot. Eddig tök jó van benne potencia. Legközelebb procit veszek majd ha lesz zsé.
    Van olyan progi amivel a proci tempót windows alól lehet babrálni?

    üdv
    peter
  • Bandeeka
    #234
    Sziasztok!
    Tudna nekem vki segiteni? MSI K8T Neo alaplapot akkarok venni de nemtudom mit jelent rajta ez: BuzzFree technológia
    Segitsetek pls köszi
  • ollie
    #233
    Hát SATA és PATA mindegyikben van, legfeljebb nem RAID :))
  • perempe
    #232
    A Giga nem jó?
  • TANKboy
    #231
    Köszke a segítséget! Nem kell nekem semmi SATA PATA. Valószínű, hogy sima P4C800-as veszek. A többi extra nem mozgat, ami a Deluxe-okban van.
  • ATISoft
    #230
    Én is deluxe-ot vettem, de még nem tudtam kipróbálni, mert a proci csak ma jön meg hozzá. :)
  • ollie
    #229
    De 3 modul akkor sem fog menni duálban ;)
  • Pheel
    #228
    Kaptál tuti leírást az alaplaphoz, abban tárgyalják. Tudom, mert nekem is hasonló van, csak Deluxe.

    Azt pedig, hogy dualban megy-e a memória, a BIOSnál kiírja, ha kikapcsolod a BOOTLogót.
  • bon
    #227
    Nekem a Rack van a Raid-re kötve. Ahol vettem az alaplapot azt mondták, hogy a boot winyot nem szabad a raid vezérlőre kötni, azt nem indokolták meg, hogy miért.
  • ollie
    #226
    A duál csak 2 vagy 4 db, azonos méretű memória modul esetén működik. A Raid-re viszont sajna nem tudok tippet adni, még soha nem használtam én sem.
  • ATISoft
    #225
    A p4p800-nál (vagy úgy általában raid-es lapoknál) több meghajtó esetén melyiket érdemes a raid-re kötni, a mobil rack-et vagy a boot winyót? Nem mentésre használnám a raid-et, csak ahhoz a meghajtóhoz ami már nem fér el a "sima" ide csatolón.

    Ja és egy kérdés a dual mem foglalatokkal kapcsolatban. Most van 2x256mb az alaplapban, azonos színű (kék)foglalatban. Ezek ugye dualban mennek. Ha pl. a későbbiekben teszek a maradék helyre 1db. modult, attól a másik kettő még dualban működik? Vagy csak akkor ha ezek is párban vannak? Bocs ha láma kérdés volt. :)

    Nem tudtok esetleg olyan weblapot, ahol ezeknek a dolgoknak utána lehet nézni? Tehát a mai alaplapok, procik, mi mit jelent, mire kell figyelni stb. ?

    köszi.
  • ollie
    #224
    A legnagyobb különbség a felszerelés hozzá, pl hátlapi kivezetések. Különbség még az is, hogy pl a siman gigabyte lan, addig a deluxe változatokon intel lan van (nyílván az utóbbi jobb). Ja és a simán nincs PATA raid (holott SATA raid mindegyiken van). Szerintem ha teheted vegyél P4C800-E Deluxe-ot, de ha csak a sima alaplap kell és PATA raid sem fog kelleni, akkor elég a sima P4C800 is.
  • Zetorg
    #223
    tud valaki valamit az Abit IC7-MAX3 lapról?
    érdekelnek vélemények és tapasztalatok, legfőképpen az, hogy az a hűtés a kondikon és a stabkockákon segít-e valamennyit a tuningban!?
  • TANKboy
    #222
    Mi a különbség az ASUS P4C800 a P4C800 Deluxe és a P4C800-E Deluxe között. Nézegettem a honlapját a cégnek, de valahogy nem sok különbséget láttam. Tényleg csak ennyire minimálisan térnek el egymástól? Mindegyik jó széria?
  • sniper
    #221
    Tenyleg. Az 1. latasra impozans jellemzok (1MB cache, sok GHz) ellenere hulladek. Inkabb vadassz az apronetrol olcson egy 3 gigas northwoodot. Az meg vegkepp mindent elarul, hogy az intel is leall a p4 tovabbfejlesztgetesevel, es a pentium-m (banias & co.) tovabbfejlesztett verzioi kerulnek majd az asztali gepekbe is.
  • sniper
    #220
    Inkabb ugy mondanam hogy az intel _chipsetes_ alaplapok a legjobbak hozza.
  • David2
    #219
    Az Asus A7N8X-X alapról mirt hallottatok? Mert sztem ár/teljesítményben tutira jó lehet, mert sulinetben csak 20900.
  • ollie
    #218
    Ha tutira nem akarsz tuningolni, akkor a tökéletes választás az intel alaplap (gramnyit sem leeht veel tuningolni). De tapasztalatom szerint az ASUS lapok is atomstabilak. És ne feledd, a stabilitáshoz szükséges egy jó minőségű táp is.