7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Narancs
    #377
    Az többet tud. Van rajta SoundStorm és sATA vezérlő is.
  • takraj
    #376
    Miért az NF7-S az jó alaplap?
  • via_mala
    #375
    Én is azt mondom, hogy a kártya úgy tűnik mégis jó, de lehet, hogy nem szeretik egymást az alaplappal!
    Különben a táp és az alaplap is garis, úgyhogy akkor visszaviszem mindkettőt, aztán majd válogassák ki, hogy melyik a beteg. (A táp csak azért ciki, mert ez már a 3. táp 2 trágya Codegen táp után.)

    Ja és kipróbáltam még a Far Cry-t, és az is VPU Recovery-vel dob ki. Természetesen. Viszont a COD: United Offensive és Conflict Vietnam demók mennek.

    BTW: hány Watt-ot vesz fel egy Radeon 9800 Pro max. terhelésen?
  • [Jakuza]
    #374
    Ketto kozul MSI.
    Mivelk nem az NF7-Sel hasonlitottad ossze, hanem a sima NF7-el.
  • [Jakuza]
    #373
    Nem tudja. De olyan kicsi a kulonbseg, hogy gyakorlatilag lenyegtelen is.
    Br 15ert meg nem igazan talalsz hozza jobb lapot.
  • Hulk
    #372
    Szerintetek meyiket vegym meg??Msi K7n2 vagy abit nf7...Melyik a jobb?
  • embör
    #371
    hi
    a következő alaplapról lenne szó:Asus A7N8X-X
    ez az alaplap tudja a kétcsatornás memória kezelést???
    tudtok br15000-ért jobb AMD-s alaplapot mondani????

    thx
  • o0tomy0o
    #370
    Helósztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy a DFI UT lp 250 GB alaplapnak milyen CPU hütő felfogatásai vannak? Mert szeretnék rá Thermaltake Silent Tower CL-P0025 tipusu hütőt.
  • AmcsiGyilok
    #369
    Sziasztok!

    Szerintettek meik alaplapot érdemes megvenni (használtan):
    Abit IC-7 nincs rá gari 19-20k (boltba 25k)
    MSI p865 Neo2 Fis2r 22k több mint 2 év gari minden tartozékával(nagyon sok minden)+működik a PAT benne +DOC(dinamikus öntuning)+gigabites lan meg egy csomó extra(boltba 32k)

    Itt egy Tomshardwares cikk az msi-ről ők azt írják nagyon jó:
    http://www.tomshardware.com/motherboard/20030707/i875p-61.html

  • AmcsiGyilok
    #368
    Sziasztok!
    nem tud vki vamilyen infot mondani az MSI 865PE NEO2 Platinum alplapról?Tuning és teljesítmény személyes tapasztalat érdekelne!
    Előre is kösz
  • [Jakuza]
    #367
    Meg mindig azt mondom, hogy en ketlem, hogy a VGAnalk van baja, foleg ugy ha mas gepben jol megy.
    A tap attol meg lehet hogy masik 2 ember gepeben is probaltad, hiszen nem nem mindegy milyen periferiak vannak a gepukben.
    De ez konnyen kideritheto a felesleges dolgokat huzd le a taprol es probald meg ugy is. Amugy azok a dolgo amiket leirtak kozel nem terhelik meg a tapot mint egy VGA full terhelesen.
  • via_mala
    #366
    Coolink 350 W-os a táp, stressz tesztelve volt:
    3DMark03 benchmark mellett CD-írás, 2 vinyó között másolás, winamp mp3 lejátszás, rezidens víruskeresés egyszerre ment, proci végig majdnem 100%-on volt és nem állt le, nem fagyott, minden rendben végigfutott. Azon kívül 2 másik embert ismerek, akiknek szintén 350 W-os a tápjuk 9800Pro mellet és semmi gondjuk. Az emlegetett srác AMD-s gépében pedig szintén csak egy DTK 350W-os (vagy csak 300 W-os) táp van.
    A legújabb 1.17e-s SiS-es AGP driver már fent van, ma próbálom ki visszalépésként az Asus-tól letöltött sima 1.17-est, hátha azzal jó lesz.
    Szóval: lehet-e olyan pechem, hogy kifogtam egy egymást nem teljesen szerető alaplapot és videokártyát az
    Asus P4S800 és a Sapphire 9800 Pro
    személyében???
    Mellesleg a Sapphire 9600 Pro-val nem volt baja, igaz akkor még nem próbáltam sem a Doom 3-at, sem a 3DMark05-öt, de CMR04-et elég sokat nyomtam rajta, most meg az sem megy!
  • [Jakuza]
    #365
    Eleg aramot kap az a gep ?
    Magyarul eleg a tap a gephez ?
    Itt szvsz valami mas nyug van.
    Ha mas gepben jo a kartya akkor nem hinnem hogy azzal van a baj.
    Amugy a legujabb SiS driver is fel van telepitve ?
    Ha nincs akkor itt megtalalod a drivert.
    http://download.sis.com/
  • via_mala
    #364
    Mennyi a valószínűsége, hogy az Asus P4S800-as alaplap utálja a Sapphire Radeon 9800 Pro-t? Elsötétül a képernyő és kifagy, VPU Recovery jön, vagy újraboot-ol (ezt csak 2x csinálta).
    Az alaplap BIOS-a a legfrissebb, és az XP-n SP1-gyel és SP2-vel is ugyanezt csinálja. Catalyst már 4.3-tól 4.10-ig szintén végigpróbálva.

    Egy másik srácnál egy AMD-s gépben simán megy.
    Nálam is majdnem minden megy, csak ezek nem:
    3DMark05, Colin McRae Raly 04, Richard Burns Rally Demo, MOH: Pacific Assault Demo, Vulpine GL Mark, Doom 3.

    Egy csomó más viszont vígan megy:
    3DMark03, Max Payne, GL Excess, mindenféle játékok és játék demók (legalább 20 félével próbáltam).
  • [Jakuza]
    #363
    Bolcs dontes. :P
  • ROTI
    #362
    Hát ez tényleg gáz!Bár a mostani karim még talán menne Gf4mx440 de ha egyszer hozzájutnék egy jobbhoz az lehet, hogy problémás lenne.
    Kössz az infókat. Ugy látszik muszáj lessz feljebb tennem a mércét.(Az i865gv-röl valami olyasmit olvastam, hogy integrált vga-k hoz csinálták, de mivel van AGP slot gondoltam ez simán letiltható. Hát mégsem.)
    Ok. Asock kihúzva. Gigabyte listára rá.
  • [Jakuza]
    #361
    Ja es meg valami.Nem mindegyik AGPs kartya mukodik a lapban.


    AsRock P4I65GV alaplap
    P4 Celeron 2,4 GHZ
    512 MB PC400 RAM
    Ati Radeon 9200Se 128 DDR


    Sziasztok!

    "Az Asrock alaplaphoz Radeon 9200 videókarit vettem és nem működik az AGP gyorsítás.
    Az alaplap amúgy csak a megadott listás szereplő videókarikkal működik, de ez a kártya szerepel a listájukon. Biosbol semmit nem lehet állitani, csak a PCI/AGI/Onboard prioritást.
    Nem lehet letiltani az integrált videókarit csak windowsbol.lényeg a lényeg, mindent felfrissítettem ami lehetséges(bios, alaplap, driver) és még mindig PCI eszköznek ismeri fel. Tudom hogy nem egy nagy szám a radeon 9200, de akkor is működnie kéne legalább."

    jó tanács:
    aki ilyen alaplapot vesz, mert olcsó és még mittomén milyen okból, az elöbb nézze meg az AsRock oldalon, hogy mivel megy a lap!!!''


    8
    1.3 Supported AGP VGA Cards List
    (for Windows 2000/Windows XP)
    I. AGP 4X
    Graphics Chip Model Name
    Vendor
    n-VIDIA ASUS AGP-V7100
    ASUS AGP-V7100PRO
    ASUS AGP-V7100 MAGIC / 32M
    ASUS AGP-V7700Ti
    ASUS AGP-V8170DDR
    ASUS AGP-V8170SE / LP
    ASUS AGP-V8200 T2
    ASUS AGP-V8200 T5
    ASUS AGP-V8440
    ASUS AGP-V8460 Ultra
    GAINWARD- GF3-TI500/64M
    GAINWARD- GF3-TI500/128M
    Inno3D GeForce2 MX400
    Leadtek WinFast A170 TH
    Leadtek WinFast A170 DDR
    Leadtek WinFast A250LE TD
    Leadtek WinFast GeForce2 MX MX64
    Leadtek WinFast GeForce2 H MX400
    MSI- GF4-MX440SE
    PROLINK GF4-MX440
    SPARKLE GF4-MX440
    ATI Gigabyte GV-AP64D
    Gigabyte GV-AP64D-H
    Gigabyte GV-AR64S-H
    POWERCOLOR RADEON 9000
    POWERCOLOR RADEON 9100
    TRANSCEND TS64MVDR7
    SiS SYNNEX GCM-SiS315EA32
    For the latest updates of the supported AGP VGA cards list, please visit
    ASRock website for details.
    ASRock website: http://www.asrock.com/support/index.htm
    II. AGP 8X
    Graphics Chip Model Name
    Vendor
    n-VIDIA ALBATRON GF4-MX440 64M
    AOPEN Aeolus FX5600S-DV128
    AOPEN Aeolus FX5200-V128
    ASUS AGP-V9180
    ASUS AGP-V9280 VIEDO SUITE
    ASUS AGP-V9520 MAGIC/T
    ASUS V9900
    ASUS V9900 ULTRA
    ELSA-GLADIC 518
    ELSA-GLADIC 518 P
    Inno3D GeForce FX5600
    LEADTEK A280 LE
    LEADTEK A340TDH
    MSI Ti4800SE-VTD8X
    PALIT GF4 MX440 8X 64MB
    PROLINK GeForceFX5900
    PROLINK GF4-TI4200
    SPARKLE GF4-MX440-8X
    ATI CLUB3D ATI R9800
    Gigabyte GV R9000 PRO
    Gigabyte RADEON 9500
    Gigabyte RADEON 9700 PRO
    POWER COLOR 9200
    SAPHIRE RADEON 9200-128MB
    SiS POWER COLOR XABRE600
    For the latest updates of the supported AGP VGA cards list, please visit
    ASRock website for details.
    ASRock website: http://www.asrock.com/support/index.htm

  • [Jakuza]
    #360
    Hidd el az a +3-4 ezer rafizetes boven megeri, ha a Gigabyte-t valasztod.
    Nem fogsz annyit nyuglodni, mint az Ascrockal.
    Tudom, hogy gazos az Asrock, mert az egyik ismerosom is vett ilyet (igaz mas lap) es nem tudtam lebeszelni anno rola. Azota csak szopik vele, meg a processzort is rosszul detektalja es fagy rendszertelenul.
    Amugy a Gigabyte-rol nem sporoltak le a cuccot 5Pci es 4 Mem foglalat (4Gb) van rajta.
    Marvell Gigabit LAN es 7.1 csatornas ALC 850 Realtek chip van rajta.


  • ROTI
    #359
    Köszi a választ!
    Én azt reméltem sokat számít, hogy az asrock az asus low-coast cége, vagyis egy nagy nevü cég olcsóbb piaci szegmensre gyárt ugyanolyan minőséget, csak a jól bevezetett márkát már nem adhatja olcsón.Egyébként ezen a lapon is vannak ezek SATA,LAN,5.1hang csak nem865p hanem gv
    viszont pl csak 2 PCI slot 2 ram tehát ezen spórolnak, de ez talán elég nekem. Sajnos a pénz nagy úr nálam, de persze a minőség néhány ezrest azér megér.
    Köszi.
  • [Jakuza]
    #358
    Pedig gagyi. Amugy brutto 30K-ert lehet kapni Asus P4P800-E Deluxe -os lapokat. Abit IC7 brutto 25k.
    Szazszor jobb valasztas mindketto, mint barmelyik Asrock.
    Esetleg meg a GIGABYTE GA-8I865P-G ez brutto 19k korul van.
    Ha keves penzed van es jobbat akarsz, mint a Asrock akkor a Gigabytet valaszd, ahhoz kepes hogy milyen olcso, van rajta, SATA,LAN,Hangkartya es nem SiS chipes, hanem Intel Springdale P(865P).
  • ROTI
    #357
    Hi! Tud valaki véleményt mondani az Asrock alaplapokról? (P4) Nem vagyok valami vastag, és mivel ez ASUS leány gondoltam nem lehet annyira gagyi. Én a P4i65gv-t néztem ki magamnak. Ez duálos,HT-s sajna int.vga. Végülis amit ez tud, az ASUS-ban majdnem 40k körül van persze + ez-az ami nekem annyira nem fontos. Köszi aki tud véleményt
  • WOW
    #356
    Hi!A kovetkezo a problemam.Alaplapot szeretnek vasarolni de nem tuom,hogy melyiket.Egy IP4 3,4Ghz procihoz lenne.Vagy I875p vagy I925x.De nem tudom,hogy melyiket valasszam.
  • robotnyk
    #355
    nekem a pozitívumok a lényeges dolgok, tuning nem mozgat
    köszi!
  • Gerry
    #354
    Kiváló minőség, jó terméktámogatás, ha jó helyen veszed, akkor gyártó által adott 3 év garancia, stabilitás, viszont a tuning lehetősége szinte teljesen kizárva.
  • Smith
    #353
    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy MSI 875P Neo-Fisr alaplapot egy 3GHz-es procival és két 512-es Corsair XMS 3200C2-es memóriával.
    A problémám az, hogy sehogy sem tudom a ramra erőltetni a CL2-t (a ramok adatai: 2-3-3-6), a BIOS-ban CL2-t ír, de minden tesztprogi CL3-t ír ki (a ramok most 3-3-3-6 értéken mennek).
    Megpróbáltam BIOS-t frissíteni, de még mindíg nem veszi a CL2-t (másnál simán megy 2-3-3-6-on ASUS alaplapon). Most az MSI alaplap lenne ilyen szar?
    Most van 2 kurva drága ramom, amit nem tudok kihasználni. Ha tudtok segítsetek!
  • robotnyk
    #352
    intel Rock Lake (D865PERL) alaplapról mit tudtok mondani? ajánlható kategória?
  • Punkerwork
    #351
    melyik alaplapba megy bele 6 giga ram? (nem szerver)
  • ent
    #350
    Jó máshogy teszem fel a kérdést!!!!

    AV8-3rd Eye vagy K8N Neo2 Platinum !!!!!
  • Bogyi007
    #349
    Köszi szépen!
  • ollie
    #348
    ez két különbötő link, csak lemaradt a space
  • ent
    #347
    nForce3 Ultra vs. K8T800 Pro????????

    Érvekkel!
  • ollie
    #346
    Googlehttp://www.viaarena.com/
  • Bogyi007
    #345
    Sziasztok! Egy barátomnak kellene segítség, annyit mondott, hogy Viachipsetes alaplaphoz kellene driver, hol keresekk, honnan töltsem le? Sürgőss választ kérek!!!
  • ollie
    #344
    Chio chipset!
  • Stann
    #343
    Vagy mielőtt egy nagyobb amd&intel vita indulna, ugy értem, hogy valamelyikkel van e valamilyen tipushiba, ami miatt nem érné meg megvennni?
  • Stann
    #342
    Ma melyik chipsetet érdemesebb venni?

    Nforce vs. Via?
  • Stann
    #341
    Mennie kell a ramnak 266-on!
  • ent
    #340
    nForce3 Ultra vs. K8T800 Pro????????

    Érvekkel!
  • Todd
    #339
    Hát ez az. Hivatalosan nem támogatja, nem is támogathatja. Kicsit régi az alaplap ahhoz. Viszont nekem nem is azért kell a RAM, hogy 400Mhz-en menjen a cucc.

    Egyik haverom mondta, hogy nyugodtan bele lehet tenni egy alaplapba magasabb órajelű RAM-ot, legfeljebb alacsonyabb órajelűként fogja felismerni az alplap és olyan gyors is lesz. Egy másik haverom Celeron-os új gépébe kapott magasabb órajelű RAM-okat, gépe mégis csak alacsonyabbnak ismeri fel őket (csodálkozott is nagyon). Persze enyém meg AMD...

    Egyáltalán hallott már valaki erről, vagy csak a haver olvasott félre valamit, valamilyen cikkben?
  • Borg
    #338
    Nézd meg a gyártó honlapján, milyent támogat. Egyátalán nem biztos, hogy a PC3200 modulokat is szereti.