7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • csatarij
    #417
    Énnekem is ABIT KT7A deszkám van, megvagyok vele elégedve, bár egy kicsit öreg.
  • DanyyX
    #416
    Nekem is Abitoma van, nem panaszkodhatok rá. Ha venni kéne újat, az is Abit lenne [valszeg AA8 3Rd Eye].
    + AMD Rulez.
  • Kockásfülűnyúl
    #415
    nekem van egy abit bf6-om csak slot1-fcpga átalakító kell hozzá, ja meg vasárnapra tudom felhozni pestre
  • czky
    #414
    Az Abittal úgy van, hogy amelyik elsőre elindul, az király lap, de amelyik nem, azt el is lehet törni kettőbe, vagy többe :)
    Nekem ez a mostani a sokadik Abitom és eddig csak 1 ment tönkre, akkkor amikor az egész számítógép zuhant 9 lépcsőfokot lefelé :). Hálópartira mentem volna! :))
  • dartonita
    #413
    nah megvettem a uj p4et,es a lapot(is7).egesz delutan ezzel szarakodtam.senkinek nem akarom elvenni a kedvet,de osszeallitva csak sipolt
    holnap megy pestre szaxervizbe... persze nem szabad ebbo kiindulni,de ma ismet a jo kis oreg 1040 mhz-emen elvezem a netezest.szal nemfeltetlen ABIT es nemfeltetlen p4....tobb sikert nektek!
  • IntaglioDT
    #412
    Nekem egy ABIT AA8/3RD EYE van és nagyon meg vagyok vele elégedve. 4 SATA hely, viszon nincs IDE2 ezér vigyázni kell, mert ha egy DVD írót meg egy olvasót is be akar rakni az ember, akkor csak SATA vinyója lehet. Külön öröm a DDR2/533, a surround hang és az 1000-es LAN. Mindenkinek ajánlom.
  • czky
    #411
    Minden alaplapra lehet 4 pata ezközt csatizni. Én személy szerint inkább az Abit-ot ajánlom...
  • GixEr
    #410
    Bocs, hogy ide irok, de hamar alaplap....
    Nincs valakinek egy elfekvo P-III as alaplapja (p3 866Mhz procihoz) Budapest III.ker.? Akar ma is?
  • csatarij
    #409
    Mi a véleményetek az ASUS K8N-e Deluxe alaplapról? Lehet rá 4 PATA eszküzt csatlakoztatni?
  • dartonita
    #408
    thx.egy apro lepessel elorebb :)
  • via_mala
    #407
    Jó kis alaplap az Abit IS7, nekem is az van P4 2.8/800-hoz.
    Review
  • dartonita
    #406
    sracok egy gyors help kene.egy erko p4 2.4/5333 proci vasarlasanak kuszoben allok es kene tudnom milyen alaplap lenne a megfelelo hozza.mai nap dontenem kene,szal ha valaki tudja az plz irja meg.eddig az IS-7 et mondtak a legtobben,de gondoltam megkerdem ahol csak lehet....elore is thx
  • grebber
    #405
    Megnéztem de nem tok angolul és nem tom mit kell csinálni a fájlokka.
  • Punker
    #404
    alaplap gyártó honlapján megnézed.
  • grebber
    #403
    Chaintech 7NJL1 Apogge alaplapom van.

    Hogyan kell rajta Bios-t frissiteni és milyen fájlok kellenek????
  • Gabesz amd64
    #402
    abit-ot jól lehet húzni!
    de szerintem az MSI a nyerő!azaz nálam
  • juhi01
    #401
    hy!
    szerintetek milyen alaplapot vegyek és milyen procit ami elégjó de azért nemalegdrágábbak és jól lehet húzni esetleg 64bites!

    köszi
  • DanyyX
    #400
    Én is úgy voltam, hogy vagy A7N8X vagy NF7-S. NF7 mellett döntöttem, nem bántam meg. Sztem tök jó alaplap. Nekem elég fontos szempont a tuning, ezért is lett Abit.
  • Gabesz amd64
    #399
    Hát inkább ASROCK!
  • Myrkul
    #398
    Never again SOLTEK!
  • Gabesz amd64
    #397
    Mit akarsz te még elég jó konfigod van!
  • Narancs
    #396
    Erről a kinyiffanós cuccról énis hallottam, nem minden lap bírja a 230as FSB -t...
    De nem tom, én nem biztos hogy cserélnék a helyedben, vagy annyira ratyi a VIÁ -s lap?
  • Gabesz amd64
    #395
    Az Asus-al egy gond van DRÁGA,mint mindig!Az Abit-ra én meg nem raknám a voksomat!
  • disconnect
    #394
    Igazából nem ragazkodom, az ASUS-hoz mint márkához, én is olyan vagyok mint a legtöbben: jót szeretne. ASUS lapokat azért szeretem, mert volt már jópár, és egyikkel sem volt semmi problémám. Sajnak elkövettem azt a hibát, amikor vettem az A7V600-asomat, hogy a pénztárcámat néztem, és nem a teljesítményt (igaz, hogy akkortájt egy A7N8X Deluxe kb. 30e volt...)Ahogy mostanság elnézegetem az alaplap árakat bruttó 25e alatt van már minden K7-es lapka. Ha ABIT-nál kijavították azt a hibát, hogy néha tunig során elszáll az alaplap (mert sajnos találkoztam néhány ilyen alaplappal kb. 9 hónappal ezelőtt) akkor inkább szavazok az ABIt-ra.
  • Narancs
    #393
    Így van. Ha kell az Asus név és nem sajnálod a rávalót akkor a Deluxe verziót ajánlom...
    Amúgy ha tuningolsz akkor inkább Abit NF7/NF7-S/AN7 izlésednek és pénztárcádnak megfelelően...
  • disconnect
    #392
    Megtudjátok mondani, hogy mostanában milyen alaplapot érdemes venni, amibe beletudok rakni egy 2500+@3200+ Bartont, ill egy MSI 6600GT AGP-s VGA-t?
    ASUS-nak az A7N8X lenne az utsó nForce-os alaplaja??
  • Narancs
    #391
    Sztem lefelé kompatibilis, vagyis működni fog. De ez csak tipp...
  • Narancs
    #390
    Attól függ milyen procihoz, és hogy mennyit szánsz rá, mire kell a gép, indőtálló legyen-e stb...
  • Narancs
    #389
    VGA csere után érdemes lenyalni a vinyót, és újraföltenni a wint. Meg ForceWare sem árt a GeForce -hoz...
  • jAsOn VoOrHeEs
    #388
    Az MSI K8N Neo2-Platinum S939 -esnek 7.1-es dekódolása van.

    Azt szeretném kérdezni, hogy 7.1-es dekódolású alaplapi hangkártyában működni fog-e egy 5.1-es hangfalszett?
  • [Walaki]D`Lair
    #387
    Aye!

    Milyen P4-es alaplapot érdemes most vásárolni?

    Chipset/gyártó...
  • TDK
    #386
    Sziasztok!!!!!!
    Nekem 1 ASUS A7N8X-X alaplapom van 1 AMD ATHLON Xp 2500 + al barton
    és 512MB 400-as PC 3200.Sajnos Hynix Az everestben a mem írás csak 810MB/s az olvasás az csak 2160MB/s
    Segítsetek mi lehet a baj mert 1 napon belassult és azóta ilyen.
    Most lehet hogy veszek 1 ABIT AN-7-es alaplapot amiről sok jót írnak és van benne dual. Vélemény? Tapasztalat?
  • Ryleh
    #385
    Hi...e lenne a lapom: ECS K7VTA3 / Kobian KOB KT266a FSX...na a szutyok Ati Rage 32 mb-os kövület kifogástalanul "ketyeg" benne...ha viszont a Nvidia gf 3 ti -t teszem bele akkor vagy 1folytában restartol vagy kivág minden progibol az asztalra----kék háttérrel szomorit el...ott a display dll-el van vmi gondja....HMMM????...thx

  • via_mala
    #384
    Úgy néz ki az Asus megoldása is csak valami hasonló, mint a PAT, de az Abit-nak is van valami hasonló memóriatungja a BIOS-ban. Mindkettő jelentős teljesítménynövekedést okoz a játékokban szóval kb. egálban vannak.
  • via_mala
    #383
    Hmmm, bővebben? Negatív tapasztalat? Hibás szériák? Rossz teljesítmény?
  • Punkerwork
    #382
    az Abit 1 szutyok ennyi :)
  • via_mala
    #381
    Ahogy nézem a P4P800-E Deluxe tudja a PAT-ot, az IS7 meg nem.
    Mennyit számít ez?
  • via_mala
    #380
    Abit IS7 i865 vagy Asus P4P800-E Deluxe?
    Az utóbbi drágább, de vajon mi a plusz benne, hiszen mindkettő Intel 865PE chipkészlettel szerelt?
    Mindkettő tudja a dual-channelt, a 800 MHz FSB-t, a Hyper-Threading-et támogatja, max 4 GB DDR rakható bele, mindkettőn van 2 SATA port a 2 PATA mellett.
  • Narancs
    #379
    Hell!
    Erről a lapról mit tudtok: Chaintech 7NJLI APOGEE ???
    Főleg tuning érdekelne, memfesz+corefesz+fsb hogyan/miként állítható...
  • zsoleer
    #378
    Nekem msi lapom van és semi bajom sincs vele