7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Robin Hood
    #457
    Nem maga a 6800 hiánycikk, hanem a PCI-Expresses 6800 (GT, Ultra). Az X800 nem drágább mint a 6800-as megfelelője. A csúcs mindkettőből 140 ft körül van. Nekem viszont nForce4-be mindenképp PCI-E kártya kellett, ez volt, 6800 GT / Ultra nem, így ezt vettem. Persze nem kötelező mindenkinek ugyanígy. :) Csak ajánlottam hogy ez is egy ugyanolyan jó választás. Pénztárca nagy úr, ha nincs karácsonyi bónusz, nekem sincs ilyen konfigom.
  • Danecay
    #456
    Hát nem tudom ,hogy mennyire hiánycikk a 6800-as VGA de ahol én néztem van raktáron. Az X800-as sorozat is biztosan jó viszont annyival drágább is és sajnos az árát nem tudom figyelmen kívül hagyni, ha pedig MOD-plni is sikerül akko nem kérdés a dolog.
  • Robin Hood
    #455
    Én a "legnagyobb VGA ami PCIE-s tokozású"-ra mondtam azt. Az más kérdés hogy mennyi az ára.

    Tény hogy a radeonok nem épp SM3-ról híresek, de hol van olyan game amihez kéne? 1-2 Far Cry v1.3 effekt még nem komoly indok (főleg hogy az SM 2.0b-bel is ugyanúgy néz ki). Mire lesz SM3 game, 1-2 kártya generációval odébb fogunk tartani. Persze nem rossz ha van, ingyen minden jól jön, de ma ez nem valódi szempont. A 6800 sorozat is nagyon jó, az X800-akat viszont lehet is kapni. :)
  • Danecay
    #454
    LOL nem is vettem észre, hogy elírtamAkkor korrigálok 6800@6800GT
  • Danecay
    #453
    Hát igen, csak az a baj, hogy ilyen árban max X700-as szériából tudok válogatni, ezek viszont nem modolhatók (legalábbis nincs róla tudomásom)
    valamint nem tudják a Pioxrl Shader 3-at valamint a Shader Model 3-at. Jelenleg nekem is Radeon VGA-m van, egy 9800PRO és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, de ár/teljesítmény/tudás figyelembevételével nekem a GForce 6800 tünik befutónak.
  • Gabesz amd64
    #452
    Hát MSI vag Gigabyte!ez a kettő!(persze s939-es)
  • Gabesz amd64
    #451
    6800-at 6800-ra moddolni?
  • Danecay
    #450
    Akarom mondani nFORCE3 ULTRA
  • Danecay
    #449
    Hát én is erre gondoltam, csak találjak nFORCE4 ULTRA-s Alaplapot ami még jó és megfizethető is.
  • Robin Hood
    #448
    Radeonokból is van PCI-E, pl. az enyém is az.
  • Robin Hood
    #447
    3000+ az akár s754, akár s939, mindenképp 512k. S754-ből van elérhető áron 1 MB-s is, s939-ből a 4000+ lesz olyan, és azt is csak a Ready előrendelő kamulistáján láttam ("egyszer majd talán jön, vagy nem, de fizess most..."), tehát nincs. Dual channel viszont csak s939-ben van. Szerintem jobban jársz a s939 procikkal, azt később is le tudod cserélni 4000+-ra, de s754-nél meg vagy lőve, ha majd onnan akarsz továbblépni, akkor megint mindent cserélned kell.
  • Robin Hood
    #446
    Leírta, de még nem vette meg. Azért írtam le minden lehetőséget hogy ennek fényében gondolhassa át.
  • Danecay
    #445
    És akkor ezek szerint az sem véletlen, hogy 6600GT a legnagyobb VGA ami PCIE-s tokozású. Egyébként én egy sima 6800-asra gondoltam, mert ezek sem olyan rosszak viszon elég nagy az esély a MOD-olásra is és egy kis szerencsével és húzással 6800 közeli kártyát lehet belőle varázsolni :)
  • Danecay
    #444
    Kosz! Igen én is folyamatosan érdeklődok és olvasgatok a témával kapcsolatban, és most olvastam, hogy as s939-es tokozású nFORCE3-as alaplapokat nFORCE3 ULTRA-ként kell keresni. Csak kérdés, hogy találok e?
  • Gabesz amd64
    #443
    aham!ez csak a hátránya a 754-esnek nincs benn dual!
  • Danecay
    #442
    Mint írtam A64 3000-st néztem ki. Szóval akkor mind1, hogy s754 vagy 939-es mert mindeféle képpen az L2 512K-s lesz, viszont a dual channel-es memória vezérlő miatt gondoltam a 939-es tokozásúra. Jól látom a dolgot nem?
  • Gabesz amd64
    #441
    939-es lapok(ami nforce3) is ritkák minta fehér holló!
    És Ő már leírta hogy s939 3000+ procit vesz
  • Gabesz amd64
    #440
    Csá

    aza helyzet hogy Nforce 4 chipes lap ami AGP nincs!
    Ezek a lapok se olyan drágák már tehát megfizethető..akárhogy is látod az árlistákat télleg csak 6600 van PCI-Ex-be ja és persze nemrégen megjelenő kis hazánkban a Leadtek A400 Ultra PCI -Ex-s kártya röpke 160k-s árával!Gondolom Te 6800Gt-ben gondolkodtál!
    M.o-on azt még nem lehet kapni sajna
    De még külföldön is csak rendelésre veheted meg...Ennek talán az a problémája hogy gyártási problémák adodtak..
    De remélhetőleg hamar kapható lesz már...Énis 680Gt akarok venni(PCI Ex)!Az AGP szerinem már felejtsd el...

    Ha talán nforce3-as lapot akarsz venni(az is ritka mivel az nforce3-at azt még 754-es lapokra tolták ki elősször)se asus se Chintech Egyedül a GA-K8NS-939 és még az msi lapja van ime:

  • Robin Hood
    #439
    Csak PCI-E.

    Ha most akarsz Athlon64-et, akkor gondolom még s754-esed sincs, tehát procicsere mindenképp lesz (és vele együtt alaplap is). Még azt kell átgondolnod hogy videokártyát is akarsz-e venni. Ha igen, jobban jársz egy nForce4-el, s939 procival, meg PCI-E videokártyával, hosszabb távra is elég lesz. Ha marad az AGP-s videokártyád, akkor nForce3. Hogy ebből s939 vagy s754, az attól függ hogy a dual channel memória vezérlő (s939), vagy az 1 MB cache (s754 3400+) fontosabb neked. S754 prociból csak a 3400+ ami 1 MB, a többi ott is 512k, s939-ből csak a jelenleg még nem igazán kapható 4000+ lesz 1 MB cache-es (meg afelett).

    PCI-E-s X800 XT, 6800 GT, és az efelettiek még elég ritkák hazánkban, többnyire az újdonságokra jobban rámozduló kis boltokban találsz ilyeneket, Ready, Aqua, Bluefish és a hasonló kommersz boltok ilyet nem tartanak.
  • Danecay
    #438
    Hi All!
    Lenne 1-2 amatőr kérdésem. Most tervezek procit, ill alaplapot cserélni, no meg egy VGA-t is. CPU-nak egy Athlon 64 3000 939 -est gondoltam, mert ez már elég jó és megfizerthető is. A Vásárolni kívánt VGA egy GForce 6800-as lenne. Nos először nFORCE4-es alaplapban gondolkodtam, de van egy két dolog amiben nem vagyok biztos. Nos ha jól tudom az nFORCE3-as lapok nem tudják a PCI Express-t, hanem itt maradt a 4x/8x-os AGP slotok viszont az nFORCE4-es lapok már ilyen csatolóval vannak szerelve. A kérdés az lenne, hogy az nFORCE4-es lapokba csakis kifejezetten a PCI Express csatolású VGA-kat lehet tenni, vagy esetleg AGP-s NF4-es lapok is vannak. Azért fontos mert a VGA amit vásárolni fogok AGP-s. Kerestem nagykerárlistán valami hasonló PCI Express-esVGA-t de érdekes módon ezekből a legnegyobb, márkától függetlenül a 6600GT-volt. Nem értem, hol vannak a csúcsmodellek PCI E-es kiszerelésben? Nos ha csak AGP-s ben van olyan kari mint amilyet venni akarok akkor az azt jelenti, hogy nForce 3-as alaplapot kell vennem? Ha igen akkor milyen alaplapot javasoltok? Tudom, hogy vannak teszetek, itt a PH-n is de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra és az esetleges fellépő gondokra is. Én egy jó tuningolható nem túl borsos árú alaplapra gondoltam.
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • Cifis
    #437
    Más forumokon olvastam, de nem akartam elhinni...De állítólag igaz,nemtudom,mert ha igy van akor meg kell válnom a régi memóktól és venni 2 db 512-est...vagy kölcsönkérni valakitől még 2 db 256-ost és megnézni hogy igaz-e...
  • Gabesz amd64
    #436
    Én ha felidegesedek akkor a billentyű kap egy kettőt de ez ritka!
  • barret
    #435
    Akkor téged kedvelnek a Pc boltosok:)
  • via_mala
    #434
    Ezt a marhaságot hol hallottad?
  • Cifis
    #433
    Sziasztok.Valaki tudna választ adni arra hogy a 875-ös chip készletű alaplapoknál ha minda4 dimm foglalatba teszek memóriát akkor tényleg kikapcsol-e a PAT funkció?Ha igen az akkor mit fog eredményezni vajon?
  • Gabesz amd64
    #432
    Inkább ird le mit műveltél vele a PCamortizálás topicba_!
  • trabant
    #431
    Felidegesített.
  • Gabesz amd64
    #430
    És mért is rugtad szét? :D

    Az Abit-ot azt jól lehet tuningolni!Az MSI meg bírja a strapát mint a ló!
  • trabant
    #429
    Gigabyte is volt régen szar, a fajin HX-es lapjai után eléggé lejjebb adta, aztán most jött fel újra. Szal nem az "egyszer volt, hol nem volt" alapján kell vásárolni, mert akkor semmit se lehet. Sztem most jó az Abit is, előző lapom az volt (IS7), soha semmi gondja nem volt - amíg szét nem rúgtam, de az nem épp gyári hiba. :)
  • DanyyX
    #428
    Abit.
    Ne azt nézzétek már, hogy régen milyen balfaszok volt egy-két gyártó. AMD-k Tualatin amd-k be se ment hődióda, asztán most meg a Barton magos cuccos igen jó. Igaz már a bartonnak is leáldozott, mert jön az A64 de az is odabassza az intellt.
  • Gabesz amd64
    #427
    Gigabyte-ot venném meg!

    Abit az régen sporolt a kondikkal és hamar hibásodtak!cserélni kellett
  • Pontius #426
    Hahó
    Gigabite GA-8KNXP vagy GA-8IK1100
    vagy
    ABIT IC7 MAX3?
    Kettő között filózok. Segitsetek plz. Meiket miért, vagy miért ne?

    ASUS P4C800-E Deluxon is gondolkoztam de a 45e ft-s árával kilőtte magát
  • Gabesz amd64
    #425
    akkor majd tőled várunk TESZTEKET!
  • Gabesz amd64
    #424
    Hát az kamu!Hogy 939-sbe belemegy a Sempron proci!
    754-es sempronba le van tiltva a 64-bit!de a következö generációjú sempronokban már ben lesz!

    a socket A-tól meg megfeledkezhetünk már!!
  • Dr DeViLKiNG
    #423
    dfi lanparty roxx... csak tesztet nem találni hozzá...
  • juhi01
    #422
    én a dfi lanpartyt szemeltemki majd olyanom is lesz egy 3,2 es 64es amd hez csak még gyüjtögetem a pénzt!
  • Kockásfülűnyúl
    #421
    Sziasztok
    Csak annyit szeretnék kérdezni hogy a 939-es lapokba bele megy e a sempron proci?
    A DFI honlapján azt írja hogy az új nforce4-es lapok kompatibilisek a sempronnal.
    Ez így van vagy csak elírás?
    Ha igen akkor mi értelme a pénzhiány miatt 754-es csipszettest venni?
  • Gabesz amd64
    #420
    Talán ami ütős lap az Abitnál az a Fatalyty!de abitot nem vennék mert már meghalt egy nálam!Nem bizom benne!

    Inkább MSI vagy Chaintech
  • Kockásfülűnyúl
    #419
    pedig már örültem hogy valakire rá tudom sózni
  • GixEr
    #418
    Megoldodot ma estere! Azert koszonom!! (ezt mar a friss telepitesrol irom)