7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Robin Hood
    #497
    Nem a legolcsóbb helyen kell venni, és máris 60. :D
  • DanyyX
    #496
    ASUS A8N-SLI.
    Igaz abba még illik beletenni 2 videokarit [mondjuk, Gf6800GT], mivel hát SLI.
    Ha a pénz nem számít, akkor ez nem gond.
    Kis olvasnivaló:ASUS A8N-SLI
  • Gabesz amd64
    #495
    Öhöm már csak 52k!
  • Gabesz amd64
    #494
    jah igazad van hogy két külön dolog!aza alaplapi driver pedig jól van fent!Nemtom mi a baja
  • Robin Hood
    #493
    2.7-es P4 nincs, max vmi kisebb tuningolva mutat ennyit.
  • Robin Hood
    #492
    MSI K8n Diamond. 60-ért a tied. És jó. :)
  • Lyan Kyj
    #491
    Ja, amúgy a prociról csak annyit tok, hogy P4 2,7. Videókari Radeon 9600Pro, memória 2X512 433-as.
  • Lyan Kyj
    #490
    Hi! Gyors vélemény kellene! Milyen alaplapot ajánlotok? Felső kategória, szal ár nem számít! (azért ne legyen a csillagos egekig érő:) )THX
  • Inquisitor
    #489
    Biztos rosszul van felrakva az alaplapi chipset drivered ...
    Nem azt mondtam nem megy 2x-es üzemmódba, azt mondtam fizikailag nem megy 2x-es AGP-ben. Ugye az két tök külön dolog.
  • Gabesz amd64
    #488
    igen!
    ezt kétlem mert nekem az Asus-om 2x-en megy!mert a trágya nvidia driver(legalábbis ezt írja ki) kinlódik vele...
  • Inquisitor
    #487
    2x-es alaplapban nem fog menni neki 8x-os AGP-s kártya. Meg senkinek se, mivel azok 3,3V-ról mennek a káryák meg 0,8V-ot vagy 1,5V-ot tudnak. A 2x AGP csak annyit jelent, hogy tud olyan üzemmódban is menni ... 4x vagy 8x AGP-ben. Szerintem.
  • Gabesz amd64
    #486
    ezt Én már leírtam neked ha jól emlékszem!Tökmindegy hogy milyen lapod van 2x,4x,8x-es ha a lapod 2x-es akkor a 8x-es 9600Pro-d 2x-en fog menni!
  • Inquisitor
    #485
    Van rajta 4x AGP akkor igen. Boltos meg hülye.
    A 4x AGP 1,5 vagy 3,3 volton tud menni, a 8x AGP-s kártya meg (éppen ezért) 0,8 VAGY 1,5 volton. Szóval no para!
  • Fred10
    #484
    helloztok egy MATSONIC MS9107C típusu alaplap kibír egy Radeon 9600Pro-t mert boltos azt mondta hogy van valami 0.8 és 1.5 ha 0.8 akkor nemfog menni ha 1.5 akkor menni fog.segítsetek
  • Gabesz amd64
    #483
    Simán :D
  • Robin Hood
    #482
    Ja, de itt talál boltot is hozzá.
  • Gabesz amd64
    #481
    Ezt már beraktam ide :P #440
  • Gabesz amd64
    #480
    Mármint Nforce3-as!
  • Inquisitor
    #479
    Normális boltban ha visszaviszed szerintem kicserélik ... csak éppen hiánycikk a 939-es deszka.
  • Robin Hood
    #478
    Nincs félrevezetés. nForce3-ból van s754 és s939 is, az a lap éppen s754-es volt. Ez pl s939 és nForce3 is.
  • Robin Hood
    #477
    Az a DFI Lanparty alaplap csak s754 (nForce3-ban van olyan is, meg s939 is).
  • Gabesz amd64
    #476
    Hát ezt nemtom mért vágják át az embereket!

    Ezért kell utánajárni mindenek! :D
  • Danecay
    #475
    Hát ez az, hogy nekem akkor pont nem jó mert s939 -es Procit akarok venni. Az a bosszantó a dologban, hogy nFORCE3 250Gb az alaplapi chipkészletét aminet tamogatnia kellene az s939-es procikat + még az alaplap dobozán szerepel az Athlon 64 FX logó is, és mind ezek ellenére nem jó bele az s939-es proci. Komolyan mondom, ezek hülyék. Megnéztem természetesen a gyártó homlapját is, és a támogatott processzorokhoz ott is csak az s754-es van írva. De akkor miért vezetik félre a gynútlan vásárlókat?
  • Gabesz amd64
    #474
    Az van hogy valaki kamuzik!

    az a lap csak tuti hogy s754-es!
    az neked pont jó!
  • Danecay
    #473
    A #466 -re valaki?
  • Gabesz amd64
    #472
    Akár arra is!
  • Robin Hood
    #471
    Tapsra? :)
  • Gabesz amd64
    #470
    9800 az a 6600Gt alatt van!
  • Gabesz amd64
    #469
    Hát én vártam volna! :D
  • Robin Hood
    #468
    A Gigabyte jó márka, nForce4-ben is az. 6600 GT az kb a 9800 Proval van egy szinten (állítólag kicsit jobb is, más szerint nem, de mindenki szerint kb hasonló), és PCI-E is van belőle. Ezt meg később tudod bővíteni, ha most kijön vmi új kártya abból PCI-E tutira lesz, AGP meg nem biztos (az elején még előfordulhat).
  • Danecay
    #467
    Igen egy kicsit, pontosan azért ahogyan te is mondtad, ennyiért már nagyon jó nFORCE4-es lapot lehet venni. A PCI Experss-es kapcsolatban pedig az van, hogy nekem egy 6800-as kártya kb 60.000 Ft-ba kerülne. Nos ennyiért nem tudom milyen jó PCI Expresszes kártyát lehetne venni. Nézegettem én is az X800-as radeonokat, de ezek 20-30E Ft-al drágábbak és ez egyáltalán nem elhynyagolható különbség.
  • Danecay
    #466
    Hát ezt nem értem
    A HWSW-n a köveetkezőket írják:
    A Computex kiállításon az NVIDIA bejelentette az AMD nyolcadik generációs, Socket939 kivitelű Athlon 64 és Athlon 64 FX processzoraihoz szánt nForce3 Ultra alaplapi chipkészletét. Az nForce3 Ultra -- kódnevén nForce3 250Gb. HWSW BŐVEBBEN
    Az alaplap amit nézegettem mert elvileg olyan alaplap mint amilyenre szükségem van és árban is megfelelő lenne a következő nevet viseli LANPARTY UT nF3 250Gb.
    Aprobléma viszont az, hogy a PROHARDVEREN a követketőket írják az alaplapról:
    A dobozon egy Athlon 64 FX logó is szerepel, ez ne tévesszen meg senkit, az FX processzorok csak a Socket 940-es, illetve 939-es alaplapokkal kompatibilisek. PROHARDWARE BŐVEBBEN
    Most akkor mi van?
  • Robin Hood
    #465
    Ez sok? E-connect 29 forint, feltéve hogy van is. Viszont ennyiért van Gigabyte nForce4 is. Persze ahhoz PCI-E kártya kell, de ha újat veszel, érdemes inkább azt.
  • Danecay
    #464
    Ez sajnos így ebben a formában kevés infó, nem baj, megpróbálok valami tesztet keresni. Sajnos ahonnan rendelni akarok Gigabyte cuccokat nem nagyon forgalmaz, MSI-ben találtam a K8N Neo2 Platinum modelt ami olyan mint amilyen nekem kellene de sajnos ez egy kicsit drága :( Én úgy tudom, hogy ezek a LAN PARTY-s cuccok nem rosszak. De majd meglátjuk.

  • Robin Hood
    #463
    Passz. Acorpnál biztosan jobb. :D
  • Danecay
    #462
    És ERRŐL mi a véleményetek?
  • Robin Hood
    #461
    Tök jó hogy osztrákban van, én viszont itt lakom. Meg mivel ez is pont ugyanolyan jó, nem bánom hogy ezt vettem. Mikor majd szükség lesz SM3-ra, oda a 6800 Ultra is kevés lesz, arra majd a következő (vagy utáni) generáció kell.
  • DanyyX
    #460
    PCI-E 6800-at osztrák/német webshopokban érdemes még megnézni, ha olyan fontos, mert ott kicsit olcsóbb, meg elképzelhető, hogy van. [az már más kérdés, hogy be is kell hozni ].
  • Robin Hood
    #459
    Ja, +1 fizetés. Először 6800 GT vagy Ultrát akartam, aztán ez volt. De nem bántam meg.
  • Gabesz amd64
    #458
    Hát jah nem drágább sőt(x800)!

    különben 6800-ast vettél volna?
    "Karácsonyi bónusz"? hhmm