7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Ovis
    #858
    Gondolom, részletre, bankhitelre, bárhol..!
    (Mert, ugyebár, Gyurcsány apánk is +mondta: "Ma erős a gazdaság, stabil és nagy a jólét")
    Léteznek passzív hűtésű 95xx Radeonok, ne mondd már, hogy nem!
    Nem értem amúgy, mi baja itt mindenkinek a Celeronnal, meg a Cel.D-vel, nem egy irodaház szervergépeként akarom üzemeltetni a gépemet!!
  • Banyapapa
    #857
    Akkor ASUS is kilöve ,azokon asszem venti van.
    Gigabyte 9550 128MB-3év garancia passziv hütés blabla.

    De adj cimet hol lehet venni 15k alatt pentiumot,lécci:P
    Ami nem celeron,nem prescott,nem melegszik.
  • Ovis
    #856
    Sajna nem egészen, de azért értékelem az erőfeszítésedet..!
    1. nem kell AMD, mondtam! (hogy miért, ne kérdezd..)
    2. 9-ért nem veszek alaplapot, arra min. 15-öt szánok, ne azon spórolj!
    3. A kártya kb. rendben, valahol jó helyen kapisgálsz... (remélem, passzív hűtésről beszélsz?!) ...de akkoris kijön 15-ből, max nem 9600-as!
    És azt se mondtam, hogy alaplapot + kártyát feltétlenül használtat akarok! Egyéb ötlet??
  • Ovis
    #855
    Oké, tegyük fel, hogy jót mondasz... köszi a tippet!
  • Narancs
    #854
    Összesen 45K, oké.
    Használtpiacon ezeket tudod beszerezni ennyiért:
    Abit NF7 (9K)
    AMD 2500+ barton + hűtő (15K)
    9600XT / 9600pro & zalman (20K)
    ________________________________
    Tessék, megoldottam gépvásárlási igényedet.
  • Ovis
    #853
    Valami gond van,Narancs??
  • Banyapapa
    #852
    Elmondanám: nem árt neki:P
    Nem ráöntöttem a alkoholt a CPU-ra ( meg a egyik hidra alaplapon) hanem a gézre finoman öntöttem/itattam:-o

    Meg ahonnan hoztam ott is zsiroldasra használjuk az alkoholt:)
  • Ovis
    #851
    Oké...
    15K alaplapra
    15K VGA-ra
    15K procira
    (bár szerintem nem én vagyok az az eset, ahol csakis a lóvé a legszűkebb keresztmetszet... különben nem kérdezősködtem volna!)
  • Narancs
    #850
    És igazad lett!!!
  • Banyapapa
    #849
    15k??
    Akkor taláán mégiscsak AMD köllene venni:P

    itt néz körül

    De ha találsz valami tutkot,nézd meg a weboldalát is a cégeknek,vannak elirások sajn:|
  • Ovis
    #848
    Kösz, Banyapapa, de attól, hogy Te azzal szedted le, még nincs rá biztosíték, hogy az nem árt neki! Az érdekel, mivel szokták általában...
  • Narancs
    #846
    Na jó, csakhogy véget vessünk a hsz özönnek, és mégse basszák a bontósok: Írd le mennyi dellád van, és megmondom milyen gépet vegyél. Oké?
  • Narancs
    #845
  • Punkerwork
    #844
    ne adj ötleteket neki, mert full termék ismertetőt kér az alkoholos géz törlőkről... :(
  • Banyapapa
    #843
    Alkoholos gézel frankon leszedtem a zsirt:P
  • Punkerwork
    #842
    miért nem mész el egy bontóba és veszel magadnak ott valamit? ne itt fárazd már az embereket a hülyeségeiddel, ez nem bolhapiac meg roncstemető!
  • Ovis
    #841
    "Csak HT -s intelt szabad venni." ---> és mindez mennyibe kerül?? Merthogy 15K-nál többet nemigen adok ki prociért ( A P4 ezért valszleg kilőve), az is biztos! Felőlem lehet akármilyen alacsony GHz-es a proci, lényeg, hogy aránylag legkevésbé melegedjen és a Ti szemetekkel már "elavultnak" számítson, hogy jó olcsón akarjátok eladni!! Nah, melyiket ajánlanád még??
    (Bocs, ha már kérdések...de Nem tudod, véletlenül, mivel lehet leszedni a szilikonzsírt egy prociról?? (régi, 486-os...))
  • Narancs
    #840
    2.8C -> ezt fogod látni a dobozon. Ez egy kód, ami megkülönbözteti a P4 -eket FSB és HT szempontból.
    HT=HyperTreding. Lényege, hogy 2 húzós progi egyidejű futtatása sem fekteti meg a procit. Ez a P4 egyetlen jó tulajdonsága AMD -vel szemben. Csak HT -s intelt szabad venni.
    CeleronD -> rakás híg fos. Csonkított Prescott megos amúgy...
  • Ovis
    #839
    Oké, Narancs, köszi (mondjuk a nagy része ennek nekem kínai... )
    A "2,8C" az csak a mag tipusát jelöli?? A HT = micsoda?? (Nekem amúgy elég, ha 2 körüli gigaherzen megy a proci, 3 fölé nem mennék...)
    Úgy tudom, a Celeronnál jobbak a "Celeron-D"-k... ezekből van Northwood-magos??
    (Bocs, ha már kérdések...de Nem tudod, véletlenül, mivel lehet leszedni a szilikonzsírt egy prociról?? (régi, 486-os...))
  • Narancs
    #838
    Hirdetésben oda szokták írni, pl hogy E0 steppinges meg ilyenek. Most pontosan nem tom melyik steppingek a nem melegedőek, de azok nagyon jók szoktak lenni.
    2.8C = NorthWood magos, HT -s, 800MHz FSB -s. 3.2-3.4GHz is szoktak menni...
    I875 a LEGJOBB S478 as chipset. Ez az indok...
  • Ovis
    #837
    hmm... szóval szerinted az AMD-procik már 5 éve is hűvösebben mentek, mint az Intelesek... ez érdekes...
    Én is Nortwood-magosra gondoltam... És mi az, hogy "jó steppinges Prescott"?? Azt miről ismerem fel egy hirdetésben?? Mivel a Prescott általában nem a "hidegségéről" híres, inkább kihagynám..
    Az i875 lap ötletnek jó lehet, köszi (de mi az indok?? ), de mi az a "2,8C NW??" GHz?? Northwood?? Celeron??
  • Narancs
    #836
    "eleve kizártam az AMD-t , ami szintén nem kimondottan a "hűvös-kategória""

    Pff...ez kb 5 éve igaz is volt...azóta pont fordítva. És Pentium-M en kívül nincs más alternatíva, hacsak nem veszel használtan Northwood magosat. Esetleg használtan vmi olyan Prescottot, ami jó steppinges, de ezek nem olcsók.
    Szerintem mielőtt géppe ölöd a dellád a Prohardveren olvass el pár cikket a témában. Megéri, hidd el. Amúgy ha mindenképp intel kell, akkor vmilyen i875 lapot meg 2.8C NW -t vennék. Használtan nem olyan húzós, boltban amúgy se nagyon van már.
  • Ovis
    #835
    Köszi a cikket Narancs, igyekszem kihámozni belőle némi infót...
    Elismerem, paradoxonnak tűnik, amit írtam, de: eleve kizártam az AMD-t , ami szintén nem kimondottan a "hűvös-kategória"(amúgy sem CSAK játékra kell); a másik meg hogy: eszemben sincs prescott-magosat beszerezni, vannak az Intelnek kevésbé "forrófejű" alternatívái is - ha jól tudom!
    Szóval?? Megbízható alaplap javaslatok?? Plz!
  • Narancs
    #834
    "Intel-párti vagyok (nem igazán szeretem az agyonhűtendő, decibelbajnok-gépeket, a cucc főként játék+multimédia dolgokra kéne, "

    Na itt a paradoxon. Ugyanis játékra AMD, ha nem akarsz forró fejű Preszkottot akkor AMD.
    Amúgy ha halk konfig kell, olvasd el EZT a cokket, tanulságos. Összeállítanak egy-egy hasonló teljesítményű Inteles és AMD -s halk konfigot...
  • Ovis
    #833
    Hé, srácok, mégis ennyire bonyolultat kérdeztem a #813-ban?? Olyan Inteles alaplap érdekelne, ami már nem újdonság, ezért olcsó, már csak max. pár helyen kapható, mégis jó hírű, jól sikerült darab!
    Mondja már valaki, hogy az ASUS P4P800 vagy akármelyik más gyártó X sorozata ilyen! Nem igaz, hogy mindenki hallgat!
    (AMD, köszi, hogy legalább reagáltál, csak sajna nem elég kimerítően... (#817)! )
  • izb
    #832
    Az IEEE 1394 lehetővé teszi, hogy egy adatokkal és multimédia fájlokkal tele külső merevlemezes meghajtót számítógéphez csatlakoztassunk.

  • grebber
    #831
    Akkor az ultra tudja a Sata 2-öt. hm frankó.
    De mi az a IEEE 1394??
  • czky
    #830
    IEEE 1394 az Ultrán sincs!
    Akkor csak a SATA2 a különbség.
  • czky
    #829
    A Chaintech lapnál a különbség, h a sima nem tudja a Sata2-őt, meg nincs rajta még IEEE1394.
    Sebbességre tök ua!
    Ez is tudja a 2000-es HT-t...
    Ja, és jól lehet vele tuningolni. A procimat 2.6GHz-re tudtam vele húzni :)))
  • Gabesz amd64
    #828
    akkor azt is mond tééé :))
  • grebber
    #827
    Ja főleg hogy ingyen rakják össze.
  • Narancs
    #826
    Én nem hagynám, hogy zsíroshajú szakközepes barbárok nyúljanak a cuccaimhoz
  • Gabesz amd64
    #825
    jah 3000forintos órabérért!

    neked egy 2000-é összerakom :P
  • grebber
    #824
    Mert én nem értek hozzá jó tudom nem nehéz mert tettem már össze,de akkor is jobb ha ők rakják össze.
  • Gabesz amd64
    #823
    hát jah
  • NeoMaN
    #822
    # nForce 4: AGP 8×, 1 GHz-es HyperTransport-összeköttetés
    # nForce 4 SLI: 1+1 PCI Express ×16, 1 GHz-es HyperTransport-összeköttetés
    # nForce 4 Ultra: 1 PCI Express ×16, 1 GHz-es HyperTransport-összeköttetés
    # nForce 4 "scaled edition": 800 MHz-es HyperTransport-összeköttetés


    talán.....
    :) nemtom
  • grebber
    #821
    Az nforce 4 és az nforce 4 Ultra lapkészlet között van különbség?
  • Narancs
    #820
    Beépítik? Miért nem te? Ez a legjobb az egészben!
  • Gabesz amd64
    #819
    az ipon-nál is van olyan deszka amilyet akarsz!
  • grebber
    #818
    Egy helyen akarom majd megveni a gépem ez nem titkoltan a Blufish vagy az Users lett volna de egyik helyen sincs ilyen alaplap amit akarok.
    Mindegy max viszem magammal azt bepítik.