7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Banyapapa
    #898
    Ja,és tessék itt keresni mellé lapot, northwood má van:P
  • Punker
    #897
    nana ő nem inteles ő csak egy pancser loosseerr, ha bármi köze lenne az intelhez megnézte volna a táblázatot amit összevagdostam neki + utánna olvasna a dolgoknak de nem ő csak mondja a hülyeségeit.
  • Banyapapa
    #896
    Jovanna:P

    Ezt sasold le:Depo.hu
  • DanyyX
    #895
    Nah, akkor stílus...
    Te idejössz, kérdezel valamit, mások próbálnak neked segíteni te meg állandóan leugatod őket, mert ez neked nemjó, meg az neked nemjó. Pedig csak segítenének, nemis beszólogatnak. De pl. ha mondanak neked egy lehetséges konfigot meg vmi ötletet amit esetleg jó lenne elfogadni vagy MINIMUM megköszönni, hogy probalnak segiteni a hülye fejeden, ehelyett leugatod öket. Ez ám a stilus. Gratula
    Csodálkozom rajta, hogy ezek után még valaki szóba áll itt veled.
    Mit képzelsz te magadról?!
    Kicsit meg kéne magadat húzni, főleg hogy új vagy itt, meg lamer betonfejü inteles. Ha nem tetszik amit itt mondanak neked akkor el lehet menni a P_csaba.
  • Punker
    #894
    ha ennyire zseni vagy hozzá minek minket fárasztasz? hiszen te jobban értesz hozzá mint azok akik évek óta ezzel foglalkoznak, ha olyan ügyes vagy menj és csinálj gépet magadnak anyniból legyél vele boldog, csak ne rontsd itt tovább a hangulatot.
  • Ovis
    #893
    Használni?? Hát nem csak játékra (+multimédiára), hanem (szükség esetén) melóra is! Arra pedig (szintén!) jobb az Inteles konfig! Amúgy elég fura, hogy itt egyesek stílusával nincs gondod, bezzeg az enyémmel van! Nézd már+, ki kezde (és folytatja) a fikázást!
  • Ovis
    #892
    Celeron azért nem köll, mert a sor elején az áll és itt (is) mindenki fikázza! (meg én is tudom, hogy nem a csúcsok csúcsa!) De ne mondjátok nekem, hogy az Intel-sor 2 prociból áll: a (pl.)17K-ba kerülő Intel Celeronból, meg a (pl.)40K-ba kerülő Intel P4-ből! Fikázhatjátok pl. a CeleronD-t, vagy az alacsonyabb órajelű, "divatból kiment" IntelP4 procit, azok akkoris a kettő közötti aránylagos "középutat" jelenthetik! Nem értem, miért magas nektek, amire kíváncsi volnék! Az AMD-ről meg több rosszat hallottam (hűtésigény, instabilitás, inkompatibilitás), ennyi és tuti, h. össze lehet állítani szinte annyi zséből egy közepesen jó Inteles gépet, mint amennyiből kihoztok pl. egy sunyinetes AMD-s gépet, csak ügyesen kell összeszedni a részegységeket! Ez utóbbi igényemre nem bírtok ráérezni...
    És "beszólogatni se én szoktam, sorry...
  • Banyapapa
    #891
    Na jo,de irta neki celeron nem köll:P
    Ne melegedjen, ne nagyon legyen ventise a gépbe.
    Nem kell az uj technika stb,jo a régi de olccsobb cumo is bele.

    És nemcsak játékra lesz,.... ennyi:-o
  • DanyyX
    #890
    Inkább fogalmazunk úgy, hogy aki AMD-vel épít, költséghatékonyabb gépet kap, mert AMD-vel a pénzedért nagyobb teljesítményt kaphatsz, mint intelnél.
    De mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is, AMD nem csak azért jobb mert olcsóbb hanem a technológiából adódóan sok helyen jobban felhasználható. Elsősorban attól függ, hoyg mire akarja az ember használni a gépét...
  • Banyapapa
    #889
    Kijatököm isteniti?
    Inkább örülnöd kellene hogy lehet olcsobbért is összerakni PC-t,nem mindenkinek van zsozsoja ütösebb masinára.
    Ezért irtam AMD-t, nos igen, lehet jobb intel merthogy: 11 percel elöbb konvertál AVI-t DVD-be,meg 6 másodpercel elöbb ZIP-el be egy adott FILE-t,vagy 2mp-vel elöbb tömörit MP3-ba:P

    (persze ezek amolyan hasraütök számok voltak:)

    De ne ezt nézd, lehet occsoért géped azt nézd:-o
  • DanyyX
    #888
    De nem mindegy, hogy valaki azért intel párti mert segg hülye a dolgokhoz, vagy azért mert esetleg értelmes érvekkel meg tudja magyarázni, hogy ő miért is inteles.
    AMúgy a stilusod valahogy nekem se nyerte meg a tetszésem...
  • giovanni85
    #887
    ja és ez mennyi pééz?
  • giovanni85
    #886
    thx!! eebbe lehet rakni 3500+ -ös procinál gyengébbet? (pl.3000-eset?)
  • Narancs
    #885
    MSI k8n neo2 fx
  • giovanni85
    #884
    Hali!!! 939-es alaplapból van olyan amiben AGP foglalat van??? Ha igen akkor tudnátok nekem írni egy olyat ami 10-30e között van, megbízhatóés tunningolni is lehessen?
  • Punkerwork
    #883
    meg van értelmes ember, hogy az Intel jó de drága, és ha nincs pénzed megvenni akkor inkább vegyél AMD-t de te persze ehhez is jobban értesz.....
  • Ovis
    #882
    Van, aki AMD-párti, van, aki Intel-párti, el kell fogadni, hogy én ez utóbbi vagyok! Nem értem, mit kell úgy isteníteni az AMD-t, csak azért, mert olcsó?!
  • Ovis
    #881
    Narancs, a te stílusod se valami cizellált így a végére, de te legalább próbáltál segíteni valamennyit, ezt értékelem...
    oké, ti ketten békén vagytok hagyva!
  • Banyapapa
    #880
    Nem forrta ki magát?
    Loál:D

    Amit irtak Barton-os az nem zsiruj és mégcsak nem is rox,vagy gyenge.
    Sempron meg állitolag mint a celeron:P

    És az általa emlitett NF7, vagy NF7 S v2.0 mégjobb mellé,és mani is marad még fagyira:D

    Volt nekem is intel-em, (celeron 1700 meg egy tutko PIII 500mhz-s:), de igy kifejezetten nemtok egyikröl se jobbat mondani vagy roxabbat (mármint minöség terén,)
  • Narancs
    #879
    Értelem szerűen, ha vki gépet akar nézni, a legnagyobb összegért teszi amije rendelkezésére áll. Megkérdeztem mennyi pénzed van rá. Azt mondtad 45K. De tod van egy szabály itt a fórumon: 10 év alattiak nem fórumozhatnak. Sajnálom, ez van öcsi. Inkább küld ide anyut vagy aput, vagy a nagymamit aki vigyáz rád. Komolyan, nem szégyen az. Majd velük beszélünk, mert az utóbbi napok tapasztalat alapján veled nem nagyon lehet. Feleslegesen meg ne húzd az időnket. Lehet nagyon szórakoztatónak találod, hogy páran próbálunk komolyan válaszolgatni neked, de akkor vedd is komolyan amit mondunk vagy HÚZZ A P#€$@BA! Érthető?
  • Ovis
    #878
    Banyapapa, nem tudom, csak egyszerűen nem szimpi az AMD... Idegenkedem tőle... sztem még nem forrotta ki magát igazán, legalábbis ami az elmúlt években kihozott procijait illeti.. (zsírúj fejlesztésűt meg nem akarok...), szal'túl új, az új piaci belépőkkel pedig általában ez a szitu...
  • Punkerwork
    #877
    na ide figyelj te kis patkány, itt segíteni próbálnak neked mert segg hülye vagy a dologhoz, mégegyszer beszólsz valakinek úgy váglak ki innen hogy öröm lesz nézzni!
  • Ovis
    #876
    hehe, majd segítek...
    ha 12K az i865 és +4K az i875, akkor a 15K kb. kijön, nem?! Mit spórolsz az alaplapomon?! És mondtam már, hogy nem a 45K a legszűkebb keresztmetszet! Kereskedőkre meg tudod, mikor bízom magam?! (Nézd csak meg a Punkert!! ) Akkor most már csak a proci a kérdés... szóval, miért kell mindenáron P4, ha intel-t akarok és ha mán' annyira kell, melyik a legolcsóbb Northwood-magos???
  • Narancs
    #875
    Oké, feladom bazzeg.[fejbelövimagát]
    i865PE azért kell, MERT CSAK 45K -d VAN és az i875 -ös deszka +4-5K még.
    Lehet, hogy 15-éer 9550 -et veszel, de neked CSAK 45K-d BAZZEG!
    Szerintem tovább ne fárasszuk egymást. Menj be egy boltba és mond hogy 45K -d van. Aztán amit azért adnak, azt vedd meg.
  • Banyapapa
    #874
    Mistralban 40 felet van :-o
  • Narancs
    #873
    Sztem már nem árulnak ilyesmit...De a 2.4 -es dobozos Prescott az 31K Szal...
  • Ovis
    #872
    Oké, Mester, kezded mán' kapisgálni...
    De: mi a f@xnak kellene szerinted "deluxe" alaplap?? A másik: "I875 a LEGJOBB S478 as chipset. Ez az indok..." (idézet Tőled!), akkor meg mit akarsz most meg az "i865PE chipset"-tel?!
    Ez a P4 proci Northwood?? És 2,6 Giga alatt nem lehet olcsóbban megúszni??
    Jajjmááár! Radeonból nem veszek 8500-ast, amikor 15K-ból mán' újat kapok pl. 9550-esből!!
  • Banyapapa
    #871
    Jaaaaaaa, ujba mennyi lehet?
    40k környéke?:P
  • Narancs
    #870
    Ezt a Prohardveren hirdette egy srác. El is kelt...Bővebben link

    Neked nem muszály így szólítanod, de ha már elkezdted
  • Narancs
    #869
    Vááá hát igen, hülyék mindenhol vannak
  • Banyapapa
    #868
    Ja,majd el felejtettem:

    Drága mester:D
  • Punkerwork
    #867
    legnagyobb HP scanner-t 55k-ért ajánlották neki, mondom ok de az én listámon a legnyagyobb 470k szal tipust mondjon arra csak pislogott
  • Banyapapa
    #866
    Ye, hol ilyen occso a northwood-os CPU?
  • Punkerwork
    #865
    ma volt 1 nagyobb idióta manusz bent, hogy neki olcsóbban csempésznek utángyártott patron nem vesz gyárit, hát ez engem hol érdekel :)
  • Narancs
    #864
    Bírom a gyűrődést...
    Asus P4P800 Deluxe i865PE chipset - 12000Ft
    Intel P4 2,6 GHz/512 kb L2/800 Mhz processzor - 23000Ft
    Radeon 8500+zalman - 10K

    Ha ennél jobb procit/deszkát akarsz, az megint a VGA rovására fog menni. Ezzel a konfiggal jóval szarabbul mennek a játékok, de intel és passzív VGA. Ha need mindenképp ez kell, voilá. Ezentúl te csak Mesternek, vagy Drága Mesternek hívhatsz.
  • Ovis
    #863
    Szóval 15 K-ból csak egy "szar" Intelt kapok, viszont AMD-ből +qurvajót... oké... mondjuk, hogy így van (1:0 az Intelnek!), akkor viszont mondd meg, melyik az az Intel proci, ami szted még elég jó és jelenleg a legolcsóbban beszerezhető (Northwood-mag, ??GHz stb.?? ár??)
  • Narancs
    #862
    Igen, kezdem sajnos...
  • Banyapapa
    #861
    De én passziv VGA-t irtam:1
    2: 3 év gari nem rox rá,szal nem lehet gyik (egyébként azon a belinkelt oldalon van).
    Amit Narancs leirt okés,nem értem mi a baj az AMD-vel?
    Tul olcso?:D
    Vagy nem hiper giga számokat ir rá?
    Igaz csalnak, nekem is 2400+ van és a getzie hajlando menni 2Ghz-en:P
    Hozzáteszem alapbol!



  • Punkerwork
    #860
    na erről beszéltem multkor melóval kapcsoltaban, kezded már kapisgálni? :(
  • Narancs
    #859
    Figyelj, ezt veszed vagy 1.7 és celeront bazzeg. ennél jobb teljesítményű konfigot NOM FOGSZ KAPNI!
    Ha vagy akkora fasz (már bocsánat), hogy nekem mindenképp intel kell, akkor tessék vegyél azt, aztán majd gyere ide siránkozni mekkora szar. Mert 15K -ból nem fogsz jót kapni, föl kéne fogni...
    Jó, és befejeztem, csinálsz amit akarsz.