7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Slipy
    #938
    És mi a véleményed a Foxconn NF4SK8AA-8KRS alaplapról??
  • Narancs
    #937
    Ha S754 procid és PCIe videókártyád VAN, akkor jó választás. Ha még csak tervezed ezek beszerzését, inkább vmilyen S939 konfigot javasolnék, akár Foxconn NF4K8MC-ERS alaplappal...
  • Slipy
    #936
    Hy Szakik!

    Szeretnék venni alaplapot venni de nem tudom milyen minőségű mert állítólag még új Foxconn NF4K8AB-RS(s754).... Ha tudtok akkor mondjatok véleményt róla!

    Előre is kössz....
  • Gabesz amd64
    #935
    1.: a bios az nem szokott csipogni csak egy hangszoró!
    2.Megy a gép attól még?
    3.talán megnyekent a hangszoró!
  • maalls
    #934
    Hi!

    Nekem van 1 ABIT KD-7 -es alaplap-om és amikor bekapcsolom akkor nem csipog a BIOS
    Ha valaki tudja hogy mit kell ijenkor csinálni az PLS segitsen nekem: [email protected]

    Elöre is köszönöm...
  • Ovis
    #933
    kösz, igyekszem kisilabizálni a lényeget! (francba! ilyenkor verem a fejem a falba, hogy csak németes vagyok! )
  • via_mala
    #932
    Egyszerűen: BIOS-ból. Viszont alapfeltétel a jó minőségű, tuning-RAM hozzá, tehát a CL2-t tudnia kell 400 MHz-en.
    Egy kis cikk: itt!
  • Ovis
    #931
    köszi, via.. kapisgálom... de akkor, ha jól értem, nem éri meg a jóval drágább 875-ös Intel alaplapot megvenni, helyette Asus v. Abit 865 PE a gazdaságos megoldás..? hmm.. Még az érdekelne: hogyan történik ez a "bekapcsolás"?? (Alapból nem tudják ezek a lapok PAT-ot??)
  • via_mala
    #930
    Jav.: Asus P4P800
  • via_mala
    #929
    A 875-ösben már megvalósította az Intel a PAT-ot (Performance Acceleration Technology), ami nagyobb a memória írás/olvasás sebességet tesz lehetővé. Ez még a 865-ben nincs benne, viszont mind az ASUS, mind az Abit kihozta a saját 865PE-re alapozott alaplapját, amivel a PAT bekapcsolható, ezzel pedig nagyjából fölöslegessé tette a +tizenvalahányezerrel többe kerülő alaplapok megvásárlását az Intel nagy bánatára.
    Ajánlott alaplapok: ASUS P4P400 vagy Abit IS7.

    Socket 478-as platformon tudtommal az i875 a "csúcs".
  • Ovis
    #928
    Elmagyarázná nekem valaki, mi az érdemi különbség egy i875-ös (S478-as chipset) és egy i865PE chipsetes alaplap között, azon kívül, hogy az előbbi a jobb?? Érdekelne még, melyik az i875 utáni következő lépcső a fejlődésben. Köszi előre is!
  • Punker
    #927
    3000+ -os 512-vel van? ezt nem is tudtam.
  • steweee
    #926
    meg is tudod ezt indokolni hogy miért? a 3000+ -es sampron ua. barton magos 512kbs cashe-el mint az athlon xp. ezen kívül van különbség közte?
  • Punker
    #925
    keríts 1 barton-t jobban jársz vele sokkal!
  • Narancs
    #924
    Sempron = Athlon XP Tbred -B (vagyis jól húzható athlonXP)
    NF7 ben ha bios frissítesz akkor fölismeri gond nélkül, nem kell neked állítgatnod semmit.
  • steweee
    #923
    egy abit nf7-es lapom van, és abba akarok venni egy athlon xp 2800+ vagy egy sampron 3000+ -es procit. inkább a sampront, de nem tudom hogy tudja e kezelni normálisan, mik annak a szorzói, vagy inkább egy athlont és hátha azon még tudok egy kicsit feljebb rántani
  • DanyyX
    #922
    Az LBA Logical Block Addressinget (logikai blokk címzés) jelent. Ennek az a lényege, hogy rendszertöltéskor a BIOS lekérdezi a vinyó kapacitását, és átadja az oprendszernek CHS (Cylinder-Head-Sector) formában. Régi Enhanced IDE vezérlőknél fejlesztették ki. Tulajdonképpen arra jó, hogy nem kell a vinyókat kézzel beconfolni a BIOS-ban, mert automatikusan elvégezhető a dolog ezzel a módszerrel.

    A 48bit LBA az gondolom ennek a módszernek az x-edik továbbfejlesztése.

    Az csatoló típusa (ATA100/133) nincs összefüggésben a kapacitással, és a legnagyobb lekezelhető vinyómérettel sem.
    Mivel a BIOS végzi a winchester kapacitásának felismerését, itt egyedül az LBA illetve a BIOS verziója számít.
  • Ovis
    #921
    Nem próbálsz meg pl. e-mailt írni a gyártónak? Nekem 1 Fujutsu-Siemens akárhányas alaplapom van (Packard-Bell gépben), kikerestem anno a németországi support-ot, írtam nekik, 2 napon belül válaszoltak tök normálisan... azoknak meg nehéz olyan kérdést feltenni a lapról, amire csak hümmögnének...
  • izb
    #920
    Ja ez igy van.
    Bár a kérdés még mindig adott,aki tudja ne rejtse véka alá.
  • Banyapapa
    #919
    Na igen,erre egy boltban sem tudtak nekem válaszolni sose:P ( mármint adot lapba mekkora a max vinyo mérete).

    Egyik forumon azt irták, hogy azt nézem meg hogy tudja-e a lap a 48bit-LBA-t, igaz ez nemtom mi még most sem.
    A másik amire gondoltam az a Ultra ATA számok, mármint miket tud a lap: 133/100 stbstb.
    Pl: itt vannak ATA 100-as vinyok seagate
    is:P
  • izb
    #918
    Nem tudja valaki,hogy mi a max kapacítása vinyótárhelyben ennek az alaplapnak??
    ecs k7s5a pro
  • Ovis
    #917
    Azért -ha nem tévedek- pl. az FX5900XT-t annyira már nem szokták leszólni, szal' azért ha valaki mindenáron fx-et akar, a GeF abban is tudhat magáénak egész jól sikerült darabot, csak hát, ugye, az kicsit húzósabb árban, mint az FX5600-hoz képest jobb alternatívát jelentő Radeonok (9550GE, vagy 9550XT stb.)..
  • Narancs
    #916
    Egyetértek az elöttem szólókkal, volt FX5600-am és nagyon trágya volt.
    Abban a kategóriában amiben te gondolgozot vmilyen Radeon 9550 128mb/128bit karit vennék. Ajánlom az Asus 9550GE -t, vagy a GeCube 9550XT -t...
  • DanyyX
    #915
    Én fx-et messziről elkerülném, tesztekben is megnézheted.
    Radeon a nyerő ezen a szinten.
  • gergő992
    #914
    kőszi
  • Ovis
    #913
    A GeForce fx-es szériáját eléggé elcseszettnek írják le, nézd+ a http://vganfo.uw.hu weboldalt, ott megtalálod a GeForce-ok összefoglalóját, sorban mindegyikről elolvashatod, ami lényeges.
  • gergő992
    #912
    kőszi mert uj video kártyát veszek szerinted jo a GF FX5600 kárya
  • Banyapapa
    #911
    Everest
  • Ovis
    #910
    keresd vissza az #522-#523-as beírásokat (vagy szedd le a géped fedelét, valszleg az alaplapodra rá lesz írva, h. milyen)...
  • gergő992
    #909
    sziasztok hol lehet megnézni hogy milyen alaplapom van
  • Ovis
    #908
    jajah, Banyapapa, szinte(!) "teljesítve"!!
    huhh...! (***izzadságot töröl homlokáról)
  • Ovis
    #907
    Oké, srácok, nyugi, közben rájöttem, elméletileg hol van/volt közöttünk a félreértés, csak nem kezdek bele a magyarázatba, mert túl hosszú lenne, meg nem biztos, hogy minden érintett felfogná! Nah, hogy mindenki +nyugodjon, még1szer ünnepélyesen kifejezem hálás köszönetemet a segítségekért a 3 főgurunak (a többieknek "szimplán"!), amiért hajlandóak voltak leereszkedni "a szintemre"! Köszönöm, Punker ! Köszönöm, Narancs!Köszönöm, DanyyX! +A "kultúrált" anyázásért is köszi (sokat lendített erkölcsi fejlődésemen!) (remélem a hátsótokra nem kell puszit adnom, baker!) Amit lehetséges volt, azért sikerült +tudnom tőletek (majd olvasgatom a kinyomtatott fórumot szakkönyv helyett... (tán' még be is köttetem!) Nah, majd még valszleg benézek 1-2 testhezállóbb topikba (nem AMD-s!stb.) a "fehér foltok" végett, de sz'tem +int elég uncsi lesz itt, ha lelépek, nem gondoljátok?? Azért szóljatok, ha hiányoznék..
  • Banyapapa
    #906
    De már minden megvan.
    CPU-alaplap (az a ASUS), meg a VGA is

    "küldetés teljesitve" ^^
  • Narancs
    #905
    Bazdmeg, leartam! Mit sír a szád még mindíg itt? Megkaptad a választ, többszörösen! Mindenki segíteni próbált de te csak nyomod a faszságokat meg beugatsz azoknak, akiktől segítséget kértél! Ennek ellenére kapsz, se egy köszönöm vagy valami, tovább rinyálsz hogy téged fikáznak! Találd már meg a helyedet cseszdmeg!
  • DanyyX
    #904
    láél
  • Ovis
    #903
    Azért osztom, mert megkérdeztem anno, hogy melyik az a proci-fajta (Intel), amelyik alacsony GHz-es (= minél olcsóbb + talán már boltban nem is igen kapható) és kevésbé melegedő (!) fajta és milyen stabil 15K körüli alaplapot tudnátok ajánlani hozzá! Erre kb. 5 sorban lehetne normális ötleteket adni, de 1-2 ember (tisztelet a kivételnek!) kimerült itt a kötözködésben, meg a fikázásban! Gratula! Azt hittem, egyszerűbb megtudnom innen, minthogy szakkönyveket+táblázatokat bújjak hozzá!
  • Punker
    #902
    rinyálni könnyebb mint olvasni, annyitkellett volna megnézned hogy melyik milyen magos de nem te csak osztod az igét.......
  • Ovis
    #901
    Kösz, Banyapapa, ebben már van szimpi proci, pl.: Intel Pentium 4-A [Northwood] 1.7GHz 2 18.150 / 22.688 / Socket 478 / 512kB L2C / 400MHz FSB! Mondjuk, ha a Punker is normálisan szólt volna, hogy a Celeron-D egy "hőerőmű", ahelyett, hogy fikázza hogy az egy "fos" stb., akkor talán könnyebben megértem, hogy az miért nem jó nekem! ...és bocs, ha nem nézem át (még!) azokat a táblázatokat, annyira azért nem értek a procik összes számadataihoz! (Írásban, így egyszerűen jobb lenne, dehát 80%-ban csak fikázni tudjátok az embert! Tisztelet a kivételnek!)
  • Punker
    #900
    D-s cerkáknál nem merik kiírni hogy prescott-os kazán :)
  • DanyyX
    #899
    Jah, télleg igazad van.
    De a neve jellemzi a hozzáértését.