7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Ovis
    #1018
    Ebben: "Videokártyák erősorrendje (ÚJ!)" én mindenhol csak PCI-t látok, PCI-E-t sehol..
  • DanyyX
    #1017
    Amelyikhez oda van írva, hogy PCI-E.
  • Ovis
    #1016
    hmm, bár az erősorrend-táblázatban az x700-at csak az XT előzi meg a 9800-asokból, de én elhiszem mindezt, csak az nem világos, miért nem terjedt el annyira az egész x-es széria és melyik az az X..., amelyik már PCI-expresses (+persze DX9-el!)
  • [NST]Cifu
    #1015
    Az X700 semmivel sem tud többet (technikai értelemben) mint egy 9800-as. Az X800-as is csak egy PS2.0+ megoldást tud, amely viszont nem felel meg a Directx előírásainak.
  • DanyyX
    #1014
    x-es szériábol van PCI-E is meg AGP is.
    egy x700 vagy x800 jobb, mint pl. egy 9800 mert az már egy kifutott széria, és előző generációs cuccok vannak benne. (Gondolok itt Shader Model, meg hasonló cuccokra).
  • PxE
    #1013
    Hi van 1 nagy problémám nekem van 1 intel celeron 2400Mhz es gépem és a bbios nem engedi huzni valahogy be lehetne alitani hogy engegye???
  • Ovis
    #1012
    Miért pont az "SE/GD"??
  • Ovis
    #1011
    jajah, a "jó kis" PAT bekapcsolása BIOS-ból a 865PE-nél, tuning-ram (CL2/400MHz) meg egyéb nyalánkságok...
    Egyébként tudja valaki, kb. mi a különbség árban egy Intel i875-ös és (pl.) egy ASUS i865PE lap között??
  • Ovis
    #1010
    Köszi, amúgy az "x800-astól kezdve felfelé" alatt én is max. az x850-t (és változatait: pro, xt, xt pe)értettem.. Egyébként ha az x-es széria "eléggé új fejlesztés", akkor jobbak is, mint a "nem x"-esek?? (pl. jobban jár, aki a 9600v.800 helyett inkább x600-700-ast vesz?? --> /erősorrendben kb. egymást követik.../) Vagy csak annyi, hogy azok AGP-sek, ezek meg ált. PCI-osok?? (Úgy tűnik, a 9xxx-es Radeonok elterjedtebbek..) És van az x-esek közt már PCI-E-s is??
  • innovision1985
    #1009
    Helo szia mindenki szerintem a legtutibb alaplap ASUS P4P800 SE/GD nem Deluxos szoval az a lényeg hogy ezekkel az alaplapokkal sosincs gond én már régota gépezem és a 3 dik ASUS alaplapot fogyasztom és egy szál probléma nem volt velük!!!!!Szerintem az asus a legjobb erröl enyit!!
  • via_mala
    #1008
    Az IS7 egyértelműen jobb ár/teljesítmény arányban az IC7-nél.
  • Narancs
    #1007
    IC7 i875 chipsetes, IS7 meg i865 ha jól tudom. Ha van IS7 -ből i865PE változat azzal járnál a legjobban.
  • effe
    #1006
    haló!

    na még egy kérdésem lenne, mégpedig h. meik jobb lap, az ABIT IC7 vagy ABIT IS7?
    mert én az IS7 kicsit butított verzióját néztem ki magamnak, és kérdés, hogy jól járnék-e vele?
  • DanyyX
    #1005
    Amúgy ezen az alaplapon 4 memóriaslot van.
    (Lehet, hogy 4x1GB lesz )
  • DanyyX
    #1004
    Félre ne értsd, nem akartam leszólni a genius hangrendszert, de tudod, hallottam már jónéhány profi többszázezres hangrendszert, én (sajnos?) onnan nézem a minőséget.
    Semmi gondom nincs otthoni zenehallgatás és hasonlók céljára használható metrós/tescós/akármilyen hangrendszerrel. Amit annyi pénzért kapsz, az messzemenően elegendő erre a célra.
    Én hangrendszerekkel foglalkozom egy ismerősömmel rendezvényeket hangosítunk, szóval tudom hogy szól egy jobb hangcucc.
    De a témára visszatérve hallgattam már genius 5.1-et és nem volt vele semmi bajom.
    Ebben az árkategóriában ilyen minőséget kap az ember.
    Én most itthonra egyelőre stereo! hangcuccot akarok építeni. Egy mélyhangszóró pl. 40e és az még csak egy. A közép/magas szekció árát inkább nem is mondom...

    Nah, szóval egy a lényeg: A mostani alaplapok integrált hangvezérlőinek minősége tökéletesen megfelel egy ilyen genius vagy egyéb márkájú otthoni 5.1/7.1 rendszerhez.

    A memóriafoglalatokkal kapcsolatban én úgy gondolkozom, hogy nem feltétlenül a memóriafoglalatok száma az elsődleges. Veszek 2x1GB értelmes márkájú memóriát és ennyi. Persze más a helyzet, ha van 3x512MB-om ott már tényleg szempont ez is.
    Én jelenleg egy alaplapot néztem magamnak amit megfelelőnek találtam: DFI LanParty UT nF4 SLI-D vagy Ultra-D. A többi alkatrészt ehez méltóan válogatom ki. :Ð
  • TheZsenyka
    #1003
    Annyi bizonyos, hogy az Abit IC-7 lapokat - legalábbis amikkel eddig találkoztam - elég gagyi ventillátorral szerelik (szerelték), ami kb. két nap után bezajosodik, mégpedig meglehetősen zavaró mértékben. Természetesen cserélhető a hűtő, és nem 10 rókás kaland, szóval nem olyan nagy ügy.
  • effe
    #1002
    okés köszi. de sztem a mostani lapomon sincs aktív hűtés, mert csak egy borda van rajta... de nekem így jól is van, na mindegy. a lényeg az, hogy (számomra) nincs különbség az IC7 és az IC7-E2 között:)

    de az ABIT télleg hangosabb?
  • TheZsenyka
    #1001
    A Firewire, IEEE 1394, iLink stb. (ez mind ugyanaz) egy 400MBit-es (50MB/sec) átvitelű csatlakozás (nemrég fejlesztették 800MBit-re ha jól rémlik), általában videokamerát, külső winyát (a külső házon van FW csatlakozó, belsejében "normál" winya van) szoktak rácsatlakoztatni, de akár két gépet is összeköthetsz IP-vel, szokásos kliensekkel etc. Aktív hűtés hiánya röviden annyi, hogy van egy borda a chipseten, de nincsen rajta ventillátor/nem áramlik benne hűtőfolyadék/folyékony fém (ugye, már ilyen is van ) /elektromos félvezető hőelvezetés, szóval nincsen rásegítés, a hűtőelem csak a saját hőleadó képességére számíthat. Amúgy bocs, hogy belepofázok, de jó fontoskodni egy kicsit.
  • effe
    #1000
    És mi ez az IEEE 1394 (Firewire) csatlakozó?? meg mit is jelent ez az aktív hűtés hiánya? mert ezek nekem homályosak...
  • via_mala
    #999
    Gyakorlatilag ugyanaz, de 4 helyett csak 2 memória slot van benne, meg hiányzik belőle a IEEE 1394 (Firewire) csatlakozó. Meg talán az északi hídon nincs aktív hűtés.
  • steweee
    #998
    igen, az elég jó hangzást biztosít. egyébként azért mert a genius olcsó még nem azt jelenti hogy rossz lenne. ha jár neked metro katalógus megnézheted mire gondoltam.

    nforce chipsetest akarok én is, viszont a négy memóriafoglalattal kapcsolatosan kicsit kétértelműen fogalmaztál. ki tudnád fejteni bővebben?
  • effe
    #997
    Helló mindenkinek!

    Az lenne a kérdésem, hogy az ABIT IS7-E2 lebutított verziója a sima IS7-nek?és ha le is van butítva mennyivel "hülyébb" a E2-es verzió? mert árban vagy egy 10-es van köztük.

    ja és az ABIT alaplapok télleg hangosak a hűtőjük miatt?

    előre is kössz
  • DanyyX
    #996
    Értem.
    Egy 20e forintos 7.1-et simán elvisz egy AC97-es hangvezérlő.
    Szóval nyugodtan nézhetsz bármilyen alaplapot 7.1 hangvezérlővel. Én nForce Chipsetet javaslom.
    A 4 memóriafoglalat nem tudom, hogy mennyire jó megoldás, de valószínűleg jónénány 4 slotos alaplap van.
  • steweee
    #995
    igen, jelenleg egy nf7-esem van, de mivel szeretném egy genius 7.1-re (fadobozos, nagyon jó minőség, 20.000 metro) cserélni a 4 éves genius 4.1-emet, ezért gondoltam egy jobb hangkártyára, és valóban az abit nf7-s volt az első gondolatom, de nem tudom hogy abban van e négy memóriafoglalat. igen, mindenképpen 4 memóriaslotosab szeretnék)4*512mb) mert így jóval olcsóbb 2 gb ram mint 2x1gb-ban, ráadásul monst vettem 3x512mb infineont
  • Lyan Kyj
    #994
    Nagyon köszi!!!!
  • TheZsenyka
    #993
    - ASUS P5WD2 PREMIUM (DDR2 RAM nem árt bele) 40K+FA környéke
    - X800XT (PCI-E) 65K + FA környéke
    - 2xDDR2-533 512MB 7+FA /db

    Ha 478-as P4-ed van, akkor én elficcenteném a helyedben a jelenlegi kombódat: P4 CPU + LAP + RAM + Vidkártya. Ha 775 akkor meg mentsd át a fenti lapba.
  • Lyan Kyj
    #992
    Üdv! Beújítanám a videókarimat meg az alaplapom, szeretném megkérdezni, mit ajánlotok utóbbiból? Felső árkategóriás termékre gondoltam! P4-es Intel procim van, és vegyétek úgy h egy Radeon X800XT-t szeretnék mellé! A választ ekőre is köszönöm!
  • Narancs
    #991
    Áh, nem találtam még Lehet ebből zöld év lesz...
  • Punkerwork
    #990
    van már melód?
  • Punkerwork
    #989
    Abit lapot ne vegyél!
  • Narancs
    #988
    Vagy esetleg:
    Intel P-4 3400 /800 LGA 775 64bit - 40.855 HUF
    +
    ABIT i955 AW8-MAX LGA 775 DDR2 PCX SATA ATX 2.0 - 40.451 HUF

    /szintén onnan/
  • Narancs
    #987
    Intel P-4 3000 /800 LGA 775 BOX 2MB 64bit - 42.269 HUF
    +
    ABIT i945 AL8 LGA 775 DDR2 PCX SATA ATX 2.0 - 27.927 HUF

    /nettó árak OlcsóPC kiskerből/
  • Gaben78
    #986
    gondoltam rá. netto 80 rugó a keret a lap/cpu-ra, a VGA az AGP9800pro
    tudsz vm-t ajánlani/P4/?
  • czky
    #985
    Ilyen munkához sokkal jobb lenne egy P4-es...
  • DanyyX
    #984
    nForce3-at nem érdemes venni sztem. NF4 S939.
    Amúgy PCI-X az egy más dolog, az szervertechnika...
    PCI-E az a PCI-Express rövidítése, ami mostanában hódít, és van ahol helytelenül PCI-X nek rövidítik.
  • DanyyX
    #983
    Nah, elöszöris az x800 és az x-es széria az elég új fejlesztésű, tehát előbb volt a 9600... 9800, utána x800, aztán x700, és így lefelé.
    Ugyanúgy, mint nVidiánál a GF6xxx széria. Előbb volt a 6800, és kicsit később jöttek ki a gyengébb változatok.
    Nem tudom, hogy te x800 fölött milyen karikat találtál, mert én csak x850-ről tudok...
  • Gaben78
    #982
    szóval elég e ha nfprce3-at veszek és maradhat a VGA-m AGP /9800pro/
  • Gaben78
    #981
    3D-s akalmazások, renderelés stb. 3Dmax
    az lenne a kérdésem, hogy mekkora teljesítmény különbség lehet az nforce 3 és 4 között, érdemes-e... mert nforce4 nél már VGA-t is cserélnem kéne PCI-X miatt. de azt nem szeretném. Az a lényeg hogy gyors legyen nagyon a vas, mert nem mindegy hogy 30 v. 10 percig számol ,renderel. /a proci amd64 3200 ,939 lesz/ ksz.
  • DanyyX
    #980
    Ami Soundstorm, az pl. NF7-S, meg Abitoknál láttam olyat, de azis csak AC97-el megy. Intelnél olvastam vmi új szabványról (HT-Audio) ami úgy néz ki, jobb az AC97-nél, de általában a sima integrált hangvezérlők AC97-el mennek. Azt, hogy szoftveresen így-úgy feljavítják a hangot az baromság, mert az ADC/DAC minősége a lényeg és az bizony korlátozott.

    Tudom ajánlani a Creative hangkártyáit, ha jó hangzás kell.
    Amúgy az AC97-es vezérlők sima otthoni zenehallgatásra/filmnézésre/játékra tökéletesek lehetnek.

    Ha van pl. egy drágább házimozi szett, és ahoz kéne bemenetnek számítógép, akkor már érdemes venni egy normális hangkártyát.
    Ha esetleg stúdióba kellene akkor meg 500e forinttól felfelé vannak DSP-s hangkarik, de gondolom nem hangstúdiót akarsz nyitni

    Vinyóhoz én javaslom a SATA2-t, persze, ha van már 4 ATA vinyód, akkor mindenképp ATA Raid kell, de új vinyónál érdemes SATA2.

    4 memóriaslot feltétlenül szükséges?
  • TheZsenyka
    #979
    Arcok, tudtok-e olyan i945 vagy i955 lapról, ami AGP-s... gondolom nincsen, de azért rákérdezek... nekem nem sikerült találnom. Igazából nem szeretném kidobni az AGP-s X800XT-PE kártyámat, viszont dual-core vágyaim vannak. Lehet, hogy a végén kénytelen leszek s939 AMD-re ficcenni, mert 939-es dual core-t támogató lapok vannak AGP-vel.