7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • XbandX
    #1058

    Please help!!!!!!!
    tudtok valamit az ASUS K8N alaplapról
    sima nem deluxe
  • Gabesz amd64
    #1057
    jah a proci végett stabilizál
  • zizzenet
    #1056
    Köszi. Ez bőséges és korrekt magyarázat volt. Jópont, érdemrend, miegymás.
  • DanyyX
    #1055
    Annak a csatinak nem feltétlenül van jelentősége.

    Az alaplapra a tápfesz több párhuzamos vezetéken megy rá, mert annyi áram folyik a vezetékeken, hogy egyetlen vezetékkel nem hozhatnak egy feszültséget.
    A processzor feszültségét ha jól tudom a +12V-os ágból PWM-el állítják elő. A 4-tűs csatira csak akkor van szükség, ha az alaplap áramfogyasztása megköveteli (ez elsősorban proci/videokártya függvénye).
    A 20tűs csatin ugyanaz a +12V-os kör megy, mint a +4 tűsön.

    A gép amit néztél valószínüleg azért nem indult el 4-tűs nélkül, mert a táp túlterhelésvédelme nem is engedte bekapcsolni. (Bár az is lehet, hogy ott volt vmi védelmi ák. a 4-tűs csatinál.)
  • zizzenet
    #1054
    Hehe, mert nem a tárgyalt gép mellett ülök, az most tőlem néhány metrómegállónyira van. Csak reggel pillantottam bele a házba, tápot akarok venni, és utána jutott eszembe ez a korábbi malőr, és nem emlékszem, hogy reggel láttam volna azt a 4 pines biszbaszt az alaplapon.
    Képek alapján azonban az E-DELUXE lapon is ott kell legyen az aljzat.
  • Narancs
    #1053
    Az Asus gyakran lehagyja azt a 4 tűs cuccot, mivel ha jól tudom csak stabilizál.
    PL ezen sincs:
  • via_mala
    #1052
    Ha azt a 4 tűs tápot nem dugtad volna rá az alaplapra, akkor a proci nem kapna áramot, és nem is menne a gép, úgyhogy tutira rádugtad. Dehát miért nem nyitod ki, és nézed meg?
  • zizzenet
    #1051
    Eh, kizárt, hogy nem dugtam volna be. Sikerült kipróbálnom egy másik gépen, amiben egy sima ASUS C-800-as alaplap van, és ha kihúztam a 12V-os kis csatit, a gép el sem indult. Szóval biztosan bedugtam végül, mikor szereltem össze a gépem, csak erre a dicséretes cselekedetre már nem emlékszem. Vagy tényleg nem volt az alaplapon hely neki, de akkor az alaplap sem az, aminek a doboza hirdeti. Pedig az.
  • zizzenet
    #1050
    Én hiszek neked, mivel nem értek hozzá :)) Amennyiben a proci nem kapnán meg ezt az áramot, attól lehet még maximális frekvencián? Mert azon fut. Vagy a kettő nincs összefüggésben?
    Másrészt, úgy általában véve, ha ez a csati nincs bedugva, eredményez teljesítménycsökkenést?
  • czky
    #1049
    Nem akarok hülyeséget írni, de asszem a procinak adja plusszban az áramot.
  • zizzenet
    #1048
    Utánanéztem egy leírásban, abban is írnak ilyen csatihelyről, szóval kezdem azt hinni, balga vagyok.
    Létezik, hogy e csatlakozó bedugása híján is simán megy a gépem? Mit kapok cserébe a gépemtől, ha ezt is a helyére teszem? Mármint mire szolgál ez a plusz 4 pines csati?
  • czky
    #1047


    A bekarikázott résznél nézted már?
  • zizzenet
    #1046
    Szerintetek az létezik, hogy egy ASUS C-800 E-DELUXE alaplapon csak a 20 pines fő tápcsatinak legyen aljzata, és a plusz 4 pinesnek nincs? Merthogy emlékeim szerint annó az utóbbinak nem találtam helyet, tehát nincs bedugva. Amennyiben ez nem lehetséges, tehát a 4 pinesnek is van helye az alaplapon, csak én nem vettem észre, miről maradok le, hogy az nincs bedugva?
  • Gaben78
    #1045
    ksz. nézem
  • Narancs
    #1044
    Itt vagy egy cikk a lapról, talán segít valamit...
  • Gaben78
    #1043
    az új Ultra lesz akkor, mert a link amit lejjebb írtam ott is Ultrát ír.
  • Gaben78
    #1042
    Fatal1ty nagyon kir. meg az ára is. :(
  • Narancs
    #1041
    Új revízión van olyan. Vagy Fatal1ty verzón. Nem tom...
  • Gaben78
    #1040
    Abiton (AN8U) olyan cooling-ot csak azon a linket látok, máshol sima venti. google képek végig néztem.
  • Gaben78
    #1039
    azt tudom ksz. lesz vhogy egy 6600GT...kocsi persze marad :)
  • Narancs
    #1038
    De ha nagyon ragaszkodsz az AGP-hez, akkor vehetsz nForce3 cipsetes S939 deszkát. Na azokon AGP van.
  • Narancs
    #1037
    nForce4 -es deszkák PCI-E -t tudnak, törődj bele. Kocsidat el ne add!
    Amúgy nettó 28ért már van 6600GT, nettó 18-ért meg sima 6600.
  • Gaben78
    #1036
    annyira szemétség hogy az újabb deszkákról /939/ lehagyják az AGP-t, csóri Gabi meg vehessen másik VGA-t is... eladom a kocsimat FX5700U helyett PCI-E 6600GT, az ami elérhető asszem.
  • Gaben78
    #1035
    http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=1756

    elb...tam...
  • Gaben78
    #1034
  • Gaben78
    #1033
    vagy csak vm okosságot láthattam..
  • Gaben78
    #1032
    ma néztem én is, pipeline északi chip cooling, állat !
  • Narancs
    #1031
    Azt vedd amelyik olcsóbb. Ha egy árban vannak, akkor zstem Abitot. hűtése odabasz.
  • Gaben78
    #1030
    milyen deszkát vegyek?
    ABIT AN8 Ultra v. ASUS A8N Ultra
    ár/teljesítmény ?
    Abit fikázás nem kőő, eddig kettő volt nforce chippes
    yo volt nagyon az is, csak ház nforce2 öregszik :)
    köszi
  • Ovis
    #1029
    Ez teccik':
    "Akkor miért is kellenek a PCI Express-es grafikus kártyák? Elõször is, a cégek PR-osztályai óriási erõfeszítéseket tesznek, hogy elhitessék mindenkivel: az új jobb is egyben. Készüljünk fel, hogy a csapból is ez fog folyni, a cégek reklámstratégiája az új technológia körül forog majd. Persze a PCI Express kártyák valószínûleg valamivel tényleg gyorsabbak lesznek. (...) Az AGP-s mérésünk alapján nem várható drámai változás, inkább a "kis mértékû" jelzõ illik majd legjobban a helyzetre. (...) Nehéz lesz eladni a PCI Express-t a fogyasztóknak. A legnagyobb kérdés: hogyan gyõzzük meg a fogyasztókat arról, hogy szükség van az új technológiára?? A szakértõk szinte kétségbeesetten próbáltak választ találni erre a kérdésre (...) A marketingszakértõk azért kitaláltak valamit: "valós idejû HDTV videószerkesztés". Szerintük ez a lehetõség majd meggyõzi a fogyasztókat arról, hogy alaplapot és grafikus kártyát cseréljenek. Aligha... (...) nem mindenki akar majd vagyonokat ölni alaplapja lecserélésébe. Ráadásul egy alaplapcsere esetén általában új proci, RAM, grafikus kártya, s talán táp és ház is kell. A legtöbb vásárló így valószínûleg megmarad az AGP-s modelleknél (amik persze olcsóbbak is lesznek), amikor grafikus kártyát akarnak cserélni.
    /Tom's Hardware Guide, 2004, márc./
    Bár "régi" cikk, de valszleg sok igazságot is tartalmaz..)
  • DanyyX
    #1028
    Inteles lapokkal sajna nem foglalkozom...
  • Gabesz amd64
    #1027
    Hogyne lenne!

    Elinte csa Ati chipsetes deszka lehetet ezt elérni!De kipróbálták már DFI lanparty lapba és abba is jó!

    csak egy gáz van! M.országon sehol se kapsz DFI Lanparty SLI-D vagy DR-es lapot!
  • Ovis
    #1026
    Köszi a részletes magyarázatot! Most már lassan kész "csatoló-szakértő" leszek!
    Az alaplapos kérdésemre nincs esetleg vmi javaslatod??
  • DanyyX
    #1025
    Nem egészen így van a dolog.

    Régen az ilyen Voodoo korszakban PCI (Peripherial Component Interface - hogy tisztában legyünk a jelentésével) csatolóval készültek a kártyák. Akkoriban ahhoz a teljesítményhet elég volt a PCI sín adatátviteli sebessége.

    Következő lépés volt az AGP (Accelerated Graphics Port) ami nagyobb sebességgel tudja kiszolgálni a videokártyát. Ennek két fontos előnye van:
    1. Nem sín, hanem port, tehát nem kell osztozni más eszközökkel a sávszélességen a videokártyának (ellenben a PCI-al).
    2. A chipsethez (ezáltal memóriához/processzorhoz) közvetlenül kapcsolódik. Pontosabban az MCH-hoz (Északi hídhoz) ugyanis ez felelős a processzor-memória-déli híd közti kommunikációért.

    Ez után következett a nagy újítás a PCI-Express.
    Ez teljesen más elven működik. Ittis az a lényeg, hogy egy gyors interfészen csatoljuk a videokártyát a memóriához és a processzorhoz.
    Csak itt nem a jól bevált párhuzamos jelátvitelt használják, hanem a soros átvitelt. Ezért létezik pl. 1xPCI-Express slot vagy 4xPCI-Express slot.
    Ez a technológia azon alapul, hogy az adott sebességű soros átviteli vezetékeket "összekapcsoljuk" és így érünk el nagyobb sebességet. Tehát egy 1x PCI-E slot mondjuk egy 10/100-as hálókártya lekezelésére elegendő sebességgel bír de egy 4x PCI-E slot már egy Gigabites kártyát is elvisz.
    Pontos sebességadatokat, illetve az architektúrára vonatkozó információkat most nem tudok mondani, de estig utánanézek annak is...

    A videokártyákat PCI-E 16x-os foglalatba gyártják. Ebben 16 soros átviteli vonal van párhuzamosítva azaz egyszerre 16 vonalon kommunikál a kártya a PCI-E HUB-al.
    Láthatod, hogy PCI-E nem csak videokártyák illesztőfelülete lehet...
  • Ovis
    #1024
    Valaki meg tudná mondani, hogy az alábbi alaplapok közül kb. mi a sorrend megbízhatóság / tudásszint / ár-érték-arány (= v.ezek összessége) tekintetében?? Előre is köszi!

    1 - ABIT IS7-G
    2 - Albatron PX865PE Pro II
    3 - AOpen AX4SPE Max
    4 - ASUS P4P800 Deluxe
    5 - EPoX 4PDA2+
    6 - MSI 865PE Neo2
  • Ovis
    #1023
    Aham, így már világos (ha jól értem).. szóval a PCI elvileg lezárult '99 környékén és azóta minden PCI-s VGA "Express" slot-os... hát akkor ez mégsem olyan új dolog már, mint gondoltam.. Nem tudom, igaz-e, de pár éve egy német fószer azt mondta, a PCI gyorsabb és jobb, mint az AGP (akkor volt nekem Voodo3-asom és égen-földön nem találtam a lapomba normálisabb PCI-s kártyát, ugyanis AGP-slot nem volt benne, a boltokban viszont a PCI-t max. hírből ismerték VGA-nál..)
  • ent
    #1022
    Mellyek azok az alaplapok, amikbe 2 db ati vgat kapcsolhatok össze? Van már piacon ilyen, ez inkább a fontosabb!
  • Brian87
    #1021
    Sziasztok!!

    Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni.
    Van egy Asus P4P800S-X-es alaplapom de nemtudom rajta meghúzni a procimat.
    A régi alaplapommal a 2.4 cerkám simán feltudtam húzni 3.0G és szépen ment.
    Azóta megvettem ezt az alaplapot és hozzá egy 2.6 celeron D-t de hiába megyek a bios-ba.ott a CPU alatt nemtudok állítani semmit.
    Bárhol keresem sehol sem enged hozzá a procihoz hogy meghúzzam.

    Ha vkinek pojt ilyen alaplapja van vagy tudna ötletet adni akkor azt megköszönném.

    Mégegyszer kössz előre is

    Hello
  • TheZsenyka
    #1020
    A PCI már a GeForce256/Voodoo5 korszakban lezárult, ami itt PCI, azt PCI Expressnek tekintsd.
  • Banyapapa
    #1019
    PCI= nem PCI-Express?