7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • izb
    #1298
    5 év az majdnem élettartam
    mire letelik úgyis kell venni egy nagyobbat
  • Thanatos
    #1297
    hm, chieftec tápok élettartam garisak nem? legalábbis nekem az csak jó helyen kell megveni ahol nem kötözködnek iylenen :)
  • Scrat
    #1296
    Szép és biztos YO is, csak most veszek lapot,procit,meg 6600Gt-t, szal nem nagyon szeretnék még tápot is venni, inkább a kb 800-1000 Ft-os átalakítóra szavazok!

    Egyenlőre! Aztán majd késöbb egy normális 24!!! tűs tápot bevállalok!
    Egyébként mi bajotok a Codegennel? Nekem volt már pár, de még gondom nem volt egyikkel sem. Egy negatívuma van nálam... "hangos".
  • izb
    #1295
    Codegennel lehet nem kéne próbálkoznod,de te tudod.
    Ha táp vásárlásra adod a fejed,egy chieftec tápot tudok neked adni egy kis apróért.
    Itt egy két kép róla.
    Chieftec
  • Scrat
    #1294
    Egy Codegen 400-as tápom van. Azon is rajta van a +4,csak a 20 tűs tápcsati lesz kevés.
    Tehát szerintem ha az átalakítót rárakom és még a +4-et is, biztos elég neki nem?
    Egyébként így néz ki:

  • Inquisitor
    #1293
    "Ugyanonnét kapja a szuflát mindkét megoldás ..."
    Na én éppen ebben nem vagyok biztos! Most persze márkás tápokról van szó, amit rendesen megterveztek, nem noname vackokról, ahová Xin Jun Pei még beforraszt +4 vezetéket ... Normális tápokon még a 12 voltok is külön szeparálva vannak.
  • izb
    #1292
    Most gondolj bele,hogy egy új tápnál jóhogy megcsinálják a plusz 4 csatit kb 150ft ból kijön.
    Jobban mutat meg miegymás rendezettebb.
    Ugyanonnét kapja a szuflát mindkét megoldás tehát tök mindegy hogy most kiegészítős vagy már gyárilag úgy lett csinálva.
  • Inquisitor
    #1291
    Intel to Release SLI-Ready 975 Motherboard
  • Inquisitor
    #1290
    "valaki tudja hogy ez a lap SLI v nem?
    Gigabyte GA-8I955X Pro"
    Igen is meg nem is.
    Van rajta egy 16x PCIE és egy 4x is. Aszinkronban mehet rajta korlátozottan az SLI, de nem túl jó hatásfokkal. Ha SLI-t akarsz, akkor vagy NForce 4 Pentium Edition chipset kell, vagy i975, de utóbbi még nincs forgalomban szerintem.
  • Inquisitor
    #1289
    Én meg azt gondolom, hogy NEM véletlen van szeparálva a +4 tű, és rgebben a "P4" tápokon a +4 tű se véletlen volt szeparálva. Átalakítóval ez az apróság elveszik.
  • Inquisitor
    #1288
    "Kösz! Valaki tud valami nagyon jó alaplapot (legobb) amibe jó a 775ös dualcore-os 64bit-es intel proci?"
    Hát ahhoz i945, i955 vagy 975-ös chipseteas alaplap kell neked, én itteni árlistában lególcsobban egy GigaByte 945-öst láttam, hogy melyik a legjobb? Passz.
    Jól kereső haverom NForce4-es Asus-t vett, tudtommal az is jó hozzá.
    Az egyik legtöbbet tudo meg az Asus 955-ös Deluxe deszkája, még egy Analog/Digital TV-tuner is jár hozzá ... kérdés mennyiért keresel, mert szvsz 60.000 már túlzás érte.
    (Létezik még VIA-s, meg SiS-es is, de azokról keveset tudok ...)
  • izb
    #1287
    a táp gond lehet,viszont a kiegészítőről nem mondanám hogy gány megoldás lenne.
    Ha normális a tápja akkor nem lesz semmi gond ezzel.
  • Inquisitor
    #1286
    De ha túl kicsi a tápod, akkor nem fog segíteni az átalakító, másrészt azért a gányolt megoldások (átalakítók) plusz hibaforrások lehetnek.
  • izb
    #1285
    ez a csati jó lesz neked.
    a 20-as csatit átalakítja 24 csativá és igy a procid megkapja a plusz 4-es foglalatot.
    de egy linket berekhatsz róla
  • Gabesz amd64
    #1284
    mér eddig nem volt a tápodon +4 tű?


    milyen tápod van?

    szerintem jobban teszed,ha veszel egy 24 tűs tápot!nem direkt van 24 tűsra csinálva a deszka szal kell neki a + kraft...
  • Scrat
    #1283
    Na közben tekertem egyet a neten és egy online boltban találtam olyat hogy 20asról 24esre alakító tápcsati.

    Ez lesz a megoldás???

    De akkor is kell a +4 tűs tápcsati a procihoz nem???
  • Scrat
    #1282
    Hi all!
    Segítsetek légyszi, mert valamit nem értek.

    Venék egy ASUS A8N-E Socket 939 -es alaplapot!
    DE!
    Ha jól sejtem (és itt remélem nincs igazam)... ezen a lapon 24tűs + 4 tűs tápcsati van.
    Ezek szerint dobhatom ki a régi tápom??? Mert ugye az 20 tűs. (Asus A7V880)

    Vagy most akkor hogy is van ez???
    Van egy újfajta tápcsati az új lapokon és a régi táp nem jó hozzá?

    Előre is köszi a nem lámázó és segítőkész hozzászólásokat!
  • Gabesz amd64
    #1281
    "Sokat kell olvasnod ahhoz, hogy megtudd, milyen keveset tudsz."

    amúgy meg minek neked egy full extrás deszka,ha még azt se tudod melyik az??!!!
  • Casseus
    #1280
    Kösz! Valaki tud valami nagyon jó alaplapot (legobb) amibe jó a 775ös dualcore-os 64bit-es intel proci?
  • czky
    #1279
    Nem.
  • Casseus
    #1278
    valaki tudja hogy ez a lap SLI v nem?
    Gigabyte GA-8I955X Pro
  • TothLaci
    #1277
    Rendben, valakinek ez tetszik, valakinek az. Ezzel nincs semmi problémám.
  • lacibacsi
    #1276
    Ezen az alapon én meg azt mondom, hogy egész életemben savanyú tejet ittam, tehát jobb a savanyú tej, mint a friss... szerintem...
    Vacillálok a vásárlásnál, de ne haragudj a te érvelésed nem nevezhető konkrétnak... szerintem...
  • Narancs
    #1275
    Belelehet
  • Szreeeeh
    #1274
    Hogyan tudom azt megnézni, hogy a merevlemezem (régi) jó-e a leendő alaplapomba? Ha nem SATA, akkor belehet illeszteni egy SATA-ás alaplapba?
  • TothLaci
    #1273
    Mindig Abit alaplapom volt, és (eddig) az egyikkel sem volt problémám. Szerintem jobb az Abit, mint az Asrock... szerintem...
  • lacibacsi
    #1272
    Indok?
  • TothLaci
    #1271
    A különböző fórumokban sokan dicsérik, de én nem vennék Asrock-ot.
  • lacibacsi
    #1270
    Sziasztok!

    Használ valaki ASrock 939Dual-Sata alaplapot Sapphire (vagy más) 9600pro videókártyával? Jól együtt működik a kettő? PCI-E kártya tapasztalatok is érdekelnek. A kereskedő azt mondta: nem biztos, hogy minden PCI-E csatolós karival működik a dolog. Ez lehet igaz is, meg nem is. Van valakinek tapasztalata?

    Köszi.

    lacibacsi
  • Gabesz amd64
    #1269
    ha már olyan deszkád van nem ártana lecserélned legalább 3200-esre azaz 400MHZ-esre
  • TothLaci
    #1268
    Nos az 1db PC2100-as 512MB ramom működhet az ABIT KN8-n?
  • Narancs
    #1267
    Deuluxe tud 1-2 extrát, ott le van írva a kép alatt, olvasd el. Ha neked kellenek ezek, vedd a deluxot, de a sima is nagyon jó lap.
  • lacibacsi
    #1266

    Sajnos eddig tartott visszatérnem, de most: Köszi a választ mindenkinek!
  • bigfoot
    #1265
    de melyik jobb?mert ez mellé veszek amd sempron 3000+ procit,meg pci geforce 6600gt -t
  • [Jakuza]
    #1264
    Levan irva az adatlapjaikon csak szemrevetelezned kene a dolgokat.
    Ugye azt nem varod el, hogy magad helyett masok olvassak el oket ?
  • bigfoot
    #1263
    #1259 pls
  • öregharcsa
    #1262
    asrock 939 dual sata2...ezen van agp ill pcie is , sőt használható mindkettő egyszerre!!!
  • DirtyPio
    #1261
    Ha jol tudom ezek az ULI lapok(AGP+PCI-E)
  • Szreeeeh
    #1260
    mi mutatja meg, hogy egy alaplaphoz melyik proci, memoria, videokártya, stb. illik?
  • bigfoot
    #1259
    hi!a két alaplap között mi a különbség?
    Asus K8N4-E Deluxe alaplap, (s754)
    Asus K8N4-E alaplap, (s754)
    mert e két alaplap közül veszem meg az egyiket egy amd64 sempron 3000+ os procihoz!