7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • [Jakuza]
    #2538
    En megtalaltam a gyari oldalan.

    ADI 1988 8-channel High Definition Audio CODEC
    Support Jack-Sensing, Enumeration, Multi-streaming and Jack-Retasking
    S/PDIF out on back I/O port

    Amugy a kezikonyveben is benne van.
    Egy COM port van rajta es az alatt van.
  • repvez
    #2537
    Sziasztok
    Ezen az ASUS M2N-E lapon van optikai hang kimenet?Mert ez a kiszemelt alaplap csak nem szeretnék optikai hangkimenet hiánya miatt plusz kábeleket vagy hangkártyát venni hogy rá tudjam az erösitöre tenni.Sajna a hátso panelrol nem találtam normális képet és a leirásokba se találkoztam vele
  • izb
    #2536
    a legtöbb 939-es alaplapon is max 3 PCI van és általában 2db ide csati.
    4db sata.
    Ha sli alaplapot választassz akkor a PCI csati 2-re csökken.
    Via chipsettel szerelt alapoknál 5db PCI van, viszont nincs SLI és 2-4 sata és 2db ide csati van.
  • Gaben78
    #2535
    ha van az alaplap dobozokban legalább egy SATA->IDE adapter akkor gut
  • Gaben78
    #2534
    hi. most akarom cserélni a deszka stb... most nf7-s van, néztem az AM2 dolgokat hamár homár, de nemtom hogy faszák-e, mert hanyagolják mindegyiken a PCI síneket meg csak 1 IDE port..... vagy a 939 lapokkal ugyan ott vagyok?
  • bszabi84
    #2533
    Köszönöm!
  • czky
    #2532
    Itt megkaptad volna egyből a választ!!!
    Amúgy meg tedd fel a legújabb bios-t, és 100% h menni fog!
  • bszabi84
    #2531
    Helló!
    Lenne egy kérdésem! Van nálam egy gép Abit NF7 alaplap, és egy 3100 Sempron processzort kellene beleraknom. Most ez menni fog? Mert azt olvastam csak a NF7 2.0 verzióval megy a sempron proc. ez pedig nem az! Bios-t frissítette még valamikor! Ha új frissítést csinálok menni fog vagy esélytelen?
  • Gabesz amd64
    #2530
    ha beraksz egy VGA-t automatikusan letiltja
  • chicco
    #2529
    jumperes tiltást nem ír a kiskönyv?
  • HegCs
    #2528
    Sziasztok
    Van itt nálam egy Asus P4S800-MS SE alaplap, és nem tudom kikapcsolni rajta az integrált VGA-t. Nincs a biosban integrated peripherials menü, ami van, az meg nem kapcsolja ki! Valaki segítsen légyszi!
  • virs lee
    #2527
    Ahogy olvasgatom a fórumokat, egyre inkább az jön le hogy a Giga lapok (DS3/4, DQ6) elég szarok, Asus P5B (/Deluxe) vagy Asus P5W DH-t ajánlanak.
  • virs lee
    #2526
    Sztem most lesz értelme beruházni egy Thermalright XP-120-ra. Eddig az oldalra fújósak jobbak voltak, de most kifejezetten hasznos lehet hogy lefele fúj a lap felé.
  • izb
    #2525
    Az a heat pipe nagyon jó kis megoldás,csak egyetlen kritériumnak kell megfelelnie a proci hűtőnek.Hogy ráfújjon a heat pipe bordákra.
    Ha nem ilyen proci hűtésed van,akkor vehetsz rá egy kisebb zörgöt külömben melege lesz.
    (mindig a tokozás környékére rakják a bordát e miatt)
  • izb
    #2524
    dualban.
  • virs lee
    #2523
    Máasik: Asus P5B vs P5B Deluxe. Utóbbi SLI-s (de csak x16 + x4 / 2 * x8), 6 SATA csati a 4 helyett, és heatpipeos hűtésű (a southbridge nem), míg a sima P5B nem heatpipeos. Viszont csak 40k a 60 helyett.

    Kérdés: Mennyire gáz hogy nem heatpipeos? Ahogy a PH-s tapasztalatokat nézem ezek a mai deszkák sokszor melegebbek mint a proci. Nem lenne jó ha szarrá fagyna.
  • virs lee
    #2522
    Miben jobb az ICH8 mint az ICH7R? 965-ön előbbi, 975X-en utóbbi van, viszont x16 SLI-t eddig még nem láttam 965-ön, csak x16 + x4 / 2*x8. Core2 procihoz melyik jobb (gondolva a 4 magosokra, meg az 1333-as FSB-re)?
  • PENGEinno3d
    #2521
    single vagy dualcoreban fogja-e kezelni a procit??
  • izb
    #2520
    a kérdés föltevés hagy némi kivetnivalót maga után,de az alapon támogatja a dualt memória channelt.
  • PENGEinno3d
    #2519
    Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy támogatja-e az alaplapom dualcore-ban a
    D805 2.66 GHz dualcore 2x1MB 533MHz-es procit?
    Előre is THX!:)
  • izb
    #2518
    ja úgy néz ki...........hétfőn megy vissza, gariban.......
  • DanyyX
    #2517
    Akkor lappal lehet vmi, de ilyen szinten már nem értek hozzá...
  • izb
    #2516
    na akkor nem nyert.most a dfi alaplappal és ugyanazzal a táppal tökéletesen megy.
    ha egyébkén így lenne akkor változó indöközönként indulna,de mindig 4x-re indulna így ez a dolog kilőve......
  • DanyyX
    #2515
    Én elképzelhetőnek tartom hogy a POST találhat valami hardverhibát az alaplapon, nincs kész valamelyik vezérlő vagy ilyesmi, ami idővel (mondjuk a feszültségszint normalizálódásával) mégiscsak elindul. Szal én első körben táphibára gyanakodnék, de az ilyen misztikusabb hibák többnyire úgyis csak próbálgatás útján jönnek elő.
  • izb
    #2514
    Látom ez a kérdés túl sok volt mindenkinek.
    pedig egy két sörrel honorálnám.....
  • Dévids
    #2513
    vagy pedig egy MSI K8N Neo4-F?
  • Dévids
    #2512
    az ASUS A8N5X jó alaplap?Mi a véleményetek rólla.
  • izb
    #2511
    Na itt egy probléma várom a lehetséges megoldásokat!

    Van egy Asus a8r alapom és egy igen érdekes probléma jelentkezik indításnál.
    Indításnál kigyulladnak a ledek,majd egymásután a dvd író ajtaja 2-3x kattan majd indul és a bios bejön.Ezek után megy stabilan,és ha winfosból újraindítom,akkor nincs ez a 3x-ra való indulás.
    Nincs valakinek valami lövése hogy ez mitől lehet?
    Számomra olyan mintha resetelne a gép 2x majd utána indul a harmadik próbálkozásra A fene sem érti..
    Help!!!

    ui:
    -ha nincs bekötve egyetlen IDE eszköz sem, akkor is ezt csinálja
    -ha a reset kapcsoló vezetéke le van húzva az alapról akkor is ezt csinálja.
  • Gabesz amd64
    #2510
    ez nem a csúcs
    inkább ez: katt
  • Rolesz
    #2509
    Csúcskat.AM2 gép melyik alaplapot?erre gondoltam: sAM2 AMD A64 nF570 MSI K9N Ultra-2F ez jó?
  • Inquisitor
    #2508
    Nem kérdés fontos e, a kérdés érdemes e új gépbe s939-et venni? A DDR2-ből az 533/667 olcsóbb, a 800-as meg olyan 40%-al drágább, proci elvileg ugyanannyi, normális alaplap is. AM2 platform kissé hosszabb életű viszont, kétmagos AM2 procik meg itthon olcsóbbak.
  • Dévids
    #2507
    oké igazából annyira nem fontos a ddr2 nekem.
  • [Jakuza]
    #2506
    Szerintem nincsen DDR2es 939es lap.
  • Dévids
    #2505
    hello
    Lécci mondjatok egy lapot amibe beletudok tenni S939-es 3800-as procit,DDR2-es,PCI 16xos és 20ezernél ne nagyon legyen több.köszi
  • [Jakuza]
    #2504
    SiS-t felejtsd el.
  • atix2
    #2503
    köszi.És inkább NF mint SIS chipset?
  • Inquisitor
    #2502
    Szerintem egy olcsó NF4-es AM2-es márkás lap, pl. Asus M2N-E is megfelelne 22.000 körül. Ha kell SLI, az 3-4.000-rel több. Persze biztos van olcsóbb is. NF5 meg kb semmi extrát nem hoz ...
  • atix2
    #2501
    Üdv,szerintetek milyen alaplapot vegyek mostanság,lehetöleg ne tul drágát és mégis gyorsat,lehetöleg játékokra!
    AMD - párti vagyok de ha valaki tud valami jo inteles alaplapot,nem vetem meg azt sem.
    Eddig Asrock alaplapom volt és nagyon stabil,csak hogy idövel minden elavul.Persze nem tudom az ujjabbak mennyire sikerülte(jöttek be)
    Lényeg hogy ha kell idövel elég legyen benne az kártyát,vagy esetleg a procit cserélni,ne kelljen az egész gépet.
    köszi
    üdv.
  • Inquisitor
    #2500
    Nem megy benne 2 magos proci, nem megy benne 65 mikronos proci, nem megy benne Core 2 proci, szóval elavult.
  • AnonyX
    #2499
    Sziasztok!!
    Az MSI K9N Ultra alaplapról mi a véleményetek???
    http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=731
    Szerintem elég klassz kis lap, jól felszerelt meg minden. Ha ilyet vennék akkor menne bele egy Athlon64 3500+ meg 2*512 es GEIL ram 800MHz es. Ja meg egy Inno3D Geforce 7300GT 128MB GDDR3 as. Szerintetek jó lenne igy??