7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • quack
    #2578
    hello
    nekem egy MSI k8n Neo4-f alaplapom van, az a nagy bajom vele hogy az oridzsinál nb hűtő valami irdatlan hangos, vettem hozzá egy ezresér egy passzívat, de az meg a vga IceQII hűűtője miatt egyszerűen nem fér be :\
    mit lehet tenni? csak uj alaplap oldana meg , vagy meg az sem? :\
  • GyPeter
    #2577
    ja szal a tunning-tapasztalatok
    ezzek egy kicsit várni kell sztem de nekem így is jó mer csak egy bő hónap múlva lessz sztem gépem:)
  • Inquisitor
    #2576
    Az ne izgasson, az marketing rizsa!
    Hosszú évek óta az összes Asus "tuningolható". Viszont a tuning mértéke függ a Bios állítási lehetőségektől, attól mit bír a chipset FSB-ben, mennyire állítható a proci/ram feszültség, milyen ramot teszel bele, stb.
    Ezek tapasztalati dolgok, ami nincs ott az oldalon :)
  • GyPeter
    #2575
    amit linket megadtál azon a Overclocking Features résznél van valami tunning csak ennyire nem vagyok jó angolból, hogy ezt most ilyenre csinálták vagy vagy mi
  • GyPeter
    #2574
    ja télleg most látom
  • Inquisitor
    #2573
    Elvileg a P5ND2-SLI még NEM tudott Core 2 procikat ...
  • GyPeter
    #2572
    ASUS P5ND2-SLI (ezt 26 ezerért találtam) ez különbözik valamivel az Asus P5N SLI től?
    a gigabyte vagy az msi az jobb az asustól?
    mert az nekem tökéletesen megfele sztem
  • Inquisitor
    #2571
    Ja, elég fapados az 1db IDE + 4 SATA csatival. Elég új, ezért nézz utána mennyire tuningolható, mert kevés az infó róla.
    Amúgy hasonló árban, hasonló chipsettel biztos kapsz GigaByte vagy MSI lapot is.
  • GyPeter
    #2570
    és ez csak 30 ezer?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!
    tök állat
    kösz
  • Inquisitor
    #2569
    Asus P5NSLI - 29.980Ft
    Itt nézheted meg a paramétereit (a magyar Asus oldalon még nincs kint!)
  • GyPeter
    #2568
    milyen SLI-s sata-s és 30 ezernél olcsóbb alaplapot tudtok core2 es alá?
    attól még 30 fölött is mondhattok

    ui: tök állat lett az oldal
  • PENGEinno3d
    #2567
    Sziasztok! Van egy ASUS P5LD2 lapom van benne egy 2.8-as Pentium D915-ös proci.
    Nem tudtok mondani egy jóhúzási beállítást feszültséggel együtt?
    Jah szerintetek milyen órajelen kéne menni kb. a procinak fixen meghúzva?
  • czky
    #2566
    Anyámnak ilyen: Asrock P4V88+ lap van a gépében. Tudja azokat, amik neked feltételek. Szerintem jó kis lap. Stabil, megbízható. Már több mint 2 éve megy hiba nélkül...
  • masssza
    #2565
    Van egy Cerelon 2.66/256/533 pin478 procim 10e Ft körül milyen lapot válaszak ezeket találtam : Asrock P4V88+ 10000 Ft. Asrock P4I65G 12000 Ft. Asus P4S800 11000 Ft. a gép internetre kell azaz feltétel a LAN, USB2.0 Melyik ezek közül a jóbb vagy más ötletet is várok ebben az árban?

  • thomasthomas
    #2564
    hi!

    az előző kérdésemre nem kell válaszolnatok , hanem egy másikat kérdezem:
    Melyik lenne jobb választás?
    Gigabyte 8I915P Duo
    Asus P5VDC-X LGA775

    mi a különbség közöttük?(azonkívül hogy elavult mert már öreg)

    előre is kösz a segítséget
  • thomasthomas
    #2563
    hi!
    milyen ez az alaplap?
    Asus P5VDC-X LGA775
    egy gépet akarok venni de ez az alaplap nekem nekem nem ismert...főleg ha az árát nézem(16K..pedig egy normális 30K lenne)
    szal nem önmagába akarom venni(azaz nem azt válaszoljátok hogy rikaszar mert nem támogatja a intel core os procikat stb.)

    előre is kösz a segítséget
  • raven505
    #2562
    Halitok!
    Milyen alaplapot érdemes megvenni "Asus M2N4-SLI nForce570" vagy "Abit AN9 32X FATAL1TY SLI nForce590"?
    Az lényegtelen hogy milyen nForce-os termék csak az érdekel hogy melyiket érdemes megvenni.

    Köszi.
  • GyPeter
    #2561
    GigaByte GA-945P-S3
    ennek az alaplapnak van SLI-s változata?
    ha van és még nem kapható magyarországon akkor körülbelül mikor lesz kapható?
  • Sarapetike
    #2560
    vetem egy hitacsi(biztos nem igy kell irni) 250 gb vinyot ami sata2 (= 3GB/s)
    az IDe cstolos vinyom ami elötte volt az (133 MB/S) 55MB/s de az uj vinyom a sata2 csak jó ha 20 Mb/s másol no erre várnék egy kis magyarázatot
    ja és még annyi hogy az IDe vinyom sokkal halkabb volt mint a sata2(ugy recseg mint egy kukoricadaráló)
  • czky
    #2559
    Nemrég vettem egy AT8 32X lapot.
    Hmm. Ez a lap egy katasztrófa!!!
    Ennyi problémám még nem volt 1 lappal sem.
    -Jópárszor előfordult már, h indításkor POSTolás után kiírta: ''System running in Fail-Safe mode'' F1 v Del. F1 és utána megy a gép.
    -Volt olyan h magától eltávolította windózban a hangkártyát, úgy h közben csak a letöltés ment és én hozzá se nyúltam. Restart után helyrejött.
    -Az ABIT EQ Beep Controlt hiába kapcsolom ki. Néhány újraindítás után automatikusan visszakapcsolja és persze sípol is. Ha így hagyom, akkor nem minden indításnál sípol, hanem minden 3. v 4-nél.
    -A CPU FAN Speed figyelőt is tök hiába kapcsolom ki, mert azt is visszakapcsolja.

    Tehát igazából bármit átállítok az ABIT EQ menüben, azt őkelme saját akaratából visszakapcsolja.

    -A Cool & Quiet funkció-ból csak a Cool működik, ugyanis a prociventi fordulatszámát nem hajlandó csökkenteni.
    -A mai napon többször csinálta, h a BIOS-ból kilépve elezdett szirénázni mint állat. Visszamentem bios-ba, mégegyszer elmentettem és utána elhallgatott a sziréna...
    -A hang filmnél és zenénél néha megakad. Teljesen szabálytalan helyeken és időközöként. Volt hogy 20 percenként csinálta, de volt h órákig semmi.

    Próbáltam már az összes bios-al, rengeteg drivert kipróbáltam, jópárszor újra is raktam a windózt, de semmi sem javult.

    A legfurcsább az egészben, hogy menet közben még 1szer sem fagyott le. Nem volt kékhalál, memtest sem adott hibát, prime95 is jó volt. 3DMark-okban is jól teljesít.

    Úgy vagyok, h bántani fogom az alaplapot és visszaviszem garanciába, mert ez valami őrület amit művel.

  • izb
    #2558
    A lényege a sebesség lett volna.na mindegy
  • Pharaoh
    #2557
    Mivel az Xp régebbi, mint a sata ez nem meglepő. Az sp2-es már nem kéri és a Vista sem nahógyon fogja.
  • kaman11
    #2556
    Párhete vetem egy vincsesztert és azóta kék halál van.
    Havalaki dudna segíteni légyszi írjatok erre az ímélcimre:[email protected]

    Előre is öszönöm.
  • kaman11
    #2555
    Sziasztok!!!

    Tudna nekem sigíteni valaki gép ügyben????
  • DanyyX
    #2554
    Igen, a floppy is rég kihalt, de a tetvedék winfos mégis csak azon nyeli be a legújabb IDE-t kiszoritó csoda SATA csatoló meghajtóprogramját. Nem szégyen ez egy kicsit?
  • Magnum PI
    #2553
    HI!

    AM2-be milyen SLI alaplapot vegyek?
  • virs lee
    #2552
    Miért ne lenne mérhető? Nincs kilóméter széles kábel, amit majdnem szét kell tépni ahhoz hogy a megfelelő helyzetbe beforgasd, ezáltal a levbegő is jobban tud áramlani a házban, segítve a hűtést, nincs jumperelés, master/slave, van viszont menet közbeni leválasztás (á lá usb). Nemcsak a sebesség létezik.
  • izb
    #2551
    a külömbség az isa és a pci között mérhető volt.
    ez a pata sata harc viszont nem nagyon mérhető...főleg sebesség külömbségben nem...
  • virs lee
    #2550
    ISA sincs már, meg MFM se, lehetett tudni előre hogy ennek is vége lesz. Szóltak a cégek előre hogy már csak türelmi időszak van, szal nagy meglepetés nem volt benne.
  • izb
    #2549
    Hát halotnak azért nem nevezném,a cégek próbálják erőltetni a sata kettőt,csak értelme nem sok van.
    Lásd WD raptor sorozat,ahol amai napig nincs sata II-es vonal.
    Talán nem véletlenül...
  • virs lee
    #2548
    Az IDE már halott, vegyél inkább sata vinyót, az olcsóbb és időtállóbb.
  • izb
    #2547
    Ez ebben a formában nem igaz.
    TTs kolléga is foglalkozik DFI lapokkal,főleg úgy hogy nála legalább van is.

    TTS hardver boltja
  • [Jakuza]
    #2546
    Ezt valaszd.

    DFI INFINITY NF ULTRAII-M2
    Ezen ket IDE csatolo is van.
    Ez az egyik legjobb AM2-es lap a piacon.

    Itt megveheto.
    Videki ceg mert csak ok foglalkoznak DFI-vel, de van futarpostajuk.
  • bertino
    #2545
    nem nehéz, szeretnék kivonni a forgalomból
  • Gaben78
    #2544
    Lapon gondokodom, melyiket a 3 közül? (3500+AM2 -höz)
    ABIT KN9 Ultra
    MSI K9N Ultra
    ASUS M2N-E
    - de az összes AM2 tetvedéken csak 1db IDE csati van, ez vicccc, vagy vehetek
    külön SATA-IDE adaptert? nekem kell a 2x2 ide későbbikeben is, nem értem...
  • Jobson
    #2543
    Sziasztok !

    Most vennék gépet 3500 AM2, ehhez kellene egy alaplap. tudnátok ajánlani valamit?

    Köszi
  • [Jakuza]
    #2542
    Ertem.
    4k mondjuk egy konverter, ha nem talalnal olyan lapot amiben van olyan csatolo.

  • repvez
    #2541
    Most már letöltöttem a manuált és sajna az az S/PDIF csak coax hang csatlakozo és nem optikai.Mert bár mindegyiket S/PDIF ként is sokták hivni de teljesen különbözö csatlakozo kell hozzájuk.A képen a fekete négyzetes védökupakkal az optikai a sárga RCAhoz hasonlo a coax
    csatlakozok
    Esetleg milyen alternativa lenne AM2-es lapok közül ami hasonlo tudásu és áru mint az ASUS M2N-e amin van ilyen optikai csati?
  • [Jakuza]
    #2540
    Pedig ott van a COM port alatt az a sarga csatlakozo.

    Amugy pedig S/PDIF Wikipedia leiras
  • repvez
    #2539
    Köszi csak ebben az S/PDIF kifejezésben nem voltam biztos hogy azt takarja.Csak nekem még nincs meg a kézikönyv és ezen az oldalon nem hasonlit egyik se egy optikai csatlakozora
    Hátso panel kép lap alja