120
  • Zoldalma
    #43
    Nah nezzuk sorban, bar mar eleg nagy flame lett belole.
    "mshez ilyen durván még nem törtek be"
    Hmm, az MSSQL worm eleg jol lenyomta az adatbazisaikat :o) Amirol meg nem tudsz nem biztos h nincs. Hotmailt is rengetegszer felnyomtak pl.

    "a komplett user adatbázist ellopták ami azért nem kispálya"
    Olvastad vegig a cikket? Ezert lett leallitva a server es lett megkovetelve a jelszovaltas...

    "ugye nem kell egy unixos buglistet iderakjak"
    Ugyanezt megjatszam Win-el? De miert rossz a buglist? Elvegre Te irtad:"mindegy milyen rendszert használsz azt patchelni kell"

    "nem a win98-at hasonlitgatná"
    Talan mert sokan hasznalnak meg Win98at. Ugye nincs mindenkinek penze w2kra v winXPre, neadjisten w2k3ra.
    Reszemrol WinCEhez hasonlitottam, akinek ez szol annak ird :o) De mint mondtam XP sem atomstabil.

    "linux valóságot" bemutató hozzászólások"
    Erre szoktak azt mondani asszem, hogy lakva ismered meg a masikat...

    "3 éve tűzfal nélkül"
    Miert ne mehetne, ha nem erdekli milyen halozati forgalmat general....mindenkinek egyeni szajize a sajat biztonsaga. Te ezekszerint Winben bizol, nekem egy Debian felel meg.....attol meg h valaki ezt v azt hasznal nem kell utalni. A Win is lehet stabil, de az eddig leirt megnyilvanulasok valahogy....nekem nem ezt sugaljak :o)
    De mint mondottam, a cikk temaja nem ez volt.
  • JZO
    #42
    ez dúrva
  • Zoldalma
    #40
    Hosszu ido ota vegre egy ertelmes hozzaszolas :o)
  • Zoldalma
    #38
    Meg valami:
    "ugyan hiszen a linux nem omlik ám össze, csak a win, igaz? :))
    és patchelni sem kell"

    Allitott valaki ilyet? Amugy meg meg jo hogy a hibahoz van patch....jobb mint ha nincs:o)
    De ha ma'r a prog.hu-t olvasod, gondolom szamos programot irtal amiben egyetlen hiba sincs :o)
  • Zoldalma
    #37
    Nem sok ujat mondtal, elvegre mar vagy egy hete lejott hirlevelen :o)

    "security listek csak viccből végtelen hosszúak"
    A'la Windows Update...

    Kicsit sztem eltevedtel ezzel a hozzaszolassal. Itt nem volt arrol volt szo hogy a linux mennyire biztonsagos v nem (amugy reszemrol *nixrol irtam). A hirben WinCE-t akarnak autoban hasznalni....talan ehhez kellene hozzafuznod. Majd ha az a cikk h Debian akarnak alkalmazni az autok fedelzeti szamitogepenek oprendszerekent, akkor lehet itt errol beszelni :o)

    Es meg valami...attol meg hogy egy serverre betornek az egy dolog (elvegre MShez ugye nem tortek meg soha be?)....a dolog nyitja ott van h mit tesznek ezutan....eltusoljak/elhallgatjak vagy a felhasznalokat tudatjak, es segitseget adnak.
    De Te hallottal itt egy hirt, majd nezz utana konkretan mi is tortent...ajanlom:
    http://lists.debian.org/debian-devel-announce/2003/debian-devel-announce-200311/msg00012.html
  • Zoldalma
    #35
    Komolyan, te ilyet is tudsz? Nema'.... Es hol olvastad? :o) Csak nem probalkoztal egy kernelforditassal es nem jott ossze? :o)
  • Zoldalma
    #33
    "A szar hardverrel nem lehet mit kezdeni."

    Vegulis felmilas IBM notebook szar hardver:o)

    "Nem lehet logikai kapcsolatot tenni a két tagmondat közé"

    Mindazonaltal WinCE alatt is van kek halal...nemigaz? :o)
  • mrzool
    #32
    "Amugy meg attol meg h embedded, ez is okoz kek halalt"

    Nem lehet logikai kapcsolatot tenni a két tagmondat közé, mivel nem a beágyazott jellegtől függ, hogy van-e BSOD, vagy sem.

    "van olyan gep amire installnal kek halalt ad....errol ennyit."

    A szar hardverrel nem lehet mit kezdeni.
  • Zoldalma
    #31
    Amugy meg eleg flameszagu lett a kapcsolodo forum :o)
  • Zoldalma
    #30
    Mindazonaltal h nincs igaza, attol meg szar. Te sem ertesz jobban a *nixhoz ahogy olvastam a beszolasokat.

    Mas.

    Itt winCE-rol van szo, ergo ne XPhez, W2khoz kellene hasonlitani. Hasznaljon valaki HP Jornadat, IPaq-t.....stb.stb, aztan nyilatkozzon. Amugy meg attol meg h embedded, ez is okoz kek halalt....Jornadanak jol jon neha a reset kek kepernyonel :o) (sajat tapasztalat).
    Megint mas....XPre sem kellene nagyon a stabil jelzot rahuzni, van olyan gep amire installnal kek halalt ad....errol ennyit.
  • ThePartyFace
    #28
    Majd betoltom NFS-t, utana meg carmageddonozok egy kicsit.
  • ThePartyFace
    #27
    Azer' nem mindegy, h lefagyunk, vagy meghalunk:P
  • Power
    #26
    Retekgyerek neked nem sikerült? :)
    Töltögess csak hónapokig...írás és az olvasás már nem neked való.
  • mrzool
    #20
    Blablabla, nem láttok tovább az orrotok hegyénék. Szerintetek tényleg egy asztali vindózt tesznek majd a kocsikba?:)) Nem hiába van embedded változat, ami teljesen le van csupaszítva, és csupán azt teszi, amire szánják. Az aztán nehezen fog lefagyni.:))

    Másrészt kritikus rendszerekben sem vindózt, sem unixot, sem linuxot nem lehet használni, mivel nem real-time oprendszerek.
  • Emmegki
    #18
    Kocsiba Windows... Bele nem ülnék! Ha a Windows el kezd vezérelni valamit, előfordul, hogy a nem tudsz fékezni, ha megy az ablaktörlő, az ABS meg a hátsó lámpa működését rühelli. A Windowsban az a "szép", hogy egymástól elméletileg teljesen független dolgok hozzák össze a hibákat. Először próbálja ki Bill Gates a saját kocsijában!

    (A Microsoft az építőiparban is részt akar venni: A Windows CE, Windows ME, Windows NT termékeiből összedobja a Windows CEMENT-et, és nem csak a rendszer omlik össze, hanem a ház is.)

    #12 Az XP-t meg lefagyasztottam 10 perc alatt az Age of Mythologyval. Eddig nem láttam még Age of... játékot lefagyni az én Win98-amon.
  • Power
    #15
    Egyébként nemrég volt egy hír, hogy ma a Mercedes legnagyobb gondja(ebből van a legtöbb reklamáció, panasz stb.) a fedélzeti számítógép szoftverének a stabilitása.
  • Power
    #14
    Szerinted amivel te nem találkozol az nincs?

    "Volt, hogy két hónapig egyfolytában töltött netről. "

    Az lenne a ciki, hogy ha bármely ma elterjed oprendszer megfeküdne a letöltéstől. Ez még egy win95-öt se fektet meg. Megalol!
  • Power
    #13
    A kormányt :)
  • SoDI---
    #11
    Amíg a féket nem ez vezérli, nem lehet gond :)
  • aDannyBoy
    #10
    mondjuk egyertelmu, hogy a szorakoztatoelektronikat fogja vezerelni, meg gps stb

    Amugy nem para

    A minden harmadikat meg ertsd ugy, hogy minden harmadik legyartott, ami mondjuk leetseges, ha leszerzodnek mondjuk a general motorssal meg mondjuk meg nehany nagy konszernnel.

    A pozitiv az lesz benne, hogy kompatibilis lesz a rendszer otthon es ay autoban meg pda meg telefon es siman lehet dolgokat atvinni egyikbol a masikba.

    A rossz az lesz, hogy virusos lesz a kocsim, lefagy stb :)
  • Cat #5
    értelemszerüen az ABSt, a kipörgésgátlót, a menetstabilizátort, meg egyebeket nem ez fogja vezérelni -> ezekre már van biztonságos, gyors, jó megoldás évek óta, minek váltsanak? vagy ez csak számomra nyilvánvaló?
  • Cat #4
    hát pedig amilyen ütemben zuhan az lcd kijelzők ára, ez nagyon könnyen lehetséges
    a gyártók egyre több eszközt kénytelenek bezsufolni, hogy a vezető által irányítható legyen az autokban lévő rengeteg okosság (ülésfütéstől kezdve a reflektor ablaktörlőjén át a tolatoradarig)
    ezeket valahogyan kezelni kell, illetve valamilyen módszerrel egyszerüen áttekinthetővé kell tenni
    nyilvánvaló megoldás egy tft berakása, ami mondjuk lehet érintésérzékeny is (az autó többmilliós árához képest ez bagatell) Namármost ha beraknak egy ilyet, akkor milyen oprendszert rakjanak rá? azt, ami az egyszerü kezelhetőségéről ismert (win), az userek 95% használja otthon vagy a munkahelyén (win), vagy pedig egy külonutas megoldást? sztm logikus választás az ms melletti döntés
  • Darth Sith
    #1
    ez LOL. majd a kereszteződés közepén nyomogathatod a CTRl+Alt+Del -t amikor jön a villamos. :D