116
Probléma: Magától kikapcsol a számtógép!
  • banike
    #76
    Hello!

    Nekem akkor áll le a gépem amikor valamilyen youtube videót akarok megnézni...tölt 2 mp-ig aztan lefagy majd kikapcsol..nincs hibaüzenet chromeba néha hogy az "atkdisp"-el van gond valaki tudna segíteni?

    köszi
  • Roland3
    #75
    Sziasztok !

    A gépem mindig kikapcsolódik
    Tudna nekem segíteni valaki?
    Internetezés közben is le áll,aztán nem tudom legalább 10-15 percig be kapcsolni hiába nyomom neki a a gombot nem indul be.Vga proci nem melegednek.

    Előre is kösz.
  • Inquisitor
    #74
    Nekem is hasonló, bár nekem elsőre nem indul el, csak felpörgeti a ventiket és csak újraindítás után jó.
    Sok oka lehet, valamelyik főalkatrész (alaplap, VGA, stb.) nem százas.
    Vagy lehet táphiba is.
    De lehet olyantól, amire sokan nem gondolnak, hogy túl nagy táp(!) van a gépben, ami azért gáz, mert ha túl kicsi a gép fogyasztása, akkor nem nagyon indul el rendesen vele. :)
  • lalika78
    #73
    Mitől lehet az hogy a gépem amikor bekapcsolom 20 másodperc után kikapcsol.Majd újra bekapcsolom és jó. Ezt minden nap az első bekapcsolásnál el játssza.És egész nap jó
  • Laza
    #72
    Az Én gépem egy Core2Duo 2,66 8800GT 1db 500GB 2db 1000GB 420W táppal, és a fogyasztásmérőm szerint monitorral, routerrel, mindennel együtt játék közben eszik az egész masina 260W -ot. Mondjuk az Én tápom jobb minőségű (Thermaltake).

    Mennyire melegszik fel a videókártya? Nem lehet hogy a hűtése szar?
  • molnar0921
    #71
    Sziasztok, olyan furcsa problémám van, hogy a gépem magától elindul ill. leáll ( kijelentkezés leállás stb.. szóval szabályosan. De sokszor mikor indul csak ki be kapcsol. :(
    Tápra gyanakodtam és cseréltem benne, de még mindig fennáll a probléma :S
    Valakinek nincs valami ötlete?
    Előre is köszönöm
  • Lada16
    #70
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy kicseréltem a processzoromat (core 2 duo e7200) egy (celeron-ra) mind a 2 lga 775-ös foglalat. Bekapcsolás után (felpörögnek a ventillátorok) 1-2 mp múlva kikapcsol majd szintén 1-2 mp múlva visszakapcsol és ezt játsza, de viszont a core 2 duo-val randesen működik.
    Ezt mitől csinálhatja?
  • Lofoten
    #69
    Hello!
    Kicseréltem a gépemben a vga-t,első próbálkozásra egy komolyabb játékkal kb 10 perc után magától leállt az egész.Gyenge lehet hozzá a tápegység?
    A processzor amd athlon 64x2 6000+,az új kártya nvidia geforce gts 450,512mb-os,2gb ram,500gb hdd,a táp 400w-os,nem tudom pontosan milyen márkájú,de az tuti hogy a gagyibbak közül való.ezelőtt hd3650 es vga volt benne,512 mb-os szintén.
  • rayman12
    #68
    Hogy pontos legyek a fallout3 nál is ezt csinálja, a WoW ban csak akkor ha duratárban vagyok 1 óránál tovább, A GTA san anderesba ha elmegyek a caligula kaszínó elött.
  • rayman12
    #67
    nekem Assasin's creed 2 be kikapcsol a gépem egy 20 perc után. És bíztos nem a video kártya miatt mert régen egy geforce 8400gs em volt és anál is ezt csnálta és most ati hd4670 nél is.
  • Paddy
    #66
    Köszönöm szépen a választ, időközben kipucoltam a tápot is amennyire lehetett-a márkáját elfelejtettem megnézni:P legközelebb leírom-. Viszont azt vettem észre, hogy a táp elég meleg gép kikapcsolás után. Minidig ilyennek kel lennie? Azóta "csak" kétszer kapcsolt ki a gépem, ha kiderül hogy táphiba akkor veszek egy újat.
  • DJKonya
    #65
    Sziaszok!

    Lenne egy olyan problémám hogy egy pár apja el kezdett rosszalkodni a gépem, konkrétan az a gond vele hogy szinte egyáltalán nem tudom már beinditani. Elöször mikor jelentkezett a probléma akkor az volt hogy mikor kapcsoltam volna be a gépet egyszerűen nem reagált. Akkor azt csináltam vele hogy a gépház elején található rácsokat leszedtem és a bekapcsoló gombnál a vezetékeket megmozgattam majd próba, akkor ez működött is és elindult a gép majd kihozott egy olan lehetőséget hogy tudom futtatni normál módban és volt valamilyen javitó repair mód. Gondoltam azt választom ki és jó is lesz. Egy jó másfél perc alatt lefuttatott vlami javtást és újra inditotta a gépet. Utána elindult normálisan a gép tudnam vele normálisan dolgozgatni (windows7 operációs rendszerem van még mielött elfelejtem leirni). Másnap megint jelentkezett a probléma de akkor igazából ne tudtam vele foglalkozni mert épp hogy haza értem már rohantam is Pestre. No ma megint jelentkezett a probléma és csak egyszer sikerült eddig reggel óta beindtani gépet, akkor is kihozta ezt a repair lehetőséget de akkor a normál módot választottam és addig jutott el hogy a windows töltés képernyőjét behozta majd váratlanul leállt és azóta semmi. Teljesen tanácstalan vagyok, eddig sose kapcsot ki így magától, és most sem ahogy elkezdődött ez a probléma akkor se kacsolta ki miközben dolgoztam vagy éppen játszottam rajta. Nem tudom mi lehet probléma... ma este vagy legkésőbb holnap estére kéne a gép mert amin most írok laptopon nincsenek rajta azok a dolgok amik kellenének. Google-be rákerestem a problémára, olvastam olyat hogy valami túlságosan felmelegedik és az okozza, de az kivan zárva. Olyat is olvastam hogy vírus is okozhatja ezt amit még akár lehetségesnek is tartok. De lehet hogy valami hardweres probléma okozza a gondot. Próbáltam már azokat hogy a gépben a kábeleket megmozgattam, a csatlakozókat szét majd újra öszedugtam de semmi.
    Remélem valki tud segíteni mert teljesentanácstalan vagyok.
    Köszönöm előre is.

    Ui: Bocs ha sok helyesírási hibám van, nem vagyok hozzászokva a Laptop-hoz.
  • sobika
    #64
    Na, hát akkor örülök, hogy végülis megoldódott a dolog. :) Nincs mit, bár nem sikerült eltalálnom... :D
  • dartonita
    #63
    Kozben a dolog megoldodni latszik,valoszinuleg tulmelegedes okozta.Szetkaptam megint a gepet,es mindenhonnan kinyomattam suritett levegovel a port.Illetve ami meg uj volt,hogy a particiokat sajnos torolni kellett,es ujraparticionalni a vinyot,igy mar bebootolt es fel is allt az OS.
    Egyelore jonak tunik,hala az egnek ugy tunik nem kell beruhaznom.
    Az otleteket koszi :)
  • sobika
    #62
    Üdv!
    Én is először a ramokat nézném meg (gondolok itt a nagyon ismert memtest nevű progira). Esetleg BIOS-ban állítottál valamit? Én táp, ill. vga problémára nem gondolok (bár ezek sem kizárhatók), helyettük inkább winyóra és alaplapra gyanakodnék...
    Legegyszerűbb a memóriákat megnézni, tehát mint írtam én azokat nézném meg előbb, utána, ha van kéznél még egy merevlemez, akkor arra telepítenék OS-t. Az alaplap dolog már egy kicsit komplikáltabb meg időigényesebb.
    Én ezeket a tippeket tudnám adni, remélem tudtam segíteni. :)
  • dartonita
    #61
    Sziasztok.Ennel testhezallobb topikot nem talaltam a problemamra,egy kerdest mindenkepp meger,hatha talalkozott mar vki hasonlo gonddal:
    Van egy eleg profi masfel eves konfigom,ami par hete kezdett el hulyeskedni.
    Bebootolaskor nem jutott tovabb egy bizonyos ponton(win felirat elott egy pillanatra felvillano kek halal),es azonnal restartol az elejerol.Szetszedtem,kipucoltam,elvileg minden rendben levonek tunik,semmi sipolas ami hardverhibara utalna.Vasarlaskor egy eleg komoly tapot vettem bele,elvileg annak birnia kell.A vga egy 8800gt.
    Tegnap meguntam a szarakodast,es formaztam a rendszerparticiot.Felmasoltam ra a szuz win-t,de az elso bootolaskor ugyanugy restartol felvillano kekhalallal.Se csokkentett modban,sem maskepp nem indul el az OS.
    Masok szerint tap,vga vagy ram hiba lehet.Ma kiprobalom a ramokat,de gondoltam beirkalom ide is,hatha volt valakinek ugyanilyen gondja.
    (es kurvara remelem h nem a vga szallt el:/ )
    Elore is kosz az otleteket.
  • sobika
    #60
    Szevasz!
    Én elsőként tápegységproblémára gyanakodnék. Lehet, hogy kezdi megadni magát, ha van rá lehetőséged, akkor szerintem szerezz be egy másikat és próbáld meg azzal. Sokat segítene, ha leírnád milyen tápod van, ill. azt milyen géphez használod...
    Ha tisztítod a gépet, és esetleg megsérül egy alkatrész, akkor már jóval előbb jelentkeztek volna problémák, szóval szerintem ez a hibalehetőség is kilőve...
  • moon08
    #59
    Saját tapasztalat!
    Hiba: A gép ha meglátott egy .iso-t elkezdett villogni a kép fotónézés és játék közben is. egy idő után mindig újraindult a gépem a win elkezd bootolni és újraindul. volt egy olyan jelenség is, hogy a proc túl lett húzva. én nem jártam a biosban.
    amivel próbálkoztam: win újrarakás driverek stb.. memória csere, táp csere, vidkari, hdd csere,
    maradt a proci és az alaplap amit nem próbáltam még a hiba továbbra is fennáll. szerintem alaplap a ludas.
  • Paddy
    #58
    Sziasztok! Látom régebbi postok vannak itt és vissza olvastam egy párat de megoldást nem igazán találtam. Hozzáteszem ne vagyok egy számtech guru. A helyzet az, hogy a gépem tegnap óta Modern Warfare 2 közben kikapcsol, eddig semmi baja nem volt a játék is tökéletesen ment hiba nélkül. A gépet kb 1 hete takarítottam ki belülről így most teljesen retek mentes. A procim ha túl melegedne az úgy tudom erős fagyásokkal járna így gondolom ez a hiba lehetőség kilőve, illetve eddig nem volt hűtési problémám pedig 2 éves a gép. A videokártya tökéletesen működik így gondolom ezekkel sincs baj, a memoriáknál is minden ok. Mielőtt kitisztitottam a gépem belül addig hangosan zugott...tisztitás óta nem zúg csak kikapcsolja magát:P Szerintetek hol a gond?
  • kisviku
    #57
    Szívesen!Kiváncsian várom az eredményt.
    Tudod, mit próbálj még meg?Héten javítgattam a cégnél gépeket, aztán látom, hogy nem minden ram szereti egymást.Ugyanaz a típus (márka nem)m,, órajel, tuladonságok,stb és egymás mellett képtelenek működni.Jó, mondjuk a gép itt folymatosan sípolt, de van amelyik nem ad ki hangot, na az idegestő.
    Próbáld ki, hogy kiveszel ram-ot, átrakod másik foglalatba, stb.Próbáld ki egyesével -tudom,pöcsölős, de segíthet-, kombinálva, foglalatoban felcserélve.Úgy értem, átrakod másikba,stb.

    Amit javasolhatok még: eddig már több száz gépre telepítettem windows frissítést, de olyat még nem láttam, hogy a WinXP Prof Service Pack2 elba*ná önmagát...Felraktam és onnantól win nem indult,csak csökkentett módban.
    Fontos, hogy a pc speaker (ha van) be legyen kötve és kapcsolva, mert még a jó öreg DOS-os időből emlékszem egy rakás sípolásra,ami boot/system hibákat jelzett.Hál'Istennek a mai napig sok alaplap gyártó meghagyta ezen hibajelzéseket, és sokat segít, hol kezdd a keresést.
    Mi van még...ha eszembe jut még valami, írok.
  • bycqul
    #56
    Hát gyermekeim!
    Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálok mindent amit mondtatok! Soha nem fórumoztam és most úgy meglepődtem, h azért még vannak normális emberek! Kösz nektek, majd megírom az eredményt :D

    Csáó
  • syberia2
    #55
    Nekem nem látni. Az milyen?
  • belarus
    #54
    Helo!
    Nekem is ilyen problémám van.BIOSBAN megnéztem,hogy a CPU hömérséklete menyire van állitva.És disablera van állitva.Állijam át a höfokot 90c??
  • tmisi
    #53
    A tálcán az ATI logó az óra mellett.
  • syberia2
    #52
    ATI catalystba...
    Az hol van?...
  • kisviku
    #51
    Egyetértek!Olcsó húsnak híg a leve...
    Tápnál nem érdemes spórolni, mivel ha azzal gáz van, tönkretehet még mást is a gépedben.

    Esetleg az általános dolgokat még nézd meg bycqul: csatlakozók jól be vannak-e dugva.Érdemes az alaplapi gombelemet is cserélni újra (CR2032) (ártani nem árt), merevlemez ellenőrzése (nem sérült-e a boot sector), biztos, hogy elegendő-e a hűtés...Nyáron sokkal jobban kell hűteni/szellőztetni a gépet, függetlenül, hogy régi-e vagy sem.
    Esetleg az alaplapon nincs-e valami fizikai sérülés (pl.kifolyt kondenzátor,sérült/égett alkatrész,stb). Bizonyos alkatrészeknek limitált az élettartama, ezt Dell gépnél tapasztaltam,ahol a 3 év garancia lejárta után kifolyt kondikat találtunk.
  • tmisi
    #50
    Döglődik a táp, ha valami gagyi codegen, mercury, stb. csoda, akkor cseréld de azonnal egy normális tápra. Egy 300W-os FSP kétszer ekkora konfigot is elvisz.
  • bycqul
    #49
    Hali!
    Kellene egy kis segítség! Látom nem csak én küszködöm azzal a jelenséggel, h kikapcsol állandóan a gépem! Van amikor elmegy órákon keresztül, de van, mikor még be sem tölt a windóóóz és már ki is kapcsol... Pörögnek benne a ventilátorok és folyamatosan világít a vinyó fénye is és hát a "zöld" is! Egész régi a gépem! 1Gb(2db 256os és egy 512es) ram, videókártya az nem érdekes, mert már többet is kipróbáltam és mégis kikapcsolt. 80Gb-s maxtor vinyó, Abit KD7 alaplap és egy 300W-os táp! Jahh, ADM Athlon 2.5ös proci, ami 1.93on megy! Fogalmam sincs, h miért csinálja ezt!
    Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!
  • vernyuszi
    #48
    Benne van az ATI catalystba, ugyhogy szerintem fel van telepítve neked,...csak beállítás..
  • syberia2
    #47
    És ez a VPU Recover ez valami program? Honnan tölthetem le?
  • tmisi
    #46
    Túlmelegszik a videókártya. ATI-éknál erre van a VPU Recover, ami futás közben újraindítja a kártyát és megy minden tovább.

    Szerk.: most nézem egy hónapos hsz. már. :D Nembaj syberia2, akkor neked szólt. :D
  • syberia2
    #45
    Hello
    Nekem is ez a baj, de nekem most nincs szükségem új alkatrészekre, csak h ne csinálja ezt, a vezérlőpulton nem lehet valamit csinálni?
  • sopi
    #44
    Hali.
    Nekem olyan gondom lenne, hogy ha elindítok egy játékot, akkor 1-2 perc mulva a monitorom kikapcsol és villog a led rajta, a gép pedig semmire se reagál. Ha nem játszok akkor semmi gond nincs vele.
    NEm tudja valaki hogy mi lehet a baj?
    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Máté12
    #43
    Köszi, újra raktam :D
  • kisviku
    #42
    Egyetértek.Lehet még csökkentett móddal okoskodni, talán segít.
  • rvn
    #41
    win reinstall:D
  • lacimacik
    #40
    Hi

    Csak általánosságban...
    Egyik ismerősömnél is volt ilyen probléma. Kompresszorral kifújta a proci hűtőjéből a port, és csodák csodája, megszűnt a probléma.

    Sok sikert mindenkinek.
  • Máté12
    #39
    Sziasztok!

    Van nekem egy ASUS laptopom. Amikor bekapcsolom, betölt, bejön a bejelentkező rész, rákattintok a névre és utána csak a háttér jön be utána rögtön ki is jelentkezik.
    Találkozott már valaki ilyen problémával?
  • kisviku
    #38
    Mivel rendszergazda vagyok a cégnél és elég sok gépet felügyelek, az a tapasztalatom, hogy a gép általában a tápegység miatt kapcsol ki.Vagy kezd elromlani vagy alacsony a terhelhetősége a gép teljesítményéhez képest.
    Az én gépemben elszállt a táp, vettem másikat.Aztán elszállt a VGA, vettem másikat.De annak meg akkora a teljesítmény felvétele,hogy nem bírja el a 400-as táp.Állandóan kikapcsolt a gép.
    Levettem a proci teljesítményét, azóta stabil.
    A kikapcsolás azért történik meg, mert az alaplap/táp/stb védi a gépet attól hogy tönkremenjen.Kicsit olyan, mint az UPS, csak ez egy mp-ig nem bírja.
    Lehetséges további okok: túlmelegedés, meghibásodott alkatrész,túlfeszültség/alacsony feszültség,áramingadozás,stb.Utóbbiakat UPS-sel lehet kiküszöbölni.Túlmelegedésnél is inkább kikapcsolja a gépet, mint hogy besüljön a proci,stb.
  • Arnold12
    #37
    Szerintem 100% táőrgység probléma. Milyen tápegységed van jelenleg, és milyen géped?