232
...Kóla, Puska, Sültkrumpli...
  • Tikal #69
    egyébként tényleg volt egy olyan eset ( frei bácsi mesélte) hogy valakinek több millio dollár kártéritést fizettek mert a nő betette a macskáját a mikroba és az megdöglött, a nő meg azt mondta hát hogy ő nem tudta hogy ezt nem szabad, nem volt rá irva a mikrora, na ez mi hanem ostobaság? mármint az ország részéről... és persze sok ilyen eset van....
  • Rincewind
    #68
    Lol, azt nem tudom. A kinti ismerősöknek valahogy egyáltalán nem volt gengszter külseje, a takarítószemélyzettel, meg tisztes foglalkozása ellenére sem találkoznék egy sötét utcán... :D
  • [DFL]vajdi
    #67
    egyértelmű
  • Xboxman
    #66
    Jaja csak így frappánsabban hangzott de rájöttem ,hogy elírtam szal..mind1:P
    Ezekszerint a gengszter külső mögött érző szív búlyik meg:)
  • Rincewind
    #65
    Mázlista, de szeretnék msot én is ott lenni. :)
  • Tikal #64
    hát ja a vezetőség a ludas... érdekes mod usa nem ir alá soha semilyen egyezményt, környezetszennyezésről stb, nukleáris kisérletekről bio fegyverekről, de ok hangoztatják hogy senkinek ne legyen...
  • [DFL]vajdi
    #62
    persze, nem is az amcsi polgárokkal van a baj hanem a vezetőséggel... de akkor a polgárok mértnem tesznek érte?
  • [DFL]vajdi
    #61
    engem érdekel ez a téma, most akkor mérnem beszélhetek róla? téged meg biztos más érdekel, akkor meg menj oda, de mé kell itt baszogatni?

  • Tikal #60
    ismerősünk kint élt jo néhány évet, családdal stb, alig várták hogy haza jojjenek mert már unták az álszent embereket, érdek barátság stb, persze jo tapasztalatok és ellenpéldák vannak, de mit akarsz egy olyan országtol ahol minden embernek puskája lehet, és ha véletlenul a foldjére lépsz, szo nélkul hátba lőhet... persze hogy kedves, meg kinál kolával, ez vendéglátos mentalitás, hogy fogyasz nála, maradj nála stb... az a baj hogy nagyon prüdek, kint amcsiban nem lehet le adni egy FA tusfürdő reklámot csak éjszaka 18 as karikával... egyébként nem divatfikázás ez, egyetértek azzal hogy sok mindenben előttunk járnak, vagy europa előtt de nem ők az isten ország... szétmossák az agyukat a médiával...hál istennek már ott sem sokan dőlnek be pl bushnak...
  • [DFL]vajdi
    #58
    persze, biztos van egykét túlzás a filmben, de alapjába véve ez megy az usában
  • Rincewind
    #57
    Az a mexikói bevándorló? :)
    Mertha az, akkor elég közeli róluk a tapasztalatom lévén, egy mexikói családnál voltunk kint. Mit mondhatnék:
    Kedvesek, aranyosak, közvetlenek, dolgoznak rendesen, templomba járnak, törvénytisztelő rendes polgárok. :)

    Ellenben volt olyan is, hogy bejött az étterembe két szakadt mexikói, ahol kajáltunk, nekem meg az volt az első gondolatom, hogy: "Na kész ezt a csehót most ki fogját rabolni, ezek tuti valami bűnözők". szóval nem volt valami bizalomgerjesztő a külsejük. Persze később kiderült, hogy ők a takarítószemélyzet. :D
  • [DFL]vajdi
    #56
    majd jövöre, addig menj máshova, (téliálomra gondoltál?)
  • [DFL]vajdi
    #55
    míg mo-n a receppcios alig él meg a kis pénzéből amit kap, addig usa-ban teletömik pénzel, lehet hogy a pénz kihat a gondolkodására nem? :)
  • Xboxman
    #54
    A chichokal mi a helyzet?Abból baromi sok van ott és így kinézetre elég dúrvák(csak képeket láttam egy lowrider oldalon:)
  • [DFL]vajdi
    #52
    ujdonságot? mé mivagyok jövendőmondó?
  • Rincewind
    #51
    Esküszöm nem akarok kötözködni, de:

    1. Kóla, Puska, Sültkrumpli nem dokumentum film. Illetve max. a neve az. Ugyanis a rendező a saját szakállára ferdíti el benne a tényeket és rengeteg baromság is van benne. Erről egyébként óriási viták voltak régebben, ha kicsit rákeresel neten találhatsz is róla dolgokat.
    A lényeg, hogy érdekes az a film, de tényként nem érdemes kezelni, mert nem az!

    2. A lentebbi iromány nem elvakultság. Az átlag amerikai tényleg ezerszer közvetlenebb, kedvesebb és jobb fej, mint az átlag magyar. Én is tapasztaltam, itt egy konkrét példa:

    1. Magyarország elsőszámú üdülőhelye: Balaton, 2003. nyár:
    Elvileg 3 csillagos szálloda, de a szobák lepukkantak, büdösek és iszonyúan drágák. Portás unott pofával olvassa az újságot és alig akar odavánszorogni, mikor elkérnéd a kulcsot. Látszik rajta, hogy muszájból csinálna és legszívesebben a pokolra küldené az összes hülyét, aki miatt fel kell állnia. Ha kérdezel tőle valamit, elküld a picsába, hogy vegyél térképet ő nem helybeli.

    Egy útszéli motel, Texarkana, Texas, USA, szintén 2003. nyara:
    Bemegyünk a recepcióshoz, aki mosolyogva fogad minket, kérdi miben segíthet. Közben kedvesen érdeklődik, hogy honnan jöttünk, mit csinálunk errefelé. Mikor megtudja, hogy először járunk az Államokban, gyorsan elővesz egy térképet és bekarikázza a város legfontosabb látnivalóit, amit szerinte feltétlenül meg kell néznünk! Mindezt egy komplett történelmi tanulmánnyal körítve (kár, hogy felét se értettem :). Közben kiderül, hogy már elmúltam 21, úgyhogy gondol még egy ingyen koktélra is meghív a motel bárjába (ez utóbbit sajnos kihagytam :).

    A fenti példa csak egy a sok közül, amit említhetnék. Tényleg szinte mindenhol csak kedves és mosolygós emberekkel találkoztam amerikában. Hozzájuk képest az átlag magyar állampolgár egy... na ezt inkább nem fejezem be. :)

    A fentiekkel nem azt akarom mondani, hogy most Amerika fúú, milyen super (bár egyébként az :), hanem azt, hogy nem kéne általánosítani és főleg nem divatból fikázni. Most divat fikázni az USA-t, háború meg ilyenek miatt. Divat minden amerikaira azt mondani, hogy "ááá fasz amcsik, azok mind hülyék". Főleg az szokott felidegelni, mikor Pistike a tanya 123-ból vérben forgó szemekkel fikázza az USA-t, közben lövése nincs arról, hogy milyen is az az ország. Majd, ha elment oda, találkozott amerikai emberekkel, megismerte az országot, akkor mondjon róla véleményt.

    Összességében ennyi lenne az én véleményem a témáról. Ezzel persze nem Isteníteni akarom Amerikát, annak is megvan a maga sötét oldala.
  • Xboxman
    #50
    Vancouver lakosságának több mint a fele már nem angolúl beszél hanem valami ázsiai nyelven(35% asszem az ásziaik aránya vancouverben)
  • [DFL]vajdi
    #49
    majd máskor ok? :)
  • [DFL]vajdi
    #48
    hát pl a WTC-ben nem voltak, miko beleszallt a repulo :DD
  • Tikal #46
    hol nincsenek? :)
  • Tikal #45
    ???
  • [DFL]vajdi
    #44
    amugy meg ez egy forum... beszélgetünk, mér "kussolnék be" ?
  • [DFL]vajdi
    #43
    jah kanadában van egy pár zsidó
  • [DFL]vajdi
    #42
    nyitottam egy forumot, most kimondom amit csak gondolok, zavar? :D
  • Xboxman
    #41
    +SOK SOK ászia ami azért nem egy nagy pozitívum(nem raszizmusból mondom)
  • [DFL]vajdi
    #39
    kóla puskához: charlton heston családját kéne lelőni, "nem is tudom mit szólna hozzá"
  • [DFL]vajdi
    #38
    pl most a gyönyörű új felhőkarcolokat ártatlan irakiak meg más ország katonáinak életéből építik (sajátjaikról nem is beszélve)
  • [DFL]vajdi
    #37
    hát igen, sajnos már nálunk is megy a hypno dolog... ezér is nem nézem a TV-t,
  • Tikal #36
    ja, félelemben, emlékeztek a washingtoni orvlövészre, több mint 10 embert lőtt le egy sniper puskával, de az amcsik még több puskát akarnak, hadd vegyen mindenki. a legális fegyverek száma az usában megközeliti a 250 milliot, vagyis a lakosság számával azonos , és akkor az illegális fegyverekről nem is beszéltunk...
  • [DFL]vajdi
    #35
    ez nem menő duma, és nem irigykedésből van, hanem mindenkinek más a véleménye, és sokaknak nem tetszik amit bush + blair művel
  • Tikal #34
    és ezt te elhiszed? felszines udvariasság, később meg majd ők akarnak tőled vmit, vagy szarnak majd rád ha gondod van.

    mivel egy 250 millios orzág, hulla gazdag stb még jo hogy sok a látnivalo de nem hinném hogy több mint bármely más országban, minden hely érdekes, és ezek elmulnak, nekik pl kurvára nem érdekes hogy felhőkarcolok vanak a fejuk fölött.
    mindent a pénz irányit, egy érdekes musor volt legutob spektrumon a reklámokrol, arrol hogyan hálozzák be a gyerekeket a zenével (MTV) stb, nagyon tanulságos dok film volt. szo volt pl a limp bizkit felfuttatásárol, akik pl nem azért lettek hiresek mert jo énekesek, hanem mert épp őket tették oda, csak eszközök, és ezek az ezközök mindig változnak ( britney és társai ), persze ez nem csak usaban van, sajnos ma már mindenhol... de ők a gyökerei mindezeknek...

    ja, és kanada rulez, tiszta amerika külsőre de europaibb mentalitás, nagyobb közbiztonság, értelmesebb emberek, tisztaság stb...
  • [DFL]vajdi
    #33
    viszont azt ne feledd hogy a gazdaságát és az épületeit milyen múltra építette... az emberek természete meg abbol adodik, hogy TV leszivja az agyukat.

    Kóla puskában van az a kis rajzfilm amerika történetéről, elég jó... , és tök igaz, félelemben élnek az emberek.
  • Punker
    #32
    már töltöm :)))
  • Shaman
    #31
    Sztem kurvára nem irigykedik senki.....
    Minek tenné? Nem kerül túl sok pénzbe kimenni,eccerüen csak itt nem vakítja el az embereket az ami pl. téged elvakít.
    Egyébként érdemes megnézni a Topic cím alatt említett dokumentum filmet. Ugyanis aki esetleg nem tudná a Kóla,puska,Sültkrumpli az egy dokum. film. Nézzétek meg,s írjátok meg a véleményeteket.
  • zaki
    #30
    :DDDDDDDDDDD
  • The Garrett
    #26
    Ottvan fekete PÁKÓÓ :D
  • Shaman
    #25
    Hát én mán vótam kinnt igaz csak 1-2 hónapig,de sok pozitív tapasztalatom nem volt ellentétben egy-két előttem szólóval.......
  • [DFL]vajdi
    #24
    nahát azt ne mondja senki hogy normalis ország ahol 30 embert lőnek le naponta, mert nem a politikusok lövöldöznek...
  • [DFL]vajdi
    #23
  • [DFL]vajdi
    #22