444
black, death, thrash, gothic... METAL (popmetált hagyjuk inkább)
  • RacerZsu
    #117
    Kérnék egy nagy segítséget!
    Csak egy szót tudok róla, nemtom, hogy ez az előadó, vagy a szám címe, de a klipjében nagy fákjás horogkeresztes menet megy, meg ilyesmik, szóval ez a szám kellene, esetleg egy videóklipp.
    Annyit tudok róla, hogy: KALAPÁCS
    Ez vagy a cím, vagy az előadó!
    Köszönöm a segítségeteket!

    Zsuzsi
  • PResident Evil
    #116
    hányok tőlük !
  • Astaroth
    #115
    Finn cigányok...:)
    Mondjuk nekem nem jutottak eszembe róluk a cigányok.Hallgass meg egy másik dalt is tőlük!
  • PResident Evil
    #113
    ehh gecc Ő a tapétám a szobában :)))
  • PResident Evil
    #111
    hát hogy olyanok is vannak hogy :pffff
  • Match
    #110
    ezt kifejtenéd?
  • PResident Evil
    #108
    hát igen elég szaftos, mitmondjak :)
  • Match
    #107
    megszólalt az értelem...
  • sz4bee
    #106
    PFF
  • PResident Evil
    #105
    már írtam :)
  • RadeoN
    #104
    tessék checkolni >> "the Deftones" topic!
  • RadeoN
    #103
    aha!
  • PResident Evil
    #102
    sztem kellesz az a Deftones topic :D
  • PResident Evil
    #101
    nocsak megint összefutottunk ? :)
  • PResident Evil
    #100
    gyÁ ez komoly... amugy én is megsüketedek :)))
  • zakika
    #99
    nem rohogok, es is sekond handbe szoktam talalni a legjobb albumokat... altalaba olyanokat, amit nem is lehet mashol beszerezni (persze mas stilus, altalaba rock a regi idokboll - John Lord, Utopia, Todd Rundgren)
    Pl. Kopenhagaban vettem vagy 10 eredeti kiadasu LPt igazan bagoert
  • RadeoN
    #98
    Emberek!

    Véééééégre valaki(k), aki(k) ismerik a Deftones ellenállhatatlan muzsikáját.
    Szerintem nincs még1 ilyen modern/alternatív rock-metal banda a Földön.
    Talán csak a KoRnhoz tudnám őket hasonlítani - habár nem stílusban, mert hát ugye az az Ő specialitásuk :-)))))
    Majdnem mindegyik albumot megxereztem eredetiben, ráadásul bagóért. Hol? A bolhapicon! (ez komoly, ne tessék röhögni!)
    Asszem az új volt talán 2,5 e a többi meg olyan 2e körül...

    [Tényleg, az egyetlen, ami nincs meg orginal CD-n, az az 'Around the Fur'. Nincs valkinek véletlenül eladásra 1 példány belőle??]


    my perszónál féjvöritz :)) :
    - my own summer (na ez volt az első Deftones szerzemény amit halottam életemben, a Mátrix 1 soundtrackjén)

    - be quiet and drive (ezzel jött be igazán a zenéjük, s ezután töltöttem le az ATF-t => a legjobb (!!!!) számuk. Isteni, ezért kötelező beszerezni :)

    - mascara
    - 7 words
    - root (imádom a gitárt benne)
    - bored (erről egy picit lejjebb)
    - engine number nine
    - back to school ( a szám, amivel a White Pony "vizsgálatát" kezdtem meg - nagy kedvenc, de szvsz tipikus "anti-deftones")

    - feticeira (komooly! "I'm drunk, but I'm on my knees...")
    - rx queen (lásd:bored)
    - knife party (GO GET YOUR KNIFE!!!!!)
    - change

    - hexagram ("If you keep listening, you can hear It from miles...")
    - minderva (gyönyörű. szinte földöntúli.)
    - bloody cape
    - battle-axe
    - lucky you (egyenesen a Matrix2-ből)
    - anniversary o.a.u.e.

    stb., de pesze mindegyik azámuk egyedülálló és iszonyatosan jó a maga nemében...

    Naszóval, ami leginkább megragadt bennük az (amit president is írt) az, hogy ANNYIRA MÉYLEN kifejezik az ember lelkében folyó harcokat, változásokat, gondolatjátékokat meg az ehhez hasonló emocionális/pszichés tényezőket; amiket az emerek nagy része nem képes szavakba önteni.
    S itt jön a képbe Chino, az énekes-szövegíró, aki hihetelenül jól hozza le ezeket a dolgokat szövegi világ(ok)ba.
    Példa: 'Bored' és 'RX queen' - a volt barátnőmmel való szakításom okát és a kapcsolat hibáit olyannyira pontosan leíró szám. Vagy akár a 'Be quiet..' - egy meleg, dohos és öreg buszon zötykölődik a társaság az uticél felé, ami még annyira messze van, s az aszfalton a festékcsíkok meg a jelzések összeolvadnak valamivé és te csak nézed, ahogy elsuhannak meltted-alattad...

    EZÉRT egyedülálló a Deftones, nem másért...annyi mindent akartam még ezzel kapcsolatban írni, de most nem t'ok többet...majd legközelebb...


  • O0D:
    #96
    De amúgy nem 2*7 szer mondja el mindig?
    Most látom hogy csak az Adrenalin album van meg.. :((
    ez a legrégebbi, nem?
    1 kérdés. A Deftons root vs Sepultura Roots Bloody Roots volt e hamarabb kiadva? najó azért annyira nem hasonlítanak, a brazil népzenét jobban csípem :DDD
  • PResident Evil
    #95
    meg suck suck suck suck suck :DDDDDDDDDDDDDDD
  • PResident Evil
    #94
    csá tesa :D
  • O0D:
    #93
    Azért a 7 Words sztem elég popouláris ( vagy csk én hiszem azt ?:) :DDDDD de azért a mondanivalója eszményi:

    Fuck Fuck Fuck Fuck Fuck Fuck Fuck
  • Match
    #92
    A bloody cape eleje nagyon durva!! Kurvára olyan mit a black label
  • PResident Evil
    #90
    hát igen... én mondtam hogy ordítva sóhajt :DDD
  • Match
    #89
    De attól függetlenül bólogatok rá :)))
  • Match
    #88
    Töltögetek....
    Már lejött valami Feiticeira, koreanak álcázva.
    A zene egész jó benne csak az énekkel nem tudok nagyon kibékülni.
  • PResident Evil
    #87
    hehe azt mi is eljáccuk elég soxor...

    na akkor zúzós...

    Bloody Cape
    Korea
    Hexagram
    Bored

    na most ennyi jutott az eszembe...

    majd még írj !

    csáttok

  • Match
    #86
    Engem az olyan érfedkel mint a my own summer.
    Zúzósd legyen, lendületes, ütős.
    Amőgy popularitásáról csak annyit hogy amikor bemegyünk egy nemrockos helyre, a zenegépben általában benne van a matrix2 soundtrack.....cask arra nemgondolnak hogy azon van ilyen szám is....és bizony amikor 1 nsync meg egy tankcsapda közé betesszük 5x akkor eléggé kiürül a helység :)
  • PResident Evil
    #85
    na szóval... megint regélhetném milyen frankó zenét is nyomatnak, ugyanis semmire nem hasonlít, nem divatzene, nem sablonos... ezért fasza :P sőt rám elég nagy hatással van, mert amikor jó a hangulatod akkor vmi zúzósat raksz be, de ha vmi télleg nyomaszt egy két szám nagyon segít ha dönteni kell... valahogy engem egyensúlyba hoz... szóval nagyon szeretem... csupán azért nem nyitok nekik új topicot mert senki sem hallgatja :) és csak én írnák, meg aztán lesülyedne...
    Szóval 3 tipust külömböztetek meg, ezek a fő szálak a zenéjükben...

    I. vannak a nagyon zúzós, nagyon pörgős, ritmusos számok... amiben Chino (a vokálos) mester fokra fejlesztette a az ordítva sóhajtást :)
    II. vannak a depis, 'lélek' zenék, amik lassú, de dallamos, és hosszasan ismétlődő refrén kisér. nem elhanyagolható a szöveg, mert az nagyon fontos az ilyen tipusú számoknál...
    III. és van olyan elektronikus zene féleség, mert persze nem vmi undergroundos dnb, hanem egy egészen egyéni, és csak az utolsó albumon van 2 ilyen szám... sztem ilyen ritmus zavaros, de mégis faszául érezhető, és sok mondanivalóval...

    na szóval akinek végképp ismeretlen a banda az tölte le a My Own Summer c. számot, ezt ismerik legtöbben... ez még populáris szinten van...

    asszem télleg mindent leírtam, Match, téged pedig arra kérlek hogy melyik kategória érdekel, én szivesen leírom a szám címeket, persze a legjobbakat :)))

    és végül, de nem utolsó sorban:

  • PResident Evil
    #84
    persze, de most mennem kell... este írok privátba... !!! deftones 4 evah
  • Astaroth
    #83
    Engine no9 című számot ajánlom.

    Arról meg hogy Jimi Hendrix kinek hogy volt noname,arról vitatkozni akkora marhaság...!
  • Match
    #82
    Jimi Hendrix 1970-ben halt meg 28 évesen....termélsztesen a drog vitte el...
    Miután végigolvcastam egy könyvet az éloetrajzáról akkor kezdtem igazán tisztelni, mert nem semmi amit végigcsinált...A származását abszolút nem tagadva lett mindenidők legnagyobb gitárosa, minden jó gitáros példaképe, és a mai gitárcentrikus zenék szülőatyja. Tehát tessék róla tisztelettel beszélni :)
    A tankcsapda szar....cserko primitív, a dobos annyira szereti a 4/4-edet hoyg véletlenül se ütne mást, az új szövegeik szarok (a régiek sem művésziek). Lukácsnak viszont néha egész jó a bőgőjátéka :)
    Deftones....1 számuukat szeretem (my own summer) de azt nagyon! Ha tudsz még ehhez hasonlót akkor írhatnál pár számcímet!
  • Lateralus
    #81
    Már hogy Hendrix nyugdíjas ?!
    Fiatalon halt meg szerencsétlen, több, mint 30 éve. Viszont a világ egyik legismertebb zenésze a mai napig, szóval a "nóménség" elég túlzás rá. Ha a számait, vagy a pontos életrajzát nem is, de a nevét, meg, hogy híres gitáros volt rengetegen ismerik.
    A TCS-t nem szeretni meg nem bűn.
  • PResident Evil
    #80
    mindegy... nekem akkoris a kedvenc a Deftones !!!
  • O0D:
    #79
    ja és van egy irtó nagy bűnöm : életemben utáltam a tankcsapdát ! whoáhkrdg. szóval ha úgyvesszük akkor az is nóném, bár koncertjükön voltam :DD a szabotázs nem sikerült, :(
    Dzsiminek a neve sem tetszik, nem azzal van bajom hogy már biztos vmi vén fasz meg tolókocsis nyugdíjas, mert Black Sabbathot is meghallgattam és az jó, főleg a System feldolgozások pl. Snowblind

  • PResident Evil
    #78
    jujj... akkor a no name _RELATÍV_ !
  • Match
    #77
    Jimmy-t azért illik ismerni....bár őszintén szólva kevés halgatható száma van :)
    Nálam a szomszédok panaszkodtak a tegnapi Death miatt :)))
  • zakika
    #76
    mi az? csak nem bedoglott a topic

    hat nekem is sok nagy zenekar noname, de azert igyekszem...
    tegnapi cserebere eredmenye 3 deep purple es 5 led zeppelin album

    nem metal, de azt asszon mar ettol is falra maszik
    dimmu borgirtol meg egyenesen plafonra es denevermod elhagyja a helyseget
  • O0D:
    #75
    d:

    nekem mondjuk dzsimi hejndriksz is kozel noname..
  • PResident Evil
    #74
    elég no name :D
  • O0D:
    #73
    Hát ha tudnám miaz..