444
black, death, thrash, gothic... METAL (popmetált hagyjuk inkább)
  • Csepesz
    #404
    nesztek metál!:D
    http://media.roadrunnerworld.com/KillswitchEngage/KillswitchEngage-ThisFireBurns.wma
  • rezsofiz
    #403
    nézzed mán ittvan enyobácsi :}
  • McFrost
    #402
    látom megvolt , ki is kaparták az egyik szemed , azt ameik ilyen láció kék:P
  • oláhbá
    #401
    tesék?

    ez vicvot sunám? .}
    nem mamóst jáccok.}
  • Dying Soul
    #400
    Aki talál a Manegarm új EP-jéhez működő linket, szóljón, plz! :P
    A címe: Urminnes Hävd - The Forest Sessions
  • McFrost
    #399
    aztán össze akadsz 2 tagbaszakadt AS punkal , akik jól lecopatják a szád:P
  • Dying Soul
    #398
    Szóval erről lenne szó..nem tudna valaki seedelni? 98,6%-on állunk..
  • oláhbá
    #397
    fu mán mimelegvan :}

    felis veszem a acélbetétes ARANYGOMBÓCOT :}hagy pájjon beléje a lábom jameg persze a szisztemes fekete pollót hagy izzaggyon a kutyesz mán ugyeszámit mer 2hete füröttem még ráír oszt kimek vmi HODÁJBA befekszek oszt halgatom a joöreg sunarokkot hagy nűjjön a hajam még
  • Dying Soul
    #396
    Srácok szedett errefele valaki Warment torrentről? Az első két lemezüket, ami összesen 153 mb.
  • rezsofiz
    #395
    igyekszem, kösz :]
  • Dying Soul
    #394
    Igen ez kicsit zsákbamacska, sry :D
  • McFrost
    #393
    részesícsd előnyben a magyarokat: Monastery , Replika , Watch My Dying pl...
  • rezsofiz
    #392
    thx
  • Dying Soul
    #391
    Válogass
  • rezsofiz
    #390
    mondjatok plz pár metalcore együttest
  • McFrost
    #389
    de , 5 , abból 3 kéznél:
    Black Moon Broods....
    Starfire Burning....
    The Chtonic....
  • Dying Soul
    #388
    Neked nincs tőlük esetleg? [csillogó szemmel néz]
  • McFrost
    #387
    minden albumuk kiváló!!!
    nem csináltál rossz bótot:)
  • Dying Soul
    #386
    Leszedtem egy albumot tőlük, teljesen igazad volt, ezek tényleg ők. Amilyen jó kezem van, pont nem ezen az albumon van rajta a keresett szám. :(
  • Dying Soul
    #385
  • McFrost
    #384
    angolok , fantasy metal: BAL-SAGOTH tutira , de nem tom meik album
  • rezsofiz
    #383
    huh. ez elég durva valóban :|
  • Dying Soul
    #382
    Egyvalaki szerint ez Cradle, de nekem, vhogy ez a típusú dallamosság nem passzol a Cradle-ről kialakított képemhez, de ettől függetlenül lehet az.
  • Dying Soul
    #381
    videó
    Szigorúan erős idegzetűeknek! Engem az alatta lévő zene érdekelne, tudja esetleg valaki?
  • PetruZ
    #380
    Hurtlocker - Fear In A Handful Of Dust (2005): Mintha Slayer-t hallgatnék. És jó... :)
    Frontside - Nasze Jest Krolestwo Potega I Chwala Na Wieki (2002): Lengyel punk/death metal. És ez is nagyon jó. :) (Érdemes a többi albumukat is meghallgatni, jól nyomják a srácok.)
  • McFrost
    #379
    és akkor kihagytam az abszolút millió pontos albumot:
    BRUTAL TRUTH - EXTREME CONDITIONS DEMAND EXTREME RESPONSES
  • McFrost
    #378
    hát szeretem ha a darálásnak is van kicsi értelme:)
  • PetruZ
    #377
    Háááát... sztem az új Anni közelébe sincs az überklasszik Never Neverland-nak, vagy az Alice In Hell-nek, azok valami hihetetlenül jól sikerültek.

    McFrost (#371): Nile , Gorefest (az új La Muerte iszonyatosan odaver), Cannibal Corpse , hajh... :)
    A lista mellé tenném még a magam részéről: Nasum (iszonyat), Sacrificum, As I Lay Dying, Leng Tch'e, Gorerotted, Agoraphobic Nosebleed (megalkuvás nélkül :) ), Born From Pain, God Dethroned, God Forbid, Meshuggah, Oligarqua, ... és még lehetne folytatni a sort. Ah, a gore/grind/thrash változatosságai. ;) Egyszer vkinek mutattam egy kis Nasum-ot, mire megjegyezte, hogy szerinte olyan, mintha körfűrésszel darabolnának fagyasztott disznót, ezt valaki felvette cd-re, és még ki is adták, ráadásul vannak olyan bolondok, akik meg is veszik. :P Pedig ős-Corpse-ot, vagy Impetigo-t nem is mutattam neki. ;)

    Ja, és egy album-nem-ajánló: Los Los - Viva Los Los. Az ismertetője szerint mindenféle spanyol klasszik zene (Macarena, Maria, Vamos A La Playa, stb.) thrash/death feldolgozásáról van szó, de nem az. Valami iszonyat gyenge német/mexikói (?) metál-utánérzés, de még hard rock-nak is nagyon nehezen nevezhető lassú, unalmas, nagyjából két-három kezdő zeneiskolás téma variációja, amelyek úgy-ahogy hasonlítanak az ismert dallamokra.

    De ha már Mexikó, akkor ajánlanék egy zenekart az ütemesebb thrash/death kedvelőinek (ha valaki még nem ismerné őket): Brujeira. Bármely albumuk tökéletes választás, de talán a Brujerizmo, vagy a Raza Odiada a legtutibb. Olyan zene, amit egyhamar nem lehet elfelejteni, és ha autóban hallgatja az ember (pl. a Ritmos Satanicos, vagy a Marihuana c. számot), tökéletesen alkalmas a dübb-dübb zenék kedvelőinek megtévesztésére, mivel néhány taktus alapján azt hiszik, közéjük tartozunk, de aztán pánikszerű gyorsasággal kezdenek menekülni, ahogy egyszercsak nekilódulnak a mehikánók. :D

    Aki pedig a Tarja elvesztése feletti bánatában valami igazán kemény csajt keresne, akkor hallgasson bele a Velcra valamelyik albumába (Consequences Of Disobedience, Between Force And Fate). Nem is tudom, mihez hasonlítsam. Talán a modern nu-metál népszerűbb képviselőihez (Slipknot, SoaD) áll a legközelebb.

    Talán még jelentkezem, ha van igény a mainstream-tól eltérő, vagy idehaza ismeretlen zenekarok rövid ajánlójára. :)
  • Dying Soul
    #376
    Finn heavy metallal hogy álltok? Nekem nagy kedvenceim :)
    Most szednék négy albumot a Kotiteollisuus -tól, és egy szám már lenntvan teljesen, és nagyonkemény, nevezhetném "A heavy metal"-nak. Viszont a probléma, hogy nincs seederünk, és mindenki 99,8%on áll, ha vmelyikőtök besegítene, azt megköszönném. :)
    Itt a link.
  • Mersant
    #375
    akiknek bejön a heavymetal ajanlom az alabbi linket, a sracok feltettek 2 regebbi albumukat, ingyen lehuzhato:
    Stainless Steel
  • Csaba
    #374
    Próbáld meg az új Annihilatort. Schizo Deluxe az album címe. Kemény, gyors, pörgős.
  • rezsofiz
    #373
    köszi mindenkinek!
    utánanézek az együtteseknek aztán majd mondok véleményt : )
  • fifi
    #372
    Carcasst régen mennyit hallgattam...
    régi szép idők még a Reek of Putrefaction, meg a Descanting ideje..

    hmmm drága ifjúkor :D
  • McFrost
    #371
    Cannibal Corpse-Butchered at Birth
    Nile-összes
    Gorefest-legújabb
    Carcass-NEcroticism
    Loudblast-Disincarnate
    Pestilence-Tesstimony
    Suffocation-összes
    Immolation-összes
  • Voltan
    #370
    Amúgy black metalon belül is van egy-két jó brutális, ami tetszhet. Mondjuk Marduk, 1349, Watain, Satyricon, Emperor stb, stb, stb.
  • Voltan
    #369
    Lassabb deathből én a Bolt Throwert szeretem nagyon középtempós döngölés, iszonyatosan jó riffekkel. Egy páncélos-támadáshoz ideális aláfestő zene! :D
  • fifi
    #368
    hú tényleg a Nile-t akartam is írni az előbb... :D
    meg ha már death akkor nekem az Entombed a király még.
    lassúbban a Crowbar...
  • Voltan
    #367
    Meg esetleg death-cuccok. Deicide CCorpse, Nile (az utóbbi különösen qrva jó)
  • fifi
    #366
    Mindrot, Hatebreed, Neurosis, Nailbomb, Blind myself...

    tudom, hogy pár percen belül megjelennek a "deénennélsokkalkeményebbettudok" emberek, de sebaj :D
    ezekkel érdemes próbálkozni...
  • rezsofiz
    #365
    agyonhallgattam slipknotot, bodomot, keményebbre vágynék. legyen pörgős, zúzós, durva. együtteseket mondjatok, htxellek benneteket.