444
black, death, thrash, gothic... METAL (popmetált hagyjuk inkább)
  • DracoleWayda
    #32
    jahh, hát igen, mmpn már totál káosz ami van... ott össze vissza anyázás megy, de ez itt egy metal topic, szal nemtom Taranov minek jött ide, ha nem szereti a metal zenét... nem értem
  • DracoleWayda
    #31
    én nem vagyok rokker :))
  • Taranov
    #30
    ja, Kozsó
  • Taranov
    #29
    Na ja, lehet, hogy nem értesz velem egyet, de a buta te vagy.

    Sem oi-t nem hallgatok, se nem piálok.
    Nem vagyok divatskint csak normálisan öltözködöm nem igénytelen zenekaros ruhákban.

    Teljesen gyerekes ez az egész őrület, hogy én ezt a zenekart szeretem, én rapper vagyok, te azt szereted, te rokker vagy.
    Ez a szánalmas.
    Nem is csoda, hogy max. 30 éves korig vesz valaki részt ebben.
  • zakika
    #28
    kedves erdeklodok (kotekedok)

    a topic szinvonala kezd hasonlitani a mmp forumehoz, ahol egypar "igazi metalos" fejlodesbe elmaradott IQvel mindenkit meg akar olni vagy minimim megverni

    kerem ezentul csak azt irni, ki mit szeret es orulni neki, ha mar is szereti :)

    ahogy a nagy magyar kolto, iro, zenesz, producer es manager Kozso mondana "beke legyen szivetekben"
  • DracoleWayda
    #27
    de buta vagy... szánalmas...

    az én pólóim nem szakadtak, bakacsomat tisztítom rendesen (max koncert után dzsuvás), a farmerom és a bőrdzsekim is teljesen épp, büdös sem vagyok, nem kötekedek, mint a magadfajta divatskinek, akik részegen a rádayban mindenkiben belekötnek, és kurva büszkék rá, hogy ők oi-t hallgatnak... én az ilyeneket utálom.
    Mellesleg egy diszkós sem igényesebb, mint mi metálosok, mert koncert/diszkó után ugyan úgy le vannak izzadva, és ugyan úgy csontrészegek, csak diszkósok még kötekednek is. punkokkal semmi bajom, amig nem jönnek lejmolni...

    ja és bakancsban max annyira rohad a lábad, mint sportcipőben.
  • Taranov
    #26
    És elég siralmasan nézem, hogy milyen igénytelenül öltözködnek a metal rajongó gyerekek. (felnőtteket még nem láttam)
    Fekete szakadt Children of Bodomos vagy Dimmu Borgiros póló, vagy Manson vagy Rammstein, egyre megy, igénytelen mindegyik, fekete farmer meg egy kurva nagy bakancs, amiben rohad a lábuk egész nyáron.
  • Taranov
    #25
    Kevés van, pl. rockban azokat a bandákat vélem igazinak, akik mondjuk kezdték a rock születésekor, és még mindig óriási a rajongótáboruk.
    Pl. Queen.
    Függetlenül attól, hogy már nem zenélnek, hát Mercury nélkül nem is lehetne.
    Aztán a Sláger Rádióban sok olyan zene megy, amit igazinak vélek, de szinte az is hallgathatatlan, mert mindig benyomnak vmi régi nyálasat, ami kb. Britney szinvonal.
    A metalt pedig egyáltalán nem nevezem igazi zenének. Soha.
    Ettől még lehet hallgatni, én nem ítélem el, de nem tartom sokra.
  • RadeoN
    #24
    a te olvastodban mi az IGAZi zene???
    mert olyan mint abszolút fogalom szerintem nincs...
  • DracoleWayda
    #23
    az biztos... sajnos a jó zenéket sokan nem ismerik, a többség azt dúdolja, amit a tévében lát. de nem is akarom, hogy a kedvence bandáimból popzene legyen, mert drágábbak lennének a jegyek :)
  • Astaroth
    #22
    Mért a Rancid,Wizo ezek is milyenek a mai punkhoz képest.A zene állandóan változik,és mindig jelennek meg új irányzatok!
  • zakika
    #21
    Kifelejtettetek a Deep purplet es a Black sabattot no meg az Uriah heepet

    lehet hogy nem metal (sot biztos), de ott voltak az alapko letetelenel
  • Lateralus
    #20
    T'om, hogy a 70-es évek végén alakult, de a nyolcvanas évek elején "futott fel". 81-ben jött ki az első albuma. Akkor már olyan ma is futó nevek, mint pl. Judas Priest, Iron Maiden, Motörhead, Saxon már évek óta nyomták.
  • Taranov
    #19
    Apostol és Lajcsi voltak az elsők
  • DracoleWayda
    #18
    hát Cream-et nem nagyon hallgattam, de ha az amire gondolok, akkor az még nem volt metal, csak ebből lett a metal... amúgy Venom 79-ben alakult. Mondjuk nem nyerte el a tetszésemet a zenéjük, azóta a black metal már teljesen más, mint akkor volt.
  • Lateralus
    #17
    Bocsánat, egy elgépelés:
    "A Venom a 80-as évek elejének..."
  • Lateralus
    #16
    A Venomék még nem voltak szobatiszták, amikor ezek már nyomták a témát.
    Persze a Creamet, csak félig poénból szúrtam be, mert a szó szoros értelmében még nem voltak heavy metal, de mint ős-hatás, sokat köszönhet nekik a műfaj, olyan előadókkal egyetemben, mint Hendrix, The Who, Budgie, Steppenwolf, MC5 stb. Olyan, hogy első metal zenekar, nem volt. Ez egy evolúció, lassú fejlődés eredménye. A Cream használta a zenéjére először azt a kifejezést, hogy heavy metal, ezért előlegeztem nekik, félig poénból az elsőséget.
    A Venom a 50-as évek elejének felfutója volt a britt metal újhullám farvizén. Előtte már bandák százai nyomtak színtiszta metalt. A Black Metal c. albumuk miatt a hasonló nevű alműfaj alapítójának címét azért megérdemlik.
  • SecMan
    #15
    don Vito nem is azt mondta hogy elsők voltak és azt sem mondta hogy csak ők játszottak metál zenét...
  • DracoleWayda
    #14
    az első metal együttes a VENOM
  • Lateralus
    #13
    :)))
    Az elsők:

  • DracoleWayda
    #12
    hát régi metallica valóban jó volt... de új az borzasztó.
    másik meg hogy nem csak a metallica játszott metal zenét! még csak az elsők sem ők voltak!
  • Don Vito
    #11
    szeressük a metál zenét, lásd metallica forever! topic
  • DracoleWayda
    #10
    Astaroth: ok, akkor élesszük fel...

    O0D: mint pl linkimpark, meg hasonló divatos popzenék, amiket metálnak neveznek, persze nem az...
  • Astaroth
    #8
    Itt volt valaha a metálosok fóruma.Most döglött a topic.
  • Dani19..
    #7
    James Holden - Live at Screen (Helsinki) 30-03-2002
    yeyeyee
  • PResident Evil
    #6
    nana ! azé nem kéne általánosítani ! :)
  • gyick
    #5
    Nem vagy egyedül?(popmetál az mi?)
  • Emmegki
    #4
    Én igen!
  • Taranov
    #3
    Isten ments. Én az igazi zenét szeretem. :)
  • Redfox
    #2
    Én nem.:)
  • DracoleWayda
    #1
    Rajtam kívül hallgat valaki metál zenét itt?