444
black, death, thrash, gothic... METAL (popmetált hagyjuk inkább)
  • Gandibá
    #72
    El van magába :D, na de jön valaki?
  • PResident Evil
    #71
    semmi gond nincs vele... :D
  • O0D:
    #70
    koncira?

    whooááákrhgt. bazz + ez a szó. csináltál egy jó napot.
  • Gandibá
    #69
    Jön majd valaki Falconer, illetve Primal Fear/Brainstorm/Rob Rock koncira?
  • DracoleWayda
    #68
    hát azért shadow gallery kicsit más...
  • Gandibá
    #67
    Jah, mind a két banda nagyon állat! Új Dream amúgy eléggé agresszor lett, nagyon brutkón szól a gitár, és a hangzás is nagyon tiszta. Igazi mestermű!
  • zakika
    #66
    meg nem hallotam, de biztos beszerzem
    a dream theaternek valami kulonleges hangzasa van

    egyetlen ilyen hangzasu bandat tudok meg, az a shadow gallery, de a shadow galeryba tobb az syntetizatoros alafestes
  • Gandibá
    #65
    Hallgassátok új Dream Theater-t, év lemeze!
  • Gandibá
    #64
    De pokolgép és ossian heavymetal.
  • DracoleWayda
    #63
    á baszki az ma lesz???? :/
  • Lateralus
    #62
    Vita helyett inkább menjetek este Mega Pubba !

    A nagyszerű, svéd Darkane és a thrash metal utólérhetetlen királyai, az amerikai Death Angel lép fel.

    Kötelező koncert !
  • Match
    #61
    A pokolgép meg az ossian nem hevimetál? Én eddig úgy tudtam. Amőgy minden műfajnak vannak durvább irányzatai.
    Kinézetrőkl nehéz megállapítani hoyg ki hová tartozik, de azért vannak kivételek. Rólam pl a hétköznapi életben nem sokat lehet leszedni, talán valami kukázott kabátos fekete rokkerállatot látnak bennem, de hoyg én most mit halgatok azt nem mondaná meg seni. Még én se mert elég széles skálán belül mozgok (Pl, vannak komoylzenék (inkább zongoraművek) amiket soxor halgatok).
  • DracoleWayda
    #60
    hát az, hogy a rocker hallgato rockzenét, meg pokolgép, meg ossián, stb...
    metálos meg metal zenét... de én nem mondanám magam 100% metálosnak, mert nem csak metált hallgatok (mint pl Arcana) csak ez a kifejezés áll a legközelebb hozzám, szal nem kell így beskatujázni az embereket... csak ha látom, hogy hogy néz ki vki, rögtön tudom hova tartozik. De egy embert igazán csak akkor ismersz meg, ha beszélgetsz vele sokat! és általában a hasonló stílusú emberek jobban megértik egymást...
  • Taranov
    #59
    Ebben igazad van, de a másik eset, amikor valakinek nem mindene a zene.
    Ígyhát nem is érdekli igazán, csak hallgatja a Danubiust meg a tv-t.
  • PResident Evil
    #58
    hát ja... sztem mindenkinek ki kéne alakítania a saját zenei izlését... nem pedig a tv-ben látott "toplistás" zenekarok szerint élni...
  • Astaroth
    #57
    Bocs de akkor magyarázd el nekem mi a különbség a rokker és a metálos között?
  • DracoleWayda
    #56
    inkább az a baj, hogy mindenki a tévében meg rádióban hallható zenéket hallgatja... :(
  • zakika
    #55
    "A divat metál ( Linkinpark ) nem tudom mióta zene, erre nem gondoltam :)) "

    hat az van, hogy altalaba az ujjat azok szeretik, akik nem ismerik a regit. lehet hogy egypar ev mulva ok lesznek a nagy oregek, mint ma pl. a metallica, iron maiden vagy scorpions
  • O0D:
    #54
    Az igénytelen meg a szakadt cuccok sztem nem egy kategória. Mindenki abba öltözzön amiben jól érzi éppen akkor magát. Ha én jól érzem magam egy adott helyzetben szakadt nadrágban meg szakadt pólóban, nem vagyok büdös, nem csurog a zsír a hajamról, nem vagyok tetves, és nem ordibálok, tolakodok, verem szét a dolgokat a tömegközlekedési járvön, akkor engem is igénytelen csövesnek nevezel?
    Szerintem sokkal csövesebbek azok a retkes sötétek akik tisztának kinéző ruhát felvesznek, meg fél kiló zselé a hajukban és 5 méterről bűzlenek, meg ordibálnak, Na az ilyen a csöves. Meg azok a szarrágó boneheadek akik verik szét a kirakatokat, stb.

    A divat metál ( Linkinpark ) nem tudom mióta zene, erre nem gondoltam :)) Az viszont már szégyen hogy a fiatal suhanc gyerek vmiféle divat pólóban a roots bloody rootsra rávágja hogy linkinpark. Ez a szégyen. Az egyen zenekaros pólókat/ stb én is utálom, sok tróger gyerek 10 éves fejjel felveszi az ilyeneket, és ő ettől lesz "menő". De ha neki ez jól esik tegye. Viszont a köszös deszkásokat/korisokat rühellem akik kitépik a korlátokat a elyükről hogy azon ugrálhassanak, + minden szar szemetet széthordanak az utcán, széttörnek betondarabokat, és a szemetüket otthagyják szétdobálva. Na ez is csövesség.
  • zakika
    #53
    ha akkor most beszeljuk a metal zenerol...

    ki mit halgat...

    nalam pont most a Hammefall - One crimson night eleje megy (mert a tobbi meg nem jott le)

    ez az oltozkodes... hat kicsit furcsan jonne ki, ha dimmu borgir vagy nightwish poloban jonnek dolgozni... egyszer volt, hogy farmerbe jottem be, mert delutan repultem Koppenhagaba es az kenyelmesebb... na pont akkor kellet menni a miniszterhez :)

    kulonben teccenek a metalos polok, mert a kepek erdekesek rajtuk :) nekem csak egy van - Iron Maiden, mar vagy 15 eves es jo kopott, de a stinek meg most ir elenkek, csak a hatter (a fekete) van kikopva... nyaron nagyon jo benne (othon)

    ja es halgatok mindent, meg igenytelen popot is, plane ha az megy a radioban, neha nem is annyira igenytelen, mint amit gondolnak rola. pl. Bonnie Tylertol a Total eclipse of the heart vagy Celine Diontol a Its all coming back to me now lassan klassikusok a zenetortenelemben. Sajna tobbnyire olyan a kinalat, amire egy ev mulva nem is emlekezunk

    a metallica speciel nem nagyon teccik, az utolso album kimondottan ronda

    en fintrolt akkor hagatok, ha zuzos kedvembe vagyok
  • RadeoN
    #52
    én sem járok szakadt ruciban...

  • Taranov
    #51
    Igen, akkor te nem vagy igénytelen.
  • Taranov
    #50
    Ja, a gumiszobából kitagadtak
  • Match
    #49
    Haverral (aki nem egy nagy ivós...sőt, ilyen semilyen, csak létezik és annyi..) elmentünk, ittunk egy csomót (vagyis én), jól berúgtam ahoyg kell, aztán felhívtam nővéremet hoyg vigyen diszkóba .) Közbe kirabolt egy csávó a vilalmosmegállónál :) megfosztott 102 forinttól :) Azt modntam nincs több...apróba nem is volt mondjuk, de még volt nálam vagy 2 ezer :) Na alényeg hoyg elmentünk a diszkóba...hu de jól éreztem maga...ott is dőltek a sörök :) Tehát egy idő után scak hangerő kell! :)))
  • DracoleWayda
    #48
    ja :) Dimmun például pont ez volt :))))))
  • Match
    #47
    Mitagadás, véleményem szerint jó buli elmenni a haverokkal sörözni (kicsit erőteljesen), aztán elmenni egy koncertre ahol kurvanagy a tömeg+a hangzavar (meg a hanGERŐ), szarrázúzni magamat, aztán elkísérni a csajokat (persze mindenki a magáét :))).
    Lehet hoyg igénytelen vagyok de számomra egy ilyen pl jó buli :)
  • PResident Evil
    #46
    na taranov, látom itt is barátokra leltél :)
  • DracoleWayda
    #45
    de nem azért igénytelen, mert zenekaros pulcsiban van, hanem azért, mert koszos, és szakadt!!! én utálom az igénytelenséget, én nem vagyok az! minden nap fürdök és hajat mosok, ruháim tiszták, egyébként nem is dohányzok (mert utálom) inkább piálok :) utálom, h akár melyik szórakozóhelyről hazamegyek, baszhatom az összes ruhámat a szennyesbe, úgy bűzlik, mégsincs rám senki tekintettel...
    Egyébként diszkósokból is ugyan annyi igénytelen van, csak most divat kirekeszteni az alternatívabb ízlésűeket. Infantilis dolog, de hát ilyen szánalmas a társadalom...
  • Taranov
    #44
    Továbbmegyek, de nem tartok veled.
    Ha egy csöves szakadt cuccokban jár, akkor tudjuk, hogy azért, mert nincs pénze.
    Nyilvánvaló. Múltkor cigiztek fiatalok a buszmegállóban szakadt zenekaros pólókban, Dimmu Borgir, Rammstein stb. és kértek kaját tőlem. Én meg adtam nekik szendvicset. Most rájuk nem vonatkozik amit mondtam, mert ők bizonyára nem voltak valami jó anyagi helyzetben.
    Azonban amikor iskolatáskával járó jól öltözött gyereket látok a mobiljával, stb. és szakadt vagy koszos cuccokban jár, az eléggé idegesít.
    Nem azért, mert nem olyan, mint én. Hanem én rendesen öltözött vagyok, de a gyerek lehet, hogy ugyanolyan anyagi helyzetben van meg minden, de egyszerűen igénytelen dolog rosszul öltözködni, ezt mindenkinek a szülei megtaníthatták.
  • DracoleWayda
    #43
    ha vidám akarok lenni, én Finntroll-t hallgatok :)))
  • DracoleWayda
    #42
    de még mindig semmi közöd hozzá, ki hogy néz ki!! fáj az ha valaki más, mint te?
    ha egy csöves az öledbe szarik, vagy egy szakadt srác tőled lejmol, akkor van közöd hozzá, de azért mert vkinek más az ízlése totál semmi közöd nincs hozzá!!! szerintem legyél toleránsabb!
  • Lateralus
    #41
    "A Black Label Society milyen stílus ?"

    Metal...vastagon.
  • Taranov
    #40
    Én ezek közül pl. az Arcana-t nagyon szeretem, és mikor az ember vidám, akkor a mulatós is élvezhető.
    A popot szerintem már körülünk senki nem szereti, már egy kicsit lejárt, de a rádiókban nyomják rendesen, a legtöbb ember meg hallgatja. Nem kell rajta mit megérteni, csak hallgatni, pontosan ahogy mondtad.
  • Taranov
    #39
    A jazzet én is szeretem, de most nem arról van szó, hogy én mit szeretek.

    Abban nincs igazad, hogy mi közöm hozzá, csak azt, mondom, hogy minden nap utazom 2 órát BKV-n és észrevételeztem, hogy az emberek igénytelenül öltözködnek.
    Természetesen nem csak azokra mondom ezt, akik zenekaros pólókban járnak, azokra is, akik mackóban, de az nyilván nem köthető zenei stílushoz.
  • Taranov
    #38
    A zenére nem mondtam rosszat, csak az igénytelen öltözködésre.
  • DracoleWayda
    #37
    Match: kedvencem, amikor az 500 forintos susogóban vagy lila mackógatyában járkálnak buffalinnal :))))

    Amúgy éppen Arcana-t hallgatok... aki ismeri, tudja, hogy köze nincs a metálhoz. Legpontosabb meghatározás a neo-klasszikus. Nagyon szép zene!!! csak ugye nem egy tingli tangli szar, tehát buta ember meg nem érti soha. Pop zenét meg mulatóst nagyon könnyű megérteni (pontosabban nincs mit érteni rajta, mert nem szól semmiről), ezért sok buta ember hallgatja... mulatósra mondjuk bepiálva jól lehet mulatni :)))
  • DracoleWayda
    #36
    most te akarsz engem toleranciára tanítani, amikor benned egy fikarcnyi sincs? őszintén, mi közöd van ahhoz, h ki hogy öltözködik??? semmi... akkor meg?
    A metálos kifejezés áll hozzám a legközelebb,... nekem olyan barátaim vannak, akikben tényleg megbízok, és ők is bennem, tudunk jókat beszélgetni, bulizni, egyéb programokat csinálni... nagy részével közös a zenei ízlésünk, így erről is rengeteget tudunk beszélgetni, stb... és én ilyen társaságban érzem jól magam. Van amúgy technós haverom is, meg van jazzes is!!
  • Match
    #35
    Taranov: ez az általánosítás nagyon primitív dolog. Én nem mondom hoyg nagyon ellentéte lennék azoknak, amikret leírtál: Nem járok zenekaros cuccokba, sima feketébe vagyok mindig, viszont egy szarrákopott bőrkabátot hordok, amit akárki mondhat igénytelennek, én inkább úgy mondanám hoyg vintage (mivel a kabát ÚJ! és gyárilag van koptatva).
    Bakkancs : azt is hordok, ráadásul nem is takarítom csak ha nagyon muszály (ez azért nem azt jelenti hoyg állandóan retkes, csak hoyg nem csillog mint egy lakkcipő).
    Az hoyg a zenét fikázod az meg pláne primitív.
    Nem tudom mi a f*szt halgatsz te, de ha már metal, akkor vegyük a legismertebb zenekart: Metallica!
    Mi nem zene benne? Nagy tudású zenészek vannak benne, mély értelmű szövegekkel, igényes kidolgozásban. (persze vannak kivételek náluk is).
    Hülyeség ezen a diszkó/rock ellentéten vitatkozni.
    A diszkós/rockker dolgon meg pláne.
    Mindenre lehet felhozni példát....ugyanúgy vannak kibaszott igénytelen diszkósok is (ajjjaj! de még mennyi).
    Tehát szerintem itt ahgyjátok abba ezt a vitát mrt még 1500 hozzászólás után is erről fog szólni a téma.

    Kérdés:
    A Black Label Society milyen stílus?
  • Taranov
    #34
    Hanem metalos. Nem az érdekes, hogy milyen zenét szeretsz, hanem nekem az nem tetszik az ilyen zenei stílusokban, hogy az emberek így öltözködnek, és ez alapján különböztetik meg a többi embert.
  • Astaroth
    #33
    "Nem is csoda, hogy max. 30 éves korig vesz valaki részt ebben."
    Szerintem ez a kor amíg az emberek változtatni akarnak a világon,lázadnak pezseg az életük.
    Én is habár utálom a reppereket,azért hagyom had élje az életét.Emberség az ami hiányzik egyre inkább a jelen korból!