92
hogyan lehetne összekötni 2gépet?
  • Klub
    #92
    Többieknek is megy?
  • Klub
    #91
    Jaja
  • freezeflash61
    #90
    http://www.digitalis.hu/tudasbazis/hlp_00005.php

    http://www.kirinet.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=159:halozati-kabel-bekoetese-rj45&catid=71:hangtechnikai-tudastar&Itemid=132

    Itt megtalálható a bekötés. :-)
    Működnek is, ilyeneket szoktam csinálni szükség esetén, és nem az összes eret kell tükörbe kötni...
    Üdv
    Isti
  • Klub
    #89
    Ez a megoldása.
  • Klub
    #88
    Két számítógép összekötése fordított bekötésű kábellel

    Ha össze kell kötnie két számítógépet, de nem áll rendelkezésre hálózat, és alkalmi hálózatot sem tud beállítani, egy fordított bekötésű Ethernet-kábel segítségével közvetlen kábeles kapcsolatot hozhat létre.

    A fordított bekötésű kábelek lényege, hogy a kábelen belül a vezetékek fordítva (avagy keresztezve) vannak elhelyezve, aminek köszönhetően közvetlenül összeköthető velük két számítógép. A fordított bekötésű kábelek pontosan ugyanúgy néznek ki, mint a szabványos Ethernet kábelek (egyenes bekötésű kábelek), ezért a lépések végrehajtása előtt ellenőrizze, hogy valóban fordított bekötésű kábelt használ-e.

    Fordított bekötésű kábel beszerzése előtt ellenőrizze a hálózati adaptert. Az újabb hálózati adapterek némelyike automatikusan elvégzi a keresztezést, ha azt észleli, hogy egy szabványos Ethernet-kábellel van csatlakoztatva közvetlenül egy másik hálózati adapterhez.
    Két számítógép összekötése fordított bekötésű kábellel

    A leghatékonyabb működés akkor tapasztalható, ha mindkét számítógépen a Windows vagy a Windows Vista ezen verziója fut.

    1.

    Csatlakoztassa a fordított bekötésű kábel két végét az egyes számítógépek hátulján lévő hálózati porthoz.
    2.

    A Windows ezen verzióját futtató egyik számítógépen végezze el a következő műveleteket:

    A Hálózati és megosztási központ megnyitásához kattintson a Start gombra A Start gomb, majd a Vezérlőpult parancsra. A keresőmezőbe írja be a hálózat szót, majd kattintson a Hálózati és megosztási központ elemre.
    3.

    A Hálózati és megosztási központ ablak tetején lévő hálózati térképen kattintson duplán a Nem azonosított hálózat ikonra. (Ha egynél több ilyen hálózat van, az ikon neve Több hálózat.)
    4.

    Ha a hálózatfelderítési és fájlmegosztási szolgáltatás ki van kapcsolva, kattintson a Hálózat ablakban a következő üzenetet tartalmazó információs sávra: „A hálózatfelderítés és a fájlmegosztás ki van kapcsolva. A hálózaton lévő számítógépek és eszközök nem láthatók. Kattintson ide a módosításhoz…”, majd válassza a Hálózatfelderítés és fájlmegosztás bekapcsolása lehetőséget. Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazdai jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót, vagy hagyja jóvá a műveletet.

    Megjegyzés
    Megjegyzés

    A Gigabit Ethernet és a Token Ring hálózatok esetében a fentitől eltérő fordított bekötésű kábelre van szükség. További információért vegye fel a kapcsolatot a kábel gyártójával.

    Mindkét számítógép ikonja megjelenik a Hálózat ablakban. Kattintson duplán az egyes számítógépek ikonjára nyomtatók és más erőforrások megosztásához.
    Megjegyzés
    Megjegyzés

    Ha a számítógépek egyikén Windows XP rendszer fut, a számítógép Hálózat ablakban való megjelenése sok időt is igénybe vehet. Előfordulhat, hogy mindkét számítógépet ugyanabba a munkacsoportba kell helyeznie. Ehhez módosíthatja a munkacsoportot valamelyik számítógépen. Munkacsoport módosításáról további információkat a Csatlakozás munkacsoporthoz vagy munkacsoport létrehozása című témakörben talál. Lehetséges, hogy a Windows XP rendszert futtató számítógépen a fájl- és nyomtatómegosztást is be kell kapcsolnia.
  • zsumo1992
    #87
    privaton lecci!
  • zsumo1992
    #86
    Tudna nekem vki segiteni abba, hogy hogy tudnak 2 tavoli pc-t osszekotni neten? Xp-t
  • rozoli
    #85
    Hali!
    Nos.
    Sikerült összehoznom a hálózatot. Mégpedig telepítettem az XP PRO-t, és láss csodát elsőre sikerült.
    XP HOME 1 kukába való, ha összeakar az ember otthon kötni két gépet. Erről ennyit.
    Csao!
  • rozoli
    #84
    Hali!

    Azzal a hálózatkeresővel sem megy. Letettem a dologról, megpróbálom a z XP PRO-val hátha azzal talán más a helyzet. Köszke
  • nemechek82
    #83
    Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehet beállítani D-link DI-604-es esetén hogy a 2 gép lan-ba is lássa egymást.A net az kifogástalanul megy mind a 2 gépen.Előre is köszönöm a segítséget!
  • HITMorpheus
    #82
    Próbáld ezzel.
  • rozoli
    #81
    Hali!

    Kipróbáltam be- és kikapcsolt állapotban is de nem okés.
    Amúgy az egyik WIN XP HOME SP2 van, amiben nem találom a CSOPORTHÁZIREND-et. Megnéztem a súgóját (XP), és azt írja, hogy ezen verzióban nem használt ez az alkalmazás.
    Most úgy vagyok, hogy átrakom erre is a PRO-t.
  • homeless
    #80
    Egyik gépen sincs semmilyen tűzfal bekapcsolva még az xp-s tűzfal se? Bár az alapértelmezett beállításokkal engedni szokta a file megosztást.
  • rozoli
    #79
    Hali!
    Az összes olyan szolgáltatás, ami hálózattal kapcsolatos, a leírások szerint, fut automatikusra állítva. A ping megy oda vissza. Mégse látja egyik gép se a másik megosztott mappáit.
    Az biztos, hogy valami dög egyszerű a probléma, valahonnan hiányzik egy pipa, vagy valami, csak már rohadtul nem értem, hogy mér nem működik.
  • homeless
    #78
    Sajátgép jobbgomb/Kezelés/Szolgáltatások...
    Itt nézd meg hogy a munkaállomás és a kiszolgáló el van e indítva. Más ötletem nincs.:(

    A ping megy oda vissza?
  • rozoli
    #77
    Hali!

    Munkacsoport egyezik.
    Total Commanderben nem akar csatlakozni, beírtam amit ajánlottál, kidobta az ablakot, hogy csati kísérlet, aztán elmentem otthonról (a gép mellett voltak, nem nyúltak hozzá), kb 3,5 óra múlva értem haza, és még mindig csak próbálkozott, semmi eredmény.
  • homeless
    #76
    A munkacsoportnál számít a kis és nagybetű is.

    Kipróbálhatod még ezt is:
    Total commander/hálózat/hálózati kapcsolatok...
    Itt kiválasztod valamelyik szabad meghajtót, alá meg beírod ezt:
    \\ip cím\meghajtó$
    pl.:
    \\192.168.0.1\c$

    Ezzel mondjuk a G2 gépen felcsatolja a Z: meghajtó helyére a G1 c: meghajtójának a tartalmát. Mielőtt csatlakozik kéri a felhasználónevet és jelszót.
  • rozoli
    #75
    Hali!
    A baj az egymás megosztott mappáit sem látják.
  • homeless
    #74
    Miért kéne hogy lássa magát? Az a lényeg, hogy egymást lássák.
  • rozoli
    #73
    Hali!

    Ugyanaz a munkacsoport, tűzfal nincs bekapcsolva.
    G1-es gép osztja a netet, van rajta net, nem látja magát a hálózati helyeken. G2-es gép crosslinkkel csatizik, van rajta net, látja saját magát.
    Valami ötlet?
    Köszike.
  • homeless
    #72
    Ha megy a ping akkor látják egymást. Mi nem működik?

    Pár dolog:
    -Legyenek 1 alhálozatba
    -Ne legyen ugyanaz az ip cím:)
    -Egy munkacsoportba legyenek
    -Tűzfal nélkül teszteljétek

    Itt egy példa:
    1. gép:
    ip cím 192.168.0.1
    maszk 255.255.255.0
    átjáró 192.168.0.1

    2. gép:
    ip cím 192.168.0.2
    maszk 255.255.255.0

    Az átjárót nem kötelező megadni. Ha ezekután se megy akkor vagy a kábel szar vagy a tűzfal nem engedi.
  • rozoli
    #71
    Hali!
    Nekem sem látja a két gép egymást, pingek működnek, vannak megosztott erőforrások, de még sem.
    Jó lenne ha valaki valamilyen megoldást ide körmölne.

    Köszönettel.
  • nemechek82
    #70
    Sziasztok!
    Nekem is hasonló gondom van mint az alattam szólónak.Adott 2 gép és egy crosslinkkábel.Azt szeretném kérdezni hogy pontossan hogyan is kellene megoldani hogy a 2 gép "lássa egymást".LAN-ba szeretnénk játszani.Válaszokat előre is köszönöm.
    Üdv mindenkinek
  • GyimiGábor
    #69
    Hali!

    Össze van kötve 2 gép. Milyen beállítások kellenek ahhoz, hogy működjön a kapcsolat?
  • Mészy
    #68
    Igazad van, nem számoltam utána, akkor megelégszem a 7000kbyte-tal, egyszer kíbírok 10 percet...
    köszi!
  • Inquisitor
    #67
    Lehet rosszul számoltam, de 100Megabiten nem 12.000 meg párszáz Kbyte/sec a max. átviteli sebesség?
    Mindegy. Horror storikat hallottam sebesség ügyben NTFS plsuz jogosultságvizsgálat ügyben.
  • Mészy
    #66
    egy kis babrálás után most kb 6-7000 kbyte lett a sebesség
    volt olyan, hogy a sebesség felment 20000kbyte fölé is, de sajna utána gyorsan lecsökkent...
    A vinyók viszonylag jó állapotban vannak, kb 2 éves és egy 3 napos.
    Ez az UDMA beállítás érdekelne, mert ez most nem rémlik..
  • Inquisitor
    #65
    Na persze akadhat gond, mondjuk rossz UDMA beállítás, nem megfelelő IDE(?) kábel vagy halodó vinyó esetén is, és akkor a tűzfalakból, vírusírtókból, meg iudióta jogosultság ellenőrzésből fakadó lassulást nem számoltuk.
  • Inquisitor
    #64
    4x ennyinek kéne lennie, ha feltételezném, hogy mind a két kártya csak max. 50Kbit/sec-et tud (mert árultak sok ilyet sajnos), akkor is 6000 felett kéne lennie.
  • Mészy
    #63
    hi.
    asztali: CNet PRO200 PCI gyors Ethernet-adapter
    laptop: VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
    A kábel 3 m hosszú, a tűzfal ki van kapcsolva mindkét gépen.
    A kártya spec. tulajdonságnál mindkettőnél automatán van. Amikor próbálgattam állítani rajta, akkor egy ideig (pár másodperc)elindult egész normális sebességel, utána visszaesett a lent írt értékre.
  • HITMorpheus
    #62
    Milyen hosszú a kábel? Milyen tipusú hálókártyák vannak a gépeidben?
    Esetleg nézd meg a kártya tulajdonságaiban a speciális fülön a kártya sebességét milyenre van állítva.
    Esetlegesen a tűzfalat is kikapcsolhatod, hátha javít a problémán..
  • Mészy
    #61
    Sziasztok!
    A következő problémám van: Van egy asztali pc és egy laptop. Ezeket szeretném összekötni adatmásolás céljából. Crosslink-kábel van. Sikerült is az IP címeket, átjárót belőni, mappák meg vannak osztva mindkét gépen. Mindkét gépről lehet másolni is, DE itt jön a probléma:
    kb. 600-3000 kbyte a max sebesség, amivel hajlandó másolni. Az pedig igen karcsú...
  • 2XP
    #60
    Akkor jól jártál, nekem egy hetembe került, igaz voltak nehezítő körülmények (rosszul tették rá a csatlakozót a kábelre > 3 óra felesleges kábelezés, állítgatás, server 2003-ban letiltott funkció beásva a biztonsági házirenbe), és még most sem tökéletes. Ma a net 12 óra után (mióta az 54-est írta, ment) megszakadt, és megint nem akart csatlakozni, a pppoe-nél elakadt, egy tcp/ip tiltás+engedélyezés és reboot segített, most megint megy, de ha ezt minden nap meg kell csinálnom, ki fogok készülni.
  • stp4trick
    #59
    Én is most szenvedtem.
    1. IP címes kártya amibe belemegy a net. Ezt osztom, hogy a hálózat többi gépe is kapjon netet.
    2. Uebben a gépben kártya 2, aminek 192.168.0.1 lesz az IP-je,
    3. másikgépben statikus IP, az eslő ad majd neki és műxik
    Ja, 6 órámba telt.
  • 2XP
    #58
    Ilyet nem lehet neki megadni, ha osztom a netet, mindenképpen 192.168.0.1 kell neki, ha nem ez, akkor a win változtatja meg erre.
  • Cancel
    #57
    próbáld meg a 192.168.2.1 az a lényeg ho a nullán változtasd, ha így sem megy akkor próbálkozz más számmal, sajna ez egy ilyen dolog, lehetne még a maszkon állítani is
  • 2XP
    #56
    A hálókártya címe, amibe az adsl megy: 192.168.1.2
    A másik hálókártya: 192.168.0.1
    A kliens gép hálókártyája: 192.168.0.2
  • Cancel
    #55
    márpedig ez a jelenség akkor szokott előfordulni ha rossz az ip-cím, nekem is ilyen hibáim voltak
  • 2XP
    #54
    Én pont így csináltam, de a tegnapi örömöm ma elszállt. Reggel megint nem volt net - a főgépen sem. Csak kapcsolódik a virtuális magánhálózathoz, de semmi. Csak akkkor jön vissza, h azon a hálókártyán, amibe az adsl megy letiltom, majd újra engedélyezem a tcp/ip protokollt. De ezt félnaponta megcsinálni nagyon idegesítő lesz...

    Ehh, most írom másodszorra ezt az üzenetet, mivel h csak kicsit idegesebb legyek elkezdett 5 percenként megállni. Ha szétkapcsolok, és újra kapcsolódok, megint megy...
  • Cancel
    #53
    no elmondom az elméleti beállítást: két gép más-más néven de azonos munkacsoportba, létre hoz újmappa és engedélyez a fájlmegosztás és a módosítás, ip-cím megadása, az egyik 1-re a másik 2-re végződjön, tűzfal kikapcs, és működnie kell