15
  • Orgi-CRPD
    #15
    [NST]Cifu: Ime a celhardvered intel xeon formajaban!
    http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=2724
    "...látszik képben vagy te is..." Ezt nekem irtad ha jol latom. En meg az Ati-t szoltam le. Te pedig engem. En nem arulok alig tamogatott kartyat 100e Ft-ert.

    Komolytalan:
    "...Vajon mi lesz a jovoben ha netalantan nagy cegek tobbgepes klasztereket epitenek Linux-bol ..." Jovoben! Nem jovo heten, nem holnap, nem egy ev mulva. Amugymeg szvsz mar egy reszet atvehetik.

    lx: :-))
    (Veheted ugy, hogy kirohogtelek.)

    meg egy temahoz kapcsolodo link:
    http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1122
    -Orgi-

  • Flashy
    #14
    S3 mindigis a lowend szegmensbe gyartott amilyen szar kartyai voltak :))
  • [NST]Cifu
    #10
    A profi animációknál célhardvert szoktak használni, én még nem hallottam olyasmit, hogy "utcai" videókártya-gyorsítással akart volna valaki grafikai munkaállomást működtetni, legalábbis profi szinten...

    A lekezelésről annyit, hogy az én stilusom a nyitó hozzászólásod stilusát követte, mely mélyen lekezelő volt az ATi-val szemben (emlékszel: ....Az a kanadai gombszemu banda.... Szóval szálj magadba, hogy ki is kezdte a lekezelést...
  • Orgi-CRPD
    #8
    Igazabol felall a szor a hatamon ha belegondolok, hogy 2004 kuszoben a hardver gyartok szarnak a Linuxra. (audigy? nekem az van, egy kinszenvedes)
    Nem mondom, hogy az ati driver nem mukodik, de egy cegnek ami le akarja nyomni az nvdiat es piacvezeto akar lenni, kiadhatna egy olyan drivert amire senki nem mondja azt, hogy lehetne gyorsabb. Es most egy 10e-100e forint kozott mozgo nagy termekpalettarol beszelek. Nem mondom, hogy az Ati kartya gagyi, sot, el is jatszottam a gondolattal, hogy a kovetkezo graf. kartya cseremnel Ati-t veszek, de mivel Linux-ot hasznalok elso sorban jatekra, igy kilove.

    "Végülis csak 2 éve van Linux driver a Radeon 8500 és az újabb kártyák alá - látszik képben vagy te is..." A lekezelest szvsz. nem en kezdtem. (Amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten.)

    Ati-hoz tudtommal ketfajta driver van. Az egyik egy zart forrasu binaris az Ati alltal fejlesztve, egy masik meg nyilt es lassabb kulsosok alltal fejlesztve. Igaz az nvidia-nak csak zart binaris szarjai vannak, de azok legalabb gyorsak es nem mondhatni, hogy fagynak.

    Mas! :
    Az Ati jelenleg egy kicsit a 3dfx-re emlekeztet engem. Kicsit olyan, mint aki direkt csodbe akar menni. Teny, hogy jelenleg a 3d kartyakat a jatekok adjak el es a Linux nem jatek platform, de illene minden cegnek a jovobe kacsingatnia. (Nvidianak mar FreeBSD-re is van drivere.) Vajon mi lesz a jovoben ha netalantan nagy cegek tobbgepes klasztereket epitenek Linux-bol nvida kartyakkal 3d-s animaciot szamolni hardveres gyorsitassal??
    -Orgi-

  • [NST]Cifu
    #7
    1.: ATi kártyád van? Linuxot használsz? Mert a saját tapasztalatom az, hogy a Radeon-ok is épp elégé gyorsak Linux alatt, és a különféle OpenGL alkalmazások hiba nélkül kezelik le. Nem mondom, hogy nem lehetne gyorsítani rajta, de nekem a "normális Linux driver" = működő linux driver.

    2.: A 3D kártyákat jobbára játékra szokták használni, és valljuk be, hogy a Linux játék-támogatottsága messze nem tökéletes. Ergo aki játszik, az bizony windows alatt teszi és nem linux alatt. Szó se róla nekem sem tetszik a DirectX egyeduralma, de sajnos ez van...

    3.: Cs-zni még a bétás időkben CS-ztem komolyabban, amikor még valóban ott volt a magyar-scene élet. Az 1.0 megjelenése után átállítottuk nagynehezen a szerverünket UT alá a HUB-ok hathatós segítségével, de azon UT-modok mentek (Tactical-Ops 1.6-2.0, Strike Force 1.5, Infiltration 2.71), és kissé kiábrándító volt, hogy rajtunk kívűl alig pár magyar játékos volt csupán...
    Jelenleg főleg DoD, IL-2FB és most kiváncsiságképpen CoD megy, mint online game...

    4.: Kissé nagyon felvágós stilusod van, ugyan mire fel?
  • Orgi-CRPD
    #6
    Draga pici [Nst]!
    Kerlek gyurjal meg kicsit olvasasbol, mielott raelvezel az Ati kartyadra!
    "....nem mutatott fel normalis Linux-os drivert..."

    Ha tulvagy az olvasas elsajatitasaval akkor meg lesd meg ezt!
    http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=4122

    Varj segitek lehet, hogy a bongeszes se megy meg! :-)
    "Például az ATI driverek közel 50% - al vannak lemaradva a windows - os társaiktól."

    U.i.: Szoktal cs-zni vagy ut-zni?

    -Orgi-

  • [NST]Cifu
    #5
    Hát a PowerVR esetén is van ok aggodalomra - figyelembe véve, hogy legutóbbi kiadott kártyájuk jó két éves...

    A lényeg, hogy végre megszorongassa valaki már az ATi-t :)
  • Zoldalma
    #4
    "bejlentett S3 vagy PowerVR kártyák végre konkurenciát jelentenek majd az ATi-nak."

    Az S3ra se mernek fogadni....elnezve az eddigi teljesitmenyeket...
    PowerVR viszont biztato.
  • [NST]Cifu
    #3
    Amúgy meg az nVIDIA jelenleg a béka segge alatt van. Az FX-széria leszerelt minden szinten (najó, DirectX 8-as játékok alá még elmegy). Dx9 alatt vagy szép, vagy gyors, a driver-től függően. A kettőt nem sikerült összehozniuk...

    Az XGI Volari sem veri le a lécet, szóval bízhatunk abban, hogy talán a bejlentett S3 vagy PowerVR kártyák végre konkurenciát jelentenek majd az ATi-nak...

    Szó se róla, jó lenne, mert az ATi már másfél éve az R300 szériát csiszolgatja csak, egyszerűen azért, mert nincs szüksége többre, hogy a csúcson maradjon.... :(
  • [NST]Cifu
    #2
    Végülis csak 2 éve van Linux driver a Radeon 8500 és az újabb kártyák alá - látszik képben vagy te is...

    http://www.ati.com/support/drivers/linux/radeon-linux.html?type=linux&prodType=graphic&prod=productsLINUXdriver&submit.x=12&submit.y=8
  • Orgi-CRPD
    #1
    JEEEEEEE!!!! Hajra!!!! Vegre lesz konkurenciaja az nvidianak! Ja, hogy Ati is van? Az a kanadai gombszemu banda aki 2003 vegen meg mindig nem mutatott fel normalis Linux-os drivert a 100e Ft-os kartyajihoz??? :-)

    Javitsatok ki, de tudtommal a PowerVR-nek a drivere kint figyel forrasban is!