241
D-Link DI-604 típusú router hibája
  • schlosszer
    #11
    A jelszóhoz írd be: admin
    Így be tudsz lépni a beállításokhoz...
  • Taranov
    #10
    Újabb reset kéne, csak azt tudom elképzelni :((
  • Taranov
    #9
    Szerintem Windows reinstall nem kell ehhez. Nem tudom mi lehet a gond, nálam a jelszót nem kérte kétszer :((
  • Axel
    #8
    Megcsináltam a resetet, 10mp -ig egy tű segítségével lenomva tartottam, többféle módon is, aztán beírtam az IP -t a böngészőbe, de kérte a jelszót...
    Okét nyomtam, ahogy a könyv írja, de még mindíg kért a jelszót...és akár mit csináltam mindíg kérte...
    Mi lehet a gond?
    Reset nem volt elég?
    Esetleg winXP reinstall?
  • Taranov
    #7
    valószínűleg akkor resetelni kell.
    Reset gomb a hátulján az áram csatlakozása mellett.
  • Axel
    #6
    Megcsináltam, beírtam az IP-t, de nem tudta elérni...
    Mi lehet a gáz?
  • Taranov
    #5
    Nem, nincs a routerhez driver.
    Mikor csatlakoztatva van, akkor beírod a böngészőben, hogy http://192.168.0.1 és akkor a router beállításaihoz jutsz el, ha éppen működik, mert nálam általában nem szokott működni :)
  • Axel
    #4
    Ja, bocs hogy ilyet kérdezek de azt hogy érted hogy be kell lépni a routerbe?
    A CD-t amit adtak hozzá elkevertem, arról drivert kell föltenni?
    Vagy programot?
    Amúgy kábelnet, és dinamikus...
  • Taranov
    #3
    Hát nem tudom, hogy fix IP-d van-e vagy dinamikus, illetve ADSL-e.

    Ha ADSL-ed van, akkor sajnos nem tudom mi a megoldás, mert az ADSL-nél csatlakozni kell, nem megy úgy, hogy bekapcsolod a géped és már jön is a net.

    Ha más neted van, akkor a Win XP-ben a Sajátgép - Hálózati helyek - Hálózati kapcsolatoknál a kapcsolat tulajdonságain belül a TCP/IP tulajdonságainál be kell állítani, hogy automaitikus IP kérés, illetve automatikus DNS kérés.

    Ezután be kell lépni a routerbe, és ott beállítani a WAN beállításainál a cuccokat.
    Ha fix IP-d van, akkor a Static IP-t válaszd, és írj be mindent, ha nem tudsz mindent, akkor meg kell kérdezned a szolgáltatódnál.

    Ha dinamikus IP-d van, akkor meg a dinamikusat kell választanod, és akkor automatikusan fog kérni mindent a szolgáltatótól. (IP, DNS, Gateway)
  • Axel
    #2
    Hi!
    Nekem is problémám van ugyanilyen routerrel...
    De én a netet nem tudom megosztani, v.szinű saját bénaságom miatt, szóval le tudnád írni esetleg hogy hogyan osztottad meg a 2 géped közt a netet?
    Nekem is XP-m van, de amint mindent bedugok a megfelelő helyre, nem megy a net a routerrel...
    Visszanyomom a hálókártyába és minden ok...
    Miért van ez így?
  • Taranov
    #1
    Sziasztok! Azért nyitottam új témát, mert nem találtam a fórumkeresőben hasonlót.

    Egy D-Link DI-604-es routerem van, szűk egy hónapja vettem, 3.00-ás verziójú firmware van rajta.
    Az a problémám vele, hogy amit hazavittem, a netet nagyszerűen megosztotta, azonban a helyi hálózatot se a használati utasításban leírt módon sem pedig a windows által ajánlott módszerekkel nem sikerült beállítani.
    Az egyik gép a munkacsoport számítógépeit nem látta, a másik pedig nem tudott az egyik megosztott merevlemezére belépni. Mindkét gépen Windows XP van, és minden jól volt beállítva az oprendszereken, sokféle variációt kipróbáltam.
    Volt egy Windows reinstall mindkét gépen, ettől végre jó lett a helyi háló, bár azt gondolom, hogy ez nem normális, mert már a winchesteren tárolt adatok elvesztése miatt sem lehet gyakran formázni.

    Ezen a héten pedig minden délelőtt megszakadt a net.
    Azt gondoltam eleinte, hogy valóban a nettel van baj (mikrohullámú, nincs 24 órás bontás, sem üresjáratban bontás!), de később kiderült, hogy nem azzal, mert amikor kihúztam a routert a konnektorból, majd újra visszadugtam, szintén nem volt jó, a netet is reseteltem, attól sem lett jobb. Visszadugtam a netet a gép hálókártyájába közvetlenül, a Win XP-ben a hálózati helyeknél beállítottam mindent, fix IP-t, DNS-eket, átjárót, stb. és jó is lett.
    Utána visszadugtam a routert, de akkor már a routert sem lehetett elérni a http://192.168.0.1-es IP-jén.
    Ezután resetelni kellett, meg is tettem, a routerben is mindent beállítottam, és a helyi hálózat sem működik azóta. Lehetséges, hogy egy Windows reinstall után jó lenne, de 8 napja volt az utolsó, akkor is a helyi hálózat miatt.
    Később még 4-szer megszakadt az internet, amint kihúztam a routert, és a WAN-t bedugtam a gép hálókártyájába, a fix IP beállításai után minden ok lett.

    Ha valaki tud kérem segítsen, vagy ha esetleg már volt ilyen problémája. Én arra gyanakszom, hogy hibás a router, hisz nem így kéne, hogy működjön.

    Üdvözlettel: Taranov