25245



















  • Dzsini
    #152

    igen, egy fiatal süni... a kamaraerdőben fotóztam :)

    nyáron Prágában voltunk, ott fotóztam fénnyel szemben egy-egy épületet, és jókat lehetett mókázni azzal, hogy a digigép fénymérőjét az égre vagy az épületre, vagy átlagra állítottam... majd előszedem őket, és berakok pár példát..
    állítólag az új Fuji SCCD4 már lényegesen nagyobb dinamikatartománnyal rendelkezik, bár még meggyőző tesztet nem találtam róla (jönne má' ki az S7000)
  • Taranov
    #151
    Úgy értem ne kíméld Taranovot :))
  • Taranov
    #150
    Persze, ne kíméld! :))
  • Gladiator
    #149
    vki írta, hogy nem érti, hogy milyen az, hogy az ég szép felhős, a föld meg sötét. mindjárt teszek be olyan képet, amelyiken lehet látni a különbséget. vagyis elküldöm Taranovnak, ha megengedi:-D
  • FREAK
    #148
    tudom, én is

    ma délután borús idő volt, szép színes felhőkkel

    de az ég már rövid záridőnél is kiégett, a házak meg feketék maradtak

    PS-ban lehet bűvészkedni a görbékkel, de az iszonyat :)
  • Taranov
    #147
    Köszi.
  • GregSB
    #146
    Én most borús időre, meg rossz fényviszonyokra gondoltam...
  • harakiri
    #145
    kéretik sok képet berakni másnak is!! :))
  • FREAK
    #144
    az állvány sem tuti megoldás

    kipróbáltam pár órája ezt a dolgot naplementekor, és az eredmény ugyanaz lett

    szűrő nélkül bűvülheted az eget ilyen fényben, semmi értelme

    napsütésben viszont nem annyira fontos
  • harakiri
    #143
  • harakiri
    #142
    a kép egy Dörgicse melletti kilátón készült
  • harakiri
    #141
    igen ezzel a problémával én is találkoztam, ha remeg a kezed akkor annyi, ilyenkor érdemes több képet ellőni azonos beállítással, és mindig figyelni, hogy megtámasztott kézzel fotózz...
  • harakiri
    #140
    sajnos nem ismerem ezt a gépet... egyes dolgok csak a használat során derülnek ki,meg attól is függ, hogy ki használja..
  • GregSB
    #139
    Ez egyáltalán nem attól függ hogy analóg vagy digital. Lehet, hogy az analóg géped objektívének jobb volt a fényérzékenysége, ezért borús időben rövidebb expoidővel is beérte.

    Használjál állványt és nem lesznek homályosak a képek.
  • OPM
    #138
    lehet tőle jó képeket várni?
  • OPM
    #137
    szerintetek lehet egy 60-70 ezres géppel is szép közeli képeket csinálni, vagy ha ilyet veszek akkor ne nagyon számítsak jó minőségű képekre? (konkrétan Minolta DiMAGE E223)
  • Taranov
    #136
    MEglhet, kézzel szoktam, persze, ha asztalra teszem, akkor jó, de az analóg gép az jó volt kézből is.
  • GregSB
    #135
    Kézzel csinálod a képeidet? Csak mert akkor ne csodálkozz, ha homályosak lesznek a képek, nyilván a géped borús időben hosszabb expóidőt állít be..
  • Taranov
    #134
    Az éggel nincs bajom, azzal van, hogyha valamit borús időben le akarok fotózni (vagy mesterséges fény mellett), akkor homályos lesz. Pedig a gépem nem a legrosszabb.
  • FREAK
    #133
    rossz hírem van : a kép nem a technológiától lesz jó... analóg gépre ugyanúgy kell a polár ha az eget akarod fotózni, és ha makrózni akarsz, ugyanúgy kell rá a konverter

    fénykép méretben meg NINCS különbség a minőségek között
  • Taranov
    #132
    Csupán azt, hogy nem érzem úgy, hogy fölösleges fényképeznem, mert úgyis szar lesz
  • FREAK
    #131
    azt nem értem, mit élveznél jobban analóggal?
  • Taranov
    #130
    Nem rossz a digi gépem, 3.2 megapixeles, és elég sok beállítási lehetőség van rajta, meg a canon nem a legrosszabb márka, de félmilliós digitális fényképezőgépet meg nem tudok venni, akkor inkább fotóznék analóggal.
  • FREAK
    #129
    "Ha lenne pénzem előhivatni a fotókat"

    Ez meg pont a digi mellett szól...

    100 tekercs után már jobban megéri egy komolyabb digi...
  • GregSB
    #128
    Nem sok ember engedhet meg manapság magának profi digi gépet, elég drágák még..
  • FREAK
    #127
    ezt hogy érted? csak mert a profi divatfotósok 90%-a már digit használ, de egyre jobban terjed minden téren


    én nem látom az analóg előnyeit, aki arra esküszik az vagy plakátfotós vagy maradi...
  • FREAK
    #126
    hülye vagy, ha nem cigisdobozzal fotóznál, nem unnád
  • Taranov
    #125
    Nem tudom, szerintem azért, mert az analóggal szép képeket csináltam, ezzel pedig már kezdem unni a fényképezést, úgysem sikerül a kép.

    Ha lenne pénzem előhivatni a fotókat, akkor analógot használnék.
  • GregSB
    #124
    pontosabban van még mit fejlődnie..
  • GregSB
    #123
    amatőr szinten már szinte ja, profi szinten azonban még eléggé gyerekcipőben jár...
  • FREAK
    #122
    számomra már most halott, semmi értelmét nem látom
  • GregSB
    #121
    Nem hiszem hogy azért lesz homályos, mert digitális a gép...


    Egyébként a digi gépek most kezdik elérni minőségben azt a szintet, amit az analógok tudnak.. Most kb cirka 3-4 millió HUFért tudsz is venni ilyen gépet :D

    Az analóg technika egyébként már halálra van ítélve. 10 éven belül le fogja nyomni a digitális...
  • Taranov
    #120
    Nekem Canon PoweShot A300-om van és néha kegyetlen homályos lesz :(( Vissza is sírom a mechanikus fényképezőgép időszakát.
  • FREAK
    #119
    Igazából én az említett problémával még nem nagyon találkoztam, csak olyan alkalmakkor, amikor egy zártabb területen fotóztam, és az ablakon vagy egyéb nagy nyíláson keresztül (esetlen egy fal mögül) az ég nagy fehér kiégett folt formájában jelent meg. De természetfotóknál, napsütésben ez nem szokott előfordulni, bár valami nagyon gagyi géppel ki tudja.... Őszintén szólna akkor is kétlem, jó lenne látni egy fotót az ominózus jelenségről.
  • GregSB
    #118
    Igazad van a szűrőkkel kapcsolatban, hülye vagyok hogy ez nem jutott eszembe. Az ismerős is valszeg úgy értette, amikor kérdeztem tőle, hogy szűrők nélkül hogy lehetne segíteni az ilyen képeken.
  • FREAK
    #117
    hát elég érdekes, hogy ezt egy profi mondta......

    én ugyan nem vagyok profi, de hadd adjak pár tippet...

    Ha napfénynél fotózol, akkor erre találták ki a különböző szűrőket. 5-10 ezer Ft egy polar vagy sun/skylight szűrő. Ezek segítségével kiszűrheted a vakítő napsugarakat, illetve a talajról visszaverődő erős fényeket. Ha ilyened nincs, akkor még mindig ott a napszemüveg, csak azzal sokat kell kísérletezni...


    Harakiri képénél meg az lenne a megoldás (feltéve, hogy meg akarja mutatni a modellt), hogy nagy záridővel slow-sync vakut használ, így a modell is kap fényt, és a háttérnek is van elég ideje beszivárogni a CCD-re...
  • GregSB
    #116
    Manuálisan nem tudsz fókuszt állítani?
  • GregSB
    #115
    Sajna nincsen. Tegnap megkérdeztem egy professönel fotóst, hogy ezen hogy lehetne segíteni, és ő azt mondta digitálisnál, és színes analógnál sehogy. Egyedül fekete-fehér analógnál lehet trükközni az előhívásnál takarással, külön nagyítod le az eget és a tájat, a kép sötétebb részét erősebb fénnyel, vagy hosszabb idővel...
  • Gladiator
    #114
    de azé vmi megoldás télleg kéne erre a világos/sötét eges dologra.
  • Gladiator
    #113
    bazz, ez kurva jó. hol találtál ilyen szép eget?