25245



















  • G_ArchAngel #356
    Vízi bivaly borjú - a Kis-Balatoni Nemzeti Parkban kószált el, sajnos az augusztusi napsütés szűrő nélküli gépnek kicsit odavágott, de legalább a borjú árnyékban van.
  • G_ArchAngel #355
    Szende próbálgattam a makrót, mikor belerepül ez a kis rovar...

    A szendéről állóképet (mármint amikor mozdulatlan) szinte lehetetlen csinálni, aki már próbálta, tudja milyen érzés kergetni....
  • FREAK
    #354
    wow! nem is tudtam, hogy ilyen szőrös a légy segge :)

    szép felvétel!
  • G_ArchAngel #353
    Első makró felvételem - Fuji Finepix 602-vel
  • FREAK
    #352
    fakk... nem baj, előre is köszi a bonbont :D
  • The Garrett
    #351
    hmm 20 éves szilikonmellű ribancutánpótlást akartam küldeni de akkor megtartom majd magamnak őket ;)
  • FREAK
    #350
    akkor 20 éves szilikonmellű ribancok fognak gondoskodni rólam, és a biztonsági őreim senkit nem fognak beengedni a földemre, de küldhetsz egy doboz bonbont postán :DDD
  • The Garrett
    #349
    hmmm ok köfi :))). Majd 1x meghálálom ha már öreg leszel és nem tudsz gondoskodni magadról :D
  • FREAK
    #348
    semmi extra, bent sötét van, kint világos, és az expozíció a belső fényhez van mérve kb. így a kinti napfény ilyen élesen világít be

    próbáld ki, a záridőt vagy az expo. kompenzációt úgy lődd be, hogy a belső sötét tér jól látható legyen
  • The Garrett
    #347
    kurvatypeing... ezen a linkEN
  • The Garrett
    #346
    jah és még1:

    link Ezen a linkek középen a pajta ablaka az hogy lett ilyen fehét, túl van exponálva?
    ha nem, akkor hogy lehet még hasonló hatást elérni?
  • The Garrett
    #345
    Hmm köszi akkor asszem fogok vele kisérletezgetni ;)
  • FREAK
    #344
    persze, egy sima gyufa is elég, ha amúgy elég sötét van

    de lehet "írni" füstölővel vagy elemlámpával is
  • The Garrett
    #343
    Hmm egy elméleti kérdés.. HA megáll előttem valaki 1 elemlámpával és mondjuk mozgatja ideoda, vagy valamilyen alakzatot rajzol vele a levegőbe... azt fotózva hasonló technikával látható lesz a levegőbe rajzolt alakzat?

    CSak hogy érdemes e vele kisérletezni ;)
  • The Garrett
    #342
    a WB vel meg az a gond , egyébként próbáltam többféle beállítással. Miskolcon egyszerűen sárgák a lámpák és kajak így néz ki az egész város :P
    de azért próbálkozom még:)
  • The Garrett
    #341
    ez lett volna a 3. varijácijó :)
  • FREAK
    #340
    leraktam a lépcsőre
  • The Garrett
    #339
    wow. De ezt álvánnyal lőtted, vagy tartottad?
  • The Garrett
    #338
    hmm thx!
  • FREAK
    #337
    na alakulgat

    ezzel 2 újabb problémám van

    1. Nem igazán értem a bal oldalon belógó dolgok szerepét, a jobb oldali oszlopról nem is beszélve (szerintem ha nem keresztbe lövöd az utcát, hanem inkább végignézel rajta, szebb lenne a végeredmény)

    2. Vörös az egész. Nem próbáltad másféle white balance-szal? Nem ártana eltolni kék felé, főle éjszakai felvételeknél, de a default beállításokat is végig kell próbálni, hátha érdekes lesz.

    A záridő mennyi volt? Nekem még mindig kevésnek tűnik, a távolabbi házak körvonalai a semmibe vesznek.

    Én összesen 2x fotóztam éjszaka, itt van az elsőről egy kép. Ez is csak spontán jött, leültünk cigizni a partra, és közben próbálgattam a gépet. Remélem, érezhető a különbség a színekben és a részletekben, ez a WB és a záridő függvénye.





    Én azt mondom, próbálkozz, menj ki, csinálj 50-60 képet, 5 mp-től 30 mp-ig az összes WB beállítással, és keresd meg a legjobb szöget, zavaró tárgyak nélkül!
  • Breki33
    #336
    végén kiderül, hogy a nője
    te meg lebuktattad :-)
  • The Garrett
    #335
    Jaja Arany corvin mellett
  • Lacc
    #334
    Ez a kép nem miskolcon van? Csak mert olyan ismerős a környék :)
  • Breki33
    #333
    na mindegy átment rajta a fénykard
  • The Garrett
    #332
    jah belepofátlankodott a képbe :D
  • Breki33
    #331
    hu ezen egy szellem van
  • The Garrett
    #330
    Kis " ontopic"
    kösz a tanácsokat freak kipróbáltam, íme az eredmény. szerintem tök jó lett.
    Tán még picit zajos de ezvan :P

  • Lateralus
    #329
    A 300D új kategóriát teremtett a DSLR-ek között, eddig kb. 2 jól elkülöníthető kategória volt, a félprofi funkciókkal felszerelt gépek (Nikon D100, Canon D60, stb.) és a professzionális kategória (Nikon D1x, Canon 1Ds). Augusztustól van amatőr (belépő) DSLR kategória is. Mint az analóg gépeknél, és várhatóan bővülni fog még pár olcsóbb modellel.
  • FREAK
    #328
    leszámítva a váz anyagát és a funkciókat
  • KennyG
    #327
    király a kép! :D
  • FREAK
    #326
    miért?
  • Lateralus
    #325
    Parttalan a vitátok...
    Nem egy kategória.
  • FREAK
    #324
    vagy nem értem, miért euroban számolsz?
  • FREAK
    #323
    330ezer forint az egész cucc

    a D100 a kétszerese, ha jól tudom
  • GregSB
    #322
    1100 Euro. Kb 300 rongy. Erre rájönnek a vámok, és már korántsem ilyen kecsegtető ez az ár.

    Mondjuk ha jövőre belépünk a Zúnióba akkor ez talán nem lesz.
  • FREAK
    #321
    nyilván a körülmények sokmindent megmagyaráznak, én inkább az árkülönbség miatt tartottam fontosnak megemlíteni ezt a tényt
  • GregSB
    #320
    Ok, jogos.

    Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy a 300D kb 1 hónapja jelent meg, a D100 pedig több mint már 1 éve. Úgyhogy nem is kérdéses melyiknek szebb a képe szerintem :)
  • FREAK
    #319
    Erről beszéltem
  • FREAK
    #318
    különben is csak annyit írtam, hogy A típus képe tisztább B típus képénél, márkanevet direkt nem használtam
  • FREAK
    #317
    ez egyáltalán nem igaz, mint már mondtam, nem a név érdekelt

    de ha nekem nem hiszel, nézd meg a dpreview-n a 300D tesztet, a D100 tesztképeihez hasonlítják... vitázni nem akarok, felőlem aztán mindenki azt vesz, amit akar...