25245



















  • FREAK
    #397
    olyannal még nem találkoztam

    a Canonnál a 3,5-nél kezdődő obik ára minimum 150ezer, a 2,8-asok fél millánál kezdődnek

    Tamront vagy Vivitart akarok venni, de ezeknél ugyanaz a helyzet (mondjuk 2,8-as zoom-objektívjük nincs is)
  • GregSB
    #396
    Ha nem fix 2.8-asat veszel akkor nem lesz autó ára :D

    2.8-5.6 os már egész korrekt áron kapható.
  • FREAK
    #395
    most egy még vérszegényebbet veszek (4-5,6)

    3,5-nél erősebbek már autó árban vannak, úgyhogy inkább költök állványra meg lámpákra :)
  • GregSB
    #394
    Ja, néztem mit tud az alapobija, elég vérszegény a 3.5-5.6os fényerő.
  • FREAK
    #393
    én nem akartam ilyet venni, de az utolsó kiszemeltem a Minolta 7Hi is 280 fölé ment, onnan meg már nem sok kellett ehhez... csak most meg vehetek plusz objektíveket.....
  • GregSB
    #392
    Áhá! Akkor innen fújt a szél :DD

    Jű gépnek tűnik 1ébként, ha lenne rá 300K-m akkor én is ezt venném most szerintem.
  • FREAK
    #391
    de igen, kisebb rekesszel élesebb lenne a túloldala is, de ez itt nem volt szempont, nem is igazán figyeltem rá, csak a RAW formátumot akartam kipróbálni

    mostmár, hogy látom, mit tud, talán megcsinálom ezt a képet rendesen beállítva, szépen körbevilágítva is

    ja és 300D
  • GregSB
    #390
    Hmm. Milyen Canonod van pontosan? Tényleg baromi jó lett a kép.

    A teteje miért lett kicsit életlenebb? Makró kép készítésénél nem javít a mélységélességen ha leveszed legkissebbre a rekeszt?
  • Lateralus
    #389
    Milyen záridővel csináltad ?
    Állvány, kézből ?

    A300-as full automata, fix fókusszal. Milyen beállítástól remélsz jobbulást ?
  • G_ArchAngel #388
    bár nem értek igazán hozzá, de megint belepofázok:

    - hasonló képet csináltam a Káli-medencéről, de nekem a fa és a közeli tájrészletek élesek lettek, bár én semmit nem állítottam, mert hirtelen jött, csak "landscape" üzemmódra váltottam, bár én fényes nappal, tehát lehet, hogy nem volt ilyen erős köd.
    - nem tudom, hogyha Te magad is a ködben vagy a gépeddel, az jót tesz e neki, amint látom a képnek tuti nem:)
    - szerintem úgy próbáld, hogy Te tiszta helyen álljál és csak a völgyben legyen köd, amit fotózol...
  • FREAK
    #387
    hmmmm, ez jó kérdés

    sajna nem ismerem ezt a típust, de nekem simán életlen, mintha nem lenne fókuszban... full automata módban lőtted?
  • Taranov
    #386
    Tegnap Kesztölcön fotóztam a ködös tájat, Canon PowerShot A300-zal, de baromi homályos lett a kép, nem csak egy, hanem az összes. Beszúrom a képet, pls segítsetek, hogy legközelebb milyen beállításokkal fotózzak, vagy a gép nem elég jó a ködös/párás időben való fényképezéshez?

  • The Garrett
    #385
    tyí ezzel kenyeret lehetne vágni olyan éles :)
  • FREAK
    #384
    ha az érmére gondolsz, normál 1/250mp-es expoval készült (ha jól emlékszem)

    a hidas kép meg csak unaloműzés volt, komoly szándékkal nem csinálnék ilyet, nem szeretem a képeslapfotókat :)
  • magus
    #383
    na ilyet hogy lehet csinalni? nomall fenykepezogeppel ha jol tom akkor hosszan kell exponalni vagy ilyesmi ( nem ertekk a fotozashoz)

    #337 meg nagyon tetszik, visszaadja a feelingjet
  • FREAK
    #382
    Ezt most lőttem, kipróbáltam a RAW formátumot. Hát dobtam egy seggest a minőségtől... (az eredeti méret ennek a négyszerese).

  • Taranov
    #381
    Én sem vettem még, báááár, egy PS1-et vettem még annak idején :) Handycam-ben valóban :))
    Ahogy néztem max. a Samsung vagy esetleg esetleg a Panasonic lehetne az ellenfele, de valóban ebben én is őket választanám, bár nem hiszem, hogy Handycam-et fogok venni :)
  • FREAK
    #380
    egy téren azért nagyon top a SONY, ezt el kell ismerni, és ez a handycam

    ha tetszik, ha nem, ebben jók (na meg PS2-ben :)

    amúgy sux az egész, soha semmi SONY cuccot nem vettem :D
  • Taranov
    #379
    Lehet, jó, én nem vagyok nagy szakértő, csak vmi nyomi Sony gépe van egyik haveromnak, 2 mpixeles, mondjuk a 2mpixelt nem nagyon szeretem, de nagyon szar, sötét képeket csinál, baromi nehéz, meg minden szar rajta, most ennél szebbet komolyan nem tudok mondani róla.
    A Nikon Coolpix 2100 is 2 mpixeles és azért az tud szépet is.

    Meg ugye kis offtopik: Sony notebookban kis teljesítményű és nagyon nagyon drága, TV-ben drága és vannak, akik ugyanolyan jók, telekommunikációban megint nem túl elismertek, pl. mobiltelefonban a Sony Ericssonból mindenki az Ericssonra assziciál, Hi-Fi-ben meg kicsit magas japános hangzása van, szóval abban sem az igazi, házimoziban, pedig ugye tudjuk, hogy a Philips pl. legalább ugyanaz a szint, de az Onkyo meg a többi az igazi.

    Tehát én a Sony alatt PS2-t értek a többi cuccot csak 80%-os sikerességű próbálkozásnak tekintem. Persze nem vagyok szakértő, műszakilag nem tudok semmilyen Sony terméket összehasonlítani más márkákkal.
  • FREAK
    #378
    a Minolta SONY CCD-t használ

    amúgy én sem vagyok SONY párti (PS2 jó húzás volt, és ennyi), de valami lehet velük, mert egyre elismertebbek a fényképezőgépeik
  • Taranov
    #377
    Ezek mind szuperek, ezek normális gépeket csinálnak, meg ugye az Olympus meg a Minolta, abban egyezzünk meg, hogy a Sony szar, max. tv-ben jó, pedig mindennel próbálkoznak. :))
  • Lateralus
    #376
    Freaknek tök igaza van, ezzel a képpel kapcsolatban. Én sem találtam meg elsőre a főtémát.
    Megvágva sokkal többet mutat és ehhez semmilyen "komolyabb" gépre vagy kiegészítőre nincs szükség. Nem fogsz jobb képet csinálni akármennyit is költesz a hépre, vagy akámire cseréled le.
    Ezzel nem azt mondom, hogy rosszak a képeid, de látod kis odafigyeléssel lehetnek jobbak.

    1. A képek utómunkázása egy bizonyos szintig etikus. Ugyanazt elvégezni pl Photoshopban, mint analóg esetében egy színszűrő, teljesen oké. Általában a dokumentum jellegű fotók esetében a képelemek megváltoztatása, pl. egy plusz személy odaretusálása már klrdlsessé teszi a dolgot. Művészi jellegű képeknél szerintem még ez sem zavaró, ott a végtermék egyedi jellege a lényeg és nem a folyamat amivel elérték.

    2. Kiegészítők pl az Optiformban kaphatók a 602-eshez
    www.optiform.hu
  • FREAK
    #375
    Ferenc krt 31. - thx to Lateralus
  • FREAK
    #374
    Upsz, a 2. pontra a válasz a "Digitális fényképezőgép" topikban van, nem ebben :D
  • FREAK
    #373
    1. Szerintem mindenki használ PS-t, nyilván a természetfotóknál csak apró hibák javítására, vágásra és keretzésre illik használni. Én személy szerint a szaturációt is meg szoktam növelni 10-20 százalékkal, ha épp fontosak az élénk színek. De én nem vagyok természetfotós, nem célom a valóság 100%-os visszaadása. Amúgy arra használod, amire akarod.


    2. Pár oldalt (1 v 2) lapozz vissza, Galy is épp 602-eshez keresett cumót, ott találsz valami infót. Amúgy én a google-t szoktam használni.
  • G_ArchAngel #372
    1.,
    Olvastam ott, hogy néhányan megbolondítják a képeiket PS-pal, vagy egyéb képszerkesztőkkel - ez mennyire etikus?
    És ha ez elfogadott dolog, akkor én mit csináljak a képpel?
    Gondolom keret mehet rá...

    2.,
    Hol találok kiegészítőket a Fuji 602-esemhez?
  • FREAK
    #371
    feltétlenül

    de azt is vágd meg, túl sok a semmi a légy körül
  • G_ArchAngel #370
    én igazat adok neked, mint írtam előbb, de sajnos míg nincsenek meg a szűkséges kiegészítők, addig inkább elbénázok távolról, mert inkább egyszerű állat és természetbarát maradok, mint kiemelkedően jó hobby fotós...

    (a legyes képet feltegyem?)
  • FREAK
    #369
    40-50 ezer körül már van hozzá 1,5x tele ha jól tudom, megéri gyűjteni rá (sőt muszáj) ha természetfotózni akarsz
  • FREAK
    #368
    400mm-es objektívet használt

    sajnálom, hogy nem értesz velem egyet, de ha szeretnél az enyémnél komolyabb kritikákat kapni, mindenképpen ajánlom a www.fotoarena.hu oldalt

    tedd fel oda ezt a képet (de ne 7végén), és majd mások is leírják, hogy nekik mi tetszik és mi nem

    én is azt hittem, hogy hibátlanok a képeim, de 2 hónap alatt nagyon sokat tanultam és fejlődtem a tartalmas kritikáknak köszönhetően
  • G_ArchAngel #367
    Igazad van, tényleg jobb, de már így is túl közel voltam, mert felém fordult (ezt elszerettem volna kerülni).

    Kicsit upgradelni kellene a masinát, de 200e HUF egy kicsit elég volt első lépésnek...
  • G_ArchAngel #366
    "söt, tovább megyek: állatfotónál kimondottan zavaró, ha maga az állat elvegyül a környezetében, vagy mint a te képeden, az egyik sarokban kell megkeresni"

    ezt akár egy lúzer "nesioneldzseografikos"-divatfotós is állíthatta volna...

    én az állatokat és a környezet együtt szeretem, mert a természet harmóniája csak ilyenkor teljes

    utálom azokat a fotósokat, akik belépnek az állatok privát szférájába - a digitális gépek kicsi zajai és nagyon tudják zavarni őket (ezt saját retrieverem tapasztaltam)

    ...mindegy én ilyen vagyok, ez saját vélemény...

    Remélem Vajdus elég messziről csinálta ezt a csodálatos képet, mert ez egy olyan pillanat, amikor én bíztos nem zavartam volna meg a madarakat egy nyamvadt fotó kedvéért.
  • FREAK
    #365
    Na szerintem így vágva már jobban megmutatja magát az állatot, ugyanakkor a környezete is megmarad. Remélem, érthető, miről beszélek.

  • FREAK
    #364
    azzal nincs semmi baj, ez egy nagyon jó gép

    de a képeket utólag még illik megvágni, mindjárt szemléltetem :D
  • G_ArchAngel #363
    hát, nekem csak ilyen gépre tellett...
  • FREAK
    #362
    söt, tovább megyek: állatfotónál kimondottan zavaró, ha maga az állat elvegyül a környezetében, vagy mint a te képeden, az egyik sarokban kell megkeresni

    a te képeden szereplő tér egy egész bivalycsordának lenne ideális háttér, nem egy árva borjúnak
  • FREAK
    #361
    tévedsz

    egyáltalán nem fontos a környezet bemutatása (ilyen szinten)

    példának itt van Vajdus tegnapi fotója a fotóarénáról, ami Nap Fotója lett




    Gondolom, te is jobban bezoomoltál volna, ha bírná a géped...
  • G_ArchAngel #360
    álljunk csak meg!
    egy állatről készűlt kép úgy a legértékesebb, ha a környezetét is bemutatja...

    ha szimplán bivalyt akarok fotózni, azt egy állatkertben is megtehetem, én nem megyek ki a természetbe/vadasparkba/rezervátumba...
  • FREAK
    #359
    regisztrálj nicket
  • FREAK
    #357
    hát ez inkább feladványnak jó ("mit rejtettünk el a képen?")

    vágd ki a borjút, semmi szükség a kép többi 60%-ára