89
  • dikki*yysw
    #1
    IRC-n beszéltem svéd emberkékkel, és havi 30$ -ért 100 mbitet kapnak. Gondolom nem dedikált, de 100 mbit.
    Ehhez képest mi fél megabitet kapunk, havi 50$-ért, pedig nekünk 3x annyit jelent ez a pénz, mint nekik.
  • Kandurex
    #2
    Itt vagyunk a balkánon...HIP HIP HURRÁ!! HIP HIP HURRÁ!!...nálunk is lesz ilyen 5 év múlva 100e,- / Hó -ért...hip..hip ..:((((
  • gz8
    #6
    És bizonyítani is tudod?
    A zakszeleró 1500/384-es BDSL-t ad egy évre havi nettó 70-ért, a 768/128-as ADSL nettó 23 per hó, okostojás!
  • Kandurex
    #7
    nettó 22 900 Ft a 768 adsl...baby...nem 1,5Mbit...LOL
  • Kandurex
    #8
    gyors vagy :)
  • gz8
    #9
    Ha hülyét kell anyázni, akkor mindig!
  • Kandurex
    #12
    ehehehe...na most ugyanezt írd be a CHELLOs topicba is :)
  • gz8
    #15
    Tiszta jupíszí. Azért 3 megabiten 1,5 giga/óra rátával ölég hamar lejön a 10, nem igazán nyerő...
  • gz8
    #16
    Szerintem holnap már nem lenne tőle hozzászólás
  • gz8
    #19
    entörnet hunlapján:
    Ezenkívűl választhatsz a további akciós lehetőségek közül is.

    Éjjen a hejesirás!

    Egyébként a BDSL 1 éves akcióval nettó 57 ropi, de amennyivel olcsóbb, annyival sz*rabb is
  • gz8
    #20
    Te Belgiumban lax, vagy Mo.-n?
  • Orgi-CRPD
    #21
    Nephulyites es vetites ezerrel!
    Adsl 9Mbit le es 640Kbit fel!
    http://www.globalspec.com/specifications/spechelpall?name=Wireline_Modems&comp=1165
    Ennyit tud csak butitva lepesekben vezetik be, mikozben elenk vetitik, hogy mar az 512Kbit is mekkora elorelepes. Most meg 1Mbitre verik a nyalukat a brittek vagy igy hogy? Nalunk itt Magyarorszagon soha nem lesz gyors net megfizetheto aron. (szvsz) Vagy ha igen akkor romma korlatozva, mert az mindenkinek jo.
    Radikalis lepesek nelkul nem lesz itt fejlodes az internet teren.
    -Orgi-
  • Xboxman
    #22
    Szerintem az árával már nincs gond és a sebeséggel sem!
    Nemtom mijez a sírás ,hogy itt meg ott ez van?!
    Itt is lesz majd közel sem vagyunk lemaradva de amíg ilyen kevesen használják a netet nem éri meg nagyobb sávszélességet csinálni(sávszáéessség növelés=gerinchálózati és egyébb kapacitások felturbózása a háttérben amit valamivől fizetni is kell)
  • zaki
    #23
    bazz, az komoly...
  • gz8
    #24
    ADSL - Asynchronous DSL: Supports data transfer rates of up to 9 Mbps when receiving data (upstream), and up to 640 kbps when sending data (downstream).

    Igen ám, de ez erősen távolságfüggő!
  • Xboxman
    #25
    JAH de nem ADSl és csak a nagyvárosok bizonyos helyein érhető el szal nem összehasonlítási alap
  • Xboxman
    #26
    nézd meg az itthoni és ottani adsl-ek árát és sávszélességét...alig van eltérés
  • gz8
    #27
    1. Szerezz be egy számológépet :))
    2. Hasonlítsd össze a magyar és svéd fizetéseket!
    3. Gondolkozz el az előbb tett kijelentéseden...
  • Xboxman
    #28
    "1. Szerezz be egy számológépet :))"
    Tudok fejben számolni köszönöm szépen
    "2. Hasonlítsd össze a magyar és svéd fizetéseket!"
    Jah igen sokkal több!És?Az eszközök ára,a sávszélesség bérlése,etc.,ugyanannyi sőt drágább mint a svédeknek(kis piac vagyunk)
    "3. Gondolkozz el az előbb tett kijelentéseden..."
    Elgondolkoztam,bumm
  • Xboxman
    #29
    0.5mbites adsl svédben 375 krona ami átszámítva 10,626ft
  • Xboxman
    #31
    jah de ehhez számold hozzá a penetrációt is...nem attól nagyobb piac mert többen vannak hanem mert nagyobb az internetet használók tábora
  • Lacc
    #33
    Itt ebben a lebuj országban a balkán szélén kíváncsi vagyok mikor lesz 1-1.5 Mbit elérhető áron. Ja igen, akkor mikor nyugaton ugyanannyi pénzért Gigabit.
  • Orgi-CRPD
    #34
    Persze, hogy tavolsagg fuggo az adsl. De a 0.3 Kbitet es a 9Kbitet vessuk mar ossze. Ha minden netelozfieto es leendo netelofizeto tudna, hogy mire kepes az adsl, ugy mennenek be a boltba, hogy miert csak 384Kbit??? Maris elgondolkoznanak a szolgaltatok, hogy nem-e lenne erdemesebb uj es gyorsabb csomagokat kinalni a nepnek. A magyar piac pedig tenyleg kicsi... De szvsz nagyobb lenne ha az emberek tudnak, hogy milyen technologiak leteznek.
    -Orgi-
  • gz8
    #35
    A #28/2 és #29 között nem veszed észre a logikai ellentmondást?
  • Xboxman
    #37
    De minek a nagyobb sáv?Azért ,hogy gyorsabban lewarezold az isot vagy valami P2P hálózaton lógj naphosszat(fogadok most jön a linux duma...)?
    Kint is a verseny szülte a sávszélesség emeléseket és ez az amire nálunk nincs kilátás több okból sem...
  • Xboxman
    #38
    Nem mert nincs
  • gz8
    #39
    Mbitet ;-)
  • Lacc
    #40
    Ez nagyon szép és motiváló szöveg volt. Az óceán túlsó oldaláról én is tudnék ilyen szövegeket írni...
  • Xboxman
    #41
    Igaza van!Mennyünk optikát fektetni máris:P
  • Lacc
    #42
    Van verseny a szolgáltatók közt, de ez kimerül annyiban, hogy ki tud jobb akciókkal előállni az adott szezonban.
    Nem tudom hogy lesz itt fejlődés, ha még a meglevő hálózatokat se bírják a megfelelő szintre upgradelni (a la cselllló - szar a hálózat? rakjunk limitet).
  • Lacc
    #43
    Oks, hozom a metszőollót a szőlősből méretre vágni :P Te hozzál lapátot meg ásót a csatornának.
  • Lacc
    #44
    Ja de valami hiányzik! HOPPÁ A 20 MILLIÓ FORINT!
  • Xboxman
    #45
    De hát számunkra semmi sem lehetetlen!Irány a fegyverbolt és meg sem állnuk a bankig:P
  • gz8
    #47
    És szemellenző nélkül?
  • Xboxman
    #48
    És akkor wireless bridge-ig min menne a net?Vagy ez valami új technika?Net a puszta földbűl...
  • Xboxman
    #49
    Nah most valami indokot is írsz vagy csak a saját hozzászólásaim tartalmát elemezgessük?
  • Lacc
    #50
    Csak az a helyzet hogy már itthon is van kismillió kisebb szolgáltató... Amelyek nagyrésze csődöt is mondott, mert elnyomták UPC-ék meg Axeleróék.
  • Xboxman
    #51
    Akit tudnak megvesznek(tiszanet és tsai)
  • Sub
    #52
    Rohadt ADSL is menne 1 Mbit/s-el simán csak a faxeleró korlátozza mint állat :(((
    Most boldog vagyok qrvára mert nemrég emltek 45k-ról 65-re! Király!!!!
  • Xboxman
    #53
    Ajánlom figyelmedbe a Matáv/Axelero BIX statját