56
Notebook teszteket keresek
  • tajfun
    #16
    Hat nem aze' de ez tre'. Asztali p4 proci, geforce fx 5700, es mindez 450 - 600 rongyert. Ez inkabb a vicc kategoria. Ennyi penzert 100szor jobbat veszel itthon barmelyik uzletben.
  • tajfun
    #15
    Esetleg ezen is elgondolkodhacc.

  • Gábor
    #14
    http://www.alienware.com/Product_Pages/notebook_gaming.aspx
    Ez üt, csak lenne rá pénzem :/
  • tajfun
    #13
    Ami jo rajta, az az 5 USB port. Viszont ez a "ATI MOBILITY™ RADEON™ 9600 PRO(A2D)/9200(A2Dc)" nem tul meggyozo, mind2 1szerre nem lehet benne, gyanitom a 9200-zal szerelt verzio kerul ennyibe (shared memorias szar), a 9600-asert tobbet kell pengetni. Ha a 9200ast adjak ennyiert, felejtos, 100assal olcsobban is kapsz olyat. 9600zal a'ra'ban van.
  • aabyssx
    #12
    Ár alapján ez vonzónak tűnik. Van valakinek rossz tapasztalata, véleménye?

    http://www.quasar.hu/catalog/qproduct_info.php?cPath=25_57&products_id=888855
  • tajfun
    #11
    "450-500 rongy" >> "350-500 rongy"
  • tajfun
    #10
    Ha olcso es finom kell, akkor felejtsd el a draga intelt, egyertelmuen a mobil amd a te embered. Mivel a notiban kis helyen vannak egymas mellett a cuccosok, egymast futik, foleg nyaron, eszedbe se jusson prescottosat venni, allandoan azon izgulhacc hogy mikor izzik szenne. Raadasul ide nem tehecc vizhutest mint az asztali gepekbe (persze sarkkutato expediciohoz idealis). Ha jaccani is akarsz vele, mindenkepp vmi normalis videochip legyen benne. Cserelni ertelemszeruen ezt se tudod utolag, tehat elotte kell eldonteni kell-e neked ilyen. Mindenkeppen sajat memorias legyen a video"kartya", az osztott memorias (jellemzoen a radeon 9000 es az alatt) baszott lassu, semmire nem jo. A 9600-zal szerelt notik mar egesz jo aron repkednek (250-300k + fa), a 9700-zal szereltek jellemzoen (netto) 450-500 rongy es afelett.

    Nekem ez van, csak ajanlani tudom.


    Itt egy centrinos cucc:

    (DVD iroval, tobb rammal, vinyoval 50 egyseggel dragabb, ennyit szerintem meger raszanni.)

    Ha csak centrino kell, video teljesitmeny nem, akkor ez az embered. En nem ajanlanam, mert ennyi penzbol megveszed a 2vel fentebbit, teljesitmenyben kb ugyanott van, meg jaccani is tucc vele. Igaz nincs rairva hogy centrino...
  • tajfun
    #9
    Azert melegszik az is, mint minden proci, de nem folyik szet tole a notebook mint a prescottol. A vinyonal melegebb a noti mint a procinal, ebbol lehet saccolni.
  • tajfun
    #8
    A cerkat felejtsd el, ugyanugy mint az asztali pc-nel. Mobil P4 meg nemtom van-e valodi, altalaban asztali P4et raknak bele (mostanaban meg a Prescott a divat, had olvadjon szet az egesz ugy ahogy van), a Centrinot viszont csak ajanlani tudom. Lehet mar kapni Dothan magosat is (2 mega cache). Ha nincs unlimited penzed, a mobil amd proci is nagyon franko, enyemben 2500+ barton van, es tok jo. A mobil athlon64-et nemtom mit tud, allitolag asse rossz, felveszi a versenyt teljesitmenyben a Banias & Co.-val. Ha tutira akarsz menni es sok a penzed: Centrino.
  • aabyssx
    #7
    Alapvetően nekem a fogyasztás egyáltalán nem fontos, mivel a gépet mindíg hálózatról fogom üzemeltetni (max. más helyeken).
    Számomra inkább a CPU (és memória) teljesítmény a kritikus (real-time audio alkalmazások miatt). Így akarok a legkevesebb költségből legtöbb teljesítményt kihozni (az aksi és a súly - mint hordozhatósági luxus - sokkal kevésbé fontos).
    Nem lehet, hogy én egy desktop P4 CPU-val szerelt notebook esetében jobban jövök ki (árat és teljesítményt minden mással szemben előtérbe helyezve)?
  • Punkerwork
    #6
    Centrino egyértelműen
  • Fam
    #5
    mobil athlon xp vel meg nem talalkoztam, de forumokon nagyon dícsérik, hogy szinte semmit nem melegszik, és elképesztően lehet tuningolni, mivel szorzo+fsb clock mentes, csakhát egy notebooknál sztem nem ez az első szempont:)
  • aabyssx
    #4
    THX

    1.5GHz Centrino vs. MOBILE ATHLON XP 2600+

    ;)
  • Fam
    #3
    1.5Ghz centrino odaver mindnek, kis áramfelvétel, alig melegszik, teljesítménye kb egy 2.4Ghz asztali p4, és az intel855 chipset is nagyon a helyen van, ezek mellett egy baromi halk rendszer építhető köré, valszeg ez igy összességében minden notebook tulaj álma:)

    kicsit drága de hidd el megéri az ilyen rendszereké a jövő
  • aabyssx
    #2
    Notebook vásárlás előtt szívesen fogadnék tapasztalatokat a következőkkel kapcsolatban?

    1.5GHz Centrino vs. 2.6GHz Celeron vs. 2.6GHz Mobile Pentium 4
  • o.san
    #1
    Keresek olyan oldalt ahol notebook-ok tesztjei olvashatók!
    Kifejezetten Compaq EVO n6xxc notebookról!