56
Notebook teszteket keresek
  • o.san
    #1
    Keresek olyan oldalt ahol notebook-ok tesztjei olvashatók!
    Kifejezetten Compaq EVO n6xxc notebookról!
  • aabyssx
    #2
    Notebook vásárlás előtt szívesen fogadnék tapasztalatokat a következőkkel kapcsolatban?

    1.5GHz Centrino vs. 2.6GHz Celeron vs. 2.6GHz Mobile Pentium 4
  • Fam
    #3
    1.5Ghz centrino odaver mindnek, kis áramfelvétel, alig melegszik, teljesítménye kb egy 2.4Ghz asztali p4, és az intel855 chipset is nagyon a helyen van, ezek mellett egy baromi halk rendszer építhető köré, valszeg ez igy összességében minden notebook tulaj álma:)

    kicsit drága de hidd el megéri az ilyen rendszereké a jövő
  • aabyssx
    #4
    THX

    1.5GHz Centrino vs. MOBILE ATHLON XP 2600+

    ;)
  • Fam
    #5
    mobil athlon xp vel meg nem talalkoztam, de forumokon nagyon dícsérik, hogy szinte semmit nem melegszik, és elképesztően lehet tuningolni, mivel szorzo+fsb clock mentes, csakhát egy notebooknál sztem nem ez az első szempont:)
  • Punkerwork
    #6
    Centrino egyértelműen
  • aabyssx
    #7
    Alapvetően nekem a fogyasztás egyáltalán nem fontos, mivel a gépet mindíg hálózatról fogom üzemeltetni (max. más helyeken).
    Számomra inkább a CPU (és memória) teljesítmény a kritikus (real-time audio alkalmazások miatt). Így akarok a legkevesebb költségből legtöbb teljesítményt kihozni (az aksi és a súly - mint hordozhatósági luxus - sokkal kevésbé fontos).
    Nem lehet, hogy én egy desktop P4 CPU-val szerelt notebook esetében jobban jövök ki (árat és teljesítményt minden mással szemben előtérbe helyezve)?
  • tajfun
    #8
    A cerkat felejtsd el, ugyanugy mint az asztali pc-nel. Mobil P4 meg nemtom van-e valodi, altalaban asztali P4et raknak bele (mostanaban meg a Prescott a divat, had olvadjon szet az egesz ugy ahogy van), a Centrinot viszont csak ajanlani tudom. Lehet mar kapni Dothan magosat is (2 mega cache). Ha nincs unlimited penzed, a mobil amd proci is nagyon franko, enyemben 2500+ barton van, es tok jo. A mobil athlon64-et nemtom mit tud, allitolag asse rossz, felveszi a versenyt teljesitmenyben a Banias & Co.-val. Ha tutira akarsz menni es sok a penzed: Centrino.
  • tajfun
    #9
    Azert melegszik az is, mint minden proci, de nem folyik szet tole a notebook mint a prescottol. A vinyonal melegebb a noti mint a procinal, ebbol lehet saccolni.
  • tajfun
    #10
    Ha olcso es finom kell, akkor felejtsd el a draga intelt, egyertelmuen a mobil amd a te embered. Mivel a notiban kis helyen vannak egymas mellett a cuccosok, egymast futik, foleg nyaron, eszedbe se jusson prescottosat venni, allandoan azon izgulhacc hogy mikor izzik szenne. Raadasul ide nem tehecc vizhutest mint az asztali gepekbe (persze sarkkutato expediciohoz idealis). Ha jaccani is akarsz vele, mindenkepp vmi normalis videochip legyen benne. Cserelni ertelemszeruen ezt se tudod utolag, tehat elotte kell eldonteni kell-e neked ilyen. Mindenkeppen sajat memorias legyen a video"kartya", az osztott memorias (jellemzoen a radeon 9000 es az alatt) baszott lassu, semmire nem jo. A 9600-zal szerelt notik mar egesz jo aron repkednek (250-300k + fa), a 9700-zal szereltek jellemzoen (netto) 450-500 rongy es afelett.

    Nekem ez van, csak ajanlani tudom.


    Itt egy centrinos cucc:

    (DVD iroval, tobb rammal, vinyoval 50 egyseggel dragabb, ennyit szerintem meger raszanni.)

    Ha csak centrino kell, video teljesitmeny nem, akkor ez az embered. En nem ajanlanam, mert ennyi penzbol megveszed a 2vel fentebbit, teljesitmenyben kb ugyanott van, meg jaccani is tucc vele. Igaz nincs rairva hogy centrino...
  • tajfun
    #11
    "450-500 rongy" >> "350-500 rongy"
  • aabyssx
    #12
    Ár alapján ez vonzónak tűnik. Van valakinek rossz tapasztalata, véleménye?

    http://www.quasar.hu/catalog/qproduct_info.php?cPath=25_57&products_id=888855
  • tajfun
    #13
    Ami jo rajta, az az 5 USB port. Viszont ez a "ATI MOBILITY™ RADEON™ 9600 PRO(A2D)/9200(A2Dc)" nem tul meggyozo, mind2 1szerre nem lehet benne, gyanitom a 9200-zal szerelt verzio kerul ennyibe (shared memorias szar), a 9600-asert tobbet kell pengetni. Ha a 9200ast adjak ennyiert, felejtos, 100assal olcsobban is kapsz olyat. 9600zal a'ra'ban van.
  • Gábor
    #14
    http://www.alienware.com/Product_Pages/notebook_gaming.aspx
    Ez üt, csak lenne rá pénzem :/
  • tajfun
    #15
    Esetleg ezen is elgondolkodhacc.

  • tajfun
    #16
    Hat nem aze' de ez tre'. Asztali p4 proci, geforce fx 5700, es mindez 450 - 600 rongyert. Ez inkabb a vicc kategoria. Ennyi penzert 100szor jobbat veszel itthon barmelyik uzletben.
  • Gábor
    #17
    A 9600xtset gondolom nem figyelted...
  • Gábor
    #18
    Egyébként melyiket lenne érdemes megvenni szted, ami még gémeket is jól visz? Ugyanis a laptopok baromi drágák, és a legtöbb itthoni kompromisszumos túl sok mindenben, legalábbis én ezt vettem észre.
  • tajfun
    #19
    Mivel csak 5700-asok voltak, igy valoban nem.
  • tajfun
    #20
    En ezt

    vennem ha meg nem lenne notim, esetleg az olcsobb valtozatat ha nem kell a sok extra (nagyobb memoria, vinyo, dvd iro). Bar en raszannam azt a +50 rongyot hogy ennyivel tobbet tudjon.
  • tajfun
    #21
    Esetleg olyat mint az enyem, ha eleg a 9600 a 9700 helyett. Egy (netto) 100assal olcsobb.
  • Gábor
    #22
    A vicc az,hogy most már én sem találom a 9600xtset
  • Gábor
    #23
    Tied is meggyőző, viszont kevés a háttere, nem?
    Az alienware mondjuk 600k, van 1gb háttere, stb. Játékra van inkább kihegyezve.Mondjuk nem biztos,hogy erről kell szólnia egy notinak. Amit linkeltél br500k. Mi a francért ilyen buzi drágák ezek leszámítva a méreteket?? Japán noti nincsen? Ők nagyon jók miniatürizálásban,és humánusabb áraik is vannak bizonyos téren.
  • tajfun
    #24
    Lehet h a desktop gepeknel volt, olyat is arulnak, de az mas kategoria.
  • tajfun
    #25
    Marmint milyen hattere? A vinyora gondolsz? Lehet nagyobbal is venni. En pl. odamentem es aszintam dobjak ki a 256os modult es 1 db 512est rakjanak a helyere, hogy a masikba kesobb meg tudjak boviteni, gond nelkul megcsinaltak. Ugy valogatod ossze a belsejet ahogy akarod, persze ertelemszeruen a kulonbozetet fizetni kell.
  • Gábor
    #26
    Háttér alatt a háttér memot értettem.
  • tajfun
    #27
    Nekem 1 notinak mindent kell tudnia amit az asztali gepnek: net, prog, jatek, barmit, igy alap volt a jo videochip. Amugy ott az a'ra a bal felso sarokban: 250 + fa, ami 312 bruttoban, nem 500.

    Japan notikat is talalsz itt, a humanusabb arrol annyit hogy ugyanazt 3szor olcsobban megveszed pl. Gericombol, es meg tobbet is tud. Ez itt a leghuzosabb, 1 mila + fa, es csak egy gfx 5600asra futotta belole. Ez vicc.
  • tajfun
    #28
    Azt is kerhecc bele nagyobbat.
  • Gábor
    #29
    Én az újabb verziót számoltam, nem a tiedet, sry a félreértésért!
    Most,hogy megnéztem jobban a tiedet, egyre szimpatikusabb! Mennyiért tettek bele plusz 256mb memot?
  • Gábor
    #30
    Na várjál, a sonyk azok mindig is drágák voltak! Más japo márka nincsen? Csak a kíváncsiság szól belőlem.
  • tajfun
    #31
    +15 +fa.
  • tajfun
    #32
    Biztos van, de nem nagyon izgat. 1szer menjen benne tonkre vmi, aztan lehet 10szeres aron rendelni japanbol az alkatreszt, szerviz meg nuku. Ez vonatkozik az osszes nalunk nem forgalmazott cuccra is.
  • Gábor
    #33
    Fogsz mostanában a tiéden bővíteni?
  • tajfun
    #34
    Egy dvd iron gondolkodom.
  • tajfun
    #35
    Mondjuk ez.


    Kar hogy csak a +R-t irja 4x-esen, a -R-t csak 2x. Kulfoldi site-okon mar latni 8x noti irot is, sot DL-es is van mar, csak epp hozzank nem jut el. Mondjuk az ara is olyan lehet, de azert egy 4x-es +/--osnak tudnek orulni.
  • Gábor
    #36
    Perifériákban nem gondolkodtam, hanem a teljesítményt érintő dolgokban, mint graf kari, vagy memo. Dvd író szvsz elég a "toronyba". Tényleg, neked ez a fő géped, vagy van hagyományos is?
  • tajfun
    #37
    Van mezei asztali is. Videochipet ugye nem igazan lehet cserelni 1 notiban, az integralt dolog, szal elore kell eldonteni hogy milyet akarsz.
  • tajfun
    #38
    Memoriat lehet h. beruhazok meg 1 512es modulba, de majd kovetkezo honap.
  • Gábor
    #39
    Nem lehet cserélni a 3d kártyát? Hmm....Nagyon zöld vagyok noti téren, ezért írok ennyi hülyeséget. Majd most év vége felé lehet beruházok egybe, ezért nézelődöm. Akkor mégis mit érdemse venni, ami ahogy te is mondtad, minden igényt kielégít?
  • tajfun
    #40
    #20