320
SEGÍTSETEK!
  • Aquir
    #80
    mit tanultok?
  • KeKKSZike
    #79
    Sziasztok!
    Ha van itt valaki és segítene nekem, az szóljon please! Előre is köszi!
  • cyrus #78
    UP ? :DDDD
  • Esplanade
    #77
    Egy beteg lélegeztetéséhez használt 75 liter térfogatú 18°C homérsékletu palackban lévo oxigén nyomása már csak 6·105 Pa. A palackból addig lehet oxigént kinyerni, amíg nyomása a külso 105 Pa értékre nem csökken. A beteg ellátásához percenként 2,5 liter, 105 Pa nyomású oxigénre van szükség.


    Hány órán át elegendo a palackból még kinyerheto gáz?

    (A gáz homérséklete mindvégig 18 °C.)
    ()

    nektek erre mi jön ki? és miért annyi? én nem értem! amikor a búvár lemerül akkor nincs probléma! de az öreg mér nem szivhatja ki 10 5.-en Pa-ig a palackot???
  • Tuvok #76
    mer nincs is hál'istennek

  • Balo
    #75
    Mér? Nem tudtam hogy neked fizikafeladatod van...
  • Tuvok #74
    De attól változik a tömegközéppont ? Nemtom, évek óta nem csináltam fizika feladatot, de az ilyen feladatokat akkor is kimagyaráztam vmi hülyeséggel, pl. hogy nincs megoldás, mert nem változik a tömegközéppont, vagy mittomén...
  • Tuvok #73
    ügggyeeesss
  • Balo
    #72
    szerintem ingamozgást végez a zsák. nem?
  • Balo
    #71
    hmmm, ismerős feladat, azt is tudom melyik könyvben van meg a megoldás (Székely György - Ennyit kellene tudnod), be is másolnám, ha nem hagytam volna a suliban a könyvet...
  • Tuvok #70
    Miért függ össze a lövedék sebessége a zsák tömegközéppontjával ?
  • Augustus Gigo
    #69
    Tudja vki a megoldást? kiakaszt eléggé
  • Augustus Gigo
    #68
    Egy kötélen függő 10kg tömegű homokzsákba egy 5dkg tömegű lövedék csapodik. Mekkroa lehetett a lövedék sebessége, ha ahmokzsák tömegközéppontja 5cmrel megemelkedett?
  • ricsi1
    #67
    P=u*i vagy U(négyzet*)I asszem
  • ricsi1
    #66
  • ricsi1
    #65
    számold ki!
  • Lacc
    #64
    Segítsem már valami fizikus. Ha van egy áramkör, van rajta mondjuk 2 ellenállás tökmindegy hogy, akkor az áramforrás teljesítményét hogy kell kiszámítani? Elég az, hogy P=U*I? Asszem a belső ellenállás értéke elhanyagolható (remélem :D). Vagy közbejön még az ohm-törvénye teljes áramkörre is?
  • fm
    #63
    :DD
  • K.András
    #62
    Ez jo!
  • Evil
    #61
    Diák fizika vizsgára megy be.
    Tanár : Foglaljon helyet. Utazik a vonaton, és nagyon melege van. Mit tesz?
    Diák : Lehúzom az ablakot.
    Tanár : Nagyon jó. A vonat 110 km/h sebességgel halad É-ÉK irányban.
    Odakinn 30 km/h DK-i szél fúj. A lehúzott ablakon egy 200 mm * 1000 mm-es
    rés van, ezen áramlik be a levego. A kabin térfogata 3.5 köbméter. Mennyi
    ido alatt cserélodik ki a kabinban a levego ?
    Diák : Ööööö....
    Megbukik. Odakint elmeséli a többieknek mi történt bent.
    Bemegy a következo.
    Tanár : Foglaljon helyet. Utazik a vonaton, és nagyon melege van.
    Mit tesz?
    Diák : Leveszem a pulóverem.
    Tanár : De nagyon meleg van. Mit tesz ?
    Diák : Leveszem az ingem is.
    Tanár : Ne orítsen meg, 40 fok meleg van.
    Diák : Akkor leveszem a gatyám is.
    Tanár : De hát nem látja, hogy a kabin tele van buzikkal ?!
    Diák :NEM BÁNOM, HA EGY VAGONNYI BUZI SEGGBE KÚR IS, AKKOR SEM NYITOM KI
    AZ ABLAKOT!

    :D
  • Roll
    #60
    Ezt hogy kell megoldani:
    Mekkora egy 220V-os 50Hz-es feszültség feszültség-idő függvénye?
    Nem találom a füzetemben a képletet.
  • magus
    #59
    uh pedig ebbol 4-es voltam:D a keplet tuti benne van a konyvben, a masik hogy 2 szamot kell elosztani. logikus, a surlodasi egyuthatoval kell kiszamolni a lassulast.
  • [Walaki]D`Lair
    #58
    Ez kurva egyszerű, még én is megcsinálom, annak ellenére, hogy nincs már fizikaórám...
  • Calver
    #57
    jajj neeee, holnap irok TZ-t fizikából, kb olyan idiótaságokból mint ami topic elején van... pfujj!
  • Dzsini
    #56
    a mozgó levegő a légtérben levő hőegyenetlenségeket segít megszüntetni (nem hűt, gyorsítja a hőkiegyenlítődést)... vagyis az ember körül levő hőaurát (amit a 36fokos test kisugároz) elfújja, így a szobahőmérsékletű levegő ér az emberhez, ami hűvösebb (lásd menetszél) - vagy pl. egy processzornál se hűt a ventilátor, csak elvezeti a meleg levegőt onnan, és a helyére normál levegő jut.
  • Buddy
    #55
    végül is súrlódás van minden között, de ez szerintem kevés ahhoz, hogy kézzel fogható hő keletkezzen

    tehát: lószart sem ér a venti :)
  • Buddy
    #54
    egy ventilátor alapból sem tud hűteni, csak kutyulja a levegőt....de attól hidegebb nem lesz
  • fm
    #53
    vagy netán fűt?
  • O0D:
    #52
    nem.
  • fm
    #51
    ha egy légmentesen zárt szobába,állandó nyomás mellett elindítunk több ventillátort,ami a levegőt mozgatja,változik-e a szoba hőmérséklete? a venti motorjának hőjétől eltekintünk..

    azaz a kérdés:hűt-e a sima ventillátor?
  • Augustus Gigo
    #50
    ők kösz mindenkinek még 1cer!
  • szando
    #49
    A mozgás egyenletes lassulás, a v null 5 m/s, tudod a súrlódási együtthatót, tudod ugye a tömeget és a gravitációs gyorsulást, a test a végén megáll, tehát v té 0m/s - ezek után simán ki lehet számolni.
    az idő nem kell, mert ezekből az adatokból azt is ki tudod számolni. A képleteket most nem kerestem elő, de ha belegondolsz, minden szükséges adatot tudsz.
  • csabawarchief
    #48
    jó topic :D
  • Balo
    #44
    ok, nincsmit, máskoris :)
  • Augustus Gigo
    #43
    sztem a tied stimmel, mert a suliban a gravityt 10nek veszsük, nem 9.81nek, szal az eltérés ezzel magyarázható, ergo igazad van, jó a megoildásod, átszámoltam vele és ugy stimmel tnx !
  • Balo
    #42
    szerinted: 3,75 yerico szerint 8,17 szerintem meg (#16) 3,822...
  • Augustus Gigo
    #41
    mert?
  • Balo
    #40
    húha, én gondbalennék, a helyedben... :D
  • Augustus Gigo
    #39
    na tnx neked is, megnéztem a megoldást, elvileg 3,75 méternek kell lennie
  • Balo
    #37
    Csak jöjjön vissza még Gigo! :)