59
  • mrzool
    #59
    "az űrvilágon nincsen sűrűn frissítés"

    Mihez képest?

    "behányok attól hogy a űrszondákat is űrhajónak nevezik :\"

    Erre én is háklis vagyok. Mondanál konkrét példákat? Mert az utóbbi cikkeknél mindenhol űrszondát írtak...
  • NF
    #57
    az űrvilágon nincsen sűrűn frissítés és behányok attól hogy a űrszondákat is űrhajónak nevezik :\
  • Cat #53
    szerintem nagy jót tennétek vele ha egyikötök beregisztrálná magát - arra találták ki hogy egy névvel csak egy ember irhasson
  • NF
    #52
    Jó hogy beismerted. Mindazonáltal olvasd el ezt és lásd be saját ostobaságod. http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000074076
  • NF
    #48
    Na verd magad milyen okos vagy! Mivel állítják pályára azt az űrállomást-nincs hordozórakétájuk hozzá szal nagy kamu az egész! ÉS igenis lesz új űrsikló a Lockheed-MArtinnál készítik, nem feltétlenül 2006-ra lehet hog csúsznhi fog de max. pár évet! És igenis 40 év a lemaradás mert olyan dolgokat csinálnak amiket mások 40 éve! 2010-ig tervezik a holdraszállást szvsz azt is 40 évvel később fogják végrehajtani! És különben is mit véded a komcsi sárga szarokat?!
  • NF
    #45
    Nos én csak annyit mondanék hogy a kínaiak legközelebb két év múlva terveznek emberes űrrepülést és miért-mert addigra tudnak újra pénzt összespórolni rá. Lehet hogy az űrsiklók most nme repülnek de legkésőbb két év múlva jön az új változat szvsz beleszarnak az egészbe de legfőképp a 40 éves technikai elmaradásban lévő kínaiakra.
  • NEXUS6
    #44
    Hi,

    1. Jelenleg Amerikanak nincs mukodokepes/megbizhato emberszallitasara alkalmas urhajojuk, mig Kinanak van. (Nem ertem mire verik magukat akkor az Amik)

    2. Talaljatok ki melyik a masodik legnagyobb kisebbseg Magyarorszagon (ertsd: a romak utan) ?Nyert, a kinaiak!

    Az a barom aki azt nyilatkozta, hogy a kinaiaknak inkabb a gazdasagi problemaikkal kene torodni, szerintem valszeg egy Kinaban gyartott Sony tipusu digitalis diktafonba beszelt. A helyzet mar totalisan mas: itt mar nem a fenyegetes lehetosegerol, hanem a vilag ujra felosztasarol van szo.
  • Bonewerkz
    #42
    holdporban pacolt, 130 fokon aszalt citromos macska, kis kozmikus sugarzassal csiratlanitva:)
  • Cat #41
    tipusfüggő... nyilván nagy atomtengeralattjárokon, ahol fél évet is viz alatt lehetnek egyszeruen muszáj nagy teret hagyni, mert begolyoznak az emberek és adott esetben nem tudják teljesíteni a feladatukat
  • Inquisitor
    #39
    A ruszkik nem normálisak. :)
    Egszer láttam dokumentum-filmet a tengeralatjárókról:
    Svéd - faszi az "ebédlőben" egy kis padon az asztalra lpulva eszi a levest.
    USA - picit "tágasabb" ebédlőben jenki srác alig görnyedve kajálgat
    Ruszki tengeralatjáró - "Ez itt a kondi terem, ebédlő (bazi nagy terem!), pihenő szoba (egy kollégiumi szoba 3x-4x-es mérete!), stb."
  • Inquisitor
    #38
    "Pontosan jó hogy Kina igy fejlődik. 20 éven belül nem csak komoly katonai hatalom, hanem komoly gazdasági hatalom is lesz."
    Csak lesz? Ha az amcsik nem csezsegetnék őket mindenféle gazdasági megszorításokkal, már rég előrébb járnának fényévekkel.
    Másrészt igen meglepődnénk, ha tudnánk, hogy a nagy és gazdag USA gyártókapacitásának (értsd amerikai cégek!) hány százaléka van kínában és Taiwan-on.
  • bandia
    #33
    "Remélem a kínai ünneplést nem fenyegető nacionalizmusként értelmezik majd az amerikaiak" - mondta. "Itt csak a második helyért folyik verseny, annyival előbbre járunk."

    Na ez nevetséges!!!! Majd észbe kapnak, ha pár év alatt behozzák az előnyüket! Ők már vagy 20 éve egy helyben toporognak az ürsiklóikkal! Gyakorlatilag az Ürállomáson, meg a szondáikon kívül semmi újat nem mutatnak fel:) Tágra zárt szemek:)))) Vakok!
  • Pöty
    #32
    Mer' van ám itt kúttúra...
  • Pöty
    #29
    Annak a mesterségesen fenntartott "jólét"-nek szívjuk az árát máig is. Úgyhogy aki azt mondja akkor jobb volt az nem lát tovább az órra hegyénél, vagy semmirekellő volt mert akinek volt valamilye azt faszán el is vették! Egyébként épp a kommunizmusra jellemző hogy koholt vádak alapján tönkretesznek embereket. Lehet hogy Kína megmutatja majd hogyan kell a kommunizmust jól csinálni, de inkább arról van szó szerintem hogy oda rohadtul megéri befektetni és ha az a hatalmas birom felfejlődik... hát az amcsik sehol nem lesznek mert ők már nem igazán tudnak hova fejlődni.
  • Cat #27
    csak tudod amerikában demokrácia van, választott vezetőkkel, és ha az embereknek nem tetszik amit csinál a vezető azt LEVÁLTJÁK
    bush népszerusége csökken, miután bebizonyosodott hogy nincs tömegpusztító fegyver, de észak koreában vagy kinában mikor fogják leváltani a pártvezetőket, ha a NÉP ugy látja, hogy nem ezt kell csinálni?
  • Yetike
    #21
    Csak az a probléma, hogy Kína ellen nem úgy fog kinézni a hadiipar fejlesztés, hogy legyártunk 200.000 űrméret alatti urán 'nyilat' és az iraki sivatagban szétlőjjük vele a fákat. Itt Kínával állnak szemben, vele pedig nem érdemes szórakozni semmilyen téren, mert ha már csak az ország területét vagy nukleáris tölteteinek számát nézzük, amcsi országból egy füstőlgő sivatag marad.

    Azonfelül pedig elég érdekes, hogy az elmúlt pár évben az amcsik hogy rááltak az űrfegyverek (pl űrbombázó) fejlesztésében, nincs összefüggés Kína űrkutatási elmaradásával? Irak lebombázásához nem kell űrbombázó...

    Sry az összeesküvés elméleteim miatt, csak a véleményemet mondtam el.
  • papabear
    #20
    XXI
  • papabear
    #19
    A nép méretéhez mérten már nem olyan sok...
    De sehol másutt nem termel ki (és tart el) egy társadalom ennyi űriparban dolgozót/kutatót. Így tényleg bázisuk lesz a holdon '10-re.
    (Kíváncsi vagyok, más szektorokban mennyien dolgoznak, energetika, biológia, hadiipar...)

    Az biztos, hogy a XI. század sem lesz unalmas.
  • Yetike
    #17
    Az jobb, ha egy árnyékában kell élnünk? Véget kell vetni az amcsi ' világuralomnak ', és ezt csak egy másik nagyhatalom felemelkedésével lehet elérni (kell egy olyan erő, amelytől még amerika is tart).
  • [NST]Cifu
    #15
    1.: Az űrprogramok eddig is főleg politikai/katonai okokból születtek (lásd még ISS), amelyek pedig teljesen tudományos kezdeményezések, azok jellemzően alacsony költségvetéssel dolgoznak...
    Ebben a közeljövőben nem is lesz változás. Sajnos...

    2.: Az USA ugyan veri a mellétt, de az ő űrprogramja is kemény katonai kapcsolatokkal rendelkezik, elég arra gondolni, hogy az USA űrhajósainak cirka fele a fegyveres erőknél szolgál. Talán még nem is lőttek fel olyan amerikai űrhajót, amelynek a legénységében ne lett volna katona...

    3.: Az USA és Kína is erőteljesen fejleszti tömegpusztitó fegyverzetét. Az USA jelenleg főleg "kis hatóerejű" (néhány kT-s) atomfegyverekre hajt rá, amelyeket jól tudnának használni az olyan kis méretű háborúkban, mint amilyen az Iraki háború volt. Kína pedig öles léptekkel fejlődik, jeleneg főleg atomtengeralatjáró flottáját akarja fejleszteni...

    4.: Jelenleg minden nagyhatalom erölteti saját űrhordozóprogramját, senki sem szeretne mástól függeni. A civil programok (pl.: Sealaunch) jellemzően gyengék...

    5.: Az űrsikló-utód téma önmagában is nevetséges: a jelenlegi ISS modulok eredendően arra készültek, hogy az STS-ek teherterében jutnak földkörüli pályára. Jelenleg még 3(+2?) modul vár indulásra, amelyeket más nem vihet fel, mint egy STS űrsikló, sem a Proton, sem más hordozóeszkör nem képes felvinni azokat...

    6.: Jelenleg az a gond, hogy a JELENLEGI amerikai vezetés a diplomáciát szükséges rossznak tartja. Lásd az 2. Öböl-háború, amelynél verték a mellüket, hogy nincs több idő az ENSZ fegyverzetellenőreinek, Irak tömegpusztitófegyverekkel rendelkezik, és ezt nem tűrik el. Jelenleg ott tartanak, hogy fél évvel a háború megkezdése után továbbra se találnak tömegpusztitó fegyvereket, ellenben mivel rosszul mérték fel a körülményeket, külső segítségre szorulnak az Iraki majdnem-rend fentartásában. Nem arról van szó, hogy Szaddam-ot nem kellett volna megdönteni. Igenis jó, hogy Szaddam-ot elüldözték. Csakhogy van még jópár ország, ahol ugyanezt meg kellene tenni...

    7.: Érdekességként jó tudni, hogy az USA az űrfegyverkezés terén nem írt alá semmiféle korlátozó egyezményt. Kína sem. No nem mintha az ilyen egyezmények bármiféle visszatartó erővel rendelkeznének...
  • Cat #7
    és vajon jó e nekünk, ha megint két szuperhatalom árnyékában kell élnie a világnak? jó nekünk, ha amerika és kina atomfegyvereket fejleszt ezerrel, hogy most már műholdakra telepíthessék, stb.?
    én nem vagyok ebben annyira biztos...
  • gz8
    #2
    Fognak még csodálkozni az amerikaiak!
  • Darth Sith
    #1
    nem mondanak az amcsik hülységet. lemerném fogadni hogy most már votlak az űrben a kínaiak már legközelebb amerikát megfenyegetik egy atom háborúval hopgy ők abban iy oylan ügyesek.. :)