186
hogyan kell a VirtualDubMod-dal ogg formátumú szinkronnal felülírni egy filmen az eredeti hangsávot?
  • janihunk
    #186
    Sziasztok hogyan tudok samplet csinálni? mkv-formátum. Köszi előre is.
  • Jakuza001
    #185
    Az idoziteset kellett volna a feliratnak a beegetes elott idoziteni.
    Szamitogepes szoftverek mar altalaban kezelik a kuldo feliratokat csak az a lenyeg, hogy azonos neve legyen a feliratnak,mint a filmnek.

    Peldaul: avatar.avi es avatar.srt

    (persze tobb szoftver tud ugy is feliratot kezelni, ha kulon van manualisan betoltve)

    Altalaban gyanez a helyzet a DVD lejatszokkal, TV beepitett lejatszoival, persze, ha ismerik a felirat tipusat.
  • Jakuza001
    #184
    Valoszinuleg ott van csak keyframe.
    Probalj esetleg mas verziot, mert neha elofordul ilyen a Vdubbal.
  • kraius
    #183
    Sziasztok!

    VirtualDub-al vágok szét egy nagy avit kisebb epizódokra, de mintha nem ott vágna, ahol szeretném, hanem kb. 1-2 másodperccel előtte. A már kivágott epizódból sem tudom eltávolítani az előző rész utolsó kockáit (hiába jelölöm ki és törlöm - marad). Mi lehet a gond?
    Köszi!
  • robyee
    #182
    Sőt most nézem hogy a hang is elcsúszott a filben:S. Mi lehet a gond?
  • robyee
    #181
    Sziasztok!

    Volt egy avim és hozzá egy felirat.Beleégettem Virtualdubbal a feliratot az aviba, viszont kicsit csúszik a felirat ezt hol tom beállítani,vagy mit csináljak vele?a film elején majdnem jó de ahogy halad a film egyre jobban elcsúszik..(késik a felirat)
  • rudi20
    #180
    Sziasztok

    VirtualdubMod-dal szeretnék mkv-t megnyitni, de valami codecet hiányol.


    [!] MKV: A frame of stream 1 (at 1324698 ms) had only a forward reference
    (maybe broken file).

    Ezt kiírja mindegyik frame-re.

    [!] MKV: Subtitle stream (3) contains overlapping subtitles. Some of them may
    not be kept when editing.

    [!] Couldn't locate decompressor for format 'yyyy' (unknown).
    VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to
    decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media
    Player, are not suitable. Only 'Direct stream copy' is available for this
    video.


    Mindegyik mkv videónál ezt játssza el és már kicsit idegesítő. Régen nem volt vele semmi baja szóval nem értem most mi a helyzet.

    köszi a segítséget:)
  • LDC
    #179
    Sziasztok!

    Segítséget kérnék tőletek.

    Van egy avi filmem, amit át akarok konvertálni DVD -vé, a Convertx to Dvd -vel.

    A gond az, hogy feliratos a film és felirat sfv formátumú, s program nem ismeri fel.

    Mivel lehet átkonvertálni? Vagy mi lehet a megoldás..

    Köszönöm.
  • xblades
    #178
    Hát akkor nincs más, kösz.
  • Evin
    #177
    Volt régebben magyar nyelvű kiadás nem hivatalos formában, de a technikai része miatt, minden verzióhoz külön magyar kiadást kellene csinálni. A tutoriálok miatt érdemes az angollal megbarátkozni.
  • xblades
    #176
    Nekem a sima VirtualDub van fent azt lehet magyar nyelvre állítani? És ha igen akkor hol?
  • Evin
    #175
    VDMOD avi, mkv, ogm-be tud menteni. Talán megnyitja az m2t-t, de menteni nem tudsz ilyenbe.
  • akyyy
    #174
    virtualdubbal szeretnélk megnyitni egy m2t kiterjesztésű videót, és ugyanilyenbe elmentei ugy hogy kivágok belőle egy részletet,hogyan tudom megoldani? esetleg más progi?
  • Evin
    #173
    Virtualdub + Subtitler plugin (azt hiszem ez a neve)
  • knightbali
    #172
    köszi a segítséget, akkor megpróbálom beleégetni. valami jó programot ismertek égetéshez?
  • Evin
    #171
    Vagy ráégeted a filmre a feliratot, vagy azt is berakod a dvd formátumba. Mert az úgy nem működik, hogy a film ifo stb fájlokban van, a felirat meg srt vagy hasonló.
  • knightbali
    #170
    Hali. ogm típusú videót szeretnék dvd-re átkonvertálni. úgy hogy kiszedtem az egyik hangsávot és a feliratot ami nem kell. Tehát maradt egy ogm videofájlom felirat nélkül és csak 1 hangsávval, ami kell.
    Most az a problémám, hogy mellé teszem a magyar feliratot és a ConvertXtoDVD-vel átkonvertálva dvd-vé nem játssza le a feliratot. Próbáltam úgy is, hogy virtualdubmod-al beteszem streamként, de úgy se jó.
    Ja és direkt akarom ezt a megoldást alkalmazni, mert az angolom még gyér és a DVD lejátszóm meg nem játssza le a divx formátumú videókat.
    üdv
  • hitman090
    #169
    Nyitottam egy témát ennek a programnak: SUPER © Converter
  • hitman090
    #168
    Persze lehet Skin-t váltani sokféle van :D nekem megfelel az alap is ami a képen látható :D
  • hitman090
    #167
    Így néz ki:

  • hitman090
    #166
    Amúgy a linkről amit adtál nem lehet leszedni :D

    Feltöltöttem ide: SUPER © Converter

    Jó kis program csak sajnálom hogy a channels-nél nem lehet 5.1-et állítani csak 2.1 -et(stereo) :(


  • hitman090
    #165
    Igazad van.Én is éppen konvertálok vele.Kíváncsi leszek ha vége milyen lett a film
  • Mikiller
    #164
    Nyitni kéne egy topikot ennek a Super proginak, ne ezt offoljuk szét.
  • Mikiller
    #163
    Super converter link
    Most ismerkedek vele, kezeli az MKV-t is.
    Már átkonvertáltam egy filmet, csak azt még nem tudom, hogy lehet méretre belőni, mert túl kicsi lett, és rossz lett a minősége ez miatt.
  • hitman090
    #162
    Linket tudsz dobni?
  • Mikiller
    #161
    Közben találtam egy progit, SUPER© video converter a neve, megcsinál mindent, kezel minden formátumot, és ami a legfontosabb, hogy ingyenes. :)
    Már el is felejtettem a VirtualDub-ot.
  • hitman090
    #160
    A legfrissebb van fent.Mi az a decompressor?
    Lejátszani letudom csak a virtualdubmod szemétkedik vele.
    találtam egy programot a Mkvmerge a neve ezzel hogyan tudok avi-t csinálni az mkv-ból? Annyit szeretnék csinálni hogy megtartom a képarányt de a hangot átakarom konvertálni mp3 ra vagy vmi formátumra mert recseg.
    fent volt a gépemen a MKV TO AVI program de az sajna ha nem teljes verzió csak 1 percet enged konvertálni nekem meg kb 90perc kéne na mind1 lényeg hogy azzal kipróbáltam a konvertálást és az az egy perc amit lekonvertált nem recseg ^^ szóval nem tudom mit csinált vele de örültem csak az a kár hogy a kép meg rossz lett elégé kockás.
    Ha vki tudja hogyan kell ezzel a mkvmerge programmal konvertálni avi- ba akkor írja le nekem pls :D
  • Mikiller
    #159
    Nincs fennt olyan decompressor ami tudja kezelni az mkv file-t.
    Vagy nem a legújabb Virtualdubmod-ot használod. A legfrissebb vmi 1.5.10.x számú.
  • hitman090
    #158
    Mi lehet a baj? ha vki tudja annak megköszönném ha leírná.
  • hitman090
    #157
    Hiba
  • hitman090
    #156
    Sziasztok!

    .mkv fájlból szeretnék .avi fájlt csinálni azt hallottam erre alkalmas a virtualdubmod,a gondom csak az hogy ezt a hibaüzenetet kapom amikor betölti a fájlt :

    [img=http://www.kephost.com/images/cekbeecjqfm2b9adrjh7.png]

    (csak ráhúztam az ablakra a .mkv fájlt és ezt adta ki miután végigment a csík)
  • Evin
    #155
    Akkor ezek szerint neked volt igazad.
    Engem meg megerősítettél abban a tudatban, hogy jó okból kerülöm még mindig a 64bitet (igaz nincs még 4GB-om) :)
  • Mikiller
    #154
    Kipróbáltam volna közben a 64bitest, de meg sem tudja nyitni a filmet, mert nem találja az xvid decompressort:( 64bites kellene abból is.
  • Mikiller
    #153
    Idézet a VirtualDub letöltési oldalról:

    "Release build -- 1.9.8 (stable), 64-bit (AMD64) version
    This version is compiled specifically for CPUs that support AMD64/x64 long mode, including AMD Athlon 64, AMD Athlon X2, AMD Opteron, Intel Xeon CPUs with EM64-T, and Intel Core i7 CPUs. You must have the x64 Extended (64-bit) version of Windows to run the 64-bit version of VirtualDub. You cannot run this version on a 32-bit version of Windows even if your CPU is 64-bit capable.

    It is recommended that you use the 32-bit version unless you have a specific need for 64-bit execution, as the 64-bit version cannot use 32-bit codecs or plugins."

    Az utolsó sorban vélem felfedezni, hogy 64bites codek kéne a 64bites VirtualDub-hoz.
    Na majd kipróbálom a 64bitest, meglátom milyen.
  • Evin
    #152
    Én még nem hallottam 64bites kódekről.
    Ha már a rendszered 64bites, ebből is érdemesebb azt használni.
  • Mikiller
    #151
    Na jó, nem azonos a méret(költői túlzás volt :)) hanem van, hogy pár megával nagyobb meg kissebb, ugyan azzal a filmel. Full processing-el csinálom nem a Fast recompressel. Nem a spéci AMDx64 változatot használom, hanem a sima 32biteset. Lehet az a baj, hogy az oprendszer 64bit a progi meg 32bit?
    Azért használom így,mert azt is olvastam, hogy a kodekeknek is 64bitnek kéne lenniük, ha a 64bites Vdubot használnám, de lehet, hogy csak a gyenge angolom miatt fordítottam magamnak úgy:)
  • Evin
    #150
    Ja és ha az új méret azonos az eredetivel, akkor nem lett újrakódolva.
    Ha újratömörítette, de nem kisebb, vágd le a végéről a stáblistát stb, vagy vedd rosszabb minőségűre a tömörítést, esetleg a hangot is.
  • Evin
    #149
    Van direkt 64-re VirtualDub, ha esetleg nem aszt próbáltad volna.
    1 dolgot nem látok, talán az a baj. Video->Fast recomress vagy Full process kell.
    Meg látom egész estés film (én is meg akarom majd nézni :), és nekem kevésnek tűnik az a 20 perc. De az is igaz, hogy ilyen teljesítményű gép kódolási sebességéről nincs adatom.
  • Mikiller
    #148
    Elvileg újratömöríti, mert 20 percet szöszmötöl vele.
    Azóta már próbáltam a sima VirtualDub-ot is, ugyan ez a helyzet.
    Így csinálom:


    Ezután Save as... és elkezdi a tömörítést.Erős a gyanúm, hogy a Win7 x64bit nem tetszik neki, mert amíg 32bites XP-m úgy emlékszek megcsinálta, ha így állítottam be a dolgokat.
    Csak az a baj, hogy vagy már régen csináltam és nem vagyok biztos benne, hogy így kell.
  • Evin
    #147
    Elég, ha a sima VirtualDub-ot használod, ha csak 1 videó és 1 hang van a filmben. Újra kellene tömöríteni vagy a hangot, vagy a videót, hogy kisebb legyen, mert amit te csináltál abból szerintem egyik sem történt meg. De azt hiszem a videót lenne érdemesebb.
    (konkrétumot nem tudok, nincs előttem a progi)