609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • Taranov
    #177
    Hát én sem vagyok rendszermérnök vagy ilyesmi, de az a tapasztalatom, hogy ez teljesen váratlan hiba, nem javítható. Az én D-Linkemnél se rögtön jött ki.
  • sim
    #178
    A Draytek Vigor2200Eplus routerben a manuálja szerint portonként állítható a sávszélesség (br.40e).
    Tapasztalatokat viszont senki sem tud róla írni.
    Kár!(mondta a varjú)
  • Taranov
    #179
    A Vigor nem rossz, bár nincs vele tapasztalatom nekem sem :(
    Nem lehet azért rossz...
  • rolcsi
    #180
    Hello!

    Segítséget szeretnék kérni. Van egy 512/128-as ADSL kapcsolatom, ezt szeretném megosztani 5 gép között. A gépek egy Windows NT szerverhez csatlakoznak egy 3com OfficeConnect Dual Speed Hub 8-on keresztül. Légyszi írjátok le milyen módon lehetséges ez. Üdv.: Rolcsi
  • Stann
    #181
    Hali!

    Végre megjött a net, és megvan a USR8003-as routerünk is, de valamiért nem működik. A hálózat még működik, de netre egyszerűen nem hajlandó. Ha a modemet közvetlenül a gépre dugom, ugy megy, routerrel nem. Szóval mi a teendő, én eddig a kövt csináltam:
    -DCHP be van kapcsolva, látjuk is 1mást
    -a routeren beállítottam a „PPP over Ethernetet” megadtam a név+kódot, és még kérdezi a PPPoE Service Name-t, ez axeleronál nem tudom, hogy mi lehet, üresen hagytam.
    -XP alatt a hálózati helyeknél látom a Routert, mint „internet gateway”, de nem enged csatlakozni, és a beállításokat sem engedi megnézni
    -És ha simán csinálok egy szélessávú kapcsolatot „WAN miniport PPPOE”-n keresztül tudom csak, egy csomó ideig próbál csatlakozni, majd visszadob egy 678-as hibát.
    -A DNS,IP,Wins,Gateway ezekhez nem nyúltam, auto-n hagytam, de mondom a háló műxik tökéletesen.

    És bocs, hogy ilyen hosszú voltam.
  • Gerry
    #182
    ADSL Routerhez nem másfajta kábellel kell kötni a az adsl modemet? Próbáltad sima kábellel, és crossoverrel is?
  • Stann
    #183
    Amit a matáv adott, azt dugtam rá a modemre, amugy leírás szerint a routernek mind1, h. crosslink/sima. De amgy mi a rendes menete egy router életre keltésének?
  • Laalee
    #184
    bakapcsolod a főkapcsolót :D
  • Gerry
    #185
    Rákötöd egy gépre egy UTP kábellel, valami http porton vagy IP alapján behozod a konfig menüjét, beállítod hogy tárcsázzon be PPPoE porton a megadott usernév/jelszóval, tárcsázzon újra kapcsolatbontás esetén, majd megadod, hogy milyen IP-címeket osszon, esetleg megadod a primary és secondary DNS serverek IP-címeit (nem árt), szükség esetén konfigurálod a tűzfal részét, save and exit, majd rákötöd a többi gépet is, restart, és örül. Általában ennyi elég is, és megy a móka.
  • Stann
    #186
    "primary és secondary DNS serverek IP-címeit " ide mit irjak be? WINS-re nincs szüksége, v. esetleg az axeleronak van külön Service Name(amugy ez mi)?

    Ezt a képet kapom, nem akar csatl.ni:
    Ezt dobja ki
  • HRaVeN1
    #187
    Én routerről kapom a netet, és szeretném összekötni a gépemet egy másik géppel. A kérdés az lenne hogy én meg oszhatom-e az osztott netet (:D) a másik géppel?
  • Stann
    #188
    Szal:

    Hálózatokat letelepítettem, egy gépre a router, név+jelszó be, (dchp-t hagytam), ujraindit, majd nem vagyok a neten, és csatlni sem enged. Ilyenkor elvileg csatlakozni sem kell, ha be van kapcsolva a gép, van net is???
    DNS, WINS-et nem kell beállítani sehol?
  • Zoli007
    #189
    Valahol irtatok ezt a Tracer parancsot azt hova kell beirni?
    Mert beirom pingbe semmi, valami linuxos parancs?
  • Marcell
    #190
    Vettem 1 Linksys routert (utp-s) es beledugtam a netet (sima link /patch/ kabellel), majd crosslinkkel a gepemet es megy jol az internet. DE! Ha beledugom a masik szamitogepet (szinten crosslink kabellel), a router vadul elkezd villogni (meg az internet LEDJE is!) es baromira lassu lesz az internet (mindket gepen). Altalaban csak az oldalak fejlecet tudja letolteni, teljesen hasznalhatatlan. Ha kihuzom ezt a masik szamitogepet, akkor leall a villogas es megint megy jol az internet (az egyszem gepen). Mi lehet a problema??
  • Taranov
    #191
    Miért crosslink kábellel próbálod?
  • Marcell
    #192
    Mert az van elvezetve a masik szobaba a falban :)
    Legalabbis azt hiszem (barna, kek, zold, piros erekbol all es 4PR van rairva). A masik, ami asszem sima link kabel, az feher, kek, rozsaszin, rozsaszin es 2PR van rairva.)
    De a lenyeg, hogy addig nincs semmi gond, amig egy gep van rakotve, tehat elvileg mukodik jol, csak kettotol hal meg :(
  • Barganda
    #193
    Hello mindenki!

    Edimax router, 2 gép mögötte. Mindkettővel lehet netezni, látja is egymást a két gép, de nem lehet lanon játszani meg a megosztott mappákat se érjük el.

    Mi a teendő ?
  • the Godfather
    #194
    Szoftveres tüzfal van?...mert ha igen akkor az illetö gépeket "trusted" IP-val kell betenni a tüzfal beállitásában, vagy esetleg a a belsö ip tartományt a tüzfalakban trusted-be kell helyezni. Szerintem ez a bibi..probáld meg kikapcsolt tüzfalakkal mükszik-e?
  • the Godfather
    #195
    ha mégse jutnál zöldágra, nyomj egy mélt...segittek..:)
  • Barganda
    #196
    Minden tűzfalat kikapcsoltunk, direkt ezért. Mindkét gépen xp van.
  • the Godfather
    #197
    Akkor nézd meg hogy véletlenül nincs-e valamelyik géped a router uplink-jébe dugva, illetve nézd meg hogy melyik tipusu NAT-ot ( NAT, NAPT, Dynamic NAPT) támogat. Ha a NAPT jelen van, akkor a dynamic napt a helyes választás.
  • the Godfather
    #198
    probálj egy " Clone mac"-ot...és amig a router babrálod a szoftveres tüzfalat vedd le....nekem egy usr8000-es van és vannak elég jó tapasztalataim vele..:)
  • Stann
    #199
    Okés, megoldódott. Miután beirtam a kódot, kiirta, h. ujrainditás után fog működni, én meg naivan azt hittem, h. a gépem kell ujrainditani, de végül találtam a routerben is egy Reboot gombot...
  • the Godfather
    #200
    Örülök neki,..mit is írtál be mert nem igazán vettem a lapot?
  • Stann
    #201
    Annyi, hogy azért nem működött a router, mivel nem inditottam ujra a routert. Tudom, amikor beirod a kódot kiirja, h. csak ujrainditás után fog működni. És a routert kell ujrainditani, nem a gépem!
  • the Godfather
    #202
    hehehe...asszittem ez neked egyértelmü volt...hiszen minden utmutatóban kihangsulyozzák hogy csak reboot után lépnek érvénybe az uj beállitások...
  • Barganda
    #203
    Vannak NAT beállítások, de NAPT-t nem látok sehol.A NAT alatt csak adress mapping,virtual server és special applications opciók vannak.
  • Barganda
    #204
    Ja és amugy ezt a hibaüzenetet írja ki.
  • the Godfather
    #205
    Assziszem hogy sok dolgot elkapkodtál igy elsőre. Nem tudom megerösiteni amit gondolok, de szerintem van egy pár dolog amit tudnod kell. Roternál nem kell hálozati varázslót csinálnod ha winXP-t használsz ( kivéve ha más win is van a hálozatban) Elég ha megosztod a wincsit, konfigolod a szoftveres tüzfalat, és csinálsz egy rákeresést. Most hogy ez a hibaüzi jött, arra következtetek, hogy egy hálóvarázslót csináltál, és ezáltal mshome lett a hálozat neve. Ez nem hiba, de figyelned kell arra hogy a többi gép is ugyanez a hálónév alatt fusson a hálozatban, hanem nem látják egymást a gépek. Én azt javaslom, hogy máskor ne csinálj varázslót, hanem csak simán keress rá a gépekre, és csinálj egy olyan-t hogy "map network drive". Ez annyit jelent, hogy a megosztott vincsi ( ami a másik gépeden van) ugy látszik mintha a gép saját vincsije lenne, és ezáltal tudod hogy kapcsolat van a 2 gép közt. Ugy látszik egy ügyes kis routered van, nem bonyolult. Nekem , mint elözöleg mondtam egy USRobotics van, illetve egy olyan DSL modem amiben eleve benne van a router( Ovislink OV711CS). Gondolom, Piotr az egyik géped...:)Szal, sok oka lehet hogy nem látja. Egyik az hogy a 2 gép, 2 külömböző hálónév alatt fut(?), a másik, a kapcsolatot blokkolja valami ( tüzfal).
  • Barganda
    #206
    Igen, varázslóval csináltam meg a kapcsolatot.A munkacsoport neve ugyanaz mind a két gépen, a tűzfalakat kikapcsoltuk.
    Látni látja a két gép egymást, csak a jog nincs meg hogy megnézzem a megosztott mappákat, és ez a lényeg, hogy ezt nem tudom hol lehet beállítani.Meg egyáltalán ezt a jogos dolgot nem értem.
    Akkor megpróbálok egy hálózati meghajtót csinálni.
  • the Godfather
    #207
    ok..a jog ott van (nekem angol xp van, illetve angol nyelvterületen élek, ugyhogy gáz elmagyarázni..)Amikor a vincsit megosztod, én csak simán azt csinálom hogy, jobbos klikk a vincsire-->tulajdonságok--->Megosztás(ideklikk)--->és megosztás a hálozaton mint(mondjuk D drive )..és utánna arra okézok, "just enable sharing"..ennyi..utánna hálozati meghajto..és csak akkor szakad le, ha éppen egyik gép nem mükszik, illetve ha nem engedi a tüzfal, vagy ha megszüntetem...
  • Barganda
    #208
    Na a hálózati meghajtót sikerült végre megcsinálni.
    Mostmár legalább tudunk másolgatni a két gép között.A játék viszont még mindig nem megy, ott még nem találják egymást.
  • the Godfather
    #209
    Akkor nézz utánna, hogy a játékot nem blokkolja a tüzfal, illetve valami javitás létezik-e a játékra ( patch). Illetve ha tud olyant a játék hogy kézzel megadni a másik gép cimét.
  • Barganda
    #210
    Szerintem rájöttünk, hogy miért nem lehet játszani.A dc++ például azért nem ment, mert a routeren belül a portok nem voltak engedélyezve vagy micsoda.Megnéztem a server portját netstat-tal, hogy mi a kiindulási és a cél port, és engedélyeztem a routerben.
    Egy játékon belül create-eltem, megnéztem milyen portot használ, és mit láttam? , hogy legalább 25-30 portot használ.Már csak az a probléma, hogy a routeren belül nem tudok porttartományt beállítani, csak egyenként lehetne őket...
  • the Godfather
    #211
    A port tartomány csak az Internetre érvényes, vagyis nincs szükséged beállitani ha belső hálozaton játszol.
  • Barganda
    #212
    Ja akkor már értem.
    Már tudom mivel kevertem össze; mi a neten nyitottunk egy szervert, és ott már számít a port.
    Lanon próbáltuk kézzel is megadni az ip-ket, de úgy sem ment.
    Köszi az eddigi segítséget, még próbálkozunk hősiesen.
  • ibrik
    #213
    Helló!

    Haverom és a szomszédja egy A**lero ADSL kapcsolatot szeretne megosztani egymással router-en keresztül (ADSL modemből kábel a router-be be, aztán a két gép erre a router-re kapcsolódik).
    Annyit tudtam nekik segíteni, hogy mindkét gépre feltelepítettem a router-t, mindkét gép látja a router-t, mindkét gépről be tudtam lépni a router-be (arra az "oldalra", ahol a router-t be lehet álítani). A "Quick...." módszerrel próbáltam a dolgot, beírtam az ADSL-es felhasználónevet és jelszót, de a továbbiakról (WINS, DNS... ilyen-olyan kutyafülék IP-adatairól) lövésem sincs.
    Persze internet nuku...

    Le tudná valaki írni, hogy konkrétan A**lero-s ADSL-nél miket kellene még ott beállítani????

    Arra azért közben rájöttem, hogy elvileg elég csak az egyik gépről "belépni" a router beállításaiba
  • Stann
    #214
    Nem is kell semmi. Beállítod a routerben a nevet+kódot, és ennyi. Esetleg egy DHCP menüpontban fix ip-t irsz be mindegyik géphez(pl. 192.168.0.1-2), de enélkül is műxik. Wins nem kell, Dns-t meg beállítja magának.
  • ibrik
    #215
    Annyit hozzátennék, hogy mindkét gépen XP van, tehát - ha jól tudom - nem szükséges külön IP-címet adni manuálisan a gépeknek, hanem elég automatikusra hagyni.
    Viszont a router címe: 192.168.1.1 (ahol a "beállító oldal" is van)
  • Stann
    #216
    Akkor ezek szerint már sikerült?