10699
  • hiba
    #2135
    miez a nagy ati vs nv ismet?
    ti4200on sokkal jobban m1 ?:)
  • hykao #2134
    ok, ok
  • hykao #2133
    Nem viccnek szántam!!!
    Morrowind az kimaradt az életemből, de egy játék miatt nem hiszem, hogy érdemes lenne nVidiázni...
    De ha akartok, akkor játsszatok a cimborákkal akár életetek végéig azzal, az nVidiátokon...a többi játéknál meg kápráztassátok el magatokat az állóképekkel...
  • mike369
    #2132
    a gyorstöltés nem rossz gondolat, az árnyékokat meg már átírtam...
  • PAYNE
    #2131
    bocsánat hogy szétoffoljuk a topikot! csak ne moderáljatok ki bennünket... :DDDD
  • PAYNE
    #2130
    ja télleg! :D
  • hykao #2129
    külömbség=különbség!!!

    ...és ha itt tartunk, újabb észrevételek:

    "gyors betöltés" helyett lehetne -> "gyorstöltés" (hamár a párja gyorsmentés)
    illetve kilépésnél is jobb lenne inkább "árnyak", az "árnyékok" helyett
  • PAYNE
    #2128
    ezzel egyetértek...
  • mike369
    #2127
    el ne feledkezz a gyerekedről...
  • PAYNE
    #2126
    nem is vettem bántásnak pajtás... :DDDDD
  • PAYNE
    #2125
    borzasztóan vicces vagy de élő példa erre a morrowind haverom gef ti 4200-assal tök simán nyomta mindenféle patch nélkül, másik haverom atis kártyával hosszas peccselés után is csak fele olyan részletességgel tudta játszani... (pedig a két card nagyjából 1 szintű volt)
    vagy ha ennek nem hiszel akkor olvasd el a 2002 júniusi gamestar-ban a morrowind tesztet. kedves cikkíró elmondta hogy ati kártyával igen durván röcögött a játék, és Nvidiával nem volt (annyi) gond.
    és erről a témáról nem csak hallottam hanem tapasztaltam...
    Ja és nyugi foglalkozom monával is! :DDDDDDD
    (de tudod még a feleségem gyilkosaival is le akarok számolni! :DDDDD)
  • hykao #2124
    Dehogy bántom...a bántás nem itt kezdődik...
    Mondom, nem fan vagyok. Annó a 3DFX kártyámat azonnal cseréltem Riva128-ra, ahogy megjelent! ...és aztán, amikor az ATI feltámadt a Radeonnal, onnantól az nVidia nálam nem játszott, mert mindig volt valami ami az ATI javára billentette a mérleget (jobb ár, vagy jobb képminőség, vagy TV kimenet stb.)
  • mike369
    #2123
    tökmindegy, milyen a konfig, csak fusson rajta aminek futnia kell és kész...
  • mike369
    #2122
    Akkora OFF-ban vagyunk, hogy már kezd elhalványulni a Thief fejléc
  • FREAK
    #2121
    nekem már volt nVidia, Savage, Kyro és Ati és mind jó volt

    nVidia-t minden támogatja, de maga idejében a többi kártya mindig fejelte valamivel
  • mike369
    #2120
    ugyanez volt az intellel meg az amd-vel
  • mike369
    #2119
    ne bántsd már szegényt!
    amíg én is nvidiás voltam (tnt2, Gf2mx200, Gf2mx400, Gf3Ti200, Gf4Ti4200) addig én is orrba-szájba szidtam az ATI-t.
    Tény, hogy mindkettőt ki kell próbálni, hogy lásd a külömbséget...
  • hykao #2118
    Látszik, hogy olyan témáról próbálsz értekezni, amiről csak hallottál...

    1. Melyik játék nyűglődik ATI kártyával (ami nVidiával nem)???
    Mert én még nem találkoztam ilyennel! Olyannal viszont már igen, hogy az nVidiára optimalizált játék szebb, és gyorsabb ATI-val...erről ennyit.

    2. Persze, ha a pénz nem akadály, akkor érdemes nagyobb procit venni a csúcs videokártya mellé...de a hozzászólásaitokból nem az tűnt ki, hogy a pénz nem akadály...azt hiszem nem értetted meg amit írtam -> próbáld többször elolvasni, és helyesen értelmezni...

    3. Amennyiben a kártya softmodolható (ha tudod, mi ez...) akkor minden játék megvan vele...(saját példa: 9800SE alapon, 3dmark03: 3500, softmod után: 5900)

    4. Inkább foglalkozz Monával...
  • The Garrett
    #2117
    majd csniálok 1 scr shotot, mikor nw állásban nyitom a zárat.

    DE mondom szerintem ez nehézségi fok függő.

    Amugy kéne 1 kis help. A clocktower pályán vagok ,és mikor quicksave-t akarok nyomni kilép a játék. Rendes save nél ugyanez, save nélkül pedig nem fogom tudni megcsinálni a pályát szerintem. Tudnátko adni 1 mentést a pálya végéről?
  • The Garrett
    #2116
    énis nvidia párti voltam, amig nem lett ati kártyám :D
  • hykao #2115
    Azt mindenképp! Érdekes módon a Deus Ex 2-nél még gyorsabb volt azzal a homályosítással, de úgy tűnik a Thiefre ezt is antioptimalizálták...(lehet, hogy pénzt kaptak valamelyik hardvergyártótól...bővítéskényszerítőzés...)
  • PAYNE
    #2114
    én alapból geforce párti vagyok! mert nem egy játék nyűglődik ati kártyákkal...
    viszont ha egy csúcs kártyát vesz a delikvens (nagyon faxa kártyára gondolok) akkor mindenképpen érdemes mellé egy nagy procit pakolni...
    tuningot meg sztem tök fölösleges beiktatni,mert nem minden játék van meg velük. (keményebb tuningok meg nem kizárt hogy kivégzika a 3d kártyát, vagy jelentősen lecsökkentik az élettartamát...)
  • mike369
    #2113
    persze! alapból ki kell venni azt a finomítási izét (mint a hitman 3-ban) és az kapásból megdobja a teljesítményt, ha kell...
  • krob
    #2112
    Gyengebb masinaval rendelkezoknek:
    Nalam 1024*768-ban jatszhato sebesseggel, igaz LOW detail-en megy.
    konfig: 1200TBird 512RAM ATI9000PRO (semmi tuning)
    Persze teljes pompajaban volna jo jatszani egy ilyen gameval, de nem mindenki engedheti meg maganak, nekunk marad a jatekelmeny
  • hykao #2111
    Miért baromság? Mert esetleg a segítségével gyorsabb lesz a játék, illetve megszűnnek a játékkal kapcsolatos egyéb kifágyási stb. problémák?
    Az EIDOS fórumából való a dolog!
  • mike369
    #2110
  • hykao #2109
    Kis OFF...

    Gép vásárló, gép bővítő emberkék:
    Fölösleges 2000, vagy 2000+ fölötti procikat venni, ha a videokártya terveitek nincsenek összhangban vele!
    A videokártyára fókuszáljatok, mert azon van a hangsúly!!!
    Hiába lesz akár 3000-es procitok, ha a videokártya ilyen 5200, meg 5600-as fx-ekben kimerül...csodát ne várjatok!
    A proci nem baj, ha csak 2000-es, inkább a videokártya legyen erősebb! ...és inkább ATI-t javaslok.
    Nem vagyok FAN, de jóideje már csak AMD procijaim, meg ATI kártyáim vannak, a jobb ár/teljesítmény viszony, és a jobb tuninglehetőségek miatt (vid.kártya).
    Komolyan mondom, hogy az FX5200-5600-oknál még egy 9500 ATI is gyorsabb (főleg, ha még softmodolható is 9700-ra).
    Nekem már régóta egy 2000+ procim van (a legrégebbi), egész egyszerűen azért, mert nem érzem szükségét lecserélni, inkább a videokártyákat cseréltem jobbakra: előbb egy softmodolt 9500-as, majd nemrég egy 9800pro-ra modolt 9800SE került a gépbe.
    4X élsimítás, 8x aniso mellett 1024x768-ban minden játék elfogadhatóan fut.
  • mike369
    #2108
    Takimate!
    Leveled lesz!
  • mike369
    #2107
    minden fordítható, kivéve a párbeszédeket
  • tomasz
    #2106
    Nem az csak sztem 1 baromság
  • tibor16
    #2105
    Sziasztok,
    -először is thx a magyarítás eddig elkészült részét
    - másodszor, -kérdésem -a küldik leírása fordíthtó lesz??? -mert akkor inkább várnék, amíg sor kerül rá...
  • mike369
    #2104
    UUUUPSZ!
  • mike369
    #2103
    a 2600+ 2Mhz-en megy... de ha nem akarod túlhúzogatni vegyél 2400+-t, mert az is 2Mhz-es, ha meg húzni akarod, akkor 2500+-t, mert az csak 1,8Mhz, viszont húzható mint állat...
  • Bandew
    #2102
    Hát nekem nagy durranás lesz, mert írásbelin kettőből húztak.
  • Braveheart
    #2101
    Szerintetek ha kicserélném a 2000+ procimat legalább 2600+-ra, akkor már jól menne? Az hány mhz+?
  • mike369
    #2100
    OK! küldd el ami kész van és majd befejezem! már úgyis belefogtam a helynevekbe is.
    Az érettségihez meg nagy kalappal! Bár nekem már elég régen volt, de nem volt egy nagy durranás... Csak húzz pár jó tételt
  • Braveheart
    #2099
    Ilyet nem szoktam csinálni, de sztem is szar a gefFX5600... anno azt mondták (gef3Ti-m volt) hogy ne ati radeon 9600-at vegyek, hanem gefFX5600-at. Hát köszönöm szépen...szinte játszhatatlan. Hogy lehet az, hogy egy gefFX5200-an jobban megy a game mint az 5600-on?
  • Bandew
    #2098
    Halihó mike!
    Sztem én felfüggesztem a tárgyak fordítását, mert sajna kénytelen vagyok. Az az igazság, hogy vannak olyan tárgynevek, amikről nem tudom, hogy micsoda (nem a jelentése, hanem maga a tárgy), tehát nem tudom mire fordítsam. Így csak oltári nagy baromságok jönnének ki, tükörfordítást meg nem akarok. Csak akkor tudok belemerülni, ha már végigtoltam a játékot, az meg most a szóbeli érettségi előtt, kicsit akadozva fog menni.
  • mike369
    #2097
    2400+ 512DDR Ati9600XT
    nálam 1024x768-ban minden maxon megy gond nélkül...
  • bon
    #2096
    Elakadtam a Pagan Sanctuary pályán. Egy romos épületekkel teletüzdelt pálya a pálya egyik részén egy hosszú lépcsősoron keresztül lelehet meni egy barlangba aminek a végén egy hatalmas termeben egy szörny sétálgatot a terem közepén vagy egy nagy fa ami valamit szorongat a fa előtt 3 jelékppet ábárzoló kötábla van a földön amire ráraktam a sámán nő holtestét és ennek hatására a fa engedet a valami szorításából de még két karja van és bármilyen holtesetet dobok a köre nem akarja elengedni semmi pénzért. Ötleteket várok. Köszönöm.