185
Mi lészen ha egyszer eljő a robotok korszaka?...
  • doyoucopy
    #185
    @Arpesz88 köszi! Van ez https://www.viacob.hu/hu/blog/viacob-blog/az-automatizacio-megfizetheto-es-megterul a cikk, ami szerint nem is kell szaktudás a kobotokhoz. Érdekes.
  • Arpesz88
    #184
    Érdekes témát vetettél fel @doyoucopy , igaz nem ismerek senkit aki ilyesmivel dolgozik, azonban az autóiparban tuti hatalmas kihasználtsága lenne. Van esetleg valaki aki országon belül autóiparban dolgozik és van ilyen tapasztalata? Ha igen milyen elő- és szaktudást igényel az ilyen robotokkal való "együtt dolgozás" ? Addig is egy videó, csak úgy random rákerestem az ilyen jellegű robotokra https://www.youtube.com/watch?v=PtncirKiBXQ
  • doyoucopy
    #183
    Na, kicsit élesszük fel ezt a topicot! Szerintetek igaz az, hogy a kollaboratív robotok majd velünk együtt fognak dolgozni? Itt van pl ez a cikk https://www.viapan.hu/hu/blog/hr-szakmai-blog/hogyan-mukodnek-kollaborativ-robotok , ami eléggé optimista, de van, aki már dolgozik is kobottal? Ha igen, milyen?
  • monmaquis
    #182
    A robotok kora? Nagyon tetszik az a tény, hogy a robotok már vannak a deviza piacon. Sokat segítenek a kereskedőknek. instaforex review Megtudtam róla, miután további információkat elolvastam a forex-brókerről.
  • quatlander
    #181
    Boston Dynamics evolution 2012-2019
    link

  • szabiku
    #180
    Egyébként szerintem kurva jó ez a film, aki ezt írta --> https://hu.ign.com/chappie/1503/review/kritika-chappie
    az meg hülye, vagy csak egyszerűen nem felelt meg az ízlésvilágának.
  • szabiku
    #179
    Egy elgondolkoztató filmdrámát ajánlok annak, aki még nem látta:
    Chappie --> https://port.hu/adatlap/film/tv/chappie-chappie/movie-153640
    Valószínűleg azért nem értékelték pontszámügyileg, mert nem túl rózsás film, "kicsit" odaver. Keményen a földi valóságot mutatja, az emberek milyenségét, MI-t és Dél-Afrikát választva a sztorihoz. Ütős film a Die Antwoord zeneegyütteshez hasonlóan, akik a főszereplők egy része.
  • hiper fizikus
    #178
    Szia ! A chipeken keresztűl változatos módon inzultálják a kiválasztott szerencsétleneket !
  • czihaki
    #177
    sajnos igazad van hiper fizikus nem csak a bankszámla számot tarthatják ott hanem azt is észlelhetik valószínűleg, hogy az illető hol tartózkodik.
  • hiper fizikus
    #176
    Szia ! Egyelőre csak kéretlen chipeket tudnak beültetni az emberekbe, de ez már gyakorlat a titkosrendőrség részéről !
  • czihaki
    #175
    Kanadában robot katonák készítésével kísérleteznek már pár éve. S el jön majd az az idő is egyszer amikor élő szervezetbe fognak beleavatkozni, hogy kihasználható, mindenre befogható, engedelmes robot legyen egy-egy népcsoport.--Beleavatkoznak az agy neuronjainak működésébe és átírhatják az erre vonatkozó DNS kódokat.
  • hiper fizikus
    #173
    Én nem kötözködök, meg is érteném, amit mondtok, de egyáltalán nem fogalmaztok konrétan, sőt az ezirányú kérdéseimre sem válaszoltatok rendesen !
  • hiper fizikus
    #171
    Szia
    Bevalom, hogya Musk szót nem értem, de ez nem is magyar szó .
    Aztán, ha valaki ugyan magyarul beszél, de kétértelműen, Én arról nem tehetek .
    Szerinted Steel miért az Atlasz viedóra gondolt és nem az I, Robot -ra ?
  • hiper fizikus
    #169
    Szia
    Én nem vagyok veszekedős, nem is akarok összeveszni veled .
    "Háromszor néztem meg, mikor először feltőltötték yt-ra (mint ahogy Musk szinkronban landoló rakétáit is)."
    Innen hiányik az a meghatározás, hogy melyik viedóról van is szó, mert te ezt opcionálisra hagytad; tehát ezért arra gondolhatok amelyikre akarok . A "rakéták" pedig az Aatlaszos vidó robotjának sincsen, csak nagyot ugrik, bár kétségtelen, hogy szenzációsak az ugrásai .
    Szerintem lépjünk tovább ettől a hsz.-tól, mert mindketten valamenyire értünk hozzá .
  • Steel
    #168
    Azt hittem egyértelmű, hogy a hsz-ben, két bekezdésben, két videóról van szó.
    Neked külön leírom mégegyszer: Atlas-ba (tudod, boston dynamics, #162) hatalmas munkát fektettek, mire ilyen mozgássorozatot sikerűlt megvalósítani. A róla készített videót néztem meg háromszor. A #163 is a #162 válaszaként született.

    Ilyenre csak te vagy képes, hogy az I Robot-ban szereplő animációt összekötöd a robotikában (is) alkalmazott szabályozástechnikával.
    Nem kell erőltetni ezt a magyar nyelvet, ha ilyen kínkeservesen megy.

  • hiper fizikus
    #167
    Szia
    Mintha azt írtad volna, hogy "A döbbentes az a munka, ami mögötte van. Kőkemény szabályozástechnika és robotkinematika."
    Ez "Valószínűnek tartom, hogy mi még megéljük, amiko" alatt meg azt étem, hogy megéljük amikor majd sorozatban gyártják őket .
  • Steel
    #166
    Hol írtam, hogy a filmben szereplő robot egy létező, legyártott modell?
    Nem lehetsz ennyire retardált... ugyan olvasd már el mégegyszer (szükség esetén többször), hogy mit írtam
  • botyika
    #165
    https://www.youtube.com/watch?v=xejjA2AFO5I

    a mi lenne ha elszabadulnának a robotkutyák black mirror rész elég durva :)
  • hiper fizikus
    #164
    Szia
    Ez csak filmtrükk, de nagyon meggyőző . Ha egy filmet nézel, akkor nem kell állandóan arra figyelned, hogy mi a filmtükk benne és mi nem, hanem a művészi alkotásrt élvezed .
  • Steel
    #163
    Háromszor néztem meg, mikor először feltőltötték yt-ra (mint ahogy Musk szinkronban landoló rakétáit is).
    A döbbentes az a munka, ami mögötte van. Kőkemény szabályozástechnika és robotkinematika.

    Láttad az I Robot című filmet?
    Valószínűnek tartom, hogy mi még megéljük, amikor a robotok már ilyen kifinomult mozdulatsorokat lesznek majd képesek kivitelezni.
  • Pluskast
    #162
    Azóta már ilyet is tud.. Elég döbbenetes.

  • hiper fizikus
    #161
    Szia !
    Majd ha a harctéren ilyen robotok fognak kergetőzni, akkor majd mindenki besz@rhat tőlük !
  • Steel
    #160
    ez nagy szám? még a téglát is felborította, miután valahogy sikerült a rövidebbik oldalára letennie. küzdött vele egy ideig...

    Atlas, a boston dynamics jelenlegi fejlesztése... az az őrület!


    keresgélj, még van róla több videó
  • hiper fizikus
    #159
    Szia !
    Megvan: kentaur robot -nak hívják .
    Őrület ...
  • hiper fizikus
    #157
    Sziasztok !
    Egy új fajta robotféleség van a láthatáron ! Ez a robotkutya továbbfejlesztése úgy, hogy karjai is vannak ! A szlovák 2. csatornán a szombati VAT ismeretterjesztő műsorban láttam ! Egy olasz szabadalmaztatta ! Sehogyan sem tudtam a Google-val megtalálni az ő eredeti weboldalát, de ha Ti ráakadnátok, akkor tegyétek be ide !
  • overseer-7
    #156
    bill gates megint hülyeséget beszél.. hogyan adóztassuk a robotokat.. a robotnak nincs jövedelme..
    meg bármilyen robot átalakítható úgy hogy azt lehessen mondani rá, hogy irányított gép.. nem autonóm
  • kamionosjoe
    #155
    Na megszólalt Bill Gates is, néha érdemes ránézni az SG főoldalára is:
    https://sg.hu/cikkek/it-tech/123870/robotadot-javasolt-bill-gates
  • kamionosjoe
    #154
    Hozzászólás alsó része kitörlödött. Szóval, jelen van az ordzágban az ABB robotocs és még sok még sok más kisebb cég pl IGM stb..., ha ezekkrl a cégekkel akarsz versenyezni akkor egy tuti jó ötlettel kell rendelkezned szerintem és az se árt ha vannak jó kapcsolataid.
  • kamionosjoe
    #153
    Minimál költségvetéssel szerintem jobban jársz ha egy pékséget nyitsz.
  • overseer-7
    #152
    hé kamionos..
    Szerinted ipari robot platform fejlesztésbe bele lehet fogni minimal költségvetéssel?

    Egy csomó minden ami kell már adott.. 95% a szükséges dolgoknak már létezik, vagy ingyenes, vagy olcsón beszerezhető.
    Pl.. software nagy része már kidolgozott és opensource elérhető.. alakzat felismerés.. 3d pozíció és irányultság meghatározás, vezérlő rendszer.. a koordinációt még talán ki kell fejleszteni..
    Vannak olcsó léptetőmotorok.. olcsó motivátorok..szolenoidok..stb Amiből a hardware felépíthető lenne.

    Hány emberes meló lenne ? és szerinted mennyi időt venne igénybe egy alapvető ipari robot kifejlesztése.?
  • overseer-7
    #151
  • overseer-7
    #150
    Tudtok olyan ipari robotot, ami olcsó.. és betanítható az egyszerű munkafolyamatokra?..
    megfogni valamit.. átpakolni.. reléket kapcsolgatni.. képmintához igazítani magát..?
  • overseer-7
    #149
    nem rossz..
    átalakították az öszvért gurulósra.. úgy látszik.
    Biztos nehéz súlyos gyroszkóp stabilizálja, hogy ne billenjen ki.. plusz a kerekek ellensúlyoznak.
  • kamionosjoe
    #148
    Na akkor már ketten vagyunk. :)

    Tegnap találtam, a Boston Dinamics-nak is van egy új gurulós robotja:
  • overseer-7
    #147
    nekem a favban van.. érdekelnek a robotok.. főleg a gyártósorhoz beállított robotok.

  • kamionosjoe
    #146
    Nem tudom csak én egyedül tolom-e vagy más is benéz ide néha, de most is találtam egy érdekes videót. Tehát berakom. Az autózás jövője, előadás.
  • kamionosjoe
    #145
    Robotok az Amazonnál
  • kamionosjoe
    #144
    cool robotok:
  • polarka
    #143
    ha már ennyit tébláboltam, akkor még mielőtt holnapra készülök:
    Eythor Bender - Demos human exoskeletons
  • Kang a Hódító
    #142
    Szerintem erre sor fog kerülni...