6542
  • Roger6
    #6542
    Trading System Extension - ok megvan :D
  • Roger6
    #6541
    Előszedtem ezt az ezer éves játékot. Nem tudja valaki hogy rendszeren belül miért nem látom az árakat? Milyen felszerelés kell hozzá? Gyanítom ennyi év távlatából ez egy lehetetlen kérdés, de azért megpróbálom.
  • kobra223
    #6540
    köszi a választ csak azért kérdem mert asszem az x3 reunionban asszem ott lehet valami hasolót tán a hq modban bár még nem probáltam.
  • tomonor
    #6539
    Hát öö, X2 scriptekbe nem egészen vagyok járatos. Vanilla játékban nem lehet hajót gyártani, csak vásárolni.
  • kobra223
    #6538
    sziasztok megint előszedtem az x2-őt. szívesen bele vágni a kereskedelmi útakba de szeretnék saját hajókat gyártani valaki tudna segiteni hogy hogyan lehetséges mert nem csak vásárolni szeretnék kell-e valami mod sprit esetleg
  • tomonor
    #6537
    Más az atmoszférája a két játéknak, így megeshet, hogy ez vagy az jobban tetszik.

    Én nekem mindenesetre fent van a gépemen, néha beindítom egy-két kereskedelmi körre, ám az X3TC-t tolom szívesen az XRM moddal. (visszaadja az X2-s hajókat is)
  • titi2
    #6536
    Sziasztok
    Van még aki tolja ezt a régi játékot? Nosztalgiábol elovettem s a fokuldit ujra lejátszottam... Viszont találtam hozzá egy P.X.D Modot ....valaki probálta már? Nekem nagyon bejott.... ( X3 meg abszulte nem tetszik valamiért....)
  • int
    #6535
    Megjegyzem hogy én rendszerint nem várattam a gyáramat gépi áruvételre:)
    Letiltottam hogy más is vehessen ott és saját géppel árultam a cuccokat trade command software MK1(vételhez)-MK2(eladáshoz) kell hozzá hogy legyen a hajón
  • tomonor
    #6534
    szerintem boltokban egyáltalán nem lehetlesz kapni itt.
  • GLIPX
    #6533
    Magyarországon mikor lesz kapható a Superbox?
  • Lord Baal
    #6532
    Sziasztok!

    Én szintén a gamestar hatására ismerkedtem meg a játékkal, és akkoriban sokat játszottam vele. Most szeretném újra elővenni, de emlékeim szerint kissé nehézkesnek találtam az üzemek irányítását. Valaki lenne olyan szíves és leírná, hogy mely modok és szkriptek azok, amiket érdemes feltenni, mert nagyban megkönnyítik a játékmenetet? Nem cheatre gondolok, csak olyasmikre, amikkel be lehet állítani pl, hogy egy üzem milyen min és max árakon vegyen és adjon el.

    Előre is köszönöm!
  • tomonor
    #6531
    Én is onnan szerváltam, lényegében a gamestarnak köszönhetem, hogy X fan lettem.

    X Beyond the Frontier és X Tension az X-szuperboxba vásárolható már meg, hogy azt honnan rendeled meg az rajtad múlik.
  • LOLXD
    #6530
    Hali
    Én is sokat játszottam régen ezzel a játékkal, a gamestar kiadással.
    Nagyon jó kis játék. De az egész játékból kb:10% értettem.
    Most arra gondoltam hogy csinálhatnánk hozzá magyarítást.
    És úgy sokkal elvezhetőbb lenne. És ki vinném 5x is.
    Csak az a gond hogy rohadt sok benne a szöveg. És el tartana egy darabig.

    Egyébként nem tudnátok meg mondani hogy az x1-t honnan tudom le szedni ?
  • Ninju
    #6529
    Szívesen.
    Ha kérdésed van még szólj nyugodtan.
  • joceruza
    #6528
    Mégegyszer köszönök mindent!
  • Ninju
    #6527
    Oda sem járok már egy jó éve. :)
    A lényeg, h ne PPC-vel kezdj!
    EC! Minden gyárhoz kell és viszik mint a cuccot! Ráadásul Argon Prime közelében van pár szektor ahol nagy az energiahiány! Második lépésként (vagy elsőként, mert olcsóbb a gyár) Ore Beltben van egy egész jó szilikon aszteroida! Arra egy gyár és egy hajó ami teríti aztán dől a lé! A silicon wafer meg egy nagyon jó alapanyag kereskedésre. Iszonyat nagy az árrése!
  • joceruza
    #6526
    Köszi az infót! Lehet hogy átváltok,mert nem akar össszejönni ez a kereskedéses dolog.Akkor lehet öszzefutunk a TC fórumon?
  • Ninju
    #6525
    Ha megszokod a kezelést talán még jobb is mint az X2.
    Viszont a 3-ban -főleg a TC-ben vanak jó kis újítások! PL. saját hajógyár és központi űrbázis!
    Ha meg a gyáradban elég magasra állítod a beszerzési költséget az AI is hoz majd nyersanyagot. Igaz elég lassan, de ha csak nullszaldósra akarod kihozni a gyárat az is egy jó trükk.
  • joceruza
    #6524
    Kösz a csevegést! Megyek próbálkozni!
  • joceruza
    #6523
    A reunion-hoz csíptem egy cokpit modot,így jobb,de maga a kezelés nem jött be!
  • joceruza
    #6522
    Gondolom a kettő és a többi közt sem lehet olyan nagy különbség a grafikán és a hajókon kívül.
  • joceruza
    #6521
    Az zsír!
  • Sippie
    #6520
    A goldba benne van a Terran Conflict is, ahhoz képest hogy itthon ahol láttam maga a Terran Conflict 2700 Ft, a kettőért együtt 1338 az k*rva jó!
  • joceruza
    #6519
    A reunion és a gold között.
  • Sippie
    #6518
    A 2-vel sose játszottam, így fogalmam sincs. Az első részből a demót próbáltam annak idején (sok sok éve :D)
  • joceruza
    #6517
    Mi a különbség?
  • Sippie
    #6516
    Bakker X3 gold, 1338Ft az impulse letöltőn. Fákk. ha ezt tudom nem veszem meg médiában a Reuniont :S
  • joceruza
    #6515
    Gondolkodtam rajta! Szerinted jó a reunion? Az is fent van,meg aterran conflict is,de csak belekukkantottam. Nekem a kettő a nyerő! Kicsit fel van pofozva a grafika. Ha lenne olyan mod a reunionhoz hogy úgy lehessen kezelni mint a kettőt,lehet azzal nyomnám!
  • Sippie
    #6514
    Az állomásra kattolva, a jump beállításnál le kell venni kicsire, és akkor elvileg a hajók csak olyan távolságba utazgatnak.
    Én most X3-at nyomom, de érdekel a story, úgyhogy valahogy el kéne kezdenem az első résztől kezdődően. Az X1 elindul, az X2-t viszont nem sikerült rávenni a működésre, pedig steamen 5 euro. Ha tudnám hogy úgy tutira elindul megvenném.
  • joceruza
    #6513
    Bocs! Elfelejtettem a válasz gombot! (Nem mintha olyan sokan írnának) Tudom régi game,de nekem jobban bejön mint az utódjai.....
  • joceruza
    #6512
    Köszi! Lehet! Megpróbáltam de elment a fenébe! Az ALPHA PPC FORGE-t azért tettem a RINGO MOON-ba mert mindhárom nyersanyag megvan ami kell. Nem akartam az univerzum másik felébe elküldeni őket nyersanyagért.A manuálnál kéri a sectort,az állomást,hogy mit vegyen és végül hogy melyik állomásra vigye. DE csak egyszer ment a szemét!!!! Passz!
  • Sippie
    #6511
    a best price-os ismétlődik sztem.
  • joceruza
    #6510
    Akkor köszi szépen!Van egy-két variáció....
    1.buy ware for best price
    2.buy ware
    3.sell ware for best price
    4.sell ware
    5.start sector trader
    6.start universe trader
    7.manual trade run
    8.manual best buy
    9.manual best sell
    Próbáltam a manual trade run-t,de az sem jött be. Csak egyet fordult. Tele vagyok mindenféle szoftverrel.....Még valami! Mivel van esélyem a Xenon szektorokban lévő bazinagy romboló ellen? Még csak be sem tudtam azonosítani és kilőtt!Köszi!
  • Ninju
    #6509
    Hogy őszinte legyek vagy 2-3 éve nem jártam a topicban, csak véletlenül nyitottam meg és gondoltam válaszolok. :)
    Már nagyon rég nem játszottam a progival, de ha jól emlékszem a buy ware parancs csak egyszer érvényes. Van egy másik ami az autómatikus vásárlást jelenti.
    Ha leírnád a parancsokat sztem beugrana. :)
    Ja és talán trade mk2 kell hozzá, de ebben nem vagyok biztos.
  • joceruza
    #6508
    Telepítettem egy "Alpha PPC Forge"-t.A termeléshez kell:energy cells,measteak cahoonas,ore. A szektorban van mind a három. Vettem 3 szállítóhajót és elküldtem őket nyersanyagért (buy ware). Eddig jó volt. Meg is hozták,de utána nem indultak el a következő útra. Mindíg külön kell elküldeni őket. Hogy automatikusan csinálják,van valami spec szoftver, vagy máshogy kell beállítani? Előre is köszönöm!
  • joceruza
    #6507
    Köszönöm a választ! Már azt hittem senki sem jár itt!Lenne még egy pár kérdésem! Zavarhatlak vele?
  • Ninju
    #6506
    Ha van bent TL osztályú hajód a shipyardban, vagy felbéreltél egyet és az van bedokkolva.
    Azért az sem árt, ha az adott fajjal nem ellenséges a viszonyod.
  • joceruza
    #6505
    Helló! Megint én! Remélem olvassa még valaki! Kettő kérdésem lenne:
    1. Hol találom a mentéseket?
    2. Nem tudok venni bányát,stb. hasonlót venni mert piros! Ezek mikor oldódnak fel?
    Köszönöm!
  • joceruza
    #6504
    De nem adom fel! (esetleg van más hasonló game?) A Freelancert nagyon csíptem!
  • joceruza
    #6503
    Észre vettem......