70
200GB-os Maxtor vinyó particiónálása
  • Vortodox
    #70
    Köszi!
    Sikerült 189Gb-ot partícionálnom! Valószínűleg ez a maximuma a vinyónak!!
    Köszi!!
  • ibrik
    #69
    Ha esetleg nem találnád a "dzsungelben": Download MaxBlast 3
  • ibrik
    #68
    A problémádnak több oka is lehet:

    - A windows alapból nem kezeli a 137GB-osnál nagyobb merevlemezeket. Ezt előbb engedélyezned kell a registry-be való "beletúrkálásal": 137 GB-nál nagyobb ATAPIK támogatása

    - Esetleg az is előfordulhat, hogy az alaplapod nem tudja kezelni az ilyen nagy meghajtókat. Nézd meg, hogy az alaplapod gyártójánok honlapján van-e ilyen "témájú" BIOS-frissítés. Ha létezik frissebb BIOS hozzá, de te magad félsz a BIOS-frissítéstől, ne szégyelld elvinni a gépedet egy szervízbe, ott biztos értenek hozzá.

    - Még valami: A Maxtor oldaláról le lehet tölteni egy okos kis progit. A neve: MaxBlast 3.
    Ezzel a progival könnyen és gyorsan lehet nagy merevlemezeket partícionálni és a kívánt fájlrendszerre formázni.
    Itt megjegyzem, ha ezzel a progival tényleg meg is csinálod az egész merevlemezt, de nem csinálod meg a fentebb említett registry-be írást (nagy ATAPI-k támogatása...), akkor az akár 200GB-os partíciót is csak 137GB-osnak fogja látni a windows - egészen addig, míg meg nem csinálod a registry-be.
  • Vortodox
    #67
    127-esből....200-asat
  • Vortodox
    #66
    Nekem van egy 80Gb-os vinyóm, ami két részre van osztva, az egyiken xp van (sp2-vel), a másikon játék... Meg van egy 200-asom, amiből meg van formázva 127. Azt mondjátok meg légyszíves, hogy ebből a 127-esbeől én hogyan csinálhatok 200-asar!!
    Előre is köszi!
    Bye: Vortodox
  • Vortodox
    #65
    Szia! látom te tudod a megoldást! Nem magyaráznád el nekem?? légyszi! nagyon fontos!
  • Vortodox
    #64
    Sziasztok!
    Vettem egy 200Gb-os Maxtor PATA133-as winyót! DE csak 127-et lát belőle! Ennek így is kell lennie xp-n, mert le kell tölteni egy progit a Maxtor honlapjáról, hogy engedéjezze a nagykapacitású winyókat! Letöltöttem, de nem megy! Nem találkozott már valaki ilyennel??? Légyszi segítsetek!
    Üdv: Vortodox
  • Inquisitor
    #63
    Azért Bios frissítés nem gyógyít mindent, egy rakás alaplap ATA vezérlője nem tud 48 bites címzést ... olyankor marad a külön kártyás megoldás.
  • phredon
    #62
    sata? most vettem egy 200ast, haveromnak odaadtam nyomja rá a cuccait. Felhív nem látja a vinyót a gépe. Aztán kiderült hogy csak az adatkábelt dugta rá, nem tudta kell hozzá tápkábel is :D
  • czky
    #61
    Frissítsél rajta BIOS-t. Az sohasem árt!
  • czky
    #60
    Milyen az alaplapod?
  • joco6600
    #59
    200 GB maxort vettem és nem látja a gép mit tegyek? :(
  • Sir Quno Jedi
    #58
    200SATA Seagate, halk, kissé melegszik, gyors, megbízható.
  • nemcsakfeel
    #57
    160 asom samsungból van és tényleg frankó, csendes, hideg, gyors. kell ennél több?
    40 es maxtor sokkal melegebb volt ugyanannyi használat után..
    másik 40 es maxtorom (4 éves ?) aszittem elkezdi beadni a kulcsot, mindig le-leáldogált, a végén kiderült hogy a táp csati laza rajta :DD és még azt is túlélte.. azért sajna pár badsector már van rajta :(
    6.4 es quantum (5-6 éves) meg zsír jó, igaz kicsit lassú
    a WD caviar 600 MB-s :D mostanában nincs annyit használva hetente *3*4 indulhat be..
  • BenceYCE
    #56
    samsung 3 v 5 év gari. kell több? és halk, csebdes, nem melegszik és megbízható.
  • [NST]Cifu
    #55
    Nekem 6 év után adta meg magát egy 1.6 gigás WD, de intenzív használat mellett. Ha minden winyóm ilyen élettartamot bírt volna ki, boldog ember lennék. :))
  • [HUN]PAStheLoD
    #54
    nekem van 1 maxtorom meg egy seagatem , mind2 tökéletesen üzemel
  • nemcsakfeel
    #53
    8 éves Western Digital tökéletesen működik ...
  • [HUN]PAStheLoD
    #52
    hm , három hónap az jó , mert akkor még garis ..
    sztem maxtoroknál sem túl nagy a hibaarány , csak jó sokat adnak el belőle és így jobban kijön.
  • [NST]Cifu
    #51
    Szvsz pro és kontra is lesznek példák, személy szerint nekem két Maxtor-om szált el, azóta nem vettem Maxtort. Persze Seagate és Western Digital winyóim is száltak el, csak nem három hónap, hanem évek után...
  • [HUN]PAStheLoD
    #50
    más winyós topicot hirtelen nem találtam ezért ide írok ..

    venni akarok 2 db 200 gigás satás maxtor winyót (8 mega kes meg 7200es fordulat) , az a kérdésem , hogy maxtorral mi a tapasztalat, sok helyen olvastam hogy "tönkremegy" .. így úgy elfüstöl valami csip .. vagy ilyesmi.. másik kérdésem, hogy megéri-e esetleg várni NCQ-s verzióra, ami most még alig van meg drága is .. hogy adhat-e annyi plusz adatátviteli sebességet , mint amennyivel drágább..

    még 1 dolog , ASUS a7n8x-e DeLuxe lapom van Silicon Image SATARaid kontrollerel , és ehhez kéne vezérlő, ami van is , de rá kéne "slipstreamelni" az XP cd-re .. erről valaki tud valamit? Mert SP2-t sima ügy volt rávarázsolni , de egy pár driver fileval még nem csináltam :)
  • BenceYCE
    #49
    Integrált XP SP1 vagy 2
  • BenceYCE
    #48
    A legjobban akkor jársz ha integrált xp-t használsz amin már alapból ott van az sp1 v2

    Így kell:
    http://szamitogep.hu/show/read.php?id=16410
  • BiroAndras
    #47
    Fel kell tenni az SP1-et mindenképp. Anélkül nem szabad berakni a gépbe a vinyót, könnyen elszállhatnak a partíciók (Nekem egyszer sikerült...).
    Ha fent van az SP1, akkor a köv. registry bejegyzést kell hozzáadni:


    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters]
    "EnableBigLba"=dword:00000001


    A fenti 4 sort kell lementeni egy .reg file-ba, és lefuttatni.
    Nekem 2db 200GB vinyóm van, 1-1 200GB-os partícióval, és tökéletesen müxik.
    Viszont másik gépbe berakni csak nagyon óvatosan szabad, ellenőrizni kell, hogy fel van-e rakva rendesen az SP1. Szóval mobil vinyónak nagyon nem javasolt. Arra max. 120-ast élszerű használni, azt még minden gép kezeli.
  • St@n
    #46
    Szevasztok! Na emberek, ilyen problémával még nem találkoztam, figyeljetek:
    -SP1-es Xp fennt van, veszek egy 160-as Samsungot, minden király, megpart-olom 5x Gb-os partíciókra
    -Még rá is frissítem az sp2-t
    -Aztán egy szép nap, új rendszert rakok, de nincs itthon, csak sima XP.
    -Format, új rendszer fel (a 120as maxtor-ra)
    -Első windows indítás, és sehol a Samsung. Rájöttem hamar, hogy a pöcs sp-hiány miatt nem látja.
    -Kellemetlen, de leszedem még1x az sp2-t, bár ott van a 160-ason.
    -Így sem látja. Mármint fel is raktam az sp2-t
    -Na itt már csak a Partition magic segíthet.
    -Az meg b***ik elindulni, mert ha be van nyomva a 160as, akkor valami EZ-drive-ról szövegel és el sem indul.
    -Xp telepítő meg 131Gb nem partícionáltnak látja

    NOS? Kellemetlen...
  • Akuma
    #45
    Ja és floppy meghajtó nélkül, nem használtam, eladtam, mert foglalta a helyet :P
  • Akuma
    #44
    Valaha be volt írva valamelyik topicba, hogy egy regisztri bejegyzés bővítésével orvosolható ez. Kipróbáltam, nem segít rajta. Service pack nélkül nem lehet megoldani?
  • ollie
    #43
    szóval akkor sp1-el sikerült?
  • FtranX
    #41
    a #13-as #12-es akart lenni. :P
  • FtranX
    #40
    Ha a bios 200 gigásnk látja a vincsidet, nem kell semmiféle bios frissítés. Az XP azért szokott csak 13x gigát látni, mert alapból nincs bekapcsolva a 48 bites LBA (a Service Pack 1 már tudja).
    A dosos partícionálással az a gond, hogy hiába partícionálod meg DOS alatt Fdiskkel (ha találsz olyan fdisket), az XP akkor is csak százharminc valahány gigát fog látni belóle. A megoldáshoz csak olvass vissza a topicban. pl. #13-as hozzászólás
  • ollie
    #39
  • Sir Quno Jedi
    #38
    Meg amúgy sem. Jómagam az ilyen ultrabrutalméretű HDD-ket (fél éve még az volt a 200 mikor olyanokat vettünk) háttértárnak használom (igazából arra való), system-re elég egy kicsi, ámde fürge HDD, vagy partíció.
  • ollie
    #37
    nem, ha telepíted
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Láttál te már Win2k-t, vagy XP-t ??!!!! Ahhoz nem kell semmi külső partícionáló proggy ember ! :DDD
  • ollie
    #35
    ah télleg, bootolj be az xp telepítő cd-jéről, szerintem ott tucc majd partícionálni is
  • ollie
    #34
    de ha nincs rajta partíció, akkor nem fogja látni a hd-t a winfos, tehát előtte mindenképpen kell fdisk
  • Sir Quno Jedi
    #33
    1 megoldás:

    - Kikapcsolni a BIOS-ból hogy keresse ezt a HDD-t (annak nem kell látnia, van olyan BIOS ami le is fagy, ha keresi)
    - Intel Application Accelerator installálás (van Sys-re is hasonló stb.)
    - WinXP-ből felvenni dynamic disknek a nagy HDD-t
    - WinXP-ből felformázni max. NTFS-re
    - Haller...

    2 megoldás:

    - BIOS update (de ez nyűgös is lehet, meg nem is biztos, hogy van az adott laphoz ilyen jellegű problémát orvosló update)
    - aztán ugyanaz, csak már a BIOS-nak is lehet engedélyezni a dolgot
    - Haller...
  • ollie
    #31
    jó, majd jelezd sikerült e
  • ollie
    #29
    elvileg
  • ollie
    #26
    Fdisk Does Not Recognize Full Size of Hard Disks Larger than 64 GB

    Ez az MS cikk a problémáról, amúgy stalker, win98-ad van, ugye?