37
  • P-ther
    #37
    Hehh...csak ennyit tudnak...
  • Joe
    #33
    Szerintem elég kevés olyan igényes ember van, aki a werkfilm miatt vesz egy DVD-t 12.000 Ft-ért, ahelyett, hogy werkfilm nélkül 500 Ft-ért megírja.
  • SoDI---
    #26
    mert az emberek általában nem azt osztják meg
  • Keroo
    #24
    Kedves Sodi!

    A fájlmegosztók használata miért lenne bűncselekmény? Ha én a saját home videoimat, fényképeimet, hanganyagaimat, egyéb szerzői joggal nem védett tartalmakat, szabadon terjeszthető dolgokat osztok meg, akkor az miért lenne illegális?!

  • SoDI---
    #18
    A zenék és filmek otthoni, magánjellegű másolása teljesen legális.

    Kivéve a következő eseteket:

    - mással másoltatod
    - kereskedsz vele (csere, vétel is ennek számít)
    - feltöltöd valahova/megosztod
    - valamilyen (akár internetes) TV-n, vagy rádión sugárzod
    - DVD-másolásvédelmet megkerülve RIP-peled
    - másnak kölcsön adod
    - a fentiek valamelyikét meghírdeted

    A fájlmegosztók használata bűncselekmény.
    Warez oldal működtetése bűncselekmény.

    De onnan letölteni nem az :)
    P2P hálózatok --- SUXX!
  • SoDI---
    #17
    Azért azt tudnunk kell, hogy a fájlmegosztók használata még a magyar jogrend szerint is súlyosbított eset.
    Azzal, hogy te megosztasz bármilyen szerzői joggal védett fájlt, azzal te terjesztővé lépsz elő, vagyis eljárás indulhat ellened.
    Filmeket, és zenéket ezért kizárólag FTP-ről, vagy webről jogszerű warezolni (szoftvereket meg még onnan se).
  • Csudri #14
    Hogy rohadnának meg! Régen igazi ritkaságokat is lehetett találni a KazaaN, csakúgy mint anno az Audiogalaxyn (RIP), most meg még a legpopulárisabb zenék sincsenek fent + jönnek a vírusok, mint az állat! A jó kurva anyját ezeknek a köcsögöknek! Őket kellene perelni tisztességtelen piaci viselkedés miatt! Miért adjak 5-6ezret 40 percnyi muzsikáért? Hol élnek ezek? Lehet, hogy ki kellene jönniük a nyúl barlangjából!
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    nigga meg sapeszban nyomja ... hát lehet hogy jól áll neki csak kilóg a képből :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    hehe... legalább elhúztak a nemosztokmegsemmit mert elkapnak amcsik.. akiknek csak a britni szpírsz kell...
  • Csatti
    #11
    Jah, tiszta maffia a képeken. :)
  • HuAn82
    #10
    Nagy szart esett vissza a forgalom (legalább is biztos nem ekkora mértékben).Ezzel is csak az embereket akarják befolyásolni.Rémhírterjesztés és kirakatper.Ennyit tudnak csak...
  • Cat #8
    ha már a legmagasabb fórum, az amerikai törvényhozás és a szenátorok előtt is tiltakoznak akkor komolyan bajban lehetnek
    ne felejtsétek el hogy az amerikai film és zeneipar többmillió! embernek (választónak) ad munkát, az általuk befizetett adó százmillárd dolláros nagyságrendű, igy lobbierejük nagyon nagy! Ha elegendő nyomást fejtenek ki a kormányzatra, akkor simán hozhatnak sokkal komolyabb törvényeket is, amit természetesen az egész világnak be kell tartania...
  • TheZsenyka
    #4
    Szélmalomharc.
  • Joe
    #3
    Nem csak kazaa van a világon, nekem a legjobban a bittorrent jött be és amióta azt használom, egyszer sem léptem fel a kazaára.
  • MaSzKa
    #2
    warez