157
Minden ami ezzel a harcművészettel kapcsolatos!
  • Ben Katarn
    #157
    öö.. van valakinek valamilyen tapasztalata a Goju-Kai karatéval kapcsolatban :O ? Szeretnék elkezdeni valamilyen harcművészetet, erre pedig lenne lehetőségem a suliban... csak hát nem tudok róla sok mindent, ha esetleg valakinek lenne személyes tapasztalata, megköszönném...
  • mussti
    #156
    Kedves Fórumozók!

    A Budai Harcművész SE (Tigris Dojo) KYOKUSHIN KARATE szakosztálya felvételt hirdet általános iskolás korosztályt célzó újonnan induló csoportjába Újbudán!

    Első edzés: február 2. (kedd)

    Helyszín:
    11.kerület, Bocskai út 47-49; Bocskai István Általános Iskola

    Időpontok:
    Kedd 17:00-18:30
    Csütörtök 17:00-18:30

    Edző: Váczi Zoltán 2.Dan, 06-30-229-8938
    Klubvezető: Fris Ferenc 4.Dan, 06-30-931-2580

    www.tigrisdojo.hu

    Az érdeklődőket szeretettel várjuk!
  • Brazus
    #155
    Jó lenne ezt a topikot újra feléleszteni!!!
    Szerintem minden küzdősportnak megvan a maga szépsége,és nem kell a másikat lemondani,vagy alacsonyabb rendűnek gondolni!pl. a shaolin kungfusok előtérbe helyezik a belső energiát és ezért tudják a téglákat pusztakézzel tördelni,vagy fagerendákat eltörni a fejükön(persze rengeteg gyakorlást is kívánnak)de ez nem jelenti azt h egy jól bevitt fejrúgás után is állva maradnak....
  • Scottt
    #154
    Osu
    teljesen behalt a topik?
    Pörgessük edzőtársak:)
  • mussti
    #153
    további infók: http://www.tar.hu/kyokushin/
  • mussti
    #152
    A Budai Harcművész S.E. (Kyokushin Karate) felvételt hirdet!!!
    EDZÉSEK HELYE:
    Budapest IX. Vendel u. 3.
    Közgazdasági Politechnikum Tornaház
    "klinikák" M3 metróállomástól 3 percre gyalog

    3 csoportban külön edzések!
    Vezető edző:
    Sensei Fris Ferenc (3. Dan)
    Alapozó - Kezdő edzések (12 év felett) vezetője:
    Sempai Kovács Balázs (2. Dan)
    Gyermek edzsés 6-12 évesig:
    Jenei Zsolt(2. kyu)

    Hétfőn 19:00-20:30 öszevont, s Szerda - Pénteken:
    17:00-18:00 Gyermek edzés; 18:00-19:30 Alapozó; 19:30-21:00 Haladó edzés
  • mussti
    #151
    up
  • mussti
    #150
    Ne felejtsétek: július 9-15. Pécs, nemzetközi edzőtábor
  • Anotino
    #149
    Minek reagalsz egy 3 evvel ezelotti flame-re?
    Amugy egy 60 kg -s emberre plane ha uj a helszinen (es nem tudok az isteni erejerol), harmad erovel se rugnek combost. Ez gondolom nem fordult meg a fejeben :)
  • peacyg
    #148
    nem értem, hogy miért kell a kungfut úgy reklámozni mindenkinek, mintha magasabb szinten lenne bármelyik harcművészetnél... én azt mondom: vegyünk egy átlagos tehetségű embert, mondjuk 3 éve edz..sőőt ne is egyet kettőt, az egyik kungfuzik, jelen esetben shaolin, a másik kyozik vagy mittomén kempozik... tényleg azt hiszed, hogy egy kempost vagy akár egy kyost egy ugyanannyi ideje edző kungfus full contact szabályrendszerben el tudna intézni? szerintem akkor nagyon, de nagyon nem jól látod a dolgokat. Egyébként: a kungfu nagyon szép, nagyon jó, igazi harcművészet, csak attól megy fel az agyvizem, ha az egekig magasztalják. Én semmilyen harcművészetet nem szólok le, mert nem is etikus és nem is akarok, mert mindegyik szép és jó, de ez a véleményem, amit ide írtam és sztem ha reálisan gondolkodsz, belátod, hogy így van...
  • tomsits
    #147
    ;) jah. :D
  • bens
    #146
    sztem meg 4 kyu-s vagy nem 4 kyo-s ; )
  • Jano
    #145
    OSZ!
  • spongya
    #144
    Én 5 és fél éve karatézok és király! 4 kyo-s vagyok. Debrecenben a Kagami SE egyesület tagja vagyok.
  • SteWhite
    #143
    Honvéd Zrínyi SE - Tradicionális Kyokushin Karate Szakosztály
  • SteWhite
    #142
    Micsoda nyüzsgés EMBEREK!
  • mussti
    #141
    2005 Április 30.-án, Szombaton 13.00 órakor a Honvéd Küzdősport Centrumban ( Budapest,XIII.Tüzér u.56.) C kategóriás kyokushin verseny lesz. Várhatóan az előző évi tapasztalatok alapján izgalmas versenynek nézünk elébe.
  • mussti
    #140
    Én is a taekwandora gondoltam volna, ott nagy hangsúlyt fektetnek a lábmunkára. Bár személy szerint ez már túlzás,hiszen a valós küzdelemben a kezet is kéne használni, a láb még kevés. Próbáld ki, aztán kiderül tetszik -e...
  • Gladiator
    #139
    na, a taekwondo az tök jó. szal akkor megválaszotlam a saját kérdésem.
  • Gladiator
    #138
    nemtom hol kérdezzem meg, sőt lehet, hogy már valahol kérdeztem is, csak elfelejtettem, hol, na szóval én most kick-boxozok, de ez kicsit "uncsi". de nem úúgy, tök király, meg minden, de nem igazán vannak benne látványos dolgok. olyan harcművészet érdekelne, amiben vannak ilyen összevisszaugrálok rugások, meg ütések. a capoiera (nemtom hogy kell írni) az jó lenne, csak 1: itt nemtok taunlni 2: ahoz, hogy jól nézzen ki, ahoz a legprofibbnak kell lenni. szal vhola kettő között. na, köszi
  • mussti
    #137
    Hát igen,az erőnlét gyorsan tud romlani ,ha elötte nagy volt az intenzitás,vagy hirtelen lett abba hagyva. Én nyáron szeretek talán legjobban edzeni,kint a szabadban...
  • Ben C
    #136
    én 6-éves koromtól Shotokan-karatéztam, de egy gyenge pillanatomban abbahagytam pár hónapja..
    de vissza fogok menni, mert azóta amióta nem sportolok nagyon leromlott az erőnlétem...
  • mussti
    #135
    Vérfrissítésként: volt valaki a nemzetközi edzőtáborban Pécsen?
  • mussti
    #134
    De ennyire?!
  • Zsoldos
    #133
    biztos rossz napja volt
  • mussti
    #132
    Szép estét mindenkinek! Most irok először erre a fórumra,mivel olvastam "Leferve" hozzászólását.
    Először is a kyosok azért rendeznek külön diákolimpát,mert a szabályrendszere más, mint a többi karate szakágnak,s így elég nehéz lenne összehozni(az már nem kyos verseny lenne).
    A következő kérdésre a válasz: azért a kyo a legkeményebb karate,mert így alkották meg a versenyzési szabályait(teljes erejű támadások testre és combra)+ ha a múltban keressük a választ(ami az elöbbinél sokkal fontosabb) akkor épp Oyama bikák elleni küzdelmei bizonyították be ennek létjogosultságát!
    A feltett kérdés: Hogy miért állatokkal verekedett? egy ilyen kérdésben azt érzem ,hogy bikákkal való küzdelem kevesebb lenne(technika ,erő) ,mint az ember-ember elleni. A spanyol torreádoroknak viszont még könnyebb dolguk van,mint Sosainak volt,hiszen nekik még fegyverük is van.Pedig ha jól rémlik ,őket hazájukban mélyen tiszelik,s nagy bátorságuknak adnak számot. Oyama 4 bikát egyetlen ütésből harcképtelenné tett,innen datálódik az ICHI GEKI HISATSU KANJI jelmondat( egy ütés biztos halál),amely a kyokushin egyik alapgondolata lett.
    Hirtelen ennyi.Azt hiszem ,épp ide vág: "nem szóltál volna bölcs maratál volna"
  • Leferve
    #131
    Szerintem nem voltam tiszteletlen csak rossz nézni már hogy a Kyosoknak mekkora az arcuk
  • Jano
    #130
    Látom nagy a tiszteleted a különböző ágak iránt. Menj vissza focizi, bajnok!
  • Leferve
    #129
    Miért van az hogy ti kyosok külön rendezitek a diákolimpiátokat?
    És miért mondjátok hogy a Kyo a viálg legkeményebb karatéja,ez egy kicsit szük láto körre vall.
    Ha utána olvastok a mélyen tisztelt Oyama bácsi valos életrajzának akkor találtok benne egy-két "nagy égést"
    Pl:Miért álatokkkal verekedet?miért nem emberekkel?
    Én tudom mert a nagyobb mesterek mind elverték vagy nem is álltak vele szoba....
    Pl:Enaode mestertöl nagyon kikapott,Nishiyama mester és Nakayama mester pedig nme méltattta arra se hogy küzdjön vele
  • fm
    #128
    azt hol találom? sry,de kissé kezdő vagyok a dc-n..
  • Augustus Gigo
    #127
    ok tnx
  • Zsoltee_a_bator
    #126
    dc-n menjetek fel martial arts-os hubra
  • Augustus Gigo
    #125
    mindenhol csak a dojo kun van fönn japánul:(
  • Augustus Gigo
    #124
    nézelődtem külföldi kyos oldalakon de semmi:(
  • Jano
    #123
    Én is mit nem adnék, ha meglenne. :C
  • Jano
    #122
    Sok sikert hozzá!
  • Augustus Gigo
    #121
    ezt légből kapottan mondtam előbb, megnéztem télleg nem találja:(
  • Der Wahnsinn
    #120
    Hát így hogy kyokushin induló, biztos nem. Az angol nevével esetleg, de azt nem tudom. :-(
  • Augustus Gigo
    #119
    kazaa-val keress rá, biztos megtalálod
  • Der Wahnsinn
    #118
    Ja és még egy kérdés: a kyokushin indulót nem tudja vki, h honnan szedhetném le (mp3-ba) v. esetleg nincs meg vkinek?
    Előre is köszi!