338
A téma adoott, a mester írományai!
  • Augustus Gigo
    #13
    kicsit fura elsőre a film, de még nézhető
  • Augustus Gigo
    #12
    sajnos a lánctalpak nicns meg, de azt a nyoolcvanas évek végén megfilmesítették, némtül láttam, hááát, nem adja vissza hűen a könyvet egyáltalán Wheels of terror/The movie
  • Hype
    #11
    Nekem eddig ezek vannak meg:
    Lánctalpak, Bajtársak, Gestapo, Monte Cassino, Eltörölni Párizst, Fagyhalál, Pokoljárás, Gyalogos hadosztály

    Amiről tudok még: SS tábornok, Menetjegy a pokolba, Kárhozottak légiója, ezen kívül van még magyarul vmi?

    Amúgy a legelső könyv a Lánctalpak a legjobb!!!!
  • Augustus Gigo
    #10
    jaja, nem szép csillogó SS-surranó, ami nem kíméli a lábat
  • Astaroth
    #9
    Az maradt bennem leginkább hogy lehugyozza a bakancsát hogy kényelmes legyen!
  • Augustus Gigo
    #8
    Eltölni párizst, Monte Cassino, Menetjegy a pokolba a top3 nálam, letehetetlenek egyszerűen!
  • Augustus Gigo
    #7
    gestapo felénél tartok éppen, mikor azt a szegény öregaszsonyt szapulja a gestapo
  • Astaroth
    #6
    Én csak egyet olvatam tőle.Asszem Gestapo volt a címe.
    De tényleg marhajó író!
  • Hype
    #5
    nekem az összes a kedvencem amit olvastam tőle :)
  • Augustus Gigo
    #4
    KInek mi a kedvenc kötete tőle?
  • Augustus Gigo
    #3
    Kiadója szerint:
    Az csak természetes, hogy ajánljuk ezt a könyvet a háborús regények kedvelőinek. Ilyen jót ugyanis rég olvashattak ebben a műfajban.
    Azok számára viszont, akik a háborút koruk, tapasztalatlanságuk vagy elmeállapotuk miatt képesek valamiféle romantikus erőpróbának, a férfiasság végső megnyilvánulásának látni, legszívesebben kötelező olvasmánnyá tennénk. Ez a könyv talán megértetné velük is, hogy a háború kegyetlen, ostoba, nyomorúságos és teljességgel értelmetlen. Sven Hasselnek talán elhinnék. Tudja, mit beszél. Egy büntetőzászlóaljban harcolta végig a második világháború szinte valamennyi hadszínterét, ők voltak azok, akiknek támadásnál elöl volt a helyük, visszavonuláskor pedig a hátvédben. Szemtanúként írja le a pusztító, hatalmas tankcsatákat, a véres utcai harcokat, a kétségbeesett, néma küzdelmet egy szál késsel valamely föld alatti alagútban. Szökését a szovjet hadifogolytáborból és a német börtön gyötrelmeit. A békés perceket, a váratlanul felbukkanó és eltűnő szerelmet, a vadbaromvadászatot: a gyilkos parancsnok kilövését.
  • Augustus Gigo
    #2
    Hassel belülről írja le a pusztító, hatalmas tankcsatákat, a véres utcai harcokat, a kétségbeesett, néma közelharcot valamely őrhelyért. A békés perceket, a váratlanul felbukkanó és eltűnő szerelmet, a tábori kuplerájt és a hullámzó front kiismerhetetlen viszonyai között büntetlen maradó leszámolásokat.
  • Augustus Gigo
    #1
    Minden ami Sven Hassel könyveivel kapcsolatos!