11900
  • zaki
    #411
    "Azt azért ne akard velem elhitetni, hogy reális az, ha 4-4-2-vel győzelem nélkül utolsó vagyok, míg 3-4-1-2-vel simán első ugyanazzal a csapattal az NB1/B-ben..."

    na jó, lehet, hogy egy kicsit túloztam :)

  • zaki
    #410
    ott minden megtörténhet, ne is csodálkozz ezen :)
  • donpedro
    #409
    Hát ez jó, egy 21 éves (!!) angol srác lett a Dunaújváros új vezetőedzője. LOL
  • donpedro
    #408
    Hehe, mire leírtam, a crossing-dribbling felment 14-20-ra...
    :)))
  • donpedro
    #407
    Azt azért ne akard velem elhitetni, hogy reális az, ha 4-4-2-vel győzelem nélkül utolsó vagyok, míg 3-4-1-2-vel simán első ugyanazzal a csapattal az NB1/B-ben...

    Sokat számít a felállás, de ez azért (nagyon) erős túlzás.

    Mellesleg összesen 19 fős a keretem, pénz nincs, és a fizetési keret is olyan alacsony, hogy nem jön ide senki. Így elég nehéz variálni a posztokat, pl van olyan csatárom, aki időnként védekező középpályást játszik. De nem zavar, mivel csináltam egy olyan edzést, ami engem is meglepett.

    A kezdetben nudli balhátvédem, Hajba László például egészen elképesztő lett a training hatására. A crossing ugyan csak 13, de a dribbling 19, acceleration 20, pace 19, és természetesen mindez csalás és editor használata nélkül. Jelenleg 21 meccsen 8.57 az átlaga, és 7 MOM-ja van.
  • zaki
    #406
    vagy az is egy megoldás, hogyha a két szélső középpályás helyett használod a két szélő védőt is DM-re állítva őket, bár nem mind1ik védőnél válik ez be
  • zaki
    #405
    én a cm4-ben mindenhol ezt nyomtam (3-4-1-2), még idegenben is, és sztem hidd el, hogy ennyivel jobb a 4-4-2-nél. de viszont ez azzal jár, hogy annak a 3 védőnek nagyon jónak kell lennie, és pl nem használhatod a jobb, ill. balhátvédjeidet, mert az gáz, ha középsővédőként állítod be őket
  • donpedro
    #404
    Én is összedobtam egy 3-4-1-2-t, és ez nagyon bejön. Félidőben első hely, a kupában is 8 között vagyunk, kivertük a Fradit is, 3-0 ide az Üllői úton.

    Ezzel együtt fenntartásaim vannak, ennyivel nem lehet jobb a 3-4-1-2, mint a 4-4-2.
  • AdaKiller
    #402
    Conceicao milyen, jó?
  • AdaKiller
    #401
    igen én is nyilazom
  • zaki
    #400
    én is ezt a taktikát használom :) 3-4-1-2 a két szélsőnél pedig nymomo a felfelé nyilat
  • zaki
    #399
    8-10? az igen
  • donpedro
    #396
    Lejátszottam ugyanezt a meccset két másik felállásban, egy quickloados 4-4-2-vel kikaptam 5-2-re, míg a szintén quickloados 2-3-5-tel (!!!) nyertem 5-2-re. Na ezt rakja össze valaki.
  • AdaKiller
    #395
    Én a demóban a cm4ben jól bevált 3-4-1(tám.kp.)-2. es taktikát nyomtam, chelsea-vel fél év alatt 3gólt kaptam, idegenbe 2-0ra vertem a Man UTd-t. Lazioval ott voltam a 4. helyen, viszont az Interrel, meg a Parma-val meg szívtam.
  • donpedro
    #394
    Akkor a 20 évet megúsznád 6 hónap alatt... :)

    Egyébként small database és egy liga mellett hasít, mint az állat, 1 óra alatt lenyomta ugyanazt, amit az imént 6 alatt.

    Az előzőekhez még annyit tennék hozzá, hogy eddig a focimenedzserekkel általában szerencsém volt, valamiért mindegyik jól ment, szerencsés kézzel nyúltam bele az összeállításokba, taktikákba. Most azonban úgy érzem magam, mintha kihúzták volna alólam a sámlit, hiába csináltam 2 új taktikát, azokkal is csak szivok rendületlenül.

    Kiváncsiságból ki fogom próbálni ezt a 3-3-4-et, vagy valami más extrém felállást, de ha azzal jobban fog menni, akkor ezt a progit elfelejtem, úgy ahogy van.
  • donpedro
    #393
    Kérek mindenkit, hogy amikor az alábbiakat olvassa, vegye figyelembe, hogy kurvára dühös vagyok.

    Mi a francnak kellett az SI-nek elbaszni a régi meccs engine-t???? Mert azt nem tudom másképp értékelni, hogy egy standard 4-4-2-es felállású NB1/B-s csapat simán kikapjon kupameccsen a tudomásom szerint 2 osztállyal lejjebb vitézkedő, mellékesen 3-3-4-es (!!!!) felállásban játszó PVSK-tól! (Bár talán az is közrejátszik, hogy a PVSK teljesen generált játékosállományának nagyobbik felénél 17-18 körüli értékek szerepeltek a fizikai jellemzők terén - tehát pace, jumping, acceleration, stb. Most írhatnám, hogy lol, de kurvára nincs kedvem röhögni.)

    Hogy a francba sikerült ilyen rövid idő alatt elérni azt, hogy minden verejtékes munkával kialakított, tökélyre fejlesztett, és az összes (!) korábbi részben prímán bevált taktikám, egy rakás szart sem ér. 3 olyan taktikát próbáltam ki, amely a saját agyszüleményem, és a korábbi CM-ekben a Breda-val UEFA-kupát, bajnoki címet, holland kupát, illetve BL-döntőt, a Germinal Beerschottal sorozatban 4 bajnoki címet, valamint egy BL-t nyertem, a REAC-cal pedig a második szezonban a Fradi ellen otthon 10-1-et, idegenben 6-2-t, a Breda ellen a kupában ugyancsak 6-2-t produkáltam. Ám a CM03-04-ben totál leégtem mindegyikkel. Kb. 12 meccsből eddig asszem 1 győzelem, 1 döntetlen, és 10 vereség a mérleg.

    Persze nem lenne baj, csinálhatnék más taktikát, csak éppen azt nem tudom milyet. Mert az imént említett taktikák kivétel nélkül normális, valós életben is bevethető, négyvédős, kétcsatáros felállások voltak.

    Próbálkozzak én is ilyen 3-3-4-ekkel? Lehet, hogy az beválna, de valahogy ez már nem érdekel.

    Sokat vártam ettől a játéktól, de eddig óriásit csalódtam benne.
  • AdaKiller
    #392
    Kemény,
    én 850es celeronnal készülök ma nekivágni, bár van még egy p4 2,1-es is, majd akkor azon fut szerverként. Én napi 8-10 órát szoktam nyomni a cm4et
  • donpedro
    #391
    Az alább bemutatott konfigon tapasztaltakat szeretném megosztani veletek, szerintem érdemes lesz figyelni.

    Elkezdtem egy új szezont, és kiválasztottam 8 ország 9 ligáját (mindig ennyit szoktam). 26 percig tartott az indulás. Ezután kiválasztottam a csapatomat, beállítottam az edzéstervet, leigazoltam, akit tudtam, nyomtam 2 gyors friendly-t, aztán a szezonkezdésig holiday mode-ra váltottam, és belemerültem az egyik kedvenc regényembe.

    Az első bajnokiig összesen 35 napnak kellett eltelni, így gondoltam, hogy lesz kb. 1 órám, míg a gép eljut odáig. Nos, kb. 3 perccel ezelőtt sikerült lejátszanom ezt a bizonyos első meccset, ami azt jelenti, hogy 35 NAP SZIMULÁLÁSA TÖBB MINT 6 ÓRÁT VETT IGÉNYBE (holiday mode-ban)!!!!

    Ezt figyelembe véve kicsit utánaszámoltam, hogy amennyiben valaki egy teljes szezont le kíván játszani egy ilyen konfigon és hasonló beállításokkal, az kb. 60-70 óráig tart. Mivel az átlagjátékosnak napi 4 óránál többje biztos nincs erre, így neki egy év kb. 2-3 hétig fog tartani. Ha esetleg valaki lenne olyan bátor, hogy 15-20 évet is szeretne végignyomni, az készüljön fel rá, hogy valószínűleg egy év alatt sem jut majd a végére.

    Konklúzió? Ezt a játékot nem PC-re, hanem valami komolyabb, többprocesszoros munkaállomásra tervezték.
  • donpedro
    #390
    Még annyit, hogy később valószínűleg lesz olyan (real-time) editor, amelyikkel játék közben is lehet editálni. (A CM4-hez legalábbis van ilyen.)
  • donpedro
    #389
    Játék előtt indítsd az editort, töltsd be az adatbázist (load database), aztán editálj. Ha kész vagy, akkor save database-el mentsd, és írd felül a régi .db fájl-t. (nyomj yes-t, amikor megkérdezi)

    Ezután lépj ki az editorból, insítsd el a játékot, és kezdj új játékot. Az új játékban már az editált adatok fognak szerepelni.
  • donpedro
    #388
    Athlon XP 2000+, 512 MB DDR, Radeon 8500, 160GB (80+80) HDD
  • Csacsi
    #387
    Amit az editorba modósítottam, azt hogy tudom életre kelteni a játékban is?
  • zaki
    #386
    :PPP
  • kisficege
    #385
    ja,meg illés bélát :))))
  • zaki
    #384
    ja, meg mexest, kapot, D. cissét, boumsongot, källströmet, stb
  • kisficege
    #383
    bazz,ez az edzés megint mother fuckingul elbaszták...a cm3-ba volt a legjobb...a játékosaim fáradnak..ja,meg tudod kit vegyetek meg?luiz fabianót
  • zaki
    #382
    lol
  • kisficege
    #381
    bazz,kiírja hogy wrong disc vmi,bepánikolok,akkor jövök rá hohy krekkelni kell.
  • kisficege
    #380
    úgy kezdem hogy ronaldinhot átiányítom az interbe..:)
  • zaki
    #379
    vazze, remélem kiadnak ajd vmi normális editort, mert ami most van a játékhoz, az nagyon suxx
  • zaki
    #378
    hurrá :P
  • kisficege
    #377
    ÁTMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kisficege
    #376
    na most ugrik a majom a vízbe,megint másolom,remélem nem akad ki
  • zaki
    #375
    2.1 ghz-es cerka, 640 ddram, gefti200 128mb, 80 gb HDD, neked?
  • donpedro
    #374
    Na, hála az égnek már jók a nevek, de laczoo-nak azért mégegyszer kösz.

    Zaki, neked milyen géped van?
  • kisficege
    #372
    lefogadom hogy mindenki managerezik,csak én nem
  • kisficege
    #371
    mer én a total commanderrel átakartam másolni,azt lemezolvasási hiba
  • kisficege
    #370
    Zaki,te a zippes fájlt átmásoltad vhova és aztán inditottad Daemon toolsal?
  • kisficege
    #369
    MEGINT KIÍRTA!!!!!Lehet hogy azért mert a bittorent elment asszem 54,6%-ig,akkor abbahagytam kiszámoltam hogy kb. a fele az 7,és erről az ingyenes oldalról meg 8-tól kezdtem el tölteni.Most letöröltem az első 7-et,és azokat is az ingyenesről fogom letölteni,hátha jó lesz...
  • zaki
    #368
    akkor töltsd le megint... ottvan az ingyenes, gyors link a #325-ben