25
Ujjlenyomat
  • ZilogR
    #25
    kéne egy "Ismerd fel képről kié az ujjlenyomat" topig
  • Encore
    #24
    Köszi
  • Sadist
    #23
    Fogsz egy grafitceruzát, késsel lehasítod a grafit körül a fát, szépen lekapargatod a grafitot, hogy finom port kapj, azt egy finom ecsettel felviszed az ujjlenyomatos tárgyra, aztán leragasztod megfelelő méretű víztiszta, átlátszó celux darabbal, és lehúzod. Nem bonyi.
  • Encore
    #22
    Kicsit felhozom a topicot, mert lenne egy kérdésem:

    Hogyan lehet házilag ujjlenyomatot begyűjteni? Ha mondjuk van egy tárgy, amit valaki megfogott, akkor hogyan tudnám róla begyűjteni az ujjlenyomatot házilag elérhető eszközökkel? Semmi high-tech bohóckodás, valami egyszerű módszer biztos van rá, filmekben is szoktak ilyesmiket mutatni, de pontosan nem emlékszem egyikre sem.
  • PResident Evil
    #21
    még szerencse...
  • zaki
    #20
    "lexikális biosz tudásom" LOL
  • mikike
    #19
    elég hirtelen
  • PResident Evil
    #18
    csak megjegyeztem -lexikális biosz tudásom itt véget ért-
  • observer
    #17
    Nem is látta senki mindenkét. :)
  • PResident Evil
    #16
    és mindekinek egyedi van :P
  • observer
    #15
    Bőrfodor Bőrfodorrajzolat.

    http://www.kereso.hu/yrk/Erinv/38887
  • Lacc
    #14
    Ja nem, nem ez az ujjlenyomat, de innen ered :D
  • Lacc
    #13
    Na várjál erősen gondolkodom.

    Öööh..

    Valami olyasmi hogy a bőr ugye több rétegű. És valamelyik köztes réteg hullámos, nem olyan sima mint a többi és nem tapad a teljes felületén a többi réteghez. Na ezér barázdás a bőr az ujjadon, aztán ez az ujjlenyomat.

    No most ezt nyújtsd ki 1 oldalra :P
  • Bandew
    #12
    Az ujjlenyomat egy egyszerű zsírfolt. Nem tudom minek ezt biológiailag magyarázni!
  • steweee
    #11
    új lenyomat? újlenyomat? ujj lenyomat? jujlenyomat?
  • Lazarus
    #10
    Te meg mi a francról beszélsz?
  • Jano
    #9
    Bizony, nem könnyű!
  • klastrom
    #8
    © klastrom ma 14:52 | Válasz erre | #11

    Sziasztok!
    A gépem ellenőrzésnél talált egy nyitott paortot az 5000-est és azt írja hozzá Sochets de Troie, Blazer 5. Hohyan tudom becsukni a portot?Lehet hogy ettől kergült meg a gépem?

  • zakika
    #7
    hat igazad van, nem akartam hinni es rakerestem a googlen, de mindenhol csak a digitalis ujjlenyomat ellenorzes jon ki

    egy dermatologiai oldal/reklam (hatha talalsz itt valamit)
    http://www.vichy.com/hu/bor/phys/phys02_05.htm
  • TomBond
    #6
    hát pl. olyasmira gondoltam hogy hogyan keletkezik (az ujjon), a bőrnek melyik részén van, mik játszanak szerepet a kialakulásában, mikor jelennek meg, meg minden ilyesmi!
  • Mike
    #5
    biológiai értelemben mi az ujjlenyomat?
    ezt hogy érted?
  • TomBond
    #4
    Köszönöm a hasznos információkat.
    De engem még mindíg a biológiai értelemben érdekel és nem kriminológiai szempontból.

    Azért nem volt hülyeség megjegyezni a rövid u-t :-)!
  • A nick nevem
    #3
    Kendd össze az egyik ujjadat festékkel, majd fordítsd egy papírlap felé. Óvatosan nyomd hozzá. Miután felemeled az ujjad, egy olyan színű foltot fogsz látni, mint amilyen festéket használtál. Nos, ez maga az ujjlenyomat.
  • Jano
    #2
    Rövid u-val, nehogy ezen bukj el!
  • TomBond
    #1
    Sziasztok!

    Volna egy olyan feladatom hogy az újjlenyomatokról kéne írnom egy keveset (kb 1 oldal) de sehol nem találok használható infót (Biológiai megközelítésből).
    Ha bárki tud segíteni (akár linkkel is) azt köszönöm!

    Tehát: Mi az újjlenyomat?