6979
Melyik tápot?
  • roblee
    #6299
    Sziasztok!
    Egy gyors segítségre lenne szükségem.
    Van egy pc konfigom, melyhez nem tudom milyen tápegység szükséges, nem akarom, hogy kis teljesítményű táp miatt póruljárjak.
    Íme a konfigom:
    ASUS TAK62 számítógépház Táp nélkül
    Intel Core i5 750 (2.66GHz, Turbo, 8MB, LGA1156, 4/4 Cores/Threads)
    AMP7H55 ASUS P7H55 alaplap
    Transcend JetRAM 2x2GB DDR3-1333
    Samsung F1 HDD 750GB SATA/300 7200RPM 32MB PUFFER
    ASUS EAH5750 FML/2DI/1GD5 videokártya

    Fortron Factory 650W FSP650-80GHN Tápegység és ez a kérdés; szükség van ekkorára vagy elég mondjuk egy 400W-os?
    Előre is köszönöm a segítséget!!!
  • simon007
    #6298
    Kösz a tippet, megfogadom.
  • SrAta
    #6297
    akk a videókarid melegszik nagyon.
    nos fújd ki kompresszorral,légsprével, vagy pupával az egészből a port!
    Ha ez nem segít akk, bekell tenned egy + ventit.
    De szerintem a por lesz a gondd. Szedd le mind2 oldalát, és a tápból, videókariból, prociból, mindenhonnan fújd ki a port
  • simon007
    #6296
    Csinált ez mindent. Kockásodott, színeződött és a legtöbbször csak a RESET volt a megoldás.
    Ctrl+alt+del csak néha segített.
  • SrAta
    #6295
    és hogy fagy le?
    Kékül, vagy ctrl+alt+del el kitudsz lépni?
    Vagy feketedik?
    Mit csinál?
  • simon007
    #6294
    Segítene valaki?
    Valami gond van a gépem hűtésével. Just Cause 2, PoPTFS, GTA 4 kiegészítők lefagynak minimum grafikánál. Oldalát levettem és egy asztali ventillátort tettem elé, így nem fagy le. Ezért gondolom,hogy a gép hűtésével van gond.
    Gépem 2 éves, AMD 9550+, Geforce 9800 GT 1GB ram, 4 GB memória és CHIEFTEC 550 W.
    Milyen hűtést ajánlotok?
  • SrAta
    #6293
    túlfesz,túláram,túlterhelés,túlmelegedés védelem van bennés az leoldhatott
  • Probatbicol
    #6292
    Helló, egy számomra elég rejtélyes jelenségre keresek magyarázatot. Elöljáróban annyit, hogy a házunkban lehet valami probléma az elektromos hálózattal, mert már több táp is tönkrement, noname és márkás egyaránt.
    Legutóbb márciusban raktam össze új gépet, egy Corsair VX550W táppal. Ez egy hónap alatt tönkrement, eleinte csak váratlanul kikapcsolt, majd el se indult. A bolt ahol vettem korrektül kicserélte garanciában, egy ugyanolyanra. Ez a mai napig tökéletesen működött. A gép egy túlfeszültség ellen védett elosztóba van dugva, áramtalanítani nem szoktam éjszakára. Most azonban elutaztam hétvégére és az elosztó kapcsolójával áramtalanítottam a gépet. Amikor ma este hazaértem visszakapcsoltam az elosztót, és nem egyből, hanem kb 2 perc múlva bekapcsoltam a gépet. Láttam, hogy kigyulladnak a ledek és felpörög a gép, otthagytam bootolni. Pár perc múlva visszamentem a szobába és láttam, hogy nem megy a gép, minden sötét. A router és a kábelmodem ami ugyanabban az elosztóban van, az működött. Rosszat sejtve újra nyomtam a bekapcsológombot - semmi. Próbáltam ki-be kapcsolni a tápon levő kapcsolót, de semmi eredmény. Beletörődtem, hogy ez a táp is tönkrement, amikor kb 10 perc múlva, anélkül, hogy a gép közelébe mentem volna, hirtelen felpörgött és elindult!! Most erről a gépről írom ezt.
    Két kérdés:
    Lehetséges, hogy valami önvédelem van a tápban és kapott egy túlfeszt ezért 'letiltott' majd amikor visszahűlt 10 perc múlva akkor elkezdett működni? Magyarul normál működés ez, vagy most már megint számíthatok rá, hogy állandóan problémás lesz a táp?

    A másik, hogy úgy vettem észre, nem szeretik a tápok, ha hosszabb időre áramtalanítják őket folyamatos működés után, pár éve is így ment tönkre egy, hogy nyaralás alatt kihúztam a gépet és mikor hazajöttünk nem működött többé. Hogyan lehet ez ellen védekezni, azon kívül, hogy nem áramtalanítom?
  • [HUN]FaTaL
    #6291
    Hígfos, codegány szint.
  • The Norberto
    #6290
    Egy HKC márkájú 430W-osatt sikerült szerválnom:D HKC USP 3430 a neve:D Sose hallotam erről a márkáról...
    Vélemény?
  • [HUN]FaTaL
    #6289
    Giga superb 460?
  • The Norberto
    #6288
    Ott a configom az aláírásomba, de nem az 500W-os ment tönkre az már régeben behalta ventilátora miadt:) Most egy 400W-os halt be....
  • The Norberto
    #6287
    HD 4850
    Q9300
    4 GB DDr2 800mhz
    HDD + DVD író
    Kb ez a gépem, meghalta tép kipóbáltam 3 gépbe is, de egybe se ment:S
    Szerintetek mekkor kellene neki? Még ma venniakarok egyet 10000 ft körül max:)
  • Solten
    #6286
  • sugga
    #6285
    Köszi. Hát most úgy néz ki, hogy valami ilyesmi konfig lesz:
    Gigabyte MA785GT-UD3H
    AMD AthlonII X2 240
    2x1024 MB DDR3 1333 MHz RAM
    WD SATAII 320 GB HDD
    2 db LG IDE DVD
    Akkor ezek szerint ehhez elég lesz az 5500-as 380 wattos Hipro táp... :D
  • Solten
    #6284
    Nem feltetlen. 140W TDP-s procikhoz esetleg nem art, meg extrem tuninghoz. Szoval hasznalhatod a lapot 4 tus tappal is.
  • sugga
    #6283
    No kiszemeltem az alaplapot, valószínűleg egy Gigabyte MA785GT-UD3H lesz belőle... Viszont azt néztem, hogy ezen van egy 24 tűs és egy 8 tűs tápcsatlakozó, míg sok alaplapon a második csak egy 4 tűs csati. Ilyenkor a laphoz adnak valami átalakítót vagy tápból kell olyat nézni, amin van ilyen csatlakozó? Vagy ez ma már minden tápon meg van oldva? Előre is köszi :)
  • sugga
    #6282
    Hali! Ehhez a táphoz mit szóltok? Olvastam lentebb, hogy a Hiprók jók, a teljesítménye és az ára is korrektnek tűnik, de gondoltam, azért rákérdezek.
  • sftomee
    #6281
    Sokáig nem fogod kapcsolgatni. Kuka szvsz...
  • tmisi
    #6280
    zsinór...
  • SrAta
    #6279
    egyetértek Soltennel!
    UI: NEM MADZAG VEZETÉK!!!
  • Solten
    #6278
    A tap ketto darab 6 pin-eset hasznald. Lehet atalakitoval is bohockodni, de amelyik tapegysegnek van ketto darab (CF/SLI-hez lettek kitalalva anno) VGA csatija, akkor nyilvan celszerubb azokat radugdosni a VGA-ra.
  • Madmano
    #6277
    Chieftec 500ab-a.Ilyen tápom van.Eddig egy 8800GT volt a gépben.Annak ugye egy 6pines tápcsati kellett.most bekerült a helyére egy 5850-es ATI.Aminek kettő 6pines kell a kalóriának.A tápból jön egy ág,azon van 2darab 6pines csatlakozó.Jön a madzag,1 6pines,megy tovább a madzag,még egy 6pines csati.Szóval a kérdésem:én alapból úgy intéztem az 5850 tápellátását,hogy egyik helyre megy az előbb említett 6 pines madzag első dugója,a másikba egy átalakítóval,amit a kártyához kaptam,egy szabad sima molex csatlakozós ágáról szedtem a videó kártyának a kalóriát.Jó ez így?Volt,aki azt mondta,arra a bizonyos 6pines ágra kell tisztán rakni a kártyát,mert arra van kitalálva.Volt,aki azt mondta,inkább így ahogy most leírtam.Akkor most hogy?
  • Solten
    #6276
    Hi, boven eleg bele egy 300W/350W-os FSP, Chieftec, Chicony Hipro, Gigabyte...

    Stability Power, Codegen, HKC: hulladekok.

    pl: link
  • sb1
    #6275
    Talán ez lenne a legjobb oda..olcsó is, jó is...
  • DDE
    #6274
    Hali!

    400W-os táp kellene, ami irodai gépbe kerül. Melyik a jobb a következőkből : Stability Power, Codegen, Chieftec, FSP, HKC, Gigabyte?

  • SlaCker
    #6273
    Szép szép. :) Ez nagyon ütős táp. Az ára kicsi sok érte.
    Mire jó a névleges teljesítmény ugye! :D
    Megnézhetnék hogy egy Q-tech 600 wattos táp mit kezdett volna a karikkal. :D
  • Solten
    #6272
    Mire elég 600 watt?



    Modu 87+
  • Solten
    #6271
    Kicsi, ám jó be quiet! tápok

  • tmisi
    #6270
    Jó hát.
  • reax
    #6269
    Konkrétan a CX400-as az Seasonic beles és az jó táp?
  • Solten
    #6268
    A Seasonic beles Corsairok szuperek.
  • reax
    #6267
    Mi a véleményetek a thermaltake és corsair tápokról?
  • Solten
    #6266
  • tomi04
    #6265
    akkor köszi inkább maradok akkor az erősebb kártyánál szerintem többre megyek vele és egy gigabyte 460w-os superb-el:D
    ezzel szerintem elleszek egy darabig:D


    és köszi mindent Solten és SrAta
  • SrAta
    #6264
    A TV egy érdekes dolog én még nemtudtam összekötni normálisan:D
  • tomi04
    #6263
    de szerintem az erősebb kártya lesz nekem mert azt irják hogy átalakítón keresztül van hdmi támogatás és a monitorom amugy is sima vga csatlakozos de a tv-re azért jó lenne
  • tomi04
    #6262
    Igazából nemtom, neked melyik a fontosabb a hdmi csatlakozo vagy egy erősebb kártya?
  • Solten
    #6261
    Hehhe, tényleg, jó bót'...

    #6259: neked fontos? :) A felhasznalo donti el hogy szamara melyik feature a fontos. DVI amugy is minden modern kartyan alap.
  • tomi04
    #6260
    solten te egy isten vagy itt még a tápegység is olcsóbb