6979
Melyik tápot?
  • suba53
    #6969
    Most egy jót mosolyogtam. A teljesítményadat mindig a kimeneti teljesítményre vonatkozik. Vagyis egy 500W-os táp folyamatosan le tudja adni az 500W-ot. Ezért írják rá, hogy 500W-os.
    Elkeveredtél a hatásfok fogalmánál. A hatásfok azt jelenti, hogy a táp miközben leadja a névleges teljesítményt, mindehhez mennyi teljesítményt vesz fel a hálózatból. A kettő különbsége pedig hő formájában melegíti a környezetét..
    Tehát egy 94% hatásfokú 500W-os táp ugyanúgy 500W-ot ad le, mint egy 80% hatásfokú 500W-os táp, azzal a különbséggel hogy kisebb a vesztesége, kevesebb hőt termel a névleges terhelésnél, végső soron jobban kíméli a pénztárcádat.
    Számokban: 90% hatásfokú 500W-os táp 555W-ot vesz fel, és 55W-ot fűt el, 500W-os terhelésnél.
    egy 80% hatásfokú 500W-os táp 625W-ot vesz fel, és 125W-ot fűt el, miközben mindkettő vígan nyomja ki az 500W-ot.
    ( Ezért is kell forszírozott léghűtés - ventilátor - a tápokba. )

    Az hogy a hatásfok hogy alakul a terhelés függvényében, az egy más tészta, az a konstrukciótól függ. De a linkelt táblázatban a legjobb kategóriának a maximális terhelésen a legjobb a hatásfoka. Az hogy egyes daraboknál alacsonyabb terhelésen a jobb a hatásfok, az csak egy paraméter, és nem jelent semmit a tartós terhelhetőséggel kapcsolatban, max annyit hogy picit többet fizetsz a villanyért ha azt használod. +
  • MerlinW
    #6970
    Én voltam a hülye, ma is tanultam valamit. Köszbocs.
  • Jim Morrison
    #6971
    Bocsessz a kis offért, remélem elfér :)

    Szünetmentes tápot esetleg itt valaki vett a gépéhez (az utóbbi időben)? Előző géphez nekem volt, sokszor jól jött az évek során. Igaz a jelenlegi konfigot áramkimaradás amiről tudok csak 1 érte, de így is gondolkodom azon hogy inkább vennék valamit, minthogy kár érje. régebbi ház, hálózat tippre nem a lepöpecebb, de lekopogom, eddig sok gond nem volt. Csak kéne kis útmutatú, hogy kell-e nekem végülis és ha igen akkor... milyen :(
    ilyesmikre gondolnék (gépben a táp 750W de ezt a jelenlegi konfig még nem igazán indokolja (majd egyszer...), de nem is 2 évre vennék UPSt
  • MerlinW
    #6972
    njoy Horus
  • Jim Morrison
    #6973
    köszi. errol a markarol nem is hallottam még :o
  • MerlinW
    #6974
    Ha csak otthoni PC-hez szeretnéd akkor szerintem njoy elég. De a ~10k árkülönbséget leszámítva kb mindegy melyiket választod. A CP nagy név, ezért drágább is.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.09. 20:35:43
  • strepsils
    #6975
    Most akármilyen tápot vesz az ember abban mindig kicsapágyasodik az a rohadt ventillátor 3 4 év után napi 5 óra használattal?
    Nem akarom elhinni hogy már megint ez van akármit veszek de csak ez a rohadt táp ventillátor csinálja ezt semmi más. Hogy van ez?
  • LV 426
    #6976
    Sziasztok
    VGA csere előtt állok, az alábbi lesz az új gép:

    Alaplap: ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-PRO GAMER (SOCKET 1150)
    Proci: Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz
    VGA: GIGABYTE GV-N306TEAGLE OC-8GD 2.0 GeForce RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 EAGLE OC
    Memoria: 32GB Dual-Channel DDR3 @ 1199MHz (10-12-12-31)
    Tár:
    223GB SAMSUNG MZ7WD240HAFV-00003 (SATA (SSD))
    1863GB Western Digital WDC WD2005FBYZ-01YCBB3 (SATA )
    372GB Western Digital WDC WD4000AAKS-00A7B0 (SATA )

    Milyen tápot ajánlanátok hozzá?
    Jelenleg egy FSP Raider II 550W 80 plus van a gépben, de sanszos, hogy kevés, meg terhelés mellett sípol is, ezért cserélném.
    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.07.20. 12:17:36
  • LV 426
    #6977
    Pl találtam egy ilyet:
    https://ipon.hu/shop/termek/enermax-cyberbron-700w/1883307

    Vélemény?
  • NEOreg3
    #6978
    e lista alapján nem túl jó minőségű táp
  • RJoco
    #6979
    Az évszázad kérdése.
    Ha a Seasonic sem megbízható, a Thermaltake-re is ugyanazt írják, akkor milyen tápot vegyen az ember?

    Történt ugyanis, hogy a 2 éves Seasonic-om elkezdett ciceregni, ha a számítógép kikapcsolt állapotában áram alatt hagytam. Ha áramtalanítom a tápot, akkor nincs gond. Ha nem és már cicereg, akkor a számítógép bekapcsolását követően jobban cicereg. Nagyon idegesítő. És bár más helyen azt írják, hogy nem kell aggódni, mert csak "white coil", akkor is nagyon idegesítő. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, ahol azt írták, hogy vigyem be hozzájuk és a garanciális feltételeknek megfelelően intézik a javítást. Egyrészt a bolt 100 km-re van, másrészt nem tért ki a konkrét feltételekre. Mivel a Seasonic vállal 10 év garit rá, így kérdéses, hogy az áruháznál mi a helyzet. Emellett nincs kedvem küldözgetni önköltségen és gép nélkül sem szeretnék maradni. A Seasonic esetén is önköltségen küldözgethetem. Ezért most új tápot keresek, lehetőleg olyan helyről, ami a közelben van. Nézegettem egy Thermaltake-et, de az egyik értékelés pont erről a jelenségről írt. Így elbizonytalanított. Emellett a védelemről semmit nem ír az adatlap, csak az RGB-s lehetőségekről, ami számomra teljesen érdektelen. És a kábelei is elég merevek a vélemények szerint.
    Nézegettem az NZXT-t is, de a leírás alapján Seasonic elektronika van benne. A BeQuiet tápjainál is olvastam ilyet. De lehet, hogy csak pont annál, amit kiszemeltem.
    A Seasonic-ot anno azért is választottam, mert tele van mindenféle védelemmel, ami megvédi az számítógép egyéb részeit a táp hibája esetén. És mindenki áradozik róla. A Corsair tápoknál elég sok a rémhír és nagy szerencsém volt, hogy a másik gépbe rakott példány nem esett abba a szériaszám sorozatba, amikkel gondok voltak. Legalábbis remélem, mert azóta nem olvastam arról, hogy kitolták volna a sorozatot. És a gép is megy még.
    Szóval most nem tudom, hogy mi lenne a legjobb megoldás.
    Ti mi alapján választjátok ki a gyártót vásárlás előtt?