30
Mi a faaaasz?
  • [Walaki]D`Lair
    #30
    amúgy nem kis tunningal van +fejelve....:D
  • TheZsenyka
    #29


    Szerinted mi az a PCI BUS??? Ha azt gondolod hogy a PCI bus a fehér foglalatokból áll...
  • Laalee
    #28
    az igaz, hogy pci eszközként kezeli a bios a southbridget is, i/o controller hub ként, és igy az összes rá csatlakozó eszközt. viszont akor sem a pci bus ra csatlakozik :D
  • TheZsenyka
    #27
    Na, Lalee, ne legyél már ilyen pippantyú. Inkább indítsd el a Sisoft Sandra-t és kattints a 'PCI,AGP,Cardbus Buses Information' ikonra (kártya szimbólum). Nézd meg mik jönnek fel PCI bus-on...

    Ami az 5900-et illeti, ez talált...
  • [Walaki]D`Lair
    #26
    gyaaa...komóóóóóly? hát méééég ilyeeet....
  • ollie
    #25
    :DD
  • Laalee
    #24
    most mit na :D ez a tábla szerint a lan is külön csatornát kapott...

    honan tudja az ember az igazat ha f@szságokkal tömik a fejét :D elvégre te is vettél fx5900 et :D
  • TheZsenyka
    #23
    Lalee... Naaa... amúgy a 875-ös lapokkal jött be pl. az integrált hálózati kártya dedikált csatornán történő csatlakoztatása (CSA). De még így sem 100%-os a hálózati eszköz szeparáltsága a PCI busztól.
  • NeoMaN
    #22
    sztemis
  • Borg
    #21
    Az ALC650 egy meglehetősen különálló chip az alaplapon, szal max a blokkdiagramon emlitik egy kalap alatt:)

    De még ha integrálva lenne is, akkor is PCI eszközként csatlakozna.
  • Fam
    #20
    ebből jól látszik, hogy a déli híd milyen leterhelt
  • Laalee
    #19
    illetve south az a north :D
  • Laalee
    #18
    furcsa lenne ha az integrált hang pci buszon kapcsolodna...

    inegrálva van a northbridge be.

    itt a 845pe blockdiagramja, ha jóltudom ez az alaplap ezel van megáldva
  • Fam
    #17
    kira lenne, ha mondjuk a lan, hang, sata, stb mundjuk madzagon kommunikálnának, egyből lehetne frankó cuccokat rakni a pci buszba:)
  • TheZsenyka
    #16
    "PCI busz meg 34MHz-en "rombol", de amúgyis alaplapi hangkártya, szal annyira nem befolyásolja ezt..."

    Miért, szerinted az alaplapra integrált hangkártya dedikált buszon tolja a cuccot??? Az is a PCI-on van, te. Csak azért mert nincs "kártya alakja" attól még valahogy rá kell csatolni a rendszerre :D
  • ollie
    #15
    Nekem is néha elmegy a hangom, de akkor egy kis Halls cukorka segít.
  • Fam
    #14
    kicsit tényleg késői a válasz, de talán erre szolgál a "válasz erre", ami ugye kijelzi, hogy mire ment a válasz:)
  • Gerry
    #13
    Szerintem Fam arra gondolt, hogy a ventit húzza ki, vagy cserélje le, és ez ugye nem hülyeség!
  • Laalee
    #12
    jók ezek a végig sem olvasuk mit irt a másik válaszok :D
  • Fam
    #11
    inkább húzd ki a csatiból, vagy cseréld le
  • Gerry
    #9
    Mindenkinek mondom: Azért néha egy friss driver és DirectX telepítés is csodákat művel a hanggal!
  • Adi
    #8
    Ez van?!:)
  • Adi
    #7
    Nekem is csinál ilyet! De csak a bf42 alatt szokot vagy amit mondjuk nem bír a gépem!
  • TheZsenyka
    #6
    Figyelj Lair, szerintem az, hogy tollal megakasztottad a chipset hűtőbordáját, eleve hőtorlódást okoz. Az, hogy meg is fejelted egy kis tuninggal, nem javít a dolgon (még több hő keletkezik), csak fokozza a melegedést... amúgy legvalószínűbbnek a következőek látszanak:

    - túlmelegedés
    - IRQ ütközés
    - PCI BUS frekvencia jelentős eltérése (pl. 40MHz-en romboló PCI BUS)

    Nem valószínű, hogy driver hiba.
  • TheZsenyka
    #5
  • mikike
    #4
    nekem is volt olyan, hogy XP alatt nem volt hangom

    aztán megnéztem és kiderült, hogy teljesen le volt halkítva
  • [Walaki]D`Lair
    #3
    he?
  • Manta
    #2
    az írás megmarad...
  • [Walaki]D`Lair
    #1
    Szal az a helyzet, hogy néha fogja magát a hangkártya és baszik hangot kiadni...nemtom miért csinálja...5letek? Tán a tuningot nem szereti? Vagy azt, hogy a chipset bordán levő ventit megakasztottam egy tollal, mert lusta vagyok be-zsír/olaj-ozni a csapágyat?

    ALC650 alaplapi hang...(GigaByte GA-8PE667 Ultra)
    Win XP Prof+SP1
    Media Player 9.0