56
Hogy kell összerakni 1 gépet, ha már minden beszerzett alkatrész ott hever a földön előttünk?
  • FlyHigh
    #56
    Műszaki érzéktöl meg egy kis figyelemtöl függ az egész. Szinte az összes hardver adja magát, direkt így vannak megcsinálva. A Procit sem tudod máshogy berakni. Aki meg leüti az alaplap szélét a házon meg letör pár kondit, az BALFASZ és semmilyen iskola nem segít rajta.
  • PíszLávJuniti
    #55
    heló
  • Narancs
    #54
    ITT van egy ezzel a témával foglalkozó topic...
  • mesor
    #53
    Szerintetek melyik a jobb alaplap? Abit NF7 vagy pedig GIGABYTE GA-7NF-RZ .
    Várom a véleményeket!
  • gt350
    #52
    Köszi szépen. akkor jól átba**ott az eladó. Hogy tudnám ráműteni ezt a Zalman hűtőt erre a lapra? nagymeló? amúgy köszi szépe naz infót.
  • Narancs
    #51
    Punker -t kérdezd meg priviben, nap mint nap összedob pár Sempronos gépet, biztos tudja...
  • mesor
    #50
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni hogy az Abit NF-7S2-es alaplap felismeri-e a Sempron procikat vagy pedig biost kell hozzá frissíteni?
  • Narancs
    #49
    Pár hasznos infó 4u:
    - A procit csak egyféleképp teheted be, különben nem passzolnak a lábak.
    - Zalman cpu hűtők nem mennek rá erre a lapra, csak ha átszabod kicsit, de ha olcsót és jó hűtőt akarsz akkor Spire WhispeRock IV. A hütő alján van egy réteg celofán csík, alatta meg hűvezető paszta. Lehúzod a "celofánt" és fölteszed a hűtőt. De vigyázz, nehogy lesarkazd a procit. Kb 500HUF ért lehet venni lesarkazás védő spakát, inkább azt ajánlanám ha kezdő vagy a dologban.
    -jumperelni nem kell semmi
    -nf7-s 3 slotos, 1-3 slotba teszed a 2 egyforma modult, így fog menni a dual channel.

    Sok sikert...
  • gt350
    #48
    Hali most fogom összerakni a gépecskémet. de kéne egy kis segítség, mégpedig:
    NF7-S alaplapom van meg 2800+os procim. És hogy kell belerakni a procit?
    egyféle képpen lehet csak vagy többféle képpen? mert nem akarom egsütni :). akkor Zalman hűtő lesz rajta. a proci meg ne mdobozos. olyan hűtő megproci közé való "anyagot" adnak a hűtőhöz? és mennyire kell bekenni és melyik részén? :)csak a magnál? ill. Nf7-Snél már nem kell jumperelgetni ugye?. Dualchanelel ugye az alaplap. Ott hogy kell elhelyezni a 2 512es RAMot? ha jól olvastam 4 slotos az NF7-S vagyis akkor RAM,ÜRES,RAM,ÜRES vagy RAM,RAM,ÜRES,ÜRES? :))) előre is köszönöm
  • csaptelep
    #47
    Kössz mindent, kipróbáljuk!
  • Gerry
    #46
    Elvileg igen, csak nem mindegy melyik két tüskére, meg lehet, hogy kicsit hajlítgatni is kell a csatit, de azt csak óvatosan. Nézzétek meg, hogy a CPU venti hogyan van fent, és annak megfelelően kell a 2 eres kábelt is bedugni (Piros: 12V, Fekete: föld, Sárga: fordulatszám a ventiknél; amúgy ez a színjelölés cseles, mert a tápból kijövő vezetékeknél a Piros: 5V, Fekete: föld, Sárga: 12V.)
  • csaptelep
    #45
    De akkor a 2 ereset is rá lehetne dugni a 3 eres fan csatira? CSak nem ogja mérni a fordulatszámát?
  • Gerry
    #44
    Az hogy ha van egy 3. ér (általában sárga), akkor mérhető a fordulatszáma is a ventinek.
  • csaptelep
    #43
    Amúgy meg az a fura, hogy nekem a 3 házventi közvetlen a táppal van összekötve, így vettük...
    Ha rádugom az alaplapra, akkor annak mi az előnye?
  • csaptelep
    #42
    Már ventit is vett...
  • ollie
    #41
    jaja, valszeg régebben a ventik csatija 2 eres volt, most meg 3.
  • csaptelep
    #40
    Közben vett új tápot is...
  • ollie
    #39
    Ja látom, vett új tápot. De úgy néz ki, hogy új ventiket is kell vennie.
  • ollie
    #38
    Szerintem igen. Eleve új tápot és jházat kéne vennie. A régi táppal pl tutira nem fog menni neki ez az új konfig, sőt nem is ajánlom, hogy kipróbálja, mert lehet belőle alaplap/proci/stb halál is.
  • csaptelep
    #37
    Meg nem mondom...
    Arra emléxem, hogy Asus alaplap, 700-as Celóval, meg Asus Gef3-al.
    Szerintem intel chipsetes, nem olyan öreg.
    Valószínű akkor ő a béna?
    Amúgy azt mondta a ventik vezetéke piros és fekete, a végén perig 2 tűs csati...az alaplapon meg 3 tűs a fan csatija azt mondta...létezik ez?
  • ollie
    #36
    Ez érdekes... milyen alaplapja (konfigja) volt ez előtt?
  • csaptelep
    #35
    Azt mondtan neki én is, de a telefonba olyasmit mondott, hogy nem megy bele a csatikba, mert vmi régifajta és más a csati a ventin...lehet ez? vagy csak ő a kacs hozzá?
  • NeoMaN
    #34
    Pedig van talán 4 (3 biztos) FAN csati a lapon...
  • csaptelep
    #33
    Itt vagyok újra!
    A gépet csontnélkül össze is raktam, mindenkink kössz a segítséget!
    De most 1 barátom szorulna a seítségetekre: vett 1 új alaplapot(NF7), és új tápot is többekközt.
    De a ház maradt a régi.
    A házvenzik a régi alaplapba voltak bedugva (?), de az NF7-en nincs hova dugnia a ventiket...
    Mit tegyen? Hogyan lehetne megoldani a ventik áramellátását mondjuk közvetlen a tápból?
    Előre is köszi ha tudtok segíteni!

    UI: végre megvan az elfelejtett jelszóm!!!!!!!!!!!!
  • Punker
    #32
    nem kéne megsüttetni a procit az első szereléskor, nem lesz sikerélménye :)))
  • ollie
    #31
    Tegyél al aljára, a lábak közé is! JObban hül, sőt fel sem melegszik, olyan szobahőmérsékleten marad!
  • csaptelep
    #30
    oks
  • Borg
    #29
    Miért, nálad az egész proci érintkezik a hűtővel?:)

    Amúgy csak fel kell polirozni. Tehát úgy elkenni rajta, hogy szinte ne is lásd... több nem kell.
  • csaptelep
    #28
    És azt nem tudjátok hagy azt a zsírt a procinál, csak a magra kell kenni, vagy az egészre?
    Amúgy zsírt adnak dobozos AMD-hez, vagy venni kell külön?
    És mennyit kenjek rá?
  • csaptelep
    #27
    oks!
  • Gerry
    #26
    Ki kell tisztítani a ventit, és beolajozni, aztán megint semmi baja nem lesz egy fél évig legalább, ha jól megcsinálod!
  • Borg
    #25
    Ne guvaszd a szemeidet ennyire, a szt.boltok 75%a ilyen.
  • csaptelep
    #24
    Nekem sincs, mert a procihűtő kezd kinyiffanni, és néha leáll, de ha megpöckölöm megint jó 1 darabig...
    Gondoltam majd holnap elmegyek ventiér, ez volt 3 hete...:)
    Hátrány hogy mindíg figyelni kell nincs-e gyanús csönd...
    Kicsit fosok, hogy elfüstöl a proci, de úgylátszik régi AMD-nek elég a borda is...
  • csaptelep
    #23
    Mikor mondtam és ilyen?
    Sajna csak a jövő héten lesz elöttem, mert a sulinettel jönnek az alkatrészek...a tévhittel ellentétben lehet több alkatrészt venni egyszerre, és ha hitelre nyomod, akkor 180 rugóig mehetsz el...szóval elég jó kis gép lesz...
    Abit NF7-S alaplap, 2600+ amd proci, 2x 256 mb ram, msi ti4200, +ház, cd író, moncsi bla-bla...
    Csak az alaplapot neked kell megvenned...:(
    Na, kezdődhet a fikázás, hogy milyen tré, dehát még mindíg ezek voltak a türhető cuccok CHS-ben...
    Télleg alig várom már...!!!
  • Punker
    #22
    nekem soha nincs felrakva csak az egyik oldal lemez
  • Gladiator
    #21
    azt mondtad már ott van előtted
  • csaptelep
    #20
    Frankó, már alig várom hogy összarakjam végre!
  • Gerry
    #19
    Na, igen, többek között ezért sem veszek sose komplett konfigot...
  • ollie
    #18
  • Borg
    #17
    Ez eddig is igy volt, sajnos, tudok olyan boltról ahol betanitott munkások szerelnek össze gépeket...