102
Hangfal !!!HELP!!!
  • Crome
    #102
    Na, közben már nem is kell szerelő, viszont kéne egy ilyen csak nem tudom mi a pontos neve. A hangfalat köti össze a pc-vel...
  • Crome
    #101
    Sziasztok!

    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudtok olyan hangfaljavító szakit, aki házhoz is jön? (Meg megbízható is azért? :-) ).
  • vortel
    #100
    nincs beállítva a 7.1 a dekóderen, vagy a forrás nem 7.1es hang.
  • Wanted
    #99
    Sziasztok!
    Sikerült beszereznem egy DDTS-100 dekódert a Creative S750 7.1-hez. Optikai kábellel szeretném összekötni a hangkártyát a dekóderrel. Valamiért nem szólnak a 7.1 oldalsó hangszórói. Mi lehet a gond?
  • pittman
    #98
    Hali
    Azt terveztem, hogy szeretnék egy hangfalszettet venni és ez ügyben szeretnék kérdezősködni, tudnátok-e ajánlani egyet?
    Keresgéltem, egy jópárat átnéztem, eddig nekem egy logitech x-530as volt, de nem nagyon értek ezekhez - ez 23k-ért beszerezhető. Szóval az ilyen árkategória érdekelne, esetleg ha nem 5.1es de egy 2.1es thx-es is belefér. Valaki tud ezekről valami infót, melyik gyártónál nézelődjek, vagy esetleg konkrét típust tudtok ajánlani?
    Üdv
    pitt
  • Dj Faustus #97
    Hát eléggé szegényes a terméktámogatása - sehol egy kézikönyv, egy kép a hátulján levő csatlakozókról, pontos leírás a bemenetek/kimenetek jelszintjeiről.
    A specifikációjából annyi azért kiderül, hogy van rajta "Hordozható lejátszó bemenet (3,5Ø)" - ami egy 3,5"-os sztereó jack csatlakozóra utal - ergó egy hangkártya vonalkimenetét rá tudod dugni sztereó jack-jack kábellel.
    Vagy van rajta Scart csatlakozó - így a hangot egy sztereó jack-Scart kábellel át tudod vinni a gépről.
  • att88ila
    #96
    Sziasztok!
    Ezt a házimozit rá lehet kötni a számitógépre LG HT305SU?Főleg film,zene,meg játékra kéne már ha rá lehet kötni a kompira.http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/hazimozi-rendszer/LG-HT305SU.jsp
  • zeoos
    #95
    Hangproblema kipipalva :D
  • zeoos
    #94
    Fulesben pedig a Roland RH-D20-as a nyero :)
  • zeoos
    #93
    Hangkartyanak pedig erdemes kiprobalni (ilyen szepet meg nem hallottatok!): Roland Cakewalk UA-1G kulso audio interfesz ... kegyetlen jo cucc!
  • zeoos
    #92
    Ha nem ragaszkodsz azokhoz a boszmekhez, akkor joszivvel javaslom a Creative GigaWorks T40-est. Csak jot tudok rola mondani es pont van benne annyi torzitasmentes teljesitmeny, amit a szomszed mar nem igen toleral :)
  • Nandee1
    #91
    Hello mindenki!

    Kb. 2 éve történt egy kis baleset a Fujitsu Siemens Soundsystem 2.0 (http://hicom-bg.com/osc/popup_image.php?pID=53) hangszórómmal :D Egyszer amikor éppen zenét hallgattam (elég hangosan) hirtelen egy nagy pukkanást hallottam. Azóta nagyobb hangerőnél (csak amikor basszus van) eléggé recseg a hangszóró. Ráadásul a Power gomb is becsúszott úgyhogy azóta egy tollal kell bekapcsolnom.

    Ma viszont rájöttem hogy hogyan lehet szétszedni a hangszórót és a Power gombot sikerült is vissza tennem a helyére. A recsegés viszont még nem múlt el sajnos. Valaki meg tudja mondani hogy mi okozhatja ezt a problémát és hogyan lehetne megoldani? Előre is köszi a segítséget!
  • Audi TDI
    #90
    mindegy állítólag mind egy rakás szar.
  • Audi TDI
    #89
    Sziasztok! Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi.
    Oszlop hangfalat szeretnék venni: a dupla mélynyomós 4-500W szép
    és olcsó kategóriában. Találtam is 3at. Az egyik ami érdekelne a
    Mivoc sb 210 tud róla valaki mondani valamit???? A másik kettő
    Tangent sr 500
    Eltax concept 400
    Ha valakinek ezek közül van ilyen mi a véleményeróla?
    Melyiket vegyem meg?
  • davis98
    #88
    Ezekből melyik lenne jobb választás ??

    Genius sw 3000


    KÖNIG 2.1
  • krisz940122
    #87
    hmmm azért ennyien nem kéne segíteni :)
  • krisz940122
    #86
    -laptopom
  • krisz940122
    #85
    van egy acer 5730z laptoppm és az 5.1-es hangszórót sztereóként ismeri fel. a vezérlőpultban ahol át lehetne állítani csak sztereó van.mit csináljak? win 7 van tehát a drivert magától tette fel.
  • COOLancs
    #84
    Tényleg le volt tiltva, kössz a tippet
  • tmisi
    #83
    BIOS-ban ellenőrizd, nincs-e tiltva az alaplapi kodek.
  • COOLancs
    #82
    Sziasztok, a problémám h az hang és audio eszközöknél azt írja hh nincs eszköz, mi lehet a probléma? tuti van benne hangkártya és eddig működött is csak valami gyökér elállította, mi lehet a probléma? Új driver kell?
  • csoola
    #81
    sziasztok! karácsonyra jézuska intézett nekem egy genius sw hf-6000es hangfalszettet, marha jo meg szépen szol, de nem tudom hogyan vehetném rá hogy a 2csatornás hangot is szétbontsa 5.1re, mert igy nem tudok youtuberol zenét hallgatni meg filmeknél sem általános még az 5.1-es sajnos
    asus m2n-e alaplapi hangkártyáját használom a cuccot
    akit tudna segiteni megköszönném!
  • pchelp
    #80
    Illesztőprogramom hiányzik, de nagyon.
  • pchelp
    #79
    Hali!
    Lenne 1 olyan problémám hogy véletlenül letöröltem azt a programot ami a hangot szolgáltatja. Tök süket az egész. 3 napja szenvedek vele,ha tud valaki multimédiás audiiovezérlőhöz letölthető linket nagyon szépen megköszönném! Előre is köszönöm!
  • Dzsur82
    #78
    Hali!Egy Altec Lansing XA3051 5.1 hangfalszettet szeretnék csatlakoztatni egy Asus P5K integrált hangkártyájához!A kérdésem az lenne hogy milyen kábel kéne hozzájuk mert van egy sima jackdugós kábel amit bedugok a hangfal aux kimenetébe , másik végét meg hiába dugom a hangkártya akármelyik kimenetébe nincsen hang!!
  • sanya911201
    #77
    Mi a véleményetek erről a hangfalról: dyras CinemaxX 5.1 ALDS-430?
  • Wanted
    #76
    Gigaworks s750-hez keresek control pod-ot.
    Akinek van ilyen eladó, az írjon egy privátot.
    (Hibás is jöhet.)
  • Empty
    #75
    Hello! Probléma a következő: Genius 5.1 mélynyomója "ropog" mintha háttérbrn lövöldöznének! Ha kihúzom a PC-ből akkor is! Mi lehet az ok? Meg fog halni vagy kontakthiba tán a mélynyomóban?
  • xxdani
    #74
    Sziasztok. A minap próbáltam összedugni egy 5.1-es logitek hangfalrendszert a géppel de valami nem stimmelt. Az alaplapon hátul 6 dugó van szín szerint. Ezt eltéveszteni se lehet. Színre színt. Majd a hangkártya kezelőjében (nem jut eszembe hirtelen a neve. Nem a soundBlaster hanem a másik) Ott be lett állítva hogy első hangfalak hátsók és mélynyomó. Ugye ott van egy tesztelő is hogy kipróbáljuk a térhatást. A bal első a center és a jobb elsőnél érezhető, de a két hátsónál egyáltalán nem lehet érezni. Szólnak, de halkan. A mélynyomóba is minden jól lett bedugdosva. Van valakinek ötlete mi lehet a baj? Nagyon hálás lennék.
  • lezu
    #73
    Sziasztok!
    Hallottatok már a Hopkins & Palmer hangfalakról? Tud róluk valaki valamit?
    Fontos lenne!
  • Dj Faustus #72
    Mint #63-as hozzászólásomban már mondtam, igen.
    Mivel ez csak egy passzív hangdoboz, erősítő nélkül nem szólal meg.
  • jo munkas
    #71
    most akkor venni kellene egy erősítőt?
  • Dj Faustus #70
    Ha vonalbemenetre (Line Input), vonalkimenetre (Line Output), vagy fejhallgatókimenetre (Headphone output) kötöd nem fog.
    Mindenképpen erősítő hangszórókimenetére kell kötnöd.
  • jo munkas
    #69
    magyarul igy nem fog megszólalni?
  • Dj Faustus #68
    "3 jack dugónak hely, a felsőben van ami megy a gépbe a középsőhöz az van írva hogy Rear, az alsóhoz meg az hogy CNT/SUB ebbe dugtam bele."
    Egy szóval, ha jól sejtem, valószínűleg belecsatlakoztattad egy szimpla vonalbemenetbe (nincs véletlenül odaírva az, hogy Input?). ;) Nem csoda hogy csak búg.

    Mint #63-as hozzászólásomban írtam ehhez maximum 70 W-os (RMS teljesítmény 8 Ohmon) erősítő kell. Vagy a szett többi része.
  • jo munkas
    #67
    a hangerő szabályzó doboz vagy hogy hívják. van 3 jack dugónak hely, a felsőben van ami megy a gépbe a középsőhöz az van írva hogy Rear, az alsóhoz meg az hogy CNT/SUB ebbe dugtam bele.
  • Dj Faustus #66
    Pontosan mire (hova, hogyan) kötötted rá a center hangdobozt?
  • jo munkas
    #65
    hali megint. vettem kábelt megbalankoltam bedugtam a centerbe, de nem szól amikor hangosabbra akarom venni elkezd hangosan búgni és ennyi.
    mi lehet aprobléma?
    elvileg működnie kellene mert a centrnek megvan a helye a hangrndszerben.
  • jo munkas
    #64
    ahha. értem 1000 köszönet. további szép napot.
  • Dj Faustus #63
    Ehhez kelleni fog egy 5.1-es erősítő (meg két front, két szatelit és egy subwoofer hangdoboz), ami center csatornaként 8 Ohm-on maximum 70 W RMS teljesítmény leadására képes. Vagy a Jamo E310-es rendszer többi darabja (a subwooferje ugyanis aktív, erősítővel egybeépített - legalábbis a leírások szerint).

    A bekötés menete úgy zajlik, hogy veszel kéteres hangfalkábelt, megblankolod (eltávolítod róla a szigetelést 1-2 centiméter hosszon), és a hangdoboz hátulján levő - ha jól látom - rugós csiptetőket kinyitod belehelyezed a kábelek lecsupaszított végét (ügyelve arra, hogy a kábelvégek ne érjenek össze), majd becsukod. A túloldalon bekötöd az erősítő center kimenetére (annak lehet Jack csatlakozója, vagy ugyanilyen csiptetős) és kész is.