147
Megéri, ha az ember kicsit gyorsabbért sokkal többez fizet?
  • ffxi
    #107
    Keddre szeretnék beruházni egy Sempron 2600+ra. És az a kérdésem, hogy ez hány mhz-et bír alapba? Meddig a legoptimálisabb húzás nála? Lock mentes-e? És 11 Kért megéri?
    THX!!
  • Narancs
    #106
    Ha viás lapod van, akkor tudod egykis moddolás segítségével mobilosítani a procid, aztán XP alól egy progival olyan szorzót állíthatsz be amilyen jól esik. Még vmi CnQ szerű fícsör is bekapcsolható. Via rulz.
  • bakvarnyu
    #105
    http://index.hu/tech/hardver/amfc060531/
  • [NST]Cifu
    #104
    Bocsika, de emlékeim szerint az, hogy a memória és a CPU szinkron megyen-e, avagy sem, a legtöbb Socket A alaplapon beállítható a BIOS-ból. Nem volna egyszerűbb, ha megpróbálnád a ramot felhúzni, akár annak az árán, hogy visszaveszel az időzítésekből?
  • duracellmumus
    #103
    Bocsi hogy nem egy populárisabb témában írok.. DDR2 meg hasonlók..
  • duracellmumus
    #102
    Felötlött bennem egy dolog... van egy 3200+ bartonos xp..ez most megy 2200Mhz-n(11x200) ez megy 2400(11x218) on is persze a ramok nem szinkronban mennek a procival... ezen lehetne segíteni úgy ha L4-L5 híd piszkálásával a szorzót 11 ről megemelném 12 re.. így elvileg a proci szintén 2400 on járna és a ramok is tudnának szinkronba műköbni a cpu val.. maga kérdés az lenne hogy valaki próbált e már hardveressen szorzót emelni(ilyen kategóriás cpu-n) és míjen eredménnyel? (forrasztgatástól nem vagyok megréműlve,dobtam már össze egy-két SMD cuccot..)
  • Sheltem
    #101
    1 vélemény:

    Asus A8n5X 20k
    Amd 64 Sandiego 3700+ dobozos 50k (elmegy 11*250en minden további nélkül).
  • Attila8805
    #100
    Hi all tudnátok nekem 60-70 ezer forintért alaplapot meg cpu-t ajánlani?Előre is thx!
    Respect for all!!
  • SoS zolesz
    #99
    Értem. Akkor inkább kivárok és majd az ár dönt!
    Ha a 939-olcsóbb lessz azt választom
  • Inquisitor
    #98
    "e majd csak behozzák vagy akkor mi értelme a ddr-2nek? "
    Ólcsóbb előállítani, de azért neked nem adják ólcsobban, és kevesebbett fogyaszt.
    (Persze ebből adódik a kevésbé meleg, ezért nagyobb órajelet bír.)
    Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy először arról volt szó, hogy az AMD DDR3 vagy XDR memóriát támogat (és halál tuti, hogy még sokkal gyorsabbak a DDR2-nél!), csak aztán "divatból" gyorsan kihoztak DDR2 támogatást, ami szomorú.
    Azt meg ugye lehet tudni, hogy a K8L szériából már lesz DDR3-as ...
  • Inquisitor
    #97
    "de arra gondolok hogy a ddr-1-sel 800mhz-t nem lehet elérni! "
    Dehogynem, régebben volt a 733MHZ a csúcs, azt hiszem 866 vagy nagyobb a leggyorsabb tuningram órajele.
    Másrészt meg mit érsz a 800MHZ-vel, ha lasab az időzítés miatt egy jobb 600-as DDR1 ramnál?
  • SoS zolesz
    #96
    áá értem nah! értem! Az időzítést én is tudom (nah oks megvilágosultam)
    de majd csak behozzák vagy akkor mi értelme a ddr-2nek?
    mert az Abit fatality-s lapját néztem ki és már bele éltem magam mert tiszta full extrás de a korral meg haladnék!
    szerinted mondjuk 3 év mulva még elég lehet egy 939-es alapú gép? (főleg játékra vidóra meg PS-re használom)
  • SoS zolesz
    #95
    de arra gondolok hogy a ddr-1-sel 800mhz-t nem lehet elérni! normál esetben (mármint északi sarkon lehet! :) ) az időzítéseket meg majd csak behozzák idővel! De most komolyan várjak vagy nem érdemes mert annyi előnyt nem jelent a ddr2 ?
  • SoS zolesz
    #94
    nem értem kicsit fáradt vagyok bocs
  • Inquisitor
    #93
    Magyarán egy tuning DDR1 600-733MHz-s ramot még szvsz egy 1GHz-s DDR2-vel se ... az a frána időzítés.
  • Inquisitor
    #92
    "Mondjuk az igaz hogy az átlag DDR2-es órajelet tuningal be lehet hozni de a 800-ast már nem!"
    Majdnem, úgy érted a 800-as DDR-II megoldással már nem lasabb, mint az s939 DDR1-400-al?
  • SoS zolesz
    #91
    Mondjuk az igaz hogy az átlag DDR2-es órajelet tuningal be lehet hozni de a 800-ast már nem! és én mindíg hosszútávra veszek alaplapot!(mondjuk 3 év mulva még lehessen bele ramot kapni meg ilyenek!)
  • SoS zolesz
    #90
    Hoppá mire yóó a google?
    http://www.secret.com.au/cgi-bin/computers/trialdb.pl?sect+CPU
    kb 20$-al megy feljebb a procik ára!
    De kapni még itt sem lehet!
  • Inquisitor
    #89
    Elvileg nem drágább, viszont itthon szerintem 2-3.000-et bisztos rádobnak, ahogy szokás volt az s939-et is drágábban adni, pedig az is egy árban volt :(
  • Inquisitor
    #88
    " Mert már új gép kéne és a DDR2 már hiányzott az AMD-nél! "
    Hiányzott a francokat, de fű alatt már kapni itthon is, hivatalosan gondolom 3-5 hét múlva lesz.
  • SoS zolesz
    #87
    és vajon sokkal drágább lessz mint 939-es társai?
  • SoS zolesz
    #86
    Hi! Mikor jön az AM2-es foglalat? Mert már új gép kéne és a DDR2 már hiányzott az AMD-nél! De ha sokáig húzzák lehet 939-es gépet veszek mégis!
  • Narancs
    #85
    annyira azért nem gáz. 2400+ Tbred kb olyan sztem.
  • Daniel Hunt
    #84
    Nem nekem lenne. Csak ezt találtuk sulinetre.
  • Narancs
    #83
    2500+ t le ne cseréld rá...amúgy egész jól húzható darabok is vannak, 400as FSB -t szokták bírni...
  • Crokin
    #82
    PC-tuningban nemrég volt kitárgyalva... Amúgy nem jobb mint egy
    T-bred magos XP. Sőt.
  • Daniel Hunt
    #81
    Hi!
    Milyen chip az AMD Sempron 2600+ ?
    Sulinetre lenne.
  • Conflict
    #80
    ismét csak danke:-)
  • Gerry
    #79
    Szerencse kérdése, ugye itt a legtöbb az a procin múlik, ám a 2400+ az nem a legtuningolhatóbb sorozat, szerintem kb +10/15% vagyis kb 2200/2300MHz-en még talán stabil marad. Maximum 1.75V-ot adj neki, és egy jó nagy hűtést (de minél kevésbé kell megnövelni a feszt, annál jobb, mert annál kevésbé fog melegedni). Szerintem a legcélravezetőbb módszer az az, hogy csökkented a szorzót, ha van rá lehetőség (nForce2 esetén bármilyen 2400+os szorzója módosítható lenne, KT600-nál csak azé, amelyik nincsen lockolva), és megemeled az FSB-t, 166-200köztt még tuti megy, de ha megy a CPU 11*200-on, akkor az a legjobb. Ha nem, akkor 11,5*1xx, amíg stabil.
  • Conflict
    #78
    azért arra kíváncsi lennék, hogy mennyire húzható...
    legalább saccra...
  • Gerry
    #77
    Nincsmit. KT600 amúgy nem rossz, nem fogsz benne valószínűleg csalódni, de azért teljesítményben egy hajszállal gyengébb lesz mint az nForce2.
  • Conflict
    #76
    danke az alaplap már megvan, RAM 400-as lesz!

    még1x köszke
  • Vukodlav
    #75
    Na látod Conflict én megmondtam, hogy előbb kapsz itt választ! :D
  • Gerry
    #74
    KT6 az ugye VIA KT600??? Inkább nForce2-es lapot vegyél, az jobban tuningolható, és gyorsabb a memóriakezelése is. avasolnám a 400-as RAM-okat is, pláne ha tuningolni akarsz!
  • Conflict
    #73
    Sziasztok!

    Kiváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalata vana következö konfiggal:
    MSI KT6Delta-LSR + AMD Athlon XP 2400+ +2x 256 Mb DDR 333Mhz

    Mennyire húzható és mennyire stabil?
  • fm
    #72
    mi hol??

    nem tudom most mit kérdeztél. az 58-asban irtad,hogy 1700+ elmegy 2800+on. 1700+ barton?!?

    sztem elbeszélünk egymás mellett..
  • [Jakuza]
    #71
    Hol is ? Mert en ugyan nem latom a kerdesedben.

    "milyen lapban? a 2800+ hány mhz? (fsb/szorzó)
    hány fokos terhelve? milyena cooler?

    hirtelen ennyi .. "

    Lehet rossz a szemem.
  • fm
    #70
    nem értem miért kell így túlpörögni a hülyeséged. én nem bántani akartam a csúcstech. gépedet. DE:
    Barton 2800+ = 2083MHz 12,5*166 olvasd el ezt légyszíves még10szer,aztán írd le ide a fórumba,hogy ez mit jelent.
    köszönöm.
    amit nem értek,hogy jön ide a barton,amikor mi tberdekről beszélünk?? (60#üzenet)
    (ez ugye egy barton proci,a tied tbred és TUDOM hogy elindul 2300on is,szuper,örülök neki,mert nekem is van 1 ilyen procim és ha 2Ghz-en nyomom az 2400+ nem 2800+)
  • [Jakuza]
    #69
    LOL.
    Te tudsz olvasni ?
    Nem kell a felre duma.


    "Barton 2800+ = 2083MHz 12,5*166" én erre válaszoltam"

    valasz "a tbred-nek magasabb órajelen kell mennie,mint a bartonnak." Olvasasbol egyes uljel le. Vagy lehet, ertelmezni nem tudod a szavakat ?

    Mar itt megakartad magyarazni, hogy mit irtam, de mar elotte leirtam, hogy megy 2300MHzen is fagyi nelkul, de vizhutes nelkul nem kockaztatok.
  • [Jakuza]
    #66
    AMD Athlon XP 2800+ CPU 2250 MHz